Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul german
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
23%
 23%  [ 4 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 3 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Judd Trump
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
52%
 52%  [ 9 ]
Voturi totale : 17

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2014, 19:14    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)

În acest an, numai jucătorii calificați în șaisprezecimi fac drumul spre Berlin.

Din primele runde, sunt transmise via streaming, câte două meciuri din fiecare sesiune. Mâine, pot fi urmărite meciurile lui Ricky Walden, Stuart Bingham; Ding Junhui, Shaun Murphy; Mark Allen, Judd Trump.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 6 Feb 2015, 21:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2014, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am dat o cautare sa vad cine este George Pragnall, adversarul lui Ronnie din prima runda, pentru ca dupa rusinea de anul trecut cu Un-Nooh suflu si in iaurt. Rolling Eyes Laughing Nu am gasit prea multe despre Pragnall, de fapt aparent Google nici nu stie cine este. Laughing In fine vad ca a mai jucat 3 meciuri sezonul acesta, infrangere 2-5 cu Kurt Maflin in calificarile pentru Wuxi, o victorie 5-4 cu Liu Chuang si infrangere 1-5 in fata lui Cao Yupeng la Openul Australiei. Rolling Eyes
Asadar nu cine stie ce...acum ar fi chiar culmea Ronnie sa faca vreo nefacuta si sa piarda in fata unui amator. Shocked Nici nu vreau sa ma gandesc. Mai ales ca are de luat o revansa. Wink Eu sper sa isi aminteasca de victoria din 2012 care i-a salvat la acea vreme locul in top 16 si i-a adus primul trofeu dupa o seceta de 2 ani si jumatate. Very Happy ( si sa nu mai vorbim de modul in care a castigat, dupa drama din meciul cu Higginson cand a revenit de la 0-4 8) ).

In rest, multe alte meciuri interesante in prima runda. Very Happy Ii invidiez pe spectatorii din Wigan care vor avea intrarea libera la meciuri. Laughing Mi-ar fi placut sa fie transmisa si partida Mark Williams-Luca Brecel, dar e oarecum de inteles ca Bingham si Walden sa aiba prioritate, fiind castigatori de turnee in acest sezon. M-as mira sa reuseasca belgianul surpriza la cum a jucat Mark ultimele turnee dar tare bucuros as fi daca s-ar intampla. Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2014, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu le știe nici Google pe toate. A trebuit să-mi cercetez eu baza de date. [ Laughing Laughing Laughing ] Adversarul lui RO'S are vreo 19-20 de ani și e din Norwich. În fine, locuiește acolo, că de născut s-a născut la Londra. Rezultate are mai ales pe plan local, dar, acum vreo trei ani, s-a calificat și în fazele finale ale defunctelor turnee Rileys Future Stars. Seria acestor mici turnee a fost introdusă de firma Riley cu imaginea lui Ronnie, așa că este posibil ca acesta să-l și știe pe tânăr, măcar din vedere.



Revin, fiindcă am găsit și două poze doveditoare :

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 17 Dec 2014, 7:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru lamuriri! Very Happy Foarte frumoase pozele, nu stiam ca George Pragnall este atat de tanar. Va fi o experienta extrem de interesanta pentru el. Smile

Am gasit pana la urma si video de la evenimentul din 2011: Arrow https://www.youtube.com/watch?v=zq1Iog390oU&feature=channel_video_title


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 18 Dec 2014, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super, reuseste Ronnie 3 breakuri de peste 100 la rand si eu nu apuc sa ma uit la meci. Laughing Ultimul a fost un max ratat la a 14-a bila rosie: Arrow https://www.youtube.com/watch?v=DKhcySt1hIs

Acum, nu ca nu mi-as dori sa vad breakuri maxime dar parca altfel arata un 147 cand este realizat in fata unei arene arhipline.Very Happy

Mi-a parut foarte rau pentru Ali Carter ca a pierdut, mai ales ca a avut o saptamana grea. Sad Se pare ca insa ca meciul cu Sam Baird a fost extrem de bun: breakuri de 76,89,135 pentru Ali respectiv 84,96 si 109 pentru Sam. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2014, 1:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesante link-urile, Sevvi, multe mulțumiri. Abia acum am avut o clipă liberă să văd înregistrările. 8) Very Happy

Păcat de Ali, într-adevăr, dar nici Neil n-a câștigat ușor. Pe de altă parte, m-am bucurat că după whitewash-ul de la York, Oliver Brown nu s-a chiar pierdut cu firea în fața lui Mark Selby și i-a dat o replică onorabilă.

Azi se încheie prima parte a Mastersului german, cu Runda celor 64. În acest fel, o să avem și noi șansa unui Oscue de modă veche, care să înceapă cu șaisprezecimile și la care – măcar pentru această primă rundă – să existe ceva mai mult timp pentru pronosticuri. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2014, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva un link unde putem viziona meciurile ? Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2014, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Același link cunoscut, Angela Arrow http://www.hahasport.com/ (Scroll down.) Eu nu am avut timp să mă uit, dar ar trebui să fie transmise două meciuri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2014, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Același link cunoscut, Angela Arrow http://www.hahasport.com/ (Scroll down.) Eu nu am avut timp să mă uit, dar ar trebui să fie transmise două meciuri.

Multumesc mult Clara.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2014, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2014, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie cred si-a pastrat breakurile de peste 100 pentru Masters. Laughing E bine si asa, daca tot va fi sa fie un nou record macar sa fie intr-un cadru adecvat. Laughing Teoretic nu ar trebui sa aiba vreo problema in a reusi inca 2 breakuri la Masters. Smile Nu am vazut nici meciul cu Mehta, recunosc mi-a fost un pic teama pentru ca indianul nu e chiar un jucator de neglijat. Wink

Acum , dupa doua victorii, merge si un pic de odihna. Laughing



Vad ca au fost si favoriti care s-au cam chinuit. Judd a fost condus de Mark Joyce cu 3-0, a reusit insa un adevarat tur de forta pe final cu breakuri de 120, 105,78 si 75. 8) Maguire si el a avut nevoie de decisiv cu David Morris in reeditarea meciului de la UK...

Se prefigureaza deja niste meciuri extrem de interesante in saisprezecimi: Ding Junhui – Ryan Day, Mark Allen – Mark Williams, Mark Davis – Ronnie O'Sullivan sau John Higgins – Peter Ebdon. Shocked Abia astept! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Feb 2015, 13:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pregătiri :

. . . . . .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 4 Feb 2015, 7:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vad ca sunt programate 3 meciuri de la ora 16:00, acum sunt curios care dintre cele 3 o sa fie transmis, de fapt intrebarea se rezuma la: O sa fie Selby? Rolling Eyes Rolling Eyes (din pacate cred ca raspunsul este afirmativ Crying or Very sad )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mie 4 Feb 2015, 8:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu transmit Higgins-Ebdon, cred ca ma duc si le dau foc la cosmelie.
Nu mai cobi, Adi....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 4 Feb 2015, 12:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul lui Trump va fi transmis


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Mastersul german Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community