Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Seria ET - AT (PTC)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Vin 12 Dec 2014, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Go Jimmy Go Very Happy

E pe tv mai des in ultima perioada, are un lipici la public fenomenal, Jimmy, si faptul ca inca joaca bine Shocked ma uimeste pe mine si cred ca pe multi altii!

Cum sa nu-l iubesti... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 12 Dec 2014, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of,of,nu a mai reusit sa mai castige niciun joc Jimmy. Sad Pacat, daca nu rata bila aceea galbena si facea 2-0 cred ca ar fi castigat. Rolling Eyes Ma bucur insa ca am putut sa vad meciul, este intr-adevar o placere sa il urmaresti. Very Happy Si astazi ne-a delectat cu cateva lovituri incredibile urmate insa de ratari destul de usoare ca deh...asta e Jimmy. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 12 Dec 2014, 20:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul Holt-Ebdon, o sa se joace in seara asta? Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2014, 9:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Meciul Holt-Ebdon, o sa se joace in seara asta? Smile


Ce conteaza ? Oricum nu se uita nimeni la Ebdon. Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2014, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai dreptate, nu se uita mai nimeni la Ebdon, sper ca in semi-finala daca ajunge sa nu te poti uita nici tu Rolling Eyes

PS: celelalte mese au camera si exista stream pt ele? Sau doar masa principala.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2014, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
Ce conteaza ? Oricum nu se uita nimeni la Ebdon. Very Happy Very Happy Very Happy

Amin Laughing

aaah, nu..mă înșel, de fapt e un tip în România care de mulți ani încoace nu poate dormii noaptea dacă nu știe unde și la ce oră va juca Ebdon și nici nu poate mânca vreo săptămână după fiecare înfrangere..cam trist zic Rolling Eyes

Cât despre portughezi, bravo lor, nu m-aș fi așteptat niciodată la o etapă în Lisabona dar mi-a plăcut ce s-a văzut la tv..nu pot spune că am prins mare lucru, câte un frame-uri pe ici pe colo dar pentru finală îmi fac timp Smile



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2014, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deh, fiecare cu idolii proprii. Laughing

Album - vineri, 12 decembrie
Album - sâmbătă, 13 decembrie
Album - duminică, 14 decembrie



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2014, 21:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Go, Stephen! Majoreta Sub nicio forma nu vreau sa castige Selt finala. Evil or Very Mad




Ultima modificare efectuată sevvilla86 la Lun 15 Dec 2014, 12:28, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2014, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Slavă Domnului ! Laughing Mai ales că știu prea bine ce brânză în ce burduf e Selt. Rolling Eyes Laughing

Numai 500 de lire pentru Ben Woollaston, fiindcă la ET 4 s-a reușit un break maxim (al lui Shaun) care a fost răsplătit cu 1000 de euro (500 bonus ET 4 + 500 reportați de la ET 3, unde nu se realizase niciun max).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2014, 9:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Stephen! Applause Nici eu nu il simpatizez deloc pe Selt pentru anumite pacate din trecut asa ca am tinut cu Mags. Twisted Evil Plus ca nu pot sa nu ma bucur ca Stephen incepe incet-incet sa isi revina dupa o perioada destul de slaba pentru el.



Si eu m-am bucurat pentru portughezi ca au primit acest event si mi-as dori sa vedem si in anii urmatori turnee aici. Very Happy In acelasi timp insa,imi placea si atmosfera de la Anvers, ar fi frumos sa mai ajunga snookerul si acolo. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 24 Feb 2015, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Feb 2015, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil iar a pățit-o : i s-a „luat” primul frame al meciului pentru întârziere. Rolling Eyes

____________________

În acest timp, la Leeds, se dispută Campionatul național U-14 al Angliei : grozav îmi plac pozele astea – mai ales, peste ani, când (nu prea) recunoști în ele campioni mondiali, ai Regatului Unit, ai Mastersului etc... Wink Laughing



____________________

Meciul Judd Trump v Joe O'Connor Arrow https://www.youtube.com/watch?v=ER2zkt8GgWY

____________________

La un moment dat, John Higgins a crezut & anunțat că nu se simte suficient de bine ca să joace, dar apoi și-a făcut curaj și s-a răzgândit. Wink

____________________

Meciul Shaun Murphy v Zak Surety Arrow https://www.youtube.com/watch?v=5BgAB9okHZM

____________________

Meciul Neil Robertson v Tony Drago Arrow https://www.youtube.com/watch?v=3BuVNvMY3LI

____________________

Toți cei din familia Lines sunt oameni foarte cumsecade și la locul lor, iar Ollie nu joacă deloc ca tăticu-său de mocăit, dar uite că exemplul patern și insistența cu care i-a fost „predat” jocul de siguranță îi sunt de mare folos acum, în acest meci de uzură în care l-a atras Selt (și el relativ tânăr & jucător de atac, dar foarte al naibii când vrea să pună tacuri în roatele unuia încă și mai tânăr). Wink Ei doi au rămas singuri în arenă de foarte multă vreme, dar Ollie are răbdare și văd că-l țin nervișorii să reziste : a câștigat ultimele două frame-uri, iar acum e 3-3.

Dar ce decisiv ! Evident, nu un „țac-pac”, în niciun caz : a fost ca în luptele de tip urban (unde adjectivul urban are sens strict geo-militar), cu schimburi de lovituri pentru fiecare casă & colț de stradă ! Respectul meu pentru puștiul Lines a crescut considerabil.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 1 Mar 2015, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luca Brecel și Stuart Carrington joacă precum doi moșnegi într-o crâșmă de cartier. De fapt, englezul încearcă să-l împiedice pe belgian să-și facă jocul, la fel cum Ollie Lines încearcă să-l împiedice pe Neil Robertson. Aceștia doi din urmă deja au ajuns în decisiv, iar într-un decisiv, se poate întâmpla mai orice. Ar putea câștiga Ollie, chiar dacă breakurile lui cele mai mari din acest meci au fost de 44 și 42 (pentru Robertson, 142 & 108 ). Ar fi un rezultat corect ? Da, bineînțeles, din moment ce acesta este scorul la capătul celor șapte frame-uri. Ar fi însă și un rezultat relevant pentru valoarea efectivă a celor doi jucători ? Păi, cam nu. Wink Laughing

Mă rog, un 87 a repus lucrurile în ordinea lor firească. (În meciul lui Luca, un 70.) Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 1 Mar 2015, 13:51, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 1 Mar 2015, 13:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost foarte atent la meciuri, aceleasi impresii le am si eu...
Parese ca Brecel a castigat disputa, cu un break de 70!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 1 Mar 2015, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Laughing am adăugat mai sus înainte de a vedea ce ai postat tu. Oliver Lines a jucat în acest meci contra lui Neil exact așa cum ar fi jucat și tăticu-său. Mai mult nu zic. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Seria ET - AT (PTC) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community