Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul german
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
23%
 23%  [ 4 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 3 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
52%
 52%  [ 9 ]
Voturi totale : 17

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 7 Feb 2015, 8:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

4 sferturi 4 decisive plus un 147.Super tare.Shaun cu Ronnie au oferit un spectacol pe cinste.Pa prin frame_ul 7 nu se ratase nici o bila parcă. Nu l-am înțeles pe Ronnie de ce a atacat ultima roșie în acea poziție. Avea 32 în fata,35 pe masa ducea o colorata la manta și gata.Dar el nu e jucătorul care sa facă antijoc.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 7 Feb 2015, 9:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ah ,ce meciuri !"!M-am rupt "in doua la meciul Ronnie-Shaun pentru ca-i plac enorm pe amandoi ,insa mereu cu un pumn strans in plus pentru Ronnie.

Cred ca putea termina meciul fara probleme la 4-3 cand a revenit la masa si avea un inceput usor la o bila rosie la buzunarul stang,dar a ratat cu sprijinul.De aici am inceput sa cred ca Shaun are sanse sa-l invinga.
Meci foarte frumos si mare pacat ca nu am putut vedea bataliile de la celelalte mese.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Feb 2015, 12:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar așa, ce meciuri ! Dave Hendon a zis că ziua de ieri a fost una dintre cele mai bune zile din istoria snookerului. Evident, nu s-a referit nici la vreme, nici la amuzamentul creat de coliziunea în lanț dintre Zăpăcit (adică Liang Wenbo), Alex & Stuart Bingham – unde apare Zăpăcitul, musai apar și coliziunile (și doar mi-am zis, acum vreo doi-trei ani, că dacă se însoară, poate nu va mai fi așa copilăros & distrat, dar degeaba, se vede treaba că ăsta-i naturelul lui Laughing ). Dave Hendon s-a referit la nivelul de joc pe care, măcar în parte, am avut și noi ocazia să-l admirăm : numeroase momente de strălucire au fost în toate cele patru meciuri – chiar și în bătălia încrâncenată dintre Neil și Mags, care mi s-a părut lungă poate mai ales fiindcă în toate celelalte sferturi s-a jucat într-un ritm foarte alert. Îmi pare rău că nu m-am uitat la ceas să verific dacă nu cumva Liang & Ryan au stabilit un record la durata unui meci BO9 încheiat cu 5–4. Confused Patru sferturi = patru decisive e ceva ce nu s-a mai întâmplat într-un turneu de clasament de aproape 20 de ani, de la Clasicul Asiei 1996 (atunci : Ken Doherty 5–4 Stefan Mazrocis, Alan McManus 5–4 Steve Davis, Brian Morgan 5–4 Tony Drago și Ronnie O'Sullivan 5–4 Peter Ebdon).

Azi, pare atât de normal să-l dăm favorit pe Shaun și suntem (nu-i așa ?) surprinși că H2H-ul înclină balanța spre Wenbo. (BTW : de bine ce am tot postat – și apoi, șters – mereu actualizatele liste de pronosticuri la Oscue, am neglijat să-mi postez pronosticurile mele ! Rolling Eyes Laughing ) La fel, pare logic să-l vedem în finală pe Selbs – adică o reeditare a finalei de la Haikou 2014 sau a celei de la York 2012 (când 10-6, când 6-10 ! Laughing ) și tot cu Selbs am votat și eu, la Poll, dar asta ar însemna să nu mai existe surprize și tare-mi pare că vreau să mai văd și nume mai rar înscrise pe trofeele Snookerlandului. O să țin cu Wenbo și cu Mags, uite-așa, na ! Laughing (Asta e cu inima; la Oscue, pronostichez „la rece”. Laughing )

______________________

Aproape gata :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Feb 2015, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi aduc aminte ce zicea Ronnie despre Wenbo, nu cu mult timp înainte ca tânărul chinez să devină sfertfinalist la Crucible 2008 : "I played him a few weeks ago, he beat me 10-3 and I didn’t do a lot wrong. The guy can pot balls off the lampshades, he’s fearless." Wink

Ulterior, Liang (care face parte din „grupul Gloucester”, apropiat de „grupul Grove”, nu din „grupul Sheffield”, unde e Ding, care Ding nici nu a fost la nunta lui Wenbo, dar asta nu înseamnă că, între ei, cei doi nu s-ar înțelege bine), a început să se antreneze mai des cu Ronnie, care era ca fascinat de talentul Zăpăcitului la snooker, dar și la gătit. Wink Laughing

_______________________

http://www.hahasport.com/
http://www.yopika.tv/20150204/v--996909-54d1c5f1688b70.55567448.html

_______________________

Allbum semifinale

_______________________

O fi putând el, Wenbo, să trimită bile în buzunar și de pe cupola Reichstag-ului, dar Shaun pare imposibil de oprit. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Sâm 7 Feb 2015, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cum joaca Murphy va fi aproape va fi foarte greu sa ii faca cineva fata


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Feb 2015, 21:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cât mă enervează frazele de genul ”Maguire hasn't done a lot wrong but still he trails 0-2” ! Păi, cam ce să greșească dacă n-a prea avut ocazia să se apropie de masă ?!... Și faptul că n-a ajuns la masă ar fi, adicătelea, o circumstanță atenuantă ?! Shocked Evil or Very Mad Rolling Eyes

______________________

Acum vreo jumătate de oră trec, fugitiv, pe Eurosport (nu știu care canal anume) și, în răstimp de 30-40 de secunde, aud :

„performanțele acestui sportiv din ultima vreme”
„unul dintre cei care este”


În răstimp de nici măcar un minut ! Limba română e o limbă grea. Păi, s-auzim de bine. Rolling Eyes Laughing

______________________

Poate o roagă cineva pe arbitruța semifinalei Selby v Maguire să nu mai cânte numărătoarea punctelor. Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 12:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am urmărit aproape deloc turneul. So... Nu și-a ieșit încă din formă Shawn? Laughing Anyway, îi țin pumnii lui Mark, să câștige finala.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 14:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, pare antrenat, motivat & relaxat. La Oscue, pe el l-am dat campion, deși la poll votasem cu Mark. Rămâne de văzut în care dintre cele două momente am fost inspirată. Laughing

________________________

Head2Head

Cam umăr la umăr (sau „șold la șold”, cum s-a tradus, atunci, la vizita președintelui SUA la București Laughing ). Egalitate la finalele unor mari turnee de clasament (cei doi au disputat două) – egalitate chiar și la scorurile respective : la UK Championship 2012, a câștigat Mark Selby cu 10-6, iar la Openul mondial 2014, a câștigat Shaun tot cu 10-6.

Shaun Murphy – Mark Selby

la meciuri : 16–16 (+ 2 meciuri egale)
la frame-uri : 121–122

2001 British Open (Last 128) Shaun Murphy 5–4 Mark Selby
2005 Grand Prix (Last 64) Shaun Murphy 5–2 Mark Selby
2007 Campionatul mondial (semifinale) Shaun Murphy 16–17 Mark Selby
2008 Cupa Maltei (Round Robin) Shaun Murphy 4–2 Mark Selby
2008 CLS (Grupa campionilor, semifinale) Shaun Murphy 2–3 Mark Selby
2008 CLS (Grupa campionilor, RR) Shaun Murphy 1–3 Mark Selby
2008 CLS (Grupa a 3-a, RR) Shaun Murphy 3–1 Mark Selby
2008 Openul Chinei (semifinale) Shaun Murphy 6–3 Mark Selby
2009 CLS (Grupa 1, RR) Shaun Murphy 2–2 Mark Selby
2009 Jiangsu Classic (RR) Shaun Murphy 2–0 Mark Selby
2010 CLS (Grupa 1, RR) Shaun Murphy 3–0 Mark Selby
2010 PTC2 (Last 64) Shaun Murphy 1–4 Mark Selby
2010 Premier League (RR) Shaun Murphy 3–3 Mark Selby
2011 CLS (Grupa campionilor, RR) Shaun Murphy 2–3 Mark Selby
2011 CLS (Grupa 1, RR) Shaun Murphy 0–3 Mark Selby
2011 PTC2 (Last 64) Shaun Murphy 0–4 Mark Selby
2011 Shanghai Masters (sferturi) Shaun Murphy 4–5 Mark Selby
2012 CLS (Grupa a 2-a, RR) Shaun Murphy 1–3 Mark Selby
2012 CLS (Grupa 1, RR) Shaun Murphy 2–3 Mark Selby
2012 CLS (Grupa a 2-a, finala) Shaun Murphy 3–0 Mark Selby
2012 Masters (sferturi) Shaun Murphy 6–2 Mark Selby
2012 Mastersul german (sferturi) Shaun Murphy 5–3 Mark Selby
2012 Openul mondial (sferturi) Shaun Murphy 0–5 Mark Selby
2012 Premier League (RR) Shaun Murphy 5–1 Mark Selby
2012 UK Championship (finala) Shaun Murphy 6–10 Mark Selby
2013 Openul Chinei (semifinale) Shaun Murphy 2–6 Mark Selby
2013 Campionul campionilor (optimi) Shaun Murphy 2–4 Mark Selby
2014 CLS (Grupa a 5-a, RR) Shaun Murphy 3–1 Mark Selby
2014 CLS (Grupa a 4-a, RR) Shaun Murphy 3–2 Mark Selby
2014 Masters (semifinale) Shaun Murphy 1–6 Mark Selby
2014 Openul mondial (finala) Shaun Murphy 10–6 Mark Selby
2014 ET2 (șaisprezecimi) Shaun Murphy 3–4 Mark Selby
2014 ET3 (sferturi) Shaun Murphy 4–2 Mark Selby
2015 Masters (optimi) Shaun Murphy 6–5 Mark Selby
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim dna. Clara, chiar interesantă statistica .. e foarte greu să-i departajezi, iar rezultatul de azi va ține de forma de moment pe care o vor avea și de pregatirea mentală de dinaintea meciului, pentu ca dacă ambii se apropie de maximul lor la toate capitolele, sigur ne asteaptă un spectacol pe cinte și un joc decisiv zic Very Happy GO GO GO Mark !!!

__________

Finala este live pe British Eurosport 2 Arrow stream



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Big thanks ! 8)

Un interesant articol al lui Dave Hendon, despre finaliștii noștri de azi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim skorpyo pentru link.

Este totusi bataie de joc ce fac cei de la Eurosport, preferand sa transmita inregistrarea unui meci de hochei, in locul transmisiunii live a finale Masters-ului, cu atat mai mult cu cat au exclusivitate pentru difuzarea turneului.

Edit
Da, am vazut si eu doamna Clara. Totusi ar fi de bun simt din partea lor, macar sa nu ne mai induca in eroare, atat cu programul afisat pe post (modificat in ultimul moment), cat si cu cel afisat pe site, valabil pentru Romania.

La urma urmei important este ca putem viziona finala, macar online. Sper ca macar sesiunea decisiva sa o transmita, cum de altfel este in program.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021


Ultima modificare efectuată Dr.Killjoy la Dum 8 Feb 2015, 15:42, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici, trebuie să ne reglăm tirul : depinde de țară. Eurosport UK și Eurosport Deutschland transmit, evident, fără probleme. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum putea sa inceapa meciul ? evident Selby avand norok Smile

Ratezi bila verde la mare distanta ,si iti alasa adversarul , bineinteles in SNOOKER Smile)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cei 25 de ani ai săi, Marcel Eckardt a devenit cel mai tânăr arbitru care să oficieze într-o finală a unui turneu de clasament. 8)

S-ar putea ca fie Marcel, fie Alex „Al-nostru” Crișan să debuteze la Crucible, cât de curând. Bineînțeles, noi știm cui să-i ținem pumnii. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MarkSelby
More than a fan


Data înscrierii: 02/Dec/2012
Mesaje: 28

MesajTrimis: Dum 8 Feb 2015, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cum joaca Murphy ,Selby trebuie sa ii de-a peste tac sa il invinga


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MarkSelby Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul german Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community