Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul Regatului Unit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 16 ]
Judd Trump
27%
 27%  [ 6 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Na ce face copilul asta, tocmai cand ma pregateam sa ma si-anume culc. Laughing

Ce faci, Judd, te-ai trezit? Twisted Evil Taz Yeah



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 23:28    Titlul subiectului: Transmisia TV (Eurosport) Răspunde cu citat (quote)

Tin sa felicit staff-ul romanesc al postului Eurosport pentru transmisiile meciurilor de SNOOKER realizate, in aceasta dupamasa am avut prilejul de a privi o parte din finala turneului Regatului Unit pe canalul Eurosport 2, post pe care transmisia a fost intrerupta datorita unei importante partide de fotbal din campionatul nemtesc, Bundesliga, si mai apoi dupa unele asteptari am avut prilejul de a mai viziona inca 2 frame-uri in direct pe postul Eurosport 1. In finalul transmisiei am luat la cunostinta ca meciul se va relua de la ora 20, dar ca transmisia in direct va continua de la ora 22:45. Tot ce a ramas era sa sper ca meciul va fi echilibrat si ca voi mai apuca sa vad ceva din jocurile finale ale meciului. Nu s-a intamplat asa, acuma avem prilejul de a continua sa privim meciul de acolo de unde s-a intrerupt, de la scorul de 5 la 3 pentru Ronnie O`Sullivan, moment in care scorul LIVE este 9-6 tot in favoarea sa.

Ma bucur nespus de mult ca Eurosport 1 ne-a oferit de la ora 21 placerea de a viziona transmisia directa a unui sport atata de iubit in Romania cum este SKI-ul Alpin, si le multumesc in mod deosebit pentru transmisia in reluare de la ora 21 pe Eurosport 2 a unui eveniment sportiv extrem de vizionat mai ales in Romania, (sunt convins) un sport intr-adevar elegant si frumos, "Calarie", dar dragii mei nu atunci cand se desfasoare un meci de SNOOKER in direct.

Va rog frumos, explicati-mi, care este logica in a transmite in reluare pe Eurosport 2 "Calaria" in timpul in care o finala de meci de Snooker se disputa intre un jucator ca si Ronnie O`Sullivan si Judd Trump! In conditile in care SNOOKER-ul a ajuns sa fie dupa fotbal si tenis unul din sporturile cele mai vizionate este normala aceasta decizie? Avem SNOOKER in reluare de la ora 23 in loc sa avem in direct de la 21 pe Eurosport 2. Dupa parerea mea, logic era ca acel eveniment de "Calarie" sa fi fost transmis de la ora 23 pe Eurosport 1 si meciul de SNOOKER in direct de la ora 21 pe Eurosport 2, ba mai mult, cred ca recomandat ar fi fost transmisia directa a SNOOKER-lui pe Eurosport 1 si cea a SKI-ului Alpin pe Eurosport 2!

Sper ca acest mesaj sa ajunga pana la domnii comentatori Daniel Bontea si Marius Ancuta si sper sa reuseasca sa rezolve cumva ca asemenea neplaceri sa nu se mai repete si sa avem prilejul de a viziona in direct meciurile de snooker, dar mai ales finalele precum cea din aceasta seara!


Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question [/b]


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uufffff.. cum sa-ti lasi adversarul sa revina de la 9-4? Dumnezeule mare.. Judd are un psihic de Mark Selby. Confused Prevad o mare umilinta..



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avem joc decisiv!

Ronnie O`Sullivan - Judd Trump 9 - 9

Insa tot nu inteleg, de ce Eurosport 1 Romania a decis sa transmita reluarea meciului in loc sa vina cu transmisia directa a partidei?!
Suntem fortati sa vizionam meciul prin transmisii ONLINE pentru ca romanii nu vor sa ne ofere o transmisie directa a unui joc decisiv al unei finale asa de importante!!! Multumim Eurosport Romania!


http://www.digi-hdsport.com/Crifee/Eurosport-2.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 128

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzationala revenirea lui Judd, superb meciul de neuitat o sa ramana. Sa vedem acum cine are nervii tari in decisiv. Bravo oricum la amandoi. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 7 Dec 2014, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Într-adevăr, opțiunea de a transmite decalat, tocmai când la York se consumă momentele ultraclocotite ale decisivului finalei, e nefericită până la ridicol. Politica Eurosport e politica Eurosport, WeeDoo, dar te rog nu mai vorbi, aici, atât de... apăsat, că noi n-avem nicio vină. Wink Laughing

Acum ar fi trebuit să facem poll-ul ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma am avut parte de un meci frumos, am avut parte de joc decisiv, putem sa-i aplaudam pe ambii jucatori, au avut o prestatie excelenta. Repet, imi pare rau ca nu am avut ocazia in aceasta seara de a privi partida in direct pe Eurosport 1 Romania.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat, ma asteptam ca Ronnie sa-l bata mai rau pe Trump, iar la 9-4 credeam ca o sa inchida meciul.




Ultima modificare efectuată Adi4Ebbo la Lun 8 Dec 2014, 0:11, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White, foarte bine spus, "nefericita pana la ridicol". Va doresc noapte buna! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daaa, numa' bine ce-am aflat niste elemente de limbajul corpului de la Allan Pease, ca le-am si vazut la Ronnie in cluster. Laughing Coolio, Big Daddy. Laughing Laughing

Anyway... Bravo ! Good game ! Altceva nu stiu ce sa zic. M-a cam pleostit privirea trista a lui Judd din ultimul frame, dar, ce sa-i faci... Asa e la curse. Laughing

Frumoase stelute pe guler. Cowboy style. 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sleit de puteri la propriu, asa cum a zis, cel mai greu meci din cariera lui. Jos palaria in fata lui Judd. Mi-a placut tare mult de el si cred ca Ronnie s-ar fi bucurat mult mai mult la sfarsit, daca nu i-ar fi vazut zambetul si reactia lui Judd. Bravo lor! Superba finala! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce finala,ce finala.Mi-am consumat portia de tigari pe 3 zile.Sincer nu credeam ca Judd o sa mai revina.Dar ma bucur ca Ronnie s-a adunat exact in decisiv.Bravo Judd , felicitari Ronnie.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... se terminase la 9-4; a fost neatenția lui Ronnie, o adiere de noroc, frustrarea lui Judd?! Cert este că ceea ce a urmat începând cu frame-ul al 15-lea a fost minunat! O revenire care l-a lăsat până și pe înțeleptul Steve Davis fără cuvinte. Ce-i drept, după un asemenea meci (care a avut de toate plus ceva extra) puține ar mai fi de rostit.
Din punctul meu de vedere ar trebui să ne considerăm onorați și norocoși că am asistat la un asemenea Spectacol. Astăzi a câștigat SNOOKER-ul!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 1:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ronnie! Nu am vazut decat ultimele frame-uri. Frumoasa revenirea lui Judd. Pacat ca nu a reusit sa si castige. Frumos ultimul snooker la bila verde al lui Ronnie. Aceea a fost probabil lovitura decisiva.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 8 Dec 2014, 1:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări lui Ronnie pentru victorie ! Felicitări și lui Judd pentru revenirea care aproape că a răsturnat finala !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Campionatul Regatului Unit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
Pagina 10 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community