Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » World Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Martin Gould
10%
 10%  [ 2 ]
Judd Trump
26%
 26%  [ 5 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
63%
 63%  [ 12 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 22:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc pentru apreciere, Mac. Very Happy

Foarte de acord : Martin s-a speriat de cât de departe ajunsese. Și uite-așa, lipsa de pregătire psihologică pentru victorie poate fi la fel de costisitoare ca lipsa de pregătire psihologică pentru înfrângere. Dar nu e doar vina lui : revenirile astea buldozerești te destabilizează oricât ai fi de antrenat psihologic, pentru că un adversar mai mare & mai tare îți aduce mereu aminte că el e mai mare & mai tare. La intimidare. E ceea ce se numește ”the fear factor” – au existat și există unii campioni care câștigă unele meciuri încă înainte de a intra în arenă. Ca la grăsanii la care mai întâi vezi apărând burta. Și aici, mai întâi vezi apărând palmaresul. Laughing

Din fericire pentru acești campioni, teama inspirată de palmaresul lor glorios durează mai mult decât eficacitatea lor efectivă și-i ajută să rămână în actualitate încă un timp, trăind oarecum din dividende fără a mai adăuga nimic la capital. Exemplele cele mai ilustre sunt Steve Davis & Stephen Hendry, dar toți așii așilor ajung acolo, mai devreme sau mai târziu... Sic transit gloria mundi. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eeeeee,iata avem inca o finala David (Judd ) vs Goliat (Ronnie).Este intodeauna ceea ce imi doresc de la orice turneu,si anume sa vad in finala pe Judd cu Ronnie.Evident ca dupa demonstratia de snooker-forta de adineauri,sigur ca Ronnie pleaca favorit pentru finala de maine,numai ca...eu am votat la Oscue,normal,cu Judd,si am sa va spun si de ce.

Judd este singurul care il poate invinge pe Zeul Suprem (si nu e la gluma,eu pe Ronnie chiar il consider Zeul Suprem al snookerului,restul sunt pamanteni si mari campioni),dar chiar cred ca Judd este singurul,acum,ce il poate invinge intr-un meci de "primul la 10" pe Ronnie.Si daca stau sa ma gandesc mai bine,pana la finala de la Campionul Campionilor,JUdd si Ronnie erau la egalitate,ma rog,ii dasparteau un singur frame.

Asadar,Dumnezeu sa ne Ajute si sa avem o finala maine absolut epica,de vis,de povestit nu nepotilor,ci stranepotilor chiar.

Este FINALA ce mi-o doresc mereu,asa ca,CEL MAI BUN LA ORA MECIULUI SA INVINGA,restul e....



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 22 Mar 2015, 7:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Judd il poate invinge pe Ronnie.Dar pentru asta Judd trebuie sa fie in forma maxima.Dupe ce a castigat semifinala cu Gould cred ca moralul lui este sus de tot.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 22 Mar 2015, 14:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da si eu cred asta, mai ales ca Ronnie nu-mi pare intr-o asa de speriat, mai degraba a avut adversari destul de slabuti ce i-au facilitat accederea in finala.
Da e cea mai tare finala ce-o puteam avea, dar sa nu uitam ca de la ultima disputata cu Judd, Ronnie a trecut aproape in genunchi linia de sosire. Hai sa-l vedem azi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Mar 2015, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mulți jucători recuperează diferențe de scor în fața lui RO'S. Nu sunt sigură în favoarea cui e pauza dintre sesiuni. Confused Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Dum 22 Mar 2015, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca e cineva care poate recupera diferente mari ,atunci Trump e unul !Nu stiu de ce Ronnie se grabeste la unele lovituri,e prea nerebdator sa termine jocul,meciul ,turneul.A fost cam agitat si grabit la mai toate meciurile pe care le-a jucat.
E drept ca si jocul lui este cam pe la 75% din ce poate!Sa ratezi de doua ori bila neagra in acelasi joc,rar am vazut la Ronnie.

Rezultatul e greu de ghicit ! Depinde foarte mult de cata concentrare si rabdare mai au,amandoi fiind asa grabiti sa castige(deh ,miza materiala e mare !).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Mar 2015, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am văzut mult din finala asta, dar snookerul reușit adineaori (în frame-ul 15) de Judd a fost de păstrat în memorie. Superb.

Și numai 4 voturi pentru Judd la poll... Laughing Laughing (Unul e al meu. Wink )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 22 Mar 2015, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done JUDD !!!
Thank you.
Notworthy Notworthy Notworthy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Mar 2015, 0:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vreo 16 minute de discuții, în studio, după finală, cu cei mai buni comentatori ai momentului actual : Neal Foulds și Alan McManus Arrow https://www.youtube.com/watch?v=JnGG5lJaGW0



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 23 Mar 2015, 8:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Trump!Nu stiu daca e cea mai reusita comparatie dar ,pentru mine, Judd e ca un diamant neslefuit in timp ce Ronnie e un diamant cizelat !
Acum a stralucit JUDD TRUMP!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » World Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community