Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » CAMPIONATUL MONDIAL 2015
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va fi campionul mondial 2015 ?
Shaun Murphy
14%
 14%  [ 7 ]
Anthony McGill
6%
 6%  [ 3 ]
Judd Trump
24%
 24%  [ 12 ]
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Barry Hawkins
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
18%
 18%  [ 9 ]
Ronnie OSullivan
30%
 30%  [ 15 ]
Stuart Bingham
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 49

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 7:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jos palaria in fata lui Stuart.A aratat ca fara a fi cel mai talentat,rasfatat,incaltat,costumat,sustinut,indragit, si mergand pe principiul 10% talent 90% munca se poate castiga CM.Cu un joc onest,constant,fara suisuri sau coborasuri abrupte a reusit sa se impuna.Cum a reusit sa domine un Ronnie,Judd,Murphy numai el stie.Iar finala s-a jucat la celebra bila galbena.Oricat de tare psihic ar fi Shaun,ii va fi greu sa uite.Deja dupa a 3-a incercare isi pierduse rabdarea de tot.
Un CM frumos cu meciuri bune,cu sutare multe.
Ne reauzim din toamna.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 8:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari noului campion ! Cel mai constant, ambitios cum nu l-am mai vazut pana acum, precis, disciplinat, si spectaculos ! Cred ca acest titlu il va motiva, si va aparea mai des in fazele superioare ale marilor turnee. Inca o data felicitari !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 9:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Bingham! A meritat pe deplin sa castige.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 10:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finala exceptionala. 6 breakuri de peste 100 si 24 peste 50. Un joc la siguranta extraordinar. Jocul 31 chiar m-a tinut in priza.

O victorie meritata de Stuart. Si cand ma gandesc ca la inceputul turneului avea o cota de 50+... Cine s-ar fi gandit ca poate sa treaca prin asa baraj de adversari?

Ultimii doi ani am avut campionate foarte bune, cu meciuri ce merita urmarite, chiar din primul tur. Sper sa fie tot asa si mai departe.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 12:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Declarații STUART Arrow https://www.youtube.com/watch?v=-IprJ2ouTzs
Declarații SHAUN Arrow https://www.youtube.com/watch?v=UENTJSxBQoM

Albumul zilei a 16-a
Albumul zilei a 17-a

Fabulosul frame 31 Arrow https://youtu.be/OAWb-tdx40k



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un mic apropo legat de conferințele de presă (din orice sport): de ce la toate întrunirile de acest gen și care sunt difuzate undeva (Internet sau televiziune), nu au un microfon ca lumea și în sală, să se audă și întrebările?! Rolling Eyes


Felicitări lui Stuart! Din când în când se pare că mai apare câte un jucător supriză să ia titlul cel mare. Iar când înșiră 3 foști campioni mondiali ca "trofee", se poate spune că e pe deplin meritată victoria: Dott, O'Sullivan, Murphy, iar Trump e și el însuși aproape sigur un viitor campion mondial.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 14:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ăsta este un of deja vechi & foarte întemeiat, care are la bază ideea că singura care contează este presa scrisă. Că important e ca întrebatul să audă întrebarea, iar întrebătorul răspunsul, înregistrate/stenografiate, de bine de rău și, apoi, transcrise, de bine de rău, în articolașul de ziar. Bineînțeles, ideea este depășită și unii încă nu pricep că trebuie luate unele – foarte simple ! – măsuri practice. Sper că la anul nu va mai exista această scăpare. Laughing

____________________


Clasamentul cu noul campion mondial pe poziția a doua Arrow http://www.worldsnooker.com/rankings/

____________________


Articolele cele mai de seamă

Bingham On Top Of The World Arrow http://www.worldsnooker.com/bingham-on-top-of-the-world/

Snooker world champion Stuart Bingham provides classic life lesson in the value of believing in yourself (Desmond Kane) Arrow https://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/desmond-kane/stuart-bingham-provides-classic-life-lesson-in-the-value-of-believing-in-yourself-082104080.html

Blood, sweat and tears lead Bingham to glory (Dave Hendon) Arrow http://www.inside-snooker.com/snooker/2015/5/4/blood-sweat-and-tears-lead-bingham-to-glory

Stuart Bingham: 'Bottler' claim by Mark Allen took me to Crucible win (Shamoon Hafez) Arrow http://www.bbc.com/sport/0/snooker/32586734



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
laurentiu147
Fan


Data înscrierii: 14/Ian/2015
Mesaje: 12

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 15:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine il invinge pe Ronnie in sferturi, pe Trump in semifinala si pe Murphy in finala merita pe deplin titlul. Felicitari!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui laurentiu147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte articole

Mentally tough Stuart Bingham proves snooker is a great sport with world title win against Shaun Murphy (Simon Barnes) Arrow http://www.espn.co.uk/snooker/story/_/id/12823597/stuart-bingham-champion-own-mind-proves-snooker-great-sport-shaun-murphy-world-title-win-simon-barnes

Clubul unde se antrenează Stuart (care Stuart a refuzat oferta de a avea o sală separată) - Essex snooker club celebrates its 'down-to-earth' world champion Arrow http://www.itv.com/news/anglia/2015-05-05/essex-snooker-club-celebrates-its-down-to-earth-world-champion/

Arrow http://www.echo-news.co.uk/news/12931461._/




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Muzica bilelor s-a oprit, Marele Concert poreclit Campionatul Mondial s-a terminat.
Un Salieri ce a trecut rachetă de un Moța®t și ca un as de un alt Moța(r)t, a întâlnit în finală un Bietovăn ce am crezut că s-a obișnuit cu noul „arcuș” și în „actul” I și II părea că Salieri va rămâne ... Salieri. Evident că în actul III a surzit și până să-și dea seama că trebuie să iasă din convențional și să „audă cu tubul” Salieri ... i-a dat să zacă!
Bravo Bingham, ai dovedit că munca susținută poate dovedi scălâmbaci talentați și pe cei veșnic nemulțumiți cu talente. Cu moaca ta de „litlle stuart” chiar dacă în continuare nu te plac, mi-ai devenit simpatic.
Chiar dacă ai mei favoriți au luat bătaie unul mai prostește ca altul, mi-a plăcut acest CM.
Meciuri frumoase în marea lor majoritate, unele chiar de colecție vorba d-lui Bontea. Doborât recordul la sutare. Campion nou-nouț Ca întotdeauna organizare ireproșabilă chiar dacă văd că nu s-au „vindecat” de mocheta aia roșie.
Eurosport exceptând prima sesiune a finalei parcă, nu au mai dat vreun meci de curling (scuzați expresia) Embarassed de acum doi ani în timpul finalei.

Comentariile și comentatorii ehei, dacă Daniel Bontea a fost în nota obișnuită profeionist și lucid, Ancuțu văleu-văleu-văleleu!
Singur mai e cum mai e, deși, nu renunță la căutarea inutilă de sinonime, acum șoptește și peste o secundă zghiară, nu poate trece peste pauzele în vorbire de parcă-i adoarme creierul. Împreună cu D.B. e noaptea minții! Culmea e că-l cam „infectează” și pe acesta, pentru că spune: „Trump nu a prea avut șanse în timpul jocului decisiv” cu Bingham. Păi după câte-mi aduc aminte a venit de cel puțin 5(CINCI) ori la masă!!

În timpul finalei s-au găsit să facă recenzii detaliate la moda masculină la pantofi, apropos de pantofi, auziți dumneavoastră ce scoate pe gaura gurii. Știți cu toții bănuiesc episodul cu Ronnie în ciorapi, când a auzit omu nostru că e pasibil de sancțiune spune că e în regulament pantofi negri pantaloni negri și cămașă albă dar nu crede că se specifică exact ca pantofii să fie în picioare!!!!! Ați auzit ceva mai imbecil? Afirmația e imbecilă, Marius Ancuța e genial ...desigur. Eu cred că nici cămașa nu se specifică a fi pe bust sau pantaloni trași pe picioare și închiși la fermoar. Păi hai să vină Ronnie cu pantalonii pe cap, cu pantofii în mâini și cu cămașa pe genununchi .

La sugestia unor telespectatori a preluat niște diminutive cam de grădiniță dacă unul n-ar fi chiar stupid, anume Punctuleț. Adică Dott (punctt) Graham, dacă ar fi să-i pună și inițiala – ca la tabela de scor – ar suna Punctuleț G.
Engleză se vede că știe după ureche (lets snookering??? poate am auzit eu greșit – îmi cer scuze dacă n-am auzit bine) dar nici logică deloc – deloc?
Apoi, ne-a spus de nenumărate ori totul și chestii intime despre familiile celor doi finaliști de mai aveam puțin și știam și arborele genealogic, cum era camera pe lojele acestora: „aia e prietena poate urmează traseul” !!!! „fosta nevastă... ” aia „e mama ... l-a părăsit dar acum ... ” și a ținut-o așa... Mă întreb, oare el cum s-ar simți dacă ar da cineva pe post detalii din viața lui intimă?! Ar putea da ceva detalii ... chiar picante. Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
pjanooo
A super fan


Data înscrierii: 07/Mai/2013
Mesaje: 57
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 5 Mai 2015, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Singurul lucru care imi placea la Stuart Bingham, era de fapt prezentarea pe care i-o facea announcerul Rob Walker (prezentare la care nu ma puteam abtine sa nu rad): "Stuaart "The Bull Run" Binghaam" Smile) . Pacat ca nu am gasit pe youtube nici o astfel de prezentare...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui pjanooo Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mie 6 Mai 2015, 9:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@pjanoo

Nickname-ul lui Stuart e "Ball Run" nu Bull Run cum zici tu Smile

Stiu ca se aude altfel dar Ball Run suna atat de bine si i se potriveste de minune.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Mai 2015, 19:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai revenit (cam răruț), XLNC ! Nu știu dacă sunt de acord – a prima vista Wink – cu paralela muzicală, dar ideea mi se pare interesantă.

Nu știu nici dacă termenul ales de tine este cel adecvat : din câte înțeleg, era vorba de acea (pe cât de cunoscută pe atât de falsă) impresie neaoșă că șmecheria ar fi sinonimă și chiar ar însemna același lucru [sic! Laughing ] cu inteligența. Nu trebuie confundate fiindcă, altminteri, ar fi nu numai nedrept, ci și injust. [sic! Laughing ]

Apropo de pantofiadă, ce să-i faci, meciuri lungi, mult timp de umplut, negrișorii nu stahanovesc îndeajuns sau mai manifestă urme de etică internautică... Laughing Mie, din puținul auzit direct la Eurosportul în limba română, mi-a sărit în urechi & logică o afirmație de la Marele premiu mondial cum că respectivul turneu invitațional ar fi unul „semiinvitațional” fiindcă are 32 de invitați (presupun că Mastersul ar fi invitațional sută la sută, fiindcă are 16). Am râs, atunci, o săptămână. În fine, aș mai opina eu cât aș mai opina, dar dacă tot m-a pufnit din nou râsul amintindu-mi de logică, e bine să mă opresc că dacă-mi aduc aminte și de lexic, izbucnesc în plâns. Laughing

Pe de altă parte, greșeli facem cu toții, problema mare apare când neajunsurile majore nu sunt ale exprimării, ci ale firii omului. Evident, există cazuri în care cele două (din afară, hilare) aspecte merg mână-n mână... Laughing

Chestia cu Dotty este Genială ! Laughing

____________________________

Alte articole

Twitter-troll fans of Ronnie O’Sullivan and Judd Trump (Hector Nunns) Arrow http://www.mirror.co.uk/sport/other-sports/snooker/stuart-bingham-world-snooker-triumph-5641008

Mark Allen : "I was so wrong about Stuart Bingham" (Frank Brownlow) Arrow http://www.belfasttelegraph.co.uk/sport/othersports/snooker/i-was-so-wrong-about-stuart-bingham-bottle-says-snooker-player-mark-allen-31198542.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 7 Mai 2015, 4:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 6 Mai 2015, 21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aha... Să-nțeleg că XLNC e de-al casei, Clara. Laughing Am observat că postează numai romane, care mai de care mai răzvrătite... Aseara însă, m-a amuzat, sincer să fiu, postarea sa. Inclusiv faza cu Punctulețul... Și că tot veni vorba de asta, mă cam disperă și pe mine, numai când aud : "Let's SNOOKERING". E un grup de "snookeriști" pe facebook... Ce pretenții să ai... Am făcut eu greșeala de a mă înscrie într-un grup dedicat săriturilor cu schiurile, și tot asa... Numai diminutive, numai declarații de dragoste din partea fetelor pentru sportivi, numai postări tâmpite, din 5 în 5 minute. Plus că dacă scriam un mesaj, chiar și de 2 silabe, primeam instant 5 like-uri... Urăsc facebook-ul din tot sufletul. Deci, no thanks. Nu mă alătur comunității pe care o tot salută domnul Ancuța... Prefer Let's SnookerForuming. Twisted Evil

Mda. Cam off-topic până aici... Așa că îl felicit și eu pe Stuart (...că doar ne citește mesajele). A reușit sa-mi devină simpatic, mai ales atunci când, la anunțarea premiului de 300 000 lire sterline, i-a pus mâinile la urechi nevestei... Smile)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 6 Mai 2015, 21:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Aha... Să-nțeleg că XLNC e de-al casei, Clara. Laughing


Am crezut că și tu mă consideri de-al casei chiar dacă mai „risipitor” Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2014-2015 » CAMPIONATUL MONDIAL 2015 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Următoare
Pagina 23 din 24

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community