Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Openul galez
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
John Higgins
41%
 41%  [ 10 ]
Luca Brecel
12%
 12%  [ 3 ]
Mark Williams
33%
 33%  [ 8 ]
Ben Woollaston
12%
 12%  [ 3 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 7:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A facut si John un meci foarte bun, cum rar se mai intampla in ultimul timp, si nu am vazut nimic...

2015 Welsh Open Last 32
John Higgins 4 (7) 0 Liang Wenbo
2015-02-18
Scores: 92( 58 )-0; 88( 51 )-0; 103( 103 )-0; 68( 65 )-54

Of!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 10:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Clara - Eu am încetat să mai urmăresc meciuri online, fiindcă urăsc să mi se înțepe când mi-e lumea mai dragă stream-ul. Mă mulțumesc cu ce transmit la tv. Totuși, vin cu o sugestie. Nu știu cât de bună o fi. Se poate face un topic (nu prea are importanță unde), special pentru astfel de link-uri. Să fie un singur post pe care să-l poată edita moderatorii/adminii, evident, asta în funcție de ce turnee și meciuri sunt.

Bun, și? Sugestia ar fi să se adauge un buton în bara de meniu (cu trimitere către acel topic). Nu cred că ar fi o mare filosofie pentru zsolt_tuser. Very Happy

Butonul ar fi ceva de genu : , și evident, când ești cu mouse-ul pe el, (am încercat eu să-l fac să semene cu celelalte butoane, că nu știam font-ul) Very Happy

Aș avea o sugestie și pentru "înălțimea" forumului, care te face să obosești dând scroll (glumesc, glumesc). S-ar putea face pentru categoriile mai neaccesate, o singură categorie, iar acelea să fie trecute ca subforumuri (așa cum este concepută arhiva). Spre exemplu, s-ar putea face așa pentru Cupa Mosconi... Iar la Unele si Altele să fie subforumurile Linkuri noi, Site, etc. Very Happy

Desigur, nici eu nu am "speranța" ca userii care știu să folosească doar facebook-ul în ziua de azi să sesizeze aceste modificări. Laughing

Dacă nu își are locul acest post aici, îl puteți muta la "Site" sau unde credeți.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Joi 19 Feb 2015, 14:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc, Răzvan. O să-i trimit lui Zsolt, imediat, link-ul la mesajul de față. Eu nu mă simt competentă în materie și mi-e teamă să umblu pe la chestiile tehnice.

În legătură cu „înălțimea”, așa e : tocmai de asta și „ridic” subiectele (turneele) de actualitate cât mai sus pe pagină, dar și arhiva ocupă mult loc : ce vrei, sunt zece ani ! Wink 8)

Poate că, într-adevăr, suntem nițeluș pe lângă tema principală de discuție, dar și tema link-urilor de stream e actuală & abordabilă la toate turneele. Very Happy

_________________________





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou Selby cu acelasi noroc, nu se poate asa ceva !

Ce o fi mancar baiatu asta , numai el stie Very Happy

Mesaj editat : Zveros, te rog să iei aminte de faptul că discutăm despre un sport de gentlemani, într-un limbaj demn de gentlemani. Wink

Bine punctat , intradevar este un sport pentru gentelmeni , nu pentru oamenii care au noroc cu caru, exista jocuri de norok , sa lase snookeru pentru altii !!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acuma, zău așa, Zveros, și eu țin la Luca, dar dacă știi suficient de mult snooker încât să faci, în mod corect, deosebirea între noroc și joc calculat, ar trebui să știi și că nu prea e cazul să mizezi pe un tânăr (oricât de talentat) atunci când e adversarul unui jucător complet care mai e și campionul mondial în exercițiu. Laughing

Acestea fiind zise, m-aș bucura și eu să câștige belguțul, dar cred că, deocamdată, nu are cu ce.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 16:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara , stiu suficient de mult snooker , inca sa-mi dau seama cind un jucator joaca o lovitura de siguranta , si trimite o bila intr-un buzunar de mijloc Wink

Dau petrecere disera daca bate Luca!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu văd meciul, urmăresc doar scorul. E de adăugat că, într-un meci de format scurt, Luca are mai multe șanse decât într-un meci de durată. Așa că, mai știi ?... Wink

Pe de altă parte, el n-a marcat, în primele două frame-uri, decât un singur punct, iar apoi, un HB de 42, în timp ce Selbs a reușit, în primele trei frame-uri, două sutare.

Da, cum s-ar zice, that's more like it.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravooo Luca ! Selby ,tata du-te baga si tu un bilet la loto ,sigur vei avea noroc , iar jucatorii care castiga prin munca sa mearga mai departe Very Happy Very Happy Very Happy ma duc dupa vin , va pup Very Happy


Hai bre lasane , ai nevoie de 6 snookere Very Happy Very Happy Very Happy , te faci si de ras .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 17:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Luca ! Mare victorie, mare scalp. 8) Applause

Excelentă remarcă postată pe Twitter, azi, de Shaun : ”Hardest thing in the world for a snooker player is being at home when there's a tournament going on.” Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 19 Feb 2015, 17:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 17:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravoooo!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 17:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe data de 3 martie, Luca împlinește 20 de ani. E profesionist din sezonul 2011-12, dar are timp, are timp. Wink

Urmează să joace, în sferturi, fie cu Stuart Bingham, fie cu Ricky Walden, iar Higgo va avea un adversar scoțian : fie Stephen Maguire, fie Alan McManus.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zveros unde dai petrecerea? Laughing Pe langa faptul ca are noroc cu carul, uneori Mark Selby nu stie sa piarda, sa vii la masa pt. 6 snookere e prea mult in opinia mea. Oricum cam ciudata saptamana asta si atmosfera acestui turneu chiar aduce a PTC. Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
zveros
A super fan


Data înscrierii: 17/Apr/2013
Mesaje: 65
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau , petrecerea o dau acasa, a fost penibil cand Selby a revenit pentru 6 snookere , la tratat cam de sus pe Luca , si a fost pedepsit .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zveros Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 19:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Joi 19 Feb 2015, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
@Clara - Eu am încetat să mai urmăresc meciuri online, fiindcă urăsc să mi se înțepe când mi-e lumea mai dragă stream-ul. Mă mulțumesc cu ce transmit la tv. Totuși, vin cu o sugestie. Nu știu cât de bună o fi. Se poate face un topic (nu prea are importanță unde), special pentru astfel de link-uri. Să fie un singur post pe care să-l poată edita moderatorii/adminii, evident, asta în funcție de ce turnee și meciuri sunt.



Buna sugestie Redboy ! Urmaresc menciurile doar online si un astfel de buton mi-ar usura cateodata gasirea unui link ok.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » Openul galez Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community