Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga Mastersul 2015 ?
Ronnie OSullivan
59%
 59%  [ 19 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
3%
 3%  [ 1 ]
Neil Robertson
18%
 18%  [ 6 ]
Mark Allen
3%
 3%  [ 1 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
3%
 3%  [ 1 ]
Shaun Murphy
12%
 12%  [ 4 ]
Voturi totale : 32

Autor Mesaj
zexe



Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2015, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma refeream la arbitrul Alex Crisan, nu la Joe Perry Laughing
Anyway, se pare ca au dat mana, asa, mai cu cu sila.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zexe Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2015, 14:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles eu gresit Smile . Da intr-adevar mai cu sila, insa nu cred sa fie ceva personal.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2015, 10:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor! Am trait o zi fantastica la Alexandra Palace la cele 2 sferturi de finala..incerc sa ma adun sa va descriu cateva impresii. Pe scurt, e o experienta unica,cu totul altceva decat la tv..sa simti pulsul salii pline,tensiunea de la intrarea in arena,masa ai bilele sunt parca mai vii,jucatorii devin oamenii de langa tine nu vedetele indepartate.
pe scurt despre cele 2 meciuri: ronnie-marco inceput in forta de rocket,dadea impresia ca lichideaza rapid meciul, sentimentul de istorie traita live cu sala in picioare la breakul plus o suta cu care l-a depasit pe Hendry.. apoi marco a dat impresia ca poate reveni la 1-1, a mai tinut echlibrul in prima rep,putea face 2-2 dar a fost 3-1 si a doua rep nu a mai contat. Ca fapt divers,cand e la masa adversarul, marco sta cu spatele drept,impasibil cu privirea defocalizata, nu umareste jocul celuilalt,in meditatie parca. Ronnie e cum il stim:isi roade unghiile,trage de sosete,etc..😊
al doilea meci desi tot 6-1 parca a fost calitativ superior, cu un Neil fara greseala, calculat si exact.. ali a incercat dar nu l-a surprins cu nimic. Ebdon era la cateva randuri de noi..
incerc sa revin cu poze dar la intoarcere pt ca aici am conexiune slaba la net.
stiu ca nu in cateva vorbe nu pot reda ce am trait dar e o experienta pe care v-o doresc tuturor! Merita un efort sa ai o data privilegiul asta!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2015, 10:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)







Peter Ebdon







Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2015, 13:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Diseara de la ora 21:00 avem ultima partida din sferturi (Shaun Murphy vs Stephen Maguire) arbitrata de Alex Crisan Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2015, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mii de mulțumiri, Tudor, pentru impresii și poze ! Sper că, într-adevăr, ai avut ”a great time”. Rolling Eyes Very Happy

______________

Bună veste, Cosmin, multe mulțumiri ! 8) Very Happy

______________

Peste 40 de minute primul frame din sfertul Perry v Allen !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2015, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil ce slab ii acest meci dintre Mark Allen si Joe Perry, desi pot sa va marturisesc nu ma asteptam la un meci cu mult mai bun. Am fost foarte dezamagit pentru faptul ca John Higgins a fost eliminat, a jucat mult mai bine decat Mark Allen insa norocul nu a fost de partea lui. Acest detaliu al jocului mai bun s-a vazut si in statisticile jocului, procentaj lovituri reusite si de siguranta, numar de puncte marcate si de bile introduse, insa ce sa facem, nu tot timpul jucatorul mai bun merge mai departe. Consider ca un meci intre John Higgins si Ding Junhui ar fi fost mult mai pe placul nostru si sunt convins ca nu am fi asistant la un meci distructiv in care cel mai mare break sa fie de 68 de puncte, sunt convins ca John realiza cel putin un break de peste 100 de puncte, la fel probabil si Ding.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin 16 Ian 2015, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan: cea mai frumoasa finala ar fi fost intre Ronnie si John, John Higgins... insa din pacate Mark Allen cu mult noroc a reusit sa faca imposibila o finala ca si asta...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2015, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca din meciul Allen -Higgins ar fi fost mai corect sa mearga mai departe John.A jucat mai bine ca niciodata din ultima perioada. Sincer si mie imi pare tare rau ca nu s-a calificat.
Cat despre Mark Allen e specific pentru el . Alternanta meciurilor bune cu cele proaste sau foarte proaste.Dovada meciul cu Perry cand iarasi nu ar fi meritat sa mearga mai departe. Evident ca sunt subiectiv si parerea mea poate fi amendata.
Regret ca Shaun Murphy nu merge in semifinala dar Maguire a jucat bine ,e in forma si poate pune mari probleme oricui(inclusiv lui Ronnie !).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2015, 10:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vrut sa spun evident ca regret infrangerea lui Maguire!
Merg pe o finala Ronnie- Shaun Murphy.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2015, 14:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

UTIL:
Pentru cei care nu pot viziona in direct semifinalele/finala, acestea se pot inregistra si vizona ulterior de pe site-ul www.filmon.com. Primul pas este inregistrarea pe site, care este gratuita, apoi se intra pe TV Guide, se cauta emisiunea dorita si se apasa butonul rosu de inregistrare. Semifinalele astazi se difuzeaza pe BBC 1 si BBC 2. Inregistrarile se gasesc in contul personal in categoria recordings. Oricine poate inregistra gratuit pana la 10 ore. Dupa vizionare, se pot sterge inregistrarile pentru a avea din nou cele 10 ore de inregistrare disponibile. De asemenea, se poate downloada de pe site inregistrarea efectuata. Din pacate, eurosportul nu este prezent, doar BBC-urile si ITV-urile (canale care difuzeaza snooker in UK).
Vizionare placuta !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2015, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim !Pai momentan vedem aceasta semifinala in direct, vedem cum joaca Ronnie, vedem calitatea jocului lui Neil care va fi finalistul de aici si fireste mai vedem cum pleaca Ronnie dupa acest meci acasa Crying or Very sad Sper c-am sintetizat cum m-am priceput si eu acest meci! Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2015, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joc foarte bun ,impecabil facut de Neil care i-a anihilat din start sperantele lui Ronnie. Pe masura ce jocul lui Robertson avansa si castiga primele framuri in maniera in care a facut-o,Ronnie cred si-a dat seama ca azi nu l-ar fi putut bate si logic nu si-a mai putut reveni mental ca ar putea intoarce meciul.

Sper intr-o finala suberba,in care sa vad acelasi joc al lui Robertson si sa nu avem vreo surpriza in genul jocului inconstant de la o zi la alta ,care apare de multe ori chiar la superjucatori.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2015, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoasa imaginea cu Neil si pustiul sau,care s-a facut marisor!Si simpatic comentariul alor nostri :
"cel mai frumos cadou pe care poti sa-l porti in jurul gatului....."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 18 Ian 2015, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, uite că avem de urmărit o finală mai puțin așteptată, zic eu și care se va juca rapid și spectaculos sper Smile Neil a arătat aseară de ce e capabil atunci când se concentrează foarte bine și e în formă, dar azi ar fi minunat și mi-ar place pentru Shaun ca după ultimele sale break-uri maxime să-și bifeze în parmares și "Tripla Coroană" .. deabea aștept 8)



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community