Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

CM 2014
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 29 Iun 2014, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super revenirea din final a portocalei. Bravo Olanda ! Super si golul lui Sneijder din minutul 88. As fi preferat sa fie si prelungiri, dar bine ca Mexicul e out, cu tot cu rugaciunile ăluia de pe banca de rezerve din momentul executarii penalty-ului...

Ma astept sa fie out in curand si grecii. O echipa ca a lor nu merita in sferturi...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 29 Iun 2014, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-a parut rau de mexicani...au jucat frumos si in grupa, au facut un meci mare si astazi. Rolling Eyes Ochoa este un portar extraordinar, ma bucur ca a explodat la acest Campionat Mondial, il stiam de foarte multi ani si eram convins ca are un potential imens Smile
Nu mi-a placut Olanda, daca joaca asa nu au mari sanse la trofeu. Nici nu mi-as dori sa castige si asta datorita lui Van Gaal pe care recunosc ca nu il suport. Twisted Evil

In privinta Greciei sunt total de acord. Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 29 Iun 2014, 22:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau de Mexic, alt meci facut praf de arbitru. Doua penaltyuri neacordate, unul pentru Olanda si altul pentru Mexic.... si cel mai importan, penalty acordat gresit in minutul 90.

Aproape ca mi-au dat lacrimile pt Mexic, cu ei si cu Chile am tinut cel mai mult. De fapt am crezut pana in ultimul moment ca o sa treaca de cele doua adversare. Din pacate azi dupa golul egalizator... am stiut ca meciul e gata. Si daca se duceau in prelungiriOlanda castiga fara probleme. Jucatori mai valorosi care an de an se intalnesc cu astfel de meciuri decisive si importante. Off ce rau imi pare.

Mai ramane ca Franta sa fie eliminata si mi-au terminat mondialul Laughing Wink


As vrea sa piarda Grecia pentru ca ii urasc inca din 2004, nu pentru ca ne-au lasat pe noi acasa. Sunt mai valorosi ca noi, merita sa fie acol.

GO RICA !!! cu toate ca experienta Greciei ar putea sa-si spuna cuvantul


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 1:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Era sa le mearga figura grecilor si in meciul asta, dar neah. Au executat perfect penalty-urile cei de la Costa Rica. Bun asa. Iar Olanda e in semifinale...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 30 Iun 2014, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana si "olandezul zburator" Robben recunoaste ca a incercat sa triseze: Arrow http://www.dailymail.co.uk/sport/worldcup2014/article-2674266/Arjen-Robben-admits-diving-penalty-not-injury-time-spot-kick-Holland-quarter-finals.html

Din pacate si astazi au fost greseli grave de arbitraj. Rolling Eyes Cea mai importanta, neacordarea unui cartonas rosu pentru Matuidi care l-a accidentat grav pe nigerianul Ogenyi Onazi. Mad

Nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla daca Germania va avea probleme cu Algeria... Rolling Eyes

LATER EDIT: Din fericire nu au mai fost incidente, chiar daca nemtii s-au chinuit cu Algeria. Laughing Pana acum am avut in fiecare zi prelungiri, nu m-ar mira sa se intample asta si la unul din ultimele doua meciuri din optimi. Smile




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Mar 1 Iul 2014, 0:42, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 1 Iul 2014, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne cate prostii pot sa debiteze astia de la TVR, ultima (de acum 150 de secunde)
"Deposedat fara lovitura libera"

E imposibil sa contabilizezi toate ineptiile spuse de comentatori. Nu-mai azi au dat cateva monumentale... pacat ca le-am uitat Smile


Arbitrii astia au distrus cupa Mondiala. Dupa ce au calificat cu japca echipa braziliei, azi au reusit sa califice si Franta. Cum sa nu-i dai rosu lui Matuidi? Incredibil.... chiar daca tin cu Franta, mai bine erau eliminati decat sa se califice asa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 1 Iul 2014, 8:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de francezi ... mi-am adus aminte de modul jalnic in care s-au calificat la campionatul mondial din Africa de Sud din 2010, mai exact meciul de baraj cu Irlanda de Nord unde in minutul 103 T. Henry opreste de doua ori mingea cu mana in careul advers si paseaza altuia, de unde inscrie Gallas (dupa ce in prima faza a fost si ofsaid) .... s-a vazut clar aportul arbitrilor ca sa se califice Franta la campionatul mondial din 2010. Proba video ar trebui introdusa urgent, asa cum e la rugby spre exemplu, unde deciziile sunt corecte si nu pot fi comentate.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 1 Iul 2014, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum sa introduca proba video? Pai FIFA de ce mai exista ? Adica aia isi fura painea de la gura? Smile nu tu un blat cu arbitri, o calificare la un turneu final, o calificare prin sferturi si semi-finale... sa fim seriosi.

Nu o sa se introduca proba video in viitorul apropiat, interesul e ca fotbalul sa ramana controlat de bizoni, nu sa fie corect.


PS Din cate am inteles jucatorul nigerian are fractura, Bravo ba Matuidi, sper sa-ti rupi picioarele la antrenament.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 1 Iul 2014, 18:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pun o întrebare de om nepriceput în materie : este considerat de primă clasă un stadion a cărui amplasare nu ține seama de poziția pe cer a soarelui la orele la care e probabil că se vor disputa meciurile ?

Trebuie să fie foarte greu de urmărit mingea cu soarele în ochi, umbrele sunt derutante, iar în cele 45 de minute după care se face schimbarea jumătăților de teren soarele își schimbă și el poziția, iar cei care au fost avantajați la prima repriză nu sunt, poate, prea dezavantajați nici în a doua.

Dar, la urma urmei, dacă există și așa ceva...



Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 1 Iul 2014, 22:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poza cu terenul în pantă e din München, în parcul olimpic. L-am văzut amuzat la fața locului, și am avut și plăcerea de a asista la un meci între Bayern și Leverkusen în 2003, pe OlimpiaStadion, fosta casă a campioanei Germaniei.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca tot nu s-a putut organiza Oscue la Openul Australiei... Very Happy

Franța - Germania
Brazilia - Columbia
Argentina - Belgia
Olanda - Costa Rica



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 10:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Franța - Germania
Brazilia - Columbia
Argentina - Belgia
Olanda - Costa Rica



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 12:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

Franța - Germania
Brazilia - Columbia
Argentina - Belgia
Olanda - Costa Rica



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau ca se vor intalni deja echipe mele favorite, Belgia si Argentina. Rolling Eyes Sper ca acest meci sa dea si castigatoarea trofeului. Smile

Meciul de aseara al belgienilor cu Statele Unite mi s-a parut de departe cel mai frumos al Campionatului. Very Happy Incepe sa devina acest Mondial unul al portarilor. Rolling Eyes Chiar daca s-a marcat un numar record de goluri au fost cativa goalkeperi care au facut adevarate minuni. A fost si cazul de aseara al lui Tim Howard care a parat nu mai putin de 27 de suturi! Shocked

Cred ca belgienii sunt favoriti cu Argentina. Au o echipa senzationala, cu jucatori foarte buni pe toate posturile. Nu sunt intr-adevar foarte inchegati pentru ca e greu sa construiesti o echipa nationala intr-un timp atat de scurt. Rolling Eyes Trebuie tinut cont de faptul ca majoritatea jucatorilor au 22-23 de ani...Abia la urmatorul mondial vom vedea adevarata lor forta. Pana atunci trebuie sa isi rezolve din mers micile carente.
Au norocul insa ca vor da peste o echipa a Argentinei si mai putin legata. Rolling Eyes Pana acum, pentru "pume" au fost suficiente executiile lui Messi sau ieri cea a lui di Maria (care din nou a alergat ca un nebun). Nu stiu daca vor mai putea castiga tot asa, pentru ca Belgia nu este Iran... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Iul 2014, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca tot vorbeam de Tim Howard, cel care a egalat un record vechi din 1966 in privinta paradelor intr-un meci: Arrow http://www.nytimes.com/interactive/2014/07/02/sports/worldcup/all-of-tim-howards-saves.html?smid=tw-nytimes&_r=0



Si ceva funny:Arrow http://ftw.usatoday.com/2014/07/tim-howard-wikipedia-united-states-secretary-of-defense



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 3 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community