Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » World Grand Prix
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga turneul ?
Martin Gould
10%
 10%  [ 2 ]
Judd Trump
26%
 26%  [ 5 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
63%
 63%  [ 12 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Mar 2015, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Câteva imagini din Llandudno și albumul zilei a treia.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Mar 2015, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru mine, categoric & de departe, comentariul zilei e cel care-i aparține lui Shaun Murphy (Twitter) : Not sure what everyone saw when looking at the eclipse but I saw a three quarter ball pot, touch of left on and off for the yellow.

8) Laughing

______________________



După cum ne anunță un articol de pe site-ul oficial, snookeriștii aflați la Llandudno au primit vizita unor școlari din orașul Prestatyn – și acesta tot stațiune la Marea Irlandei și vechi centru snookeristic : acolo s-au disputat, ani întregi, calificările pentru toate turneele. Între Llandudno și Prestatyn sunt numai vreo 35-36 de kilometri, dar, altminteri, multe clase & stele turistice. Wink Laughing




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 20 Mar 2015, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Come on JUDD !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 11:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este normal sa observ ca tot eu am postat ultimul,dupa meciul absolut superb,magnific de aseara,asadar pe toti v-a incantat JUDD incat toata lumea e "paralizata",nimeni nu mai spune nimic,he he he...

Mi-as fi dorit totusi o semifinala cu Ebdon...stiu eu de ce,dar sigur ca va fi una mult mai de calitate cu Martin Gould.
Si ca intodeauna,imi doresc mereu o finala JUDD-RONNIE si daca se poate joc decisiv,si cu repozitionarea bilei negre,iar din acel moment,cel mai bun sa castige.

Superb turneu,abia astept semifinalele,C'mon JUDD,c'mon RONNIE !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 13:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite ca postez eu, zenart, sa nu te simti singur Very Happy

Din pacate si spre rusinea mea am adormit la meciul Trump - Williams, la 1-1 din cauza orei tarzii si nu pentru ca jocul nu era de calitate.

Multe meciuri au fost de calitate, insa nu stiu daca turneul e perceput per total a fi de succes si va avea continuitate. Un lucru l-am osbervat (l-a spus de asemenea si Marius Ancuta)...publicul nu pare foarte avizat in ale snooker-ului. Intr-adevar de multe ori nu se aplauda bila de joc iar aseara la moment dat au rasunat aplauzele dupa un break de vreo 50 pct al lui Ronnie, dar la finalul caruia Ronnie, neavand jocul castigat, i-a lasat pozitie evidenta lui Dott.

Cat priveste semifinalele, toti cred ca asteapta finala de "vis" Ronnie- Trump... si la Oscue vad ca toate pronosticurile curg ina ceasta directie



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pare foarte, dar foarte greu de crezut că publicul nord-galez n-ar ști snooker. Nu cred să existe cotlon în Regatul Unit unde să nu se știe snooker (fac abstracție de cartierele de imigranți) – a fost întotdeauna distracția favorită a săracului, distracție de nedespărțit de sticla cu bere/paharul cu whisky + pachetul de țigări. Fiindcă, am mai spus-o de câteva ori : numai în afara granițelor UK este snookerul perceput ca sport al elitelor. În Anglia, Scoția, Irlanda și Țara Galilor, snookerul a fost mereu modul cel mai ieftin de a socializa al „clasei muncitoare”, în cea mai mare parte a secolului XX. La un moment dat, a venit Joe Davis, care a avut ambiția de a „scoate snookerul din crâșmă”, cum spunea el. A reușit, dar asta nu înseamnă că „masele largi populare” îl percep altfel decât ca pe jocul lor.

Și tocmai aici apare diferența, mai exact, diferențierea de statut : gândit ca joc, snookerul stă și azi foarte bine în „crâșme” (deși acolo e preferat pool-ul, fiindcă e mai ușor de jucat), dar gândit ca sport, ei da, a devenit o altă lume : lumea papioanelor, vestelor elegante și manierelor cizelate. În nordul Țării Galilor, joncționează cu succes ambele straturi ale acestei realități care este snookerul actual din Regatul Unit și tare mă tem că am risca noi să dăm dovadă de o oarecare ignoranță dacă am pune problema ignoranței publicului. Mai degrabă, aș zice, e vorba de gradul mai mare sau mai mic de simpatie pe care oamenii îl au față de unul sau altul dintre jucători, depinzând și cu cine joacă și cu cine ar urma să joace aceștia. Wink Laughing

Cât despre Ronnie, păi el poate fi aplaudat și dacă vine la masă și pleacă după ce a făcut un breakuleț de numai 15 puncte. Laughing

Sincer, oricât am ține la Gouldy sau la Bingo, oricât am vrea să câștige adversarul favoritului, am impresia că toți ne-am dori o finală Trump v O'Sullivan. Laughing

Apropo : poftim la un pollișor ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 16:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Absolut magnific tot ce ai scris Clara,poate asa mai luminezi pe unii sau pe altii ce este sau mai degraba ce inseamna snookerul pt cunoscatori.Cata lume de pe forum crezi ca 7tia diferenta dintre biliard si snooker,cel din urma cu tot cu tabieturile sale boeme,gen ...un trabuc,un whisky...pai eu chiar stiu toate astea care erau permise pe vremuri pana sa apara transmisiunile tv,cu restrictii la imagini si reclame la tutun si alcool.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 16:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Zenart, dar toată lumea de pe aici știe, cred, ce & cum cu sporturile astea. Laughing Interdicția fumatului aproape că a omorât snookerul. Deja a omorât un număr enorm de cluburi de snooker din Regat, iar procesul acesta nu pare să se încetinească nici acum.

Eu nu spun că fumatul e indicat, spun însă că interdicția reclamelor la țigări și a fumatului în cluburi, deși sănătoasă, a constituit primul pas dintr-o foarte insidioasă și (deocamdată) puternică dictatură a așa-zisei „corectitudini politice”, dar în legătură cu asta, ofurile mele sunt mult prea multe & mari pentru a încăpea aici. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar nimeni nu l-a ales pe Gould la oscue.De fapt nici pe Stuart.Chiar joaca bine Gould iar Judd e un fel de Milkins contra lui Ronnie.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 17:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

Cât de relativ ca relevanță generală este un scor de moment sau chiar un rezultat de meci ! Există, oare, cineva care să creadă că Martin (altfel, talentat, drăguțul de el și simpatic cu ochelărașii lui de tânăr studios) este un jucător de aceeași clasă ca Judd ?... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 17:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie intotdeauna mi-au placut "misiunile imposibile",asa ca voi crede,precum asta noapte,ca JUDD va invinge.Daca nu,eu il voi iubi si pretui pe JUDD
Dar daca face surpriza si intoarce semifinala de la 1-5 ?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, așa o să se și întâmple... Nu am urmărit meciul, dar nu știu cum de n-a reușit Gould să mai ia măcar un frame. Pfoai, ce aproape a fost să-mi iasă pronosticul la Oscue. Laughing

edit : Cât am scris mesajul a și câștigat Judd... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Blackzet
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Apr/2011
Mesaje: 128

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite ca a intors Judd si a castigat, sper la o finala cu Ronnie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Blackzet Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

JUDD e... JUDD

Nu am avut mari indoieli nici cand era 1-5,asa ca de aceea am anuntat ca imi plac misiunile imposibile...Abia astept finala cu RONNIE..

Well done JUDD,thanks a lot !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 21 Mar 2015, 20:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Clara pentru ce ai postat la ora 15.30 !Apreciez foarte mult cum te exprimi in scris pe acest forum,clar concis,documentat !Ridici mult nivelul cultural al multora care mai "bantuie" din greseala pe acest forum minunat .

Martin Gould nu a crezut deloc in propriile puteri. S-a speriat ca-l poate invinge pe Trump,care devine acum un jucator pe care-l poti invinge doar in joc decisiv(poate nici atunci ),dupa ce l-ai condus tot meciul.Ronnie a trecut recent prin experienta asta.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » World Grand Prix Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community