Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Finala O'Sullivan / Higgins
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Masters 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ronnie STRATAN O Sullivan
More than a fan


Data înscrierii: 17/Feb/2005
Mesaje: 31

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 18:47    Titlul subiectului: Finala O'Sullivan / Higgins Răspunde cu citat (quote)

10:3

97-9(95), 0-130 (54,76),7-61, 107-0 (107), 89-24 (58 ), 102-1 (97),135-1(102),45-73 (53)
79-1 (79), 75-56 (75), 79-0 (79), 88-1 (79), 134-0 (134)




Ultima modificare efectuată Ronnie STRATAN O Sullivan la Lun 21 Feb 2005, 7:44, modificat de 13 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie STRATAN O Sullivan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 19:14    Titlul subiectului: hmmmmm Răspunde cu citat (quote)

4-2.
Haida, Hig... Alo... Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sublim! Laughing Ronnie a facut-o din nou. Magistral, nu mai gasesc cuvinte, il las pe Stratan sa faca inchierea. Razz



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 23:42    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca a mai ramas ceva de zis. La o astfel de "evolutzie" cuvintele sunt de prisos.
N-am sa repet treburile spuse deja de prea multe ori (living poetry s.a.m.d).
N-am sa retrag cele spuse despre John Higgins. Personal imi rezerv dreptul de a crede in el si-n jocul sau superb.
Ronnie... Sunt curioasa, dupa cum spuneam si anul trecut, imediat dupa finala Campionatului Mondial, daca ar putea cineva sa se ridice la valoarea lui in momentul in care joaca asha cum a facut-o azi. John a jucat aproape impecabil... La ce i-a folosit?
Oricum... In ceea ce-l priveste pe Ronnie nu mai comentez decat: "BOW" si "CLAP CLAP CLAP CLAP". It's only natural.
Altceva? Amuzant gestul lui Higgie cu prosopul... Laughing Laughing
Treaba trista in seara asta, pentru mine cel putzin, nu este ca a pierdut Higgie, ci ca, in acest moment, nu-mi pot imagina cine i-ar putea face fatza lui Ronnie daca acesta continua sa joace asha. Nu ca ar trebui sa fie invins, nu ca nu i-ash dori toate cele bune, dar... 10-3? Very Happy Surprised
Sa ma prefac a fi o persoana amuzanta si sa zic: poate Paul Hunter? Smile) Fara a incerca sa-l subestimez pe Hunter, incercam doar a fi critica. Very Happy
Atat.

P.S. Wink Higgie Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost un meci foarte frumos, amandoi au jucat bine, dar Ronnie a jucat si mai bine si a meritat sa castige. Totusi scorul mi se pare putin cam aspru. Daca nu ai fi vazut meciul si ai fi aflat ca Ronnie a castigat cu scorul de 10-3 ai fi zis ca precis Higgins a jucat destul de prost. Adevarul este insa ca Higgins a jucat bine dar Ronnie a jucat excelent. Bravo lui!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2005, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, da, Higgins foarte bine, dar Ronnie a afisat un joc absolut dezarmant pentru oricare ar fi fost adversarul sau. Ghinionul lui Higgins (sau poate norocul, eu cred c-a mai invatat ceva cu ocazia asta Razz ) a fost ca Ronnie n-a gresit, a gasit si a reusit lovituri de toata frumusetea.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim, nasule. Razz
El e, ii recunosc privirea aia, ce diferenta intre Ronnie la masa de snooker si Ronnie care avea trofeul in mana, parea un copil cu jucaria lui preferata in mana. Razz



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen, Paul... Stephen.... Rolling Eyes Rolling Eyes somebody.... Crying or Very sad Crying or Very sad

Lumea are deja un Schumacher... nu mai trebuie si un al doilea...
Imi creste inima cand vad jocul lui Ronnie, cata frumusete (in sensul cel mai propriu) este in el, dar descreste la loc cand vad ca nu mai e Ronnie. Nu mai risca atat cat o facea (si ii iesea), nu mai pleaca pe 147, nu mai da TOTUL in orice moment. Stiu, e mai bine pentru palmaresul lui. Smile Cu mintea il salut pe Ray, dar cu inima.... Crying or Very sad Am ajuns ca Imparatul Verde (cred ca asa il chema): cu un ochi rad Laughing , cu altul plang Crying or Very sad . A fost snooker de calitate. A fost snooker care excita neuronii si incanta retina. Dar a fost doar snooker. Nu a fost un meci. Si daca a fost, cati isi vor mai aminti de el peste 1 an de zile? Question



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma simt nevoita sa scriu din nou:

Subscriu. Very Happy Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Si daca a fost, cati isi vor mai aminti de el peste 1 an de zile? Question


Eu o sa-mi amintesc. Very Happy
Si eu regret un pic faptul ca nu mai alearga asa cum o facea alta data, insa acum are echilibru, are armonie..deci e cu adevarat complet.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yes, yes....

"Please procede to the Equilibrium center in sector 8A..." Confused



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MasterJames
More than a fan


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 42
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joc energic, agresiv, dar jucat cu o atingere de finete din partea lui Ronnie.

Ma inclin adanc si zic "Saru' mana" pentru o asa evolutie de care am avut parte. Eu nu prea am avut timp sa urmaresc acest campionat, dar ma bucur ca am prins o finala completa: un pic de suspans, ceva mai multa maiestrie si un pic de desert a la Higgins pe final Wink.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MasterJames Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iti inteleg punctul de vedere Smaranda. Intr-adevar nu mai e acelasi Ronnie care facea in 5 minute si 20 de secunde un break de 147. S-a schimbat foarte mult de cand il are mentor pe Ray Reardon. Este mult mai calculat si nu mai risca asa de mult iar loviturile sale de siguranta s-au imbunatatit semnificativ. Este o schimbare care reduce spectacolul dar ii imbunatateste performanta.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Yes, yes....

"Please procede to the Equilibrium center in sector 8A..." Confused


Sector 8A? Where's that? Question
Tu esti cinefila forumului din cate am inteles, asa ca.. Razz



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Smaranda a scris:
Yes, yes....

"Please procede to the Equilibrium center in sector 8A..." Confused


Sector 8A? Where's that? Question
Tu esti cinefila forumului din cate am inteles, asa ca.. Razz


In Libria, cum intri, pe dreapta. Very Happy



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Masters 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community