Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul de la Shanghai
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Pe cine vedeți campion 2014, la Shanghai ?
Mark Allen
23%
 23%  [ 5 ]
Michael White
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
33%
 33%  [ 7 ]
Fergal OBrien
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
38%
 38%  [ 8 ]
Graeme Dott
4%
 4%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Alan McManus
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 21

Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 14 Sep 2014, 9:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am deschis tv-ul ceva mai târziu, și am fost surprins să văd că Allen e condus 4-0 la pauză. Nu mi-am făcut totuși probleme că nu va reveni în joc. E destul de curajos (spre deosebire de Ding Rolling Eyes). Numai bine, câștigă primul său frame cu o tentativă de break maxim, dar din păcate s-a oprit la a 13-a bilă neagră. Go Mark ! Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Sep 2014, 13:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Shanghai Masters, lumea a avut o surpriză plăcută, azi, când a apărut pe acolo Ivy, cu mici cadouașe pentru arbitrii și jucătorii rămași la fața locului și, mai ales, cu vestea că se mărită. Arrow http://www.inside-snooker.com/snooker/2014/9/14/ivy-in-shanghai-ahead-of-wedding Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Sep 2014, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Faptul că meciul s-a încheiat repede i-a luat prin surprindere și pe organizatori, cărora le-a trebuit ceva timp până să-i adune pe toți dălcăușii & politrucii care umplu de obicei arena ca să se tragă-n poză, rânjind, alături de noii campioni. Mark Allen deja făcea 13-14 și așteptarea generală devenea oarecum jenantă, dar irlandezului i-a venit ideea să folosească nedoritul răgaz ca să dea roată arenei pentru a semna autografe. Atât le-a trebuit chinezilor, care au tăbărât de peste tot, cu programele de sală & pixurile aferente. Imediat, s-a apropiat și Bingo, urmând exemplul lui Mark. Într-un târziu, s-au regrupat, în fine, și forțele locale de protocol. Laughing

Stuart Bingham și-a dedicat victoria amintirii socrului său, Terry, care a trecut la cele veșnice, în urmă cu câtva timp. Dar victoria n-a fost dedicată numai defunctului tată al lui Michelle, ci și cât se poate de viului partener de finală Mark Allen : „pentru remarca aceea de acum trei ani. De atunci, viața mea a mers din bine în mai bine,” a spus Stuart. „Țin minte următorul nostru meci după incident – deja pierdusem o mulțime de sferturi de finală așa că ăsta parcă devenise o chestiune de viață și de moarte ! Eram atât de concentrat încât încetasem să mai am emoții ! De atunci, încerc să reconstitui starea aceea și s-o folosesc și în alte meciuri, împotriva altor adversari – am folosit-o și azi, în primele patru frame-uri.

Asta este victoria cea mai importantă din cariera mea, având în vedere prestigiul turneului. E și cel mai mare premiu de până acum, mai mare și decât cel din Premier League. Oricum, contează enorm faptul că am câștigat al doilea titlu. Uite că acum, Mark Williams n-o să mai aibă motiv să mă poreclească ”Chesney Hawkes” că, adică, am avut și eu un succes, dar succesul acela a rămas unicul.”


Reamintesc & rezum : „remarca” viza impresia lui Allen că Bingham n-ar avea ce-i trebuie ca să câștige ceva de seamă, iar chestia cu „din bine în mai bine” e reală : de acum trei ani, Bingo a adunat rezultate notabile. În 2011, victoria din Australia, în 2012, cea din Premier League plus cele două AT-uri, în 2013, încă un AT plus cele două finale de la Openul galez & Campionul campionilor, iar acum, povestea fericită de la Shanghai.

Mark Allen s-a declarat dezamăgit de rezultat și, mai ales, de propriul său joc. „Stuart a meritat să câștige. Pe la 6-3, mă simțeam bine și eram convins că am șanse, dar la 8-3, gata, am știut că finala e pierdută. N-am fost în formă toată săptămâna așa că, de fapt, sunt mândru de felul în care m-am concentrat și am reușit să ajung în finală.”

E bine că relațiile dintre cei doi s-au dres, că nu era frumos să fie altfel. (Mă întreb de ce o fi râzând ei în poza aceea pe care nu m-am putut împiedica s-o pun la Meciuri & rezultate... Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul de la Shanghai Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community