Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Premii și alte probleme la Cupa Romaniei 2014
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Sezonul național
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Vin 13 Iun 2014, 19:20    Titlul subiectului: Premii și alte probleme la Cupa Romaniei 2014 Răspunde cu citat (quote)

ar trebui pus si un topic 'rugaminti'. Poate , zic si eu poate, se gandesc toti jucatorii participanti care il cunosc pe dnul Cozmaciuc sa vorbeasca cu dansul, si sa ii dea o imbratisare poate poate o sa puna niste premii MACAR la cupa Romaniei. Daca nu sunt bani poate jucatorii il vor ruga, cand il imbratiseaza, sa puna 1 milion inscrierea sau 100 de lei noi, poate se aduna ceva un premiu cat de cat , ca sa vina si cei de prin Oradea, SatuMare, Arad, Cluj, Brasov..etc etc...macar sa spere la un premiu mai de doamne ajuta sau se poata sa se bata pentru el cu toata inima. Si cei care spun ca joaca snooker de placere sa se duca la spa sau ceva. Daca nu se pricepe, sa intrebe si el pe cineva, sunt sigur ca gaseste el pe cineva , ca toata lumea, pana si oradenii aia fac concursuri cu un milion inscrierea..si miezul din fanta bucurestean asteapta sponsori. Ca sa nu inceapa lumea sa vomite ca nu sunt premii nicaieri, nici la liga nici nicaieri. Sunt sigur ca se gasesc oameni de bine sa ajute un mic organizator de concursuri sa faca si el ceva bun. NU? hai va rog fiti buni samariteni. Cine nu e de acord cu mine, sa vorbeasca deschis, ca numai din discutii deschise iese ceva bun. Spor!


Sus
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Vin 13 Iun 2014, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uitati aici premii..nu destul..dar oricum..o dublare pentru capitala:))..poate fi un inceput. Si din cate am inteles, nu mai erau nici locuri libere ca te inscrii. Oare in capitala poate fi posibil? daca cei din Oradea pot sa faca asa ceva...federatia romana..nu poate ..sau cum? Toti cei care citesc aici..vorbiti cu decidentii lummi snookeristice va rog. Asta daca nu imi sterge doamna Clara tot:P

http://www.snookeroradea.ro/

pardon!!! triplare, am zis din greseala dublare:). Hmm,..cine vrea sa spuna ceva sa spuna, nu sa taceti toti ca in alta parte. Cine are tupeu sa vorbeasca, sa vorbeasca, cine nu ,sa taca malc!!!


Sus
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 13 Iun 2014, 19:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar nu mai bine te duci tu undeva la un spa, Sentence? Si ne lasi pe noi, cei care jucam de placere, sa jucam...

Sunt de acord cu ultima parte. Un topic inutil, asa cum ne-am obisnuit , care nu ar deranja pe nimeni daca ar fi sters.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 13 Iun 2014, 21:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu înțeleg până la urmă care e ideea... sau subiectul. Dar cred că nici tu nu ești în clar, ba zici să vorbim, ba să tăcem: "Hmm,..cine vrea sa spuna ceva sa spuna, nu sa taceti toti ca in alta parte. Cine are tupeu sa vorbeasca, sa vorbeasca, cine nu ,sa taca malc!!!"

Fapt: au început să apară prin țară turnee care oferă premii în creștere față de anii trecuți. Exemple: Oradea, Cluj, Baia Mare, Craiova, iar acum Arad. În plus, aceste turnee au fost deschise oricărui participant.

De ce ești încă nemulțumit, când acest lucru este ceva benefic pentru snooker-ul din România? Te legi se pare în special de București, deși nu-mi dau seama de ce insiști să vezi jumătatea goală a paharului. În celelalte orașe lucrurile par să se miște mai rapid; poate în timp vor crește premiile și la turneele organizate de Federație. Nu văd însă rostul tiradei postate mai sus.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Mie 18 Iun 2014, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Nu înțeleg până la urmă care e ideea... sau subiectul. Nu văd însă rostul tiradei postate mai sus.


pai d-le Mihai , uite premiile la cupa Romaniei de anul asta 2014..100 ron inscrierea(cu care sunt de acord, dublu cat anii trecuti)..dar premiul 1 este 600 ron? la o participare de 40 de persoane minim anul trecut. 200 ron HB >50? si nu s-a facut niciodata mai mare de 100 break in tara asta in meci oficial?( in afara de un break de acum 6 ani de 103 puncte facut de babken care isi face vant cand da mai ceva ca la popice?). Sa fim seriosi! Pai site-ul federatiei este plin de breakuri facute la antrenament, ce dracu frate.(mie mi-ar fi rusine cu asa ceva). Si premiul 1 este 600 ron? pai vor sa vina lume , jucatori din Baia mare, din Oradea, Arad, Timisoara, Brasov, Cluj, Constanta...etc etc. Pe ei ii costa numai drumul si cazarea si mancarea minim 6-700 ron , sau in jur de , unii mai mult poate, plus 4-5 zile pe care le pierd venind in care pierd alti bani, unii pleaca de la scoala, servici sau alte obligatii pentru a se bate la cupa romaniei. Deci pierd alti bani si timp, sa spunem minim 1000 ron fiecare per total timp si bani. Deci daca ei castiga cupa, nu castiga nimic, chiar pierd, iar daca nu castiga nimic, pierd 1000 ron. Bun! sa spunem ca poate nu toti vin, numai si numai pentru bani, ci si pentru faima sau privilegiul de a castiga cupa romaniei. Ei ce castiga? pune si tu ca federatie..o participare la europene,daca esti in liga, sau un loc in liga daca esti in liga a doua . Sau ceva...NU POTI SA DAI 600 RON, PREMIUL INTAI, cand omul ala castiga cupa romanei. Nu poti sa acorzi posibilitatea de a se bate la un premiu de 600 ron, unui om care cheltuie 1000 ron, altii si mai mult, si sa vrei sa ai si rezultate performante. Si oricum..nu poti sa chemi oameni sa castige 600 ron cu 1000 ron cheltuiala si sa vrei sa fie si fericit si multumit. Da inteleg, ma faci sa ma bat pentru un premiu mai mare, macar sa stiu ca am dat totul din mine si am pierdut pe barba mea ca sunt prost si nu ma antrenez si ca la federatie sunt jucatori care ma fac franjuri, sau ma antrenez la federatie, paltesc abonamentul cu placere ca sa ma bat pentru cupa si sa imi scot si eu banii pe abonament tot anul sau ceva. Da frate! asta inteleg. Exista miza!! exista lupta..exista sportivitate si respect! ....dar asa...cum face federatia, fara suparare..sau cu suparare , este bataie de joc fata de snookerul ca sport si fata de toti participantii din Bucuresti si provincie pe care ii respect pentru tot efortul lor. Stiu ca sunt si oameni care vin din satu mare, sau alte parti foarte departe...pai ce sa mai zici domle de aia? Va rog cei care cititi aici, reflectati la rece cele spuse , nu fiti subiectivi sa fiti impotriva mea, imediat!!! daca nu sunt de acord cu federatia.

Si daca domnule Mihai ,nu vezi nici acum rostul cuvintelor mele, atunci scuzama, dar nu intelegi nimic din ce insemna snooker in sensul practic al acestui sport deosebit de greu si plin de sacrificii.

va multumesc


Sus
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Sâm 21 Iun 2014, 20:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt in mod lurker de ani de zile, dar tirada de mai sus ma intriga in moduri multiple. In principal fiindca nu inteleg exact ce propui, @sentence.

In primul rand, in snooker, ca, de altfel, in orice alt sport jucat la nivel profesionist, banii de premii sunt in general pusi la bataie de sponsori, iar in cazurile (rare) in care nu se gasesc sponsori - vezi, relativ recent, Mastersul - de catre o federatie puternica, care isi permite (da, exista destule moduri in care o federatie poate castiga bani, cum ar fi, de exemplu, drepturi de televizare pentru vreun post banos ca BBC). Problema e ca federatia din Romania e inca la inceput si abia se chinuie sa existe.

In al doilea rand, nu pricep de ce adopti atitudinea negativa si pe alocuri pasiv-agresiva. Dupa cum au spus si altii si mai sus, si in alte locuri, daca ai o solutie concreta sau macar o idee constructiva, ascultam. Eu sunt chiar curios, pentru ca dilema snookerului in Romania mi se pare destul de grea, din motive variate, printre care, in primul rand, lipsa unui public tinta care sa genereze popularitatea care sa justifice sume acceptabile in sponsorizari.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 11:55    Titlul subiectului: Cupa Romaniei Editia 2014 Răspunde cu citat (quote)

CUPA ROMANIEI la snooker, eveniment de promovare sau simpla afacere?
Cupa Romaniei la snooker este un eveniment la care eu ma gandeam cu multa placere si imi trezea niste amintiri foarte placute!..
In urma cu exact un an, pe 26 iulie 2013, a fost primul eveniment snooker-istic oficial la care am participat, cu mare emotie, punand la treaba un tac proaspat castigat la un concurs de pe Eurosport! In acea zi de vara, mi-am luat sotia, baiatul si pe prietena acestuia si am plecat in Capitala, sa participam alaturi de alti 60 de impatimiti ai acestui sport minunat la editia 2013 a Cupei Romaniei.. Desi am pierdut din primul tur, amandoi, am revenit acasa cu niste amintiri foarte placute, deoarece simteam ca am participat la un eveniment de promovare al acestui sport select!
Mi-as fi dorit din suflet sa pot repeta experienta si in 2014, si in 2015 si in toti anii care vor urma, insa, din pacate o politica gresita a organizatorilor Cupei, tinde sa transforme acest eveniment, dintr-unul de promovare, intr-o afacere si Cupa Romaniei tinde sa devina Cupa Capitalei..
Eu sunt un jucator de snooker foarte slab si sunt constient de acest lucru. Eu nu merg la evenimente de acest gen pentru a castiga trofee sau premii, pentru ca sunt realist si stiu ca valoarea mea nu ma recomanda sa tanjesc spre asa ceva. Eu merg la astfel de evenimente pentru ca iubesc snooker-ul si imi doresc sa fiu acolo alaturi de ceilalti care gandesc in acest fel.. Iar ca mine sunt multi.. La Cupa Romaniei in 2013 nu m-am dus pentru premii, nici in 2014 n-as fi facut-o pentru vreun trofeu.. Nici la Oradea nu am fost pentru a ma urca pe podium.. Si nici la Arad nu am ajuns cu gandul de a smulge vreo medalie!.. M-am dus sa joc.. M-am dus sa ma bucur de frumusetea acestui sport!
Dar cand simt ca un eveniment de o astfel de importanta ameninta sa devina comercial, zic: <PAS>.
Una este sa faci un turneu cu taxa de participare 100 de lei,cu patru zile de concurs, cu sistem grupe (in care fiecare jucator sa aiba garantate minim 3 meciuri cu 3 jucatori diferiti), iar fondul de premiere sa depasesca suma taxelor de participare, ba chiar si ceva in plus si alta e sa faci o competitie cu sistem piramidal eliminatoriu, in care preconizezi sa ai tot in jur de 60 de participanti, ca si in anul precedent, iar tu ca organizator sa pui la bataie doar 1000 de lei din cei 6000, restul intrand in sarcina unui sponsor.. Din punctul meu de vedere nu prea e ok!.. Pentru ca exista riscul ca in acest caz sa nu mai ai 60 de participanti ci maxim 25-30, iar la anul mai putini!..
Nu vreau sa fac ordine in <ograda> nimanui, vreau doar sa atrag atentia ca aceasta politica gresita va indeparta iubitorii de snooker de Cupa Romaniei, in loc sa-i atraga!.. Eu personal, atunci cand a aparut primul afis de promovare, in care nu era specificata taxa de 100 de lei, intentionam sa conving 7-8 baieti de la Craiova, sa umplem 2 masini si sa venim la Cupa!.. Din pacate, insa, nu mai pot convinge pe nimeni.. Sau ..nu mai vreau! Pentru ca nu vreau sa ajut la comercializarea sportului numit Snooker! Vreau sa ajut doar la promovarea lui!
Asa ca vom continua sa mergem la competitii Pro-Snooker, la Arad, Oradea, Baia Mare, Cluj, sau alte orase unde se fac eforturi uriase in folosul acestui sport, nu la competitii Anti-Snooker, unde se disputa finale fara arbitru la masa, unde anumite frame-uri decisive sunt inlocuite cu Shoot-Out-uri, fara nici o explicatie si unde fetele nu sunt lasate sa joace toate frame-urile, pentru ca <oricum>..
Sunt multi baieti tineri, iubitori de snooker care gandesc in felul urmator: Decat sa ma duc la Bucuresti sa consum combustibil de 3 milioane si sa mai dau un milion sa joc un joc, mai bine stau la mine acasa si de 4 milioane imi fac un abonament de o luna!
Pacat!.. Eu chiar iubeam Cupa Romaniei!..Sau, ma rog, Cupa Capitalei, sau ..ce-o deveni ea, intre timp!.. Era cel mai oportun prilej de a promova snooker-ul printre impatimitii din Provincie!.. Daca ai un sponsor care iti asigura mare parte din fondul de premiere si tu faci o miscare neinspirata si dublezi taxa de participare.. in loc s-o micsorezi.. atunci nu te astepta sa fie aglomeratie prea mare prin Centru!.. Eu sunt in stare sa fac pariu ca daca taxa era 30 de lei, se inscriau minim 100 de jucatori din Bucuresti si Provincie, si Cupa Romaniei era un veritabil succes!
Astept cu emotie editia 2015, pentru ca mie Cupa Romaniei imi este, inca, foarte draga!..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 14:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

corect din punctul tau de vedere...e o nemultumire si anume cea legata de taxa presupun. Eu am alt tip de nemultumire si anume LIPSA TOTALA DE MOTIVATIE pe toate planurile posibile!!! Daca as fi pus pe cineva sa faca un sportiv sa fie mai lipsit de motivatie ca in cazut cupei Romaniei la snooker..nu as fi gasit pe cineva mai bun ca organizatorul editiei 2014!!!! adica : premii mici si super mici luand in calcul cheltuielile fiecarui sportiv din provincie. Adica ,inteleg si sunt de acord sa cheltui 500-1000 lei pentru 3-4 zile daca sunt din provincie, mancare, cazare si transport si inteleg sa si platesc 100lei taxa....Dar pune dracu premiul 1 sa fie de 20 de milioane sa stiu ca ma bat pentru ceva . Pune premiu la break de peste 100 sa fie de 1000 lei....ca de aia este un singur break oficial de 103 facut de babken in 2008. Si o sa mai asteptam inca o suta de ani daca organizatorii mai continua asa. Pai tu vrei sa ma faci pe mine ca jucator , care cheltuiesc o tona de bani pe aceasta pasiune, ca sa cheltuiesc 1000 lei sa vin la cupa Romaniei si NICI SA NU AM sansa MACAR ,repet, MACAR SA IMI SCOT CEL PUTIN BANII INAPOI DACA VOI FI PRIMUL DIN TARA???? si o cupa care costa 50-60 de lei? vin frate, vin cu cea mai mare placere si cheltuiesc mai mult si mai mult, chiar daca stiu ca voi pierde 100% si nu voi castiga cupa, dar acorda-mi sansa de a lupta si a fi mandru ca am castigat cupa Romaniei. Nu iti bate joc de ea si de oamenii care respecta acest sport.
O sa vina niste ''persoane'' care o sa zica ca nu sunt bani. Pai inainte sa vorbiti aiurea fara cap, faceti un calcul 100 lei x40 de jucatori este egal cu 4000 lei. Pai fondul de premiere este de 2000 de lei dintre care 1000 lei jumatate este dat de atd biliard. Deci 3000 de lei sa duc in cheltuieli. Unde ati mai vazut voi ca trei sferturi din bugetul incasat pe bilete sa se duca in cheltuieli? O sa spuneti ca cei care organizeaza trebuie sa castige si ei.
Pai mai fratilor daca o sa mai continue asa, fara pic de management si in primul rand lipsa totala si minima de marketing, omul care se ocupa pur si simplu nu stie sa ISI VANDA PROPRIA MARFA, fara suparare.
Cautati fratilor profesionisti in marketing , ca nu o sa vina nimeni sa cheltuie 1000 de lei ca ii dati voi o cupa de 50 de lei, fiti putin mai seriosi. Cata importanta o sa acordati jucatorilor(adica potentialilor clienti) atata va vor acorda si ei voua.
O sa mai spuneti ca cei care organizeaza au experienta. Se vede exact ce experinta au, se chinuie de acum de ani buni sa faca un break de peste 100. Pai reparati fratilor mesele alea de la federatie care in afara de aia de sus toate sunt infecte . Are cineva templaturile gaurilor de snooker oficiale de la WPBSA ca sa verifice daca gaurile sunt conforme...sau macar apropiate? stiti ca toate mesele de la federatie au colturile ascutite de la gauri si cele oficiale de la concursuri sunt curbe? Ia puneti mana sa verificati, de ce arbitru international nu spune chestiile astea? sau cei care s-au dus afara la concursuri si se continua sa se joace pe mesele alea infecte de la federatie? DE CE TOATA LUMEA TACE DIN GURA? in afara de Bontea su Ancuta nu am mai auzit pe altcineva sa vorbeasca de gaurile execrabile de la federatie, si putine sopteli cu cel mai mic zgomot posibil..la cei care se antreneaza acolo. In afara de masa de sus, toate sunt mai putin bune:P! bun..asta e..mesele ca mesele...da faceti premiile macar de cat incasati, daca tot va dedicati acestui sport. Ca oricum cei care vin de la mama dracu platesc un sfert din bugetul concursului, doar ca sa fie acolo. Asa ca domnilor organizatori aveti putin respect pentru cei care va calca pragul.
Chiar daca unii organizatori cred ca au facut mai mult decat era nevoie, gresesc amarnic. Trebuiesc luate masuri serioase , daca vrei sa faci o afacere serioasa. Parerea mea personala, este ca totul trebuie organizat fara pierderi nici de partea federatiei , nici de partea jucatorilor. Partea de castig a federatiei va fi succesul financiar, iar partea jucatorului va fi MOTIVATIA PE MASURA CHELTUIELILOR PE CARE jucatorul LE ARE( de ex. premiu posibil pentru cei din liga un loc in liga fara plata anul urmator, si pentru cei din liga a doua un loc asigurat in liga 1 , sau altceva...sunt mult posibilitati daca se doreste . Toate partile implicate trebuie sa profite exact de banii pe care ii cheltuie pentru placerea lor .
Ocupati-va de multumirea si dorintele jucatorilor, pentru ca de acolo va vin banii. Si daca nu exista succes financiar si resurse adunate de la jucatori,(clienti)... ce se intampla? vor fi nemultumiri. Atat cat faceti pentru ei , atat se va intoarce si la voi. Daca exista nemultumiti, vor fi pierderi pe toate partile. Deci cineva , mai ''decat'' cu creier in cap, ca sa fiu de prin berceni:), trebuie sa faca ca totul sa fie bine . Fara suparari, ci doar trebuie sa iasa un concurs incheiat cu succes pentru ambele parti, organizatori si participanti. Cu 600 lei premiul 1 , cine este din provincie vine degeaba. Motivatia e inexistenta si cheltuielile in timp si bani sunt majore.
Voi incheia cu un citat care e bun pentru toate partile combatante:

''who wishes to fight must first count the cost''

Sun Tzu, The Art of War


Sus
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La tot ce ai spus tu foarte concret si corect, eu mai adaug doar atat: Cupa Romaniei la Snooker era CEA MAI BUNA OPORTUNITATE DE A ATRAGE JUCATORI NOI DIN PROVINCIE, CATRE FENOMENUL SNOOKER!!!! Dar au irosit-o! Daca se cuplau 4 tineri si taxa era de 30-40 de lei restul de 60-70 de lei erau exact cota lor de combustibil... Si garantez ca veneau multi.. Isi luau sandwich-uri in plasa si veneau de dragul snooker-ului.. Dar, asa, multi vor zice <pas>!.. Sa vedem la anul daca au invatat ceva din experienta asta!.. Eu preconizez maxim 30 de jucatori.. Pe 9 iulie, voi vedea daca m-am inselat!..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Dum 6 Iul 2014, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

anul trecut au fost 40, deci logic si normal, anul asta ar trebui sa fie mai putini datorita nemultumirii, dar luna iulie fata de august poate fi un avantaj..sau un dezavantaj.
Personal eu daca as fi din provincie, nu m-as duce, aratand in felul asta protestul fata de organizare. In schimb as plati si 200 ron intrarea daca ar face premiul 1 macar de 2500 ron. Macar sa stiu o chestie ca ma bat la un premiu ca lumea daca tot cheltui 6-700 ron.
Pai sa zicem ca sunt din Cluj, Constanta sau Brasov, nu mai zic de Arad, Oradea, Satu mare..etc. 3-4 zile in Bucuresti costa cu tot cu transport , cazare , haleala , daca esti super econom tot ajungi la vreo 5-600 ron si daca esti smecher te duci la vreo 7-800 cel putin. Daca sunt din Bucuresti e mai simplu, dar cred ca sunt cel putin jumatate de participanti din provincie.
Eu zic ca vor fi vreo 35.cu vreo 5 mai putin ca anul trecut, si daca va continua asa...din ce in ce mai putini in fiecare an, dar vom avea si un castigator..organizatorul. Pana la urma asta e important, nu snookerul, pentru organizator.
Sa speram ca va fi bine...


Sus
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Lun 7 Iul 2014, 10:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu totii intelegeti exact ce vrea sa spuna sentence, insa va faceti ca nu pricepeti. La Craiova, Oradea, Arad, Baia Mare, Cluj.. se fac turnee unde taxa de participare este de 100 de lei, dar jucatorul primeste in schimbul acelor bani cel putin 3 meciuri garantate, primeste apa la fiecare meci, primeste arbitru la masa si mai nou (la Arad si Oradea) la cluburi care au o situatie financiara mai buna primesc si gustari intre meciuri!.. Da, da... ati inteles foarte bine, dar va faceti ca ploua, de teama personajului dubios din discutiile de mai sus. El vrea sa stranga 5000-6000 de lei, si sa dea la jucatori 1000 de lei, caci restul ii acopera sponsorul.. Si diferenta de 4000 merge la achitarea ratelor la banci, ale imprumuturilor personale!.. Iar tu, jucatorule, poftim de scoate-ti singur bilele din buzunare si umezeste-ti buzele daca ti-e sete! La Craiova, la Cupa Paul Hunter s-a jucat fara sponsor si taxa a fost de 100 de lei, iar valoarea totala a premiilor a fost de 3.750 de lei. Calculati voi, e aritmetica simpla! Si premiile s-au achitat instantaneu, nu dupa 2-3 luni cum se practica la Capitala! Asa incurajezi omul sa vina!.. Dau un exemplu: daca taxa era de 30-40 lei, se "cuplau cate 4 in masina", isi luau sandwich-uri la ei si cu diferenta de 60 de lei acopereau combustibilul.. Multi sunt studenti, nu au o situatie financiara stralucita, dar iubesc snooker-ul!.. De la Craiova a pierdut cel putin 7-8 participanti!.. La anul s-o faca 200, propun...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Lun 7 Iul 2014, 11:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata niste impatimiti de snooker! Dar n-au 100 de lei! Ce facem cu ei??


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Lun 7 Iul 2014, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deocamdata vad ca nimeni nu mai zice nimic, deci daca vrem sa tragem o concluzie...la toti le convine situatia care este acum in teren. Si organizatorii si participantii sunt foarte multumiti cu situatia existenta. Cine suntem noi sa ne opunem cu niste idei atat de ''iesite din comun'' ca ale noastre? cum sa ne opunem noi , la cei 8-9 ani de evolutie sustinuta a snookerului romanesc si cu atatea performante obtinute intr-un timp atat de scurt?''''''cum'dracu?


Sus
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 7 Iul 2014, 23:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ai vrea să zicem? Nu am observat nicăieri o invitație la dialog, am dat doar peste niște ziduri de text, în care vă exprimați niște nemulțumiri.

În celălalt thread legat de Cupă, ați postat o imagine luată de pe Internet, cu inepții scrise pe ea...



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 7 Iul 2014, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo, intenția de glumă cu poza aia, e cam rasistă - la text mă refer.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Sezonul național Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community