Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul Regatului Unit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 16 ]
Judd Trump
27%
 27%  [ 6 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Angela40 a scris:
zenart a scris:
Magnific,de colectie ....



Micul Judd si marele Ronnie.
Si mie mi-a placut de la inceput de Judd, va fi o placere sa-i vad la masa pe amandoi nu conteaza cine castiga ii iubesc pe amandoi.
Very Happy
Da poza Magnifica
Applause


Da,chiar nu conteaza cine invinge,si eu ii iubesc pe amandoi.Important e sa avem o FINALA de vis.Si eu pe Judd il urmaresc cu mare interes inca de cand avea 17 ani,nici nu era televizat,Daros si mircea22 stiu bine cat ne chinuiam sa gasim link-uri cu evoltiile sale,dar repet,vreau si simt ca va fi o FINALA de vis.
Ar fi frumos pt JUDD sa triumfe,dar as fi la fel de fericit daca Ronnie va castiga a cincea oara.S-ar egala si scorul intalnirilor directe,asa ca avem toate premisele sa vadem un snooker de cel mai inalt nivel.
Si decat sa vorbesc eu,mai bine sa ii dam cuvantul lui Rob Walker,nu ?

CEL MAI BUN ASTAZI SA INVINGA !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ajuns cu 8 minute prea tâtziu pentru Oscue, dar nu-i nimic. Finală plăcută, tuturor ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe cine ai fi pus ca și câștigător, Clara?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 15:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Băieții au toate armele la ei, încărcate și gata de tragere, concentrarea este și ea acolo.
Păcat că avem doar un maxim de 19 jocuri, la cum au început am putea să-i urmărim în continuu fără a simți trecerea timpului.

Could be a game to remember, a classic! Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Undergrow a scris:
Pe cine ai fi pus ca și câștigător, Clara?


În funcție de inspirația momentului. Acum, l-aș pune pe Ronnie. Wink Laughing

mircea22 a scris:
Could be a game to remember, a classic! Wink


În orice caz, întâlnirile lor sunt mult mai bune decât altădată atât de așteptatele meciuri Hendry v John Higgins !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se intampla cu Ronnie, ii ies toate loviturile de distanta? Shocked Laughing Si lui Judd ii ies, dar asta nu este o surpriza. Wink Frumoasa prima repriza, pacat doar ca Ronnie a ratat breakul de peste 100 in jocul 3. Rolling Eyes


* Statisticile celor doi finalisti de dinainte de meci



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu merg in continuare pe JUDD...he,he he...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În pauză, Stephen Hendry & Jason Ferguson au tras la sorți meciurile primei runde a Mastersului :



Am impresia că meciul cel mai greu îl au Mark Selby & Shaun Murphy. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda,am vazut prima sesiune si sunt dezamagit.Un Judd complet visator si neconectat la meci si un Ronnie complet inexact.Deci slaba prima sesiune in opinia mea.sigur ca asteptam altceva de la cei doi,insa distractia abia incepe de la orele 21.Nu ar fi fost corect nici 6-2 sau 7-1 pt Ronnie,chiar consider ca e corect rezultatul de 5-3.
Insa nimic nu e inca jucat,asa ca astept un alt fel de sesiune de seara,indiferent cine va castiga,vreau sa vad snookerul de calitate maxima ce il pot etala ei,nu ce am vazut in prima parte.
Inca o data,
CEL MAI BUN SA INVINGA ! (Dar sa ne incante si pe noi,iubitorii acestui minunat sport ).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sesiune asa si asa unde nici un jucator nu a stralucit.Diferenta s-a facu la ratari la bile usoare.O sa fie o seara lunga.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai pe mine m-ar incanta sa-i iasa in continuare loviturile de distanta lui Judd( Shocked ) dar sa se incurce intre bile, pentru a curata Ronnie masa( ceea ce nu a facut in prima sesiune), de unde in opinia mea scorul ar fi trebuit sa fie altul, iar apoi un alt motiv de incantare ar fi ca Eurosport sa transmita sesiunea de la 21, ceea ce nu e cazul. Laughing La cum s-a jucat in prima sesiune merg pe Ronnie, sper sa nu se trezeasca Judd! Laughing

Superba poza!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Undergrow a scris:
Pe cine ai fi pus ca și câștigător, Clara?


În funcție de inspirația momentului. Acum, l-aș pune pe Ronnie. Wink Laughing

mircea22 a scris:
Could be a game to remember, a classic! Wink


În orice caz, întâlnirile lor sunt mult mai bune decât altădată atât de așteptatele meciuri Hendry v John Higgins !


Eeeee Clara,aici nu prea sunt de acord.Am vazut atatea si atatea meciuri absolut memorabile intre "Golden Boy" Hendry si marele John Higgins...Sa lasam si clasicilor in viata chiar ce merita...AU fost fabuloase meciurile intre cei doi,precum si cele dintre Ronnie si Higgins sau Ronnie si Hendry.
Important e ca snookerul sa ne incante de fiecare data,asta e important indiferent de simpatiile fiecaruia dintre noi.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

'nă seara!

Primele 4 jocuri mi-au plăcut, următoarele 2 n-au fost prea rele, dar recunosc că după m-am cam plictisit. Așa, un pic start-and-stop a fost.

A contribuit la asta și imensa generozitate a Eurosportului, care după pauză a suflat în snooker și mi-a oferit nuș ce fotbal.

Să sperăm întru mai bine peste vreo 90 de minute, zic!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 19:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dezamagit un pic de scor, ar fi trebuit sa fie 6-2. Ronnie a reusit o serie excelenta de lovituri in ultimul frame, nu ar fi meritat sa piarda. Asta e, va trebui sa uite si sa se concentreze mai departe. Very Happy Nu e chiar cea mai buna finala...si Ronnie si Judd au gresit destul si nu au avut un break-building foarte consistent. Rolling Eyes Totusi, ma intreb din nou, ce e cu procentajul acela incredibil la loviturile de distanta? Shocked Laughing Nu ca m-ar deranja, din contra. Wink Laughing

*Statistica primei sesiuni



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce furaciuni reuseste Ronnie! Shocked Chiar daca nu are jocul de categoria A este remarcabil modul in care se agata de fiecare sansa. 8) Inchiderea de masa din acest joc 10 a fost incredibila, in special pentru bila roz reusita la buzunarul de mijloc. Applause


LE: Superb, breakul 770 de peste 100! Applause




Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul Regatului Unit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 9 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community