Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cine? Ce pierde? In fata cui?
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » UK Championship 2004
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 1:12    Titlul subiectului: Cine? Ce pierde? In fata cui? Răspunde cu citat (quote)

Ronnie a pierdut in fatza lui Stephen Maguire cu 6-9. Again (a pierdut, nu cu 6-9). Very Happy What happens next? M?
Aviz fanilor lui Ronnie... Si tzin sa mentzionez inca o data... N-a zis nimeni ca Ronnie isn't the best, deci nu va mai atacatzi aiurea. Toata lumea zice doar ca mai sunt oameni care au si ei shansele lor si experientzele lor. Deci... Give it a rest!
In plus... Nu cred ca exista prea multe persoane care sa nu-l simpatizeze pe Ronnie... Este un talent... Facand o analogie putzin ciudata am sa spun ca eu n-ascult Beatles, dar asta nu inseamna ca n-accept ca au fost una dintre cele mai mari valori ale muzicii in general.
Atat, deocamdata. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 11:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ca as vrea sa te supar, dar la cum joaca Stephen Hendry, e o chestiune de ore pana va fi eliminat si el Razz iar cand faci 3 century breaks inseamna ca nu ai jucat deloc rau... 8)



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
iatgsf
Fan


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 21

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 13:04    Titlul subiectului: O'Sullivan 6 - 9 Maguire Răspunde cu citat (quote)

Am vazut finalul meciului in reluare pe Eurosport si pot sa spun ca a fost intr-adevar fain. A meritat. Amandoi au jucat foarte bine.

Desi Ronnie a ratat mai mult, a ratat in general lovituri foarte dificile si nici Maguire nu i-a prea lasat multe sanse.

Cred ca meciul s-a decis in jocul de 5-7. Ronnie a incercat de vreo 3 ori sa sparga bilele rosii si nu i-a reusit. Poate ca s-a enervat un pic si a riscat cam prea mult dupa aia. Ce sa mai... vorba comentatorilor - a fost si mai ghinionist.

Imi place foarte mult sa-l urmaresc pe O'Sullivan la masa de joc, dar Maguire a meritat din plin victoria. Revansa este amanata... Abia astept sa vad urmatorul meci dintre ei si sper ca Maguire sa-si mentina forma buna.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui iatgsf Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Nu ca as vrea sa te supar, dar la cum joaca Stephen Hendry, e o chestiune de ore pana va fi eliminat si el Razz iar cand faci 3 century breaks inseamna ca nu ai jucat deloc rau... 8)


Pentru numele Domnului... Smile) Mai nene, tu chiar ai neshte fixuri quite weird. Smile Sa repet pentru a mia oara in fatza Marii Adunari Nationale ca n-am zis ca Ronnie a jucat rau si nici n-am zis ca Stephen (H) a jucat bine?

Mai stitzi ce... Uite-asha, de amorul artei, mi-ar placea sa ia Maguire trofeul turneului asta... La o adica, avand in vedere ca Higgie si-a implinit dorintza si acum probabil se ocupa de copil sau il asteapta in continuare (n-am apucat sa fac rost de informatzia asta... Cum am sa o am, v-o dau), iar majoritatea jucatorilor ramashi, inclusiv my husband, nu par a fi in cine stie ce mana, ar fi o surpriza nice...

O ultima chestie aici... Stiu ca ar fi trebuit sa o scriu unde era topicul: Stephen Maguire, noul Stephen Hendry? Totushi am sa o scriu aici: Stephen Maguire apparently came out of nowhere... Cel putzin asha mi s-a parut mie. O sa ma interesez pe ce pozitie e in clasamentul mondial si care e treaba de fapt cu el. Spre rushinea mea, nu stiu inca. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 15:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei, nici chiar, din cate stiu eu, a castigat Openul European, invingandu-l in finala pe Jimmy White, daca nu gresesc, exact inainte ca acesta sa-l invinga pe Hunter in finala nu mai stiu carui turneu... Oricum, nu a aparut chiar asa, din senin, dar cum am mai spus, altii la varsta lui erau campioni mondiali Razz



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 17:01    Titlul subiectului: Iata ca o rata din nou... Răspunde cu citat (quote)

Mda... My husband o rata din nou... Unii oameni poate au intzeles pana acum ca eu nu ma stresez pe chestii d-astea. In general ma ghidez dupa "Expect nothing, be not disappointed". Asta nu inseamna ca nu tzin enorm la Stephen si ca nu-mi doresc (tot enorm) sa-l vad cel putzin inca o data campion mondial. In plus, am taria sa afirm si ca daca reusheste sa revina barem la o forma aflata la jumatatea celei in care era odinioara, are fortza sa mearga cel putzin pana in finala CM.
Altceva... Mi se pare totushi bizar ca a pierdut in fatza lui Hawkins. Pe de alta parte, dupa cum mai spuneam acum multa vreme, ceva pare sa planeze asupra jucatorilor din top 10. In plus, in mare, am impresia ca, in cazul calitatii generale a jocului, nivelul este destul de scazut, cu cateva exceptii.
Atat... Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 17:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

YEEEES!!!!! A pierdut Hendry!!! Razz Razz Razz Razz Razz



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
YEEEES!!!!! A pierdut Hendry!!! Razz Razz Razz Razz Razz


Uh... Whatever... (Si nu whatever in sensul de: A pierdut Hendry, whatever... ci in sensul de: Here you go again: Uh, whatever!!) Si n-am sa zic Ronnie too... Smile) Oricum ma bucur mult ca ejti activ... Chiar daca o tzii numai cu Go Ronnie si YEAH a pierdut cutare. Smile) Glumesc... Sau nu... =))



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Dum 21 Noi 2004, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu glumeam draga... chiar nu mi-e antipatic deloc Hendry Very Happy



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Vizitator






MesajTrimis: Mar 23 Noi 2004, 10:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

go Maguire.
o sa vedetsi .he will be the champion


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 26 Noi 2004, 0:07    Titlul subiectului: Parrot vs. King Răspunde cu citat (quote)

Ce meci de spanac more or less... Ma fascineaza cum pot greshi oamenii astia atat cand reushesc cateodata lovituri de sta matza-n coada, nemaivorbind de John Parrot care mai participa si la campionatul de trickshot.
Mi-ash dori sa vad o semifinala superba intre King si Maguire, dar tare mi-e teama ca va sterge Maguire pe jos cu King, cel putzin avand in vedere ratarile lui King din meciul impotriva lui Parrot.
Voi ce zicetzi? Nu cred ca mai are rost sa bag un chestionar "Maguire sau King"?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 26 Noi 2004, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sunt de parere ca va castiga Maguire. Dar cine stie? Niciodata nu poti fi sigur. Mai ales ca am vazut de multe ori ca forma jucatorilor se schimba uneori de pe o zi pe alta.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 26 Noi 2004, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Mai ales ca am vazut de multe ori ca forma jucatorilor se schimba uneori de pe o zi pe alta.

Da... probabil in functie de ce parte a carui pat s-au sculat dimineata... Twisted Evil
(exsquuze me, please, dar campionatul asta imi da asa o lehamite per total incat nu-mi pot controla izbucul de umor negru din inima Mad )
ps: in case you were wondering, da, "izbuc" este un cuvant... look it up... Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 26 Noi 2004, 2:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Folks in Snookerland, ador opera ( Hop, săriși ! What's THAT got to do with anything?! ... Păi, uite ce : ). Cind ma duc la spectacol si spectacolul nu e chiar ceea ce ar trebui sa fie, am capacitatea autoiluzionarii : pot sa-mi inchipui ca aud ceea ce stiu ca ar trebui sa aud. ( Buuun, in afara de cazul cind notele false imi strepezesc dintii. ) De ce ? Pentru ca iubesc cintaretii si stiu ca fac absolut TOT ce pot, dau TOT ce au pe "scindura". La snooker nu mai merge la fel de usor. Autoiluzionarea, adica. "Aici", la Barbican Centre, am vazut ca, expecting the unexpected, te trezesti ca te multumesti cu un snooker de calitatea a doua. Cu citeva exceptii. Si nu ma pot preface ca imi place. M-am plictisit muuuult prea des. Si nu prea am vazut nici lupte, cum zice Jimmy, "blood on the table, sweat on the floor". Si nu sunt in stare sa pretind ca a fost SPECTACOL. Si sufar. Si nu prea are nimeni de cistigat. Least of all, snookerul. Unde sunt CEI MARI ?( Don't you dare tell me : "Au fost eliminati"!!!.. )
Nu, zău, snookerul e, uneori, posedat de fortze demonice...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 26 Noi 2004, 8:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Puneti fratilor banii pe scotian..de-acum inainte, cand spun scotian, nu ma mai refer anymore (daca pot sa ma exprim asa, si iata ca pot Laughing ) la Hendry sau la Higgins, de acum inainte cu titlul generic de scotian ne vom referi la Maguire.(scuze, Mrs., dar vremea lu' Hendrica a cam, si anume, trecut) Exclamation
FRRRRRREEEEEEEEEEDDDDDDDDOOOOOOOOMMMMMMMMM!!! Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » UK Championship 2004 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community