Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Seria ET - AT (PTC)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Iun 2014, 16:45    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Noua ediție a seriei debutează, pe 17 iunie, cu AT 1 sau Openul de la Yixing, care, pentru unii profesioniști, va fi, în plus, și un fel de încălzire pentru Classicul de la Wuxi. Bineînțeles, o puzderie de tineri chinezi abia așteaptă să-și facă intrarea în lumea dură a profesioniștilor : în China, de la începutul lunii mai se tot desfășoară, pe etape și categorii, turnee de calificare pentru acest AT 1 – la Suzhou, Cixi, Shanghai, Wuhan, Dongguan și, bineînțeles, la Yixing.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin 20 Iun 2014, 17:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Erau anu trecut streamuri chineze Very Happy
Mai stiti linck-urile ca vreau sa vad si eu dimineata meciurile Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Iun 2014, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow http://news.my147.com/2014/06/54972.html Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Vin 20 Iun 2014, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am gasi si eu cate-va streamuri care din cate tin minte anul trecut mergeam. O sa le incerc dimineata si o sa postez care mai merge si care nu.

Stream:
http://www.soccer4you.info/guangdongtv.html
http://www.52waha.com/pindao/guangdongtiyu.htm
http://live.wasu.cn/show/id/44779
http://www.qqzhibo.com/pindao/guangdongtiyu.html
http://www.my147.com/v_zhibo/



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Aug 2014, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greu pentru Niel cu tanarul Ross Muir. Rolling Eyes Se vede ca nu i-a priit australianului ora la care s-a jucat. Laughing Altceva ma intereseaza insa...a reusit azi un singur break de peste 100, a ajuns asadar la 9 in acest sezon. Rolling Eyes Anul trecut dupa primele doua turnee si ET1 avea 16 breakuri de 100+. Daca merge in fazele finale aici la Riga, are sanse sa se apropie de acest numar. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Aug 2014, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă bucur că s-a renunțat la tricourile polo .. uff, altfel te vede omul la o camașă, fie si asa mai lejeră, e cu totul altceva. Eu cred că snookerul de competiție trebuie să rămână elegant, oricare au fost, sunt și vor fi vremurile 8)

P.S. Unii arbitrii știu cel mai bine Laughing



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 9 Aug 2014, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda. Uram și eu să-i văd pe jucători în tricouri la turneele PTC. Acum e muult mai ok. Cămășuță, elegant, lejer. Sicer, mi-ar plăcea ca și la turneele importante să se joace așa. Vestele și papioanele, pe lângă disconfortul pe care îl provoacă jucătorilor (cred, nu știu...), nu prea îmi inspiră eleganță. Oricum, să rămânem old school. Prea multă schimbare strică.

Îmi place publicul leton. Păcat că n-am fost în stare să organizăm această ediție la noi, dar poate e mai bine... Nu cred că adunam prea mulți spectatori.

Selby, nice, 3 sutare (aproape 4, dar s-a împotrivit acea ultimă bilă roșie) în meciul cu Burns. El e favoritul, însă vor mai fi surprize sigur...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Aug 2014, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos și eficient jocul lui Mark, așa cum îi stă bine unui campion mondial de altfel Smile Acum odihnă și încă un meci, sper să fie o finală reușită Wink

Gooooo Selby !!!



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Aug 2014, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se transmite cumva finala pe Eurosport?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 10 Aug 2014, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eurosport-ul transmite de la 20:55 până la 22.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Aug 2014, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eiii da, așa mai merge d-le Selby, dulce revenire Very Happy O finală disputată, iar Riga s-a dovedit a fi un oraș cu un public senzațional, care întradevăr merită cu vârf și îndesat o etapă de tur european, bravo lor !

Bravo Mark Selby și jos pălăria Mark Allen !!! Applause

Nu cred că Allen are prea mulți simpatizanți și spun asta din prisma unor ieșiri și răbufniri mai puțin inspirate (să nu le spun altfel) pe care le-a avut nord-irlandezul în ultimele sezoane așa, pe ici pe colo, dar să vă spun și eu ceva. A existat un moment în meciul din seara asta pe care eu îl consider demn de menționat. În jocul 3 (sper să nu mă înșel), cand Allen a reușit printr-un noroc de senzație să ascundă alba în spatele margini buzunarului superior drept și să îl lase pe Selby în așa numitul snooker angulat, bila obiect -roșie ajunge aproape de buzunarul verde, lipită de mantă,ieșirea fiind grea..ei bine după ce Allen s-a scuzat și s-a văzut că nici lui nu-i place situația dar s-a întâmplat, Selby evident n-a avut de ales și a incercat o ieșire cu o singură mantă, a facut fault lovind bila verde întai și din restul carambolurilor rosia a ajus aproape de mijlocul mantei inferioare,aproape de mantă, iar bila albă în spatele bilei roșii , cu o posibilitate grea de a fi atacată la buzunarul de mijloc de parte stangă, iar ce m-a surprins a fost că Allen a decis să nu-l pună pe Selby să repete și a ratat lovitura. Mie aici mi-a dat o dovadă de fair-play extraordinar la care nu m-aș fi așteptat. Era clar că e în mare avantaj dacă îl pune pe Selby să repete dar a ales să nu profite de o poziția de snooker foarte norocoasă și pentru mine asta e un moment de mare fair-play din aprtea lui. Încă o dată spun, respect Mark Allen !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Aug 2014, 11:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bafta Corina la Paul Hunter Classic 2014!! Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Mie 20 Aug 2014, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum de participa ronnie ? :O


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Aug 2014, 2:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca de obicei, la acest turneu, nu se respectă „litera” formulei jumătăților de tablou : jucătorii sunt amestecați între ei, indiferent că au fost plasați în partea de sus ori în cea de jos a tabloului. Se respectă totuși „spiritul” formulei respective, prin urmare rundele pre-optimi se desfășoară tot pe parcursul a două zile, trei runde pe zi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 22 Aug 2014, 8:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ebdon de ce nu participa? are o linie de clasament prea buna Rolling Eyes ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Seria ET - AT (PTC) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 1 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community