Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatele europene 2015 : Men, Ladies, 40(+)

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Snookerul amator international
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Mai 2015, 13:10    Titlul subiectului: Campionatele europene 2015 : Men, Ladies, 40(+) Răspunde cu citat (quote)

CAMPIONATELE EUROPENE 2015 : Men, Ladies, 40(+)



2 – 12 iunie, Praga


Anunțate inițial pentru perioada dintre 30 mai și 10 iunie, cele trei turnee au fost întârziate două zile din motive, evident, administrative. Nu știu încă structura grupelor, dar România va fi prezentă în competițiile masculine prin Mihai Meseșan și Alexandru Florescu [Men] și Liviu Vințu [40(+)], iar printre arbitri se va număra Bogdan Gamaleț.

Ca de obicei, campionul va începe sezonul următor ca profesionist. (Bineînțeles, nu numai sezonul următor, fiindcă va avea acest statut nu doar în sezonul 2015-2016, ci și în sezonul 2016-2017.) Tot cu o mică întârziere întrucât nu va avea cum să participe la calificările pentru Openul Australiei 2015, turneu foarte generos în șanse & deschis surprizelor, dar va pierde mai puțin decât precedenții campioni continentali, care se vedeau constrânși să lipsească și de la Clasicul de la Wuxi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 17 Iul 2015, 13:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 27 Mai 2015, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PAGINA PRINCIPALĂ Arrow http://ebsa.pl/turnieje/2015/me/en/mem_2015.php

GRUPELE
. . . Men Arrow http://ebsa.pl/turnieje/2015/me/en/show_groups.php?id_t=61&ile_gwr=2
. . . 40(+) Arrow http://ebsa.pl/turnieje/2015/me/en/show_groups.php?id_t=63&ile_gwr=2
. . . Ladies Arrow http://ebsa.pl/turnieje/2015/me/en/show_groups.php?id_t=62&ile_gwr=2

LIVE SCORING Arrow http://ebsa.pl/live/en/tsnew.php


__________________________



JUCĂTORII NOȘTRI


Men

Alexandru Florescu este în Grupa B, alături de polonezul Kacper Filipiak, scoțianul Lee Mein, olandezul Rene Dikstra, Janne Hummastenniemi, cehul Jakub Rendla și italianul Claudio Costa.

Mihai Meseșan este în Grupa M, alături de nord-irlandezul Cormac Mc Quillan, finlandezul Mika Hummelin, polonezul Mateusz Baranowski, portughezul Joao Vale și cehul Tomas Kubicek.

40(+)

Liviu Vințu este în Grupa G, alături de olandezul Joris Maas, germanul Mario Burot, scoțianul Hugh Adams, polonezul Krzysztof Kubicki și cehul Jaroslav Horni.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Iun 2015, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a încheiat faza grupelor. Dintre ai noștri, Alexandru Florescu a renunțat să mai „încrucișeze tacul” cu alde Kacper Filipiak, Lee Mein etc așa încât nici n-a mai luat startul. Presiune cam mare asupra singurului competitor român din categoria Men (Mihai Meseșan) și a singurului competitor român din categoria Masters (Liviu Vințu). Nu s-au calificat în rundele cu eliminare directă, dar măcar au participat și sper ca participarea să fi fost o experiență dacă nu sută la sută plăcută, atunci măcar utilă.

___________________________________



MEN


Runda 1

Antony Parsons (Anglia) 4–0 Rui Santos (Portugalia)
Vilius Schulte (Lituania) 3–4 Ismail Türker (Turcia)
Tomasz Skalski (Belgia) 4–2 Rene Dikstra (Olanda)
John O'Sullivan (Irlanda) 1–4 Robert Carlisle (Scoția)
Michael Wild (Anglia) 4–2 Ivan Kakovsky (Rusia)
Sigurdur Kristjansson (Islanda) 4–3 Lukas Krenek (Cehia)
Roman Dietzel (Germania) 4–3 Danni Bismoot (Israel)
Felix Frede (Germania) 1–4 Mateusz Baranowski (Polonia)
Michael Collumb (Scoția) 4–0 Tomas Kubicek (Cehia)
Sascha Lippe (Germania) 4–0 Janne Hummastenniemi (Finlanda)
Lukas Kleckers (Germania) 4–1 Bratislav Krastev (Bulgaria)
Daniel Kohout (Cehia) 0–4 Adam Stefanów (Polonia)
Aaron Busuttil (Malta) 3–4 Jurian Heusdens (Belgia)
Grégory Kopec (Franța) 3–4 Rune Kampe (Danemarca)
Sasa Stojanovic (Serbia) 1–4 Andreas Ploner (Austria)
Marko Vukovic (Serbia) 0–4 Kristján Helgason (Islanda)
Brendan O'Donoghue (Irlanda) 4–0 Simonas Dragunas (Lituania)
Marcin Nitschke (Polonia) 3–4 Sam Thomas (Țara Galilor)
Jamie Clarke (Țara Galilor) 4–1 Danny Eriksen (Danemarca)
Richard Van Leeuwen (Olanda) 1–4 Krzysztof Wróbel (Polonia)
Raymond Fry (Irlanda de Nord) 4–2 Lee Mein (Scoția)
Cormac Mc Quillan (Irlanda de Nord) 0–4 Brian Cini (Malta)
Jason Peplow (Malta) 4–0 Tyler Rees (Țara Galilor)
Rodion Judin (Letonia) 2–4 John Whitty (Anglia)
Andres Petrov (Estonia) 4–1 Hristo Sirakov (Bulgaria)
Paul Schopf (Austria) 2–4 Antonis Poullos (Cipru)
Maor Shalom (Israel) 4–2 Jurgen Van Roy (Belgia)
Spasian Spasov (Bulgaria) 1–4 Declan Lavery (Irlanda de Nord)
Greg Casey (Irlanda) 4–0 Antti Tolvanen (Finlanda)
Sanjin Kusan (Croația) 2–4 Shachar Ruberg (Israel)
Mika Hummelin (Finlanda) 2–4 Maris Volajs (Letonia)
Soma Berghold (Ungaria) 0–4 Kacper Filipiak (Polonia)
.


Șaisprezecimi

Antony Parsons 4–1 Ismail Türker
Tomasz Skalski 0–4 Robert Carlisle
Michael Wild 4–1 Sigurdur Kristjansson
Roman Dietzel 3–4 Mateusz Baranowski
Michael Collumb 4–2 Sascha Lippe
Lukas Kleckers 4–2 Adam Stefanów
Jurian Heusdens 2–4 Rune Kampe
Andreas Ploner 2–4 Kristján Helgason
Brendan O'Donoghue 4–0 Sam Thomas
Jamie Clarke 4–1 Krzysztof Wróbel
Raymond Fry 2–4 Brian Cini
Jason Peplow 4–2 John Whitty
Andres Petrov 4–3 Antonis Poullos
Maor Shalom 1–4 Declan Lavery
Greg Casey 1–4 Shachar Ruberg
Maris Volajs 0–4 Kacper Filipiak
.


Optimi

Antony Parsons 5–4 Robert Carlisle
Michael Wild 5–4 Mateusz Baranowski
Michael Collumb 1–5 Lukas Kleckers
Rune Kampe 2–5 Kristján Helgason
Brendan O'Donoghue 1–5 Jamie Clarke
Brian Cini 5–1 Jason Peplow
Andres Petrov 5–4 Declan Lavery
Shachar Ruberg 3–5 Kacper Filipiak
.


Sferturi

Antony Parsons 3–5 Michael Wild
Lukas Kleckers 5–3 Kristján Helgason
Jamie Clarke 5–4 Brian Cini
Andres Petrov 5–0 Kacper Filipiak
.


Semifinale

Michael Wild 6–3 Lukas Kleckers
Jamie Clarke 6–3 Andres Petrov
.


FINALA

MICHAEL WILD 7–4 JAMIE CLARKE




40(+)



Șaisprezecimi

Elfed Evans (Țara Galilor) 4–0 Juha Lehto (Finlanda)
Graham Beardmore (Anglia) 1–4 Keith Sheldrick (Irlanda)
Jani Kananen (Finlanda) 4–3 Darren Ellis (Scoția)
Barry Campbell (Scoția) 0–4 Jamie Bodle (Anglia)
Wayne Brown (Anglia) 4–0 Murat Ayas (Elveția)
Piotr Murat (Polonia) 3–4 Peter Varga (Ungaria)
Mario Burot (Germania) 2–4 Alain Vandersteen (Belgia)
Mindaugas Maisiejus (Lituania) 0–4 Yvan Van Velthoven (Belgia)
Joris Maas (Olanda) 4–0 Kevin Chan (Olanda)
Yakov Shaashuashvili (Israel) 1–4 Alen Matic (Irlanda)
Allan Norvark (Danemarca) 1–4 Esa Oikarinen (Finlanda)
Michael Heeger (Germania) 2–4 Colin Bingham (Irlanda de Nord)
Lasse Petersen (Danemarca) 4–1 Krystof Michal (Cehia)
Ebrahim Baghi (Austria) 2–4 Stéphane Ochoiski (Franța)
Bernhard Müllner (Austria) 4–3 Tom O'Driscoll (Irlanda)
Jiri Aust (Cehia) 1–4 Darren Morgan (Țara Galilor)
.


Optimi

Elfed Evans 4–1 Keith Sheldrick
Jani Kananen 1–4 Jamie Bodle
Wayne Brown 4–0 Peter Varga
Alain Vandersteen 1–4 Yvan Van Velthoven
Joris Maas 4–3 Alen Matic
Esa Oikarinen 3–4 Colin Bingham
Lasse Petersen 1–4 Stéphane Ochoiski
Bernhard Müllner 1–4 Darren Morgan
.


Sferturi

Elfed Evans 1–5 Jamie Bodle
Wayne Brown 5–1 Yvan Van Velthoven
Joris Maas 5–3 Colin Bingham
Stéphane Ochoiski 0–5 Darren Morgan
.


Semifinale

Jamie Bodle 5–1 Wayne Brown
Joris Maas 1–5 Darren Morgan
.


FINALA

JAMIE BODLE 2–6 DARREN MORGAN



LADIES



Optimi

Daria Sirotina (Rusia) 3–0 Claudia Weber (Elveția)
Nikoleta Nikolova (Bulgaria) 1–3 Yana Shut (Belarus)
Diana Stateczny (Germania) 3–2 Irina Gorbataya (Rusia)
Eva Maskova (Cehia) 0–3 Tatjana Vasiljeva (Letonia)
Anastasia Nechaeva (Rusia) 3–2 Christelle Pédat (Franța)
Diana Schuler (Germania) 1–3 Nastya Toumilovitch (Belarus)
Melissa Eens (Belgia) 1–3 Jennifer Zehentner (Germania)
Manon Melief (Olanda) 0–3 Wendy Jans (Belgia)
.


Sferturi

Daria Sirotina 4–1 Yana Shut
Diana Stateczny 3–4 Tatjana Vasiljeva
Anastasia Nechaeva 4–3 Nastya Toumilovitch
Jennifer Zehentner 0–4 Wendy Jans
.


Semifinale

Daria Sirotina 4–2 Tatjana Vasiljeva
Anastasia Nechaeva 1–4 Wendy Jans
.


FINALA

DARIA SIROTINA 0–5 WENDY JANS



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Iun 2015, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mii de scuze, tuturor, pentru neactualizarea la timp a rezultatelor : laptopul meu s-a îmbolnăvit și nu nutream speranțe să-l vindec în cursul weekendului. L-am sunat pe Mihai Meseșan, la Praga, să-l rog să posteze el ce era de postat, dar Mihai abia ieșise din turneul european și, imediat ce ajungea în țară, urma să intre în etapa Ligii naționale. Când e să se adune problemele, vin cârd, ca autobuzele. Laughing

Acum, de bine de rău, am ajuns eu prima aici (și, în general, într-o zonă civilizată & cu acces la net) drept care am pus mai la deal rezultatele Campionatelor europene.

Sper ca Mihai să nu fi muncit la pregătirea actualizărilor, dar dacă așa s-a întâmplat, îl rog să mă scuze că nu l-am oprit și nu l-am oprit fiindcă mi s-a îmbolnăvit și telefonul ! Rolling Eyes Laughing Cum ziceam, problemele-s ca autobuzele. Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 15 Iun 2015, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am apucat să mă ocup de actualizare, am avut și week-end-ul destul de încărcat. Intrând acum, văd că nu mai trebuie să o fac Very Happy Mulțumiri, Clara, pentru furnizarea rezultatelor.

Dacă tot sunt aici, am să povestesc pe scurt cum a fost experiența mea la acest turneu. Mă întorc cu dezamăgirea de a nu fi câștigat nici un meci, dar știu că m-am luptat pentru fiecare frame cât am putut, sau cât am fost capabil la momentul respectiv. Sunt deschis oricăror critici și le accept, dar știu că am ce învăța din înfrângerile astea.

Organizarea a fost acceptabilă pentru un turneu cu atât de mulți participanți, deși, ca întotdeauna, era loc de mai bine. Fără să fiu excesiv de patriot, consider că turneul pe echipe și cel de U21 organizat la București în 2014, a fost mai bine administrat. Arena însă mi s-a părut mai frumoasă, și mai încăpătoare, cu 16 mese la dispoziție. Destul de rar se întâmpla ca jucătorii de la mese apropiate să se încurce unii în alții.


Primul meci l-am avut pe 3 iunie, împotriva nord-irlandezului Cormac McQuillan (37 ani). Pentru mine, primele frame-uri au fost mai mult o luptă internă cu fascinația de a vedea adversarul cum controlează bila albă, și lejeritatea cu care o lovește. Pe parcurs am reușit însă să observ că este o lejeritate puțin cam prea mare, tinzând puțin spre nepăsarea obișnuinței și a rutinei, așteptând cumva ca lucrurile să vină de la sine. Astfel că în frame-ul 4 am reușit să echilibrez balanța, împingând jocul la scorul de 53-53 și repoziționarea bilei negre. La tragerea la sorți am pierdut a doua oară (incluzând tragerea dinaintea meciului), iar adversarul m-a invitat pe mine să deschid. Ezitând între două variante de siguranță, nu mi-a ieșit nici una... lăsându-i bila neagră în apropierea unui buzunar de colț. Diferență de valoare indiscutabilă, și o înfrângere de unde aș fi putut smulge un frame, dar care s-a încheiat cu 0-4 (punctaj total 94-264).

Al doilea meci, adversar polonezul Mateusz Baranowski (17 ani), 4 iunie. Meciul a fost cel mai slab al meu din turneu, din puținele ocazii concrete pe care le-am avut, reușind să ratez majoritatea, ori prin ratări penibile, ori prin kick-uri (apropo de acestea, au fost constant prezente pe parcursul turneului, la fiecare 5-6 lovituri făcându-și simțită prezența. Cert este însă faptul că s-au realizat foarte multe break-uri mari 50+ și multe de 100+, deci posibil să fie o problemă de tehnică a loviturii cauza acestor kick-uri). Baranowski e un nume de care e foarte posibil să mai auzim pe viitor, fiind un jucător excelent, cu un potențial de profesionist. Mult mai calculat decât primul meu adversar, și mai precis în construcția break-urilor. În nici o clipă nu am reușit să ameninț vreun frame, iar în finalul meciului, la una dintre șansele de a reveni în frame, un kick a catapultat bila neagră la o lovitură cu retur, făcând-o să nu ajungă în buzunar. De aici, break-ul de 54 al lui Mateusz a pus punct întâlnirii, scor 0-4 (26-355 pct.).

Meciul trei, 5 iunie, adversar cehul Tomas Kubicek (20 ani). Partida ar fi trebuit să înceapă la ora 20, dar în acea zi mai multe meciuri au fost devansate - asta apropo de problemele de organizare. Cumva am fost printre ultimii care au avut acces la o masă (deși spre ora 22 erau deja mese libere) și am început meciul în jur de ora 22:30. Meciul a fost în general strâns, iar primul frame l-am început bine, deși e drept că adversarul aici a avut și ceva ghinion, cam lăsându-mi șanse cu fiecare ocazie (69-8 ). Pentru mine a cam fost însă și singurul frame din turneu, în care norocul a fost net în favoarea mea, în rest puține în care a fost neutru, și cam multe unde... nu Smile La scorul de 2-3, și în jur de ora 2AM, s-a făcut și schimbare de arbitru Smile, arbitra bulgară Plamena Manolova având meciuri de arbitrat a doua zi de la 10. Eram demult singura masă cu o partidă încă rămasă în desfășurare, și deja devenise un duel între cine suportă mai bine oboseala și se adaptează mai bine situației. Ne-ar fi prins bine și nouă o schimbare de jucători, dar nu o puteam face. Până la urmă, cehul a fost cel care s-a ținut mai bine, deși partida se încheie într-un mod cam nefericit: scor 35-47, cu bila roz și neagră rămase pe masă; atacă bila roz la un buzunar de colț, cu o lovitură pe diagonala mesei, aceasta ratează ținta inițială, dar se îndreaptă cu nonșalanță spre un buzunar de mijloc, unde cade, încheind bătălia la ora 2:35. Adversarul mi-a cerut scuze, dar asta e, trebuie să fii pregătit pentru orice în sportul ăsta, iar pe general, a fost puțin peste mine. Scor final 2-4, (285-314 pct.)

Al patrulea meci, dimineața de 7 iunie, adversar finlandezul Mika Hummelin (41 ani). Tragerea la sorți e iar pierdută pentru mine (a cincea consecutivă), deci adversarul alege cine deschide. Irelevant pentru desfășurarea jocului propriu-zis, dar un semn al norocului meu general. A urmat aici cea mai disputată întâlnire; deși finlandezul era cotat inițial al doilea în grupă ca valoare, jocul lui nu a fost atât de speriat, iar eu luptând pentru fiecare bilă. Prea multe detalii nu țin minte din meci, exceptând modul în care l-am încheiat, adică stupid: frame decisiv, conduc cu 39-29, trei bile rămase pe masă - albastra, roz, neagra - și nu am o poziție de atac. Bila albastră lipită de manta superioară, iar bila roz foarte aproape de ea. O lovitură cu sprijinul, imediat după ce introdusesem bila maro în buzunar printr-o lovitură bună de distanță, încerc să ating ușor albastra și să ascund bila albă în spatele bilei roz. Lovitura iese puțin prea tare, bila albastră se desprinde puțin cam mult de mantă, iar bila albă trece pe după roz, lăsând poziție pentru buzunarul de mijloc. De aici, finlandezul nu a ratat, introducând toate trei bilele. Scor final 3-4 (332-348 pct.)

Ultimul meci a fost împotriva portughezului Joao Vale (42 ani), pe 8 iunie. A șasea aruncare de monedă, a șasea "înfrângere". Calcule probabilistice arată mici șanse de a pierde 6 trageri consecutive, unde opțiunea e de 50-50, și totuși s-a întâmplat Smile "Nu-i nimic, jocul va fi în regulă" îmi spun... Nu se cade să dau vina înfrângerii pe aspectul norocului, dar mi-ar fi prins bine un grad de noroc neutru, nu cum a fost în această partidă. Șanse puține, deși asdverarul rata considerabil, plus din nou acele kick-uri care interveneau în cele mai nepotrivite momente. Per total a fost o chinuială mentală de a încerca ignorarea acestui factor. E și asta o lecție, primită într-un mod forțat - orice ai face, nu poți controla norocul. Și chiar dacă știi teoria, e foarte greu de aplicat în practică, atunci când se întâmplă. Finalul meciului mă găsește într-un snooker angulat pe marginea buzunarului galben, cu bile rămase de la verde în sus - bila verde fiind lipită de mantă în apropierea buzunarului ei. După două tentative eșuate de a atinge bila verde și cu intenția și speranța de a o împinge pe manta inferioară, la a treia încercare reușesc prima parte... dar numai aceasta, pentru că s-a plasat excelent pentru portughez să închidă meciul. Scor 2-4 (258-323 pct.)


M-am întors în țară vineri, pe 12, și conjunctura a făcut să nimeresc direct de la aeroport în etapa a 6-a a Ligii naționale de snooker Smile



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012


Ultima modificare efectuată MihaiMese la Mar 16 Iun 2015, 0:29, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Iun 2015, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer, vorba lui Creangă, nu știu alții cum sunt, dar eu aș citi și aș tot citi asemenea relatări despre meciuri – relatări din punctul de vedere al jucătorului care s-a aflat „în arenă”. Rezultatul e ușor de aflat, nu despre el e vorba – e vorba de accesul oferit la trăirea directă, cu întreaga ei autenticitate. Am parcurs, toți, sute de „declarații” postmeci și știm pe de rost ce (nu) se spune. Altceva, cu totul altceva e când un om îți povestește meciul așa cum l-a trăit el. Mulțumim, Mihai !

În afară de asta, cred că a fost într-adevăr o experiență folositoare. Fie și numai prin neîndoielnica „exorcizare” a tragerilor la sorți : e greu de crezut că un asemenea ghinion încăpățânat s-ar mai putea repeta și altă dată.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Snookerul amator international Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community