MEN
Runda 1
Boonyarit Keattikun (Thailanda) 4–2 Aaron Moyles (Irlanda)
Luke Garland (Anglia) 4–1 Kobe Vanoppen (Belgia)
Ryan Thomerson (Australia) 4–2 Ales Herout (Cehia)
Simon Lichtenberg (Germania) 4–0 Florian Nüßle (Austria)
Zhao Xintong (China) 4–1 Tim De Ruyter (Olanda)
Chris Totten (Scoția) 4–2 Shachar Ruberg (Israel)
Maor Shalom (Israel) 4–2 Ming Wa Man (Hong Kong)
Vilius Schulte (Lituania) 1–4 Joseph O'Connor (Anglia)
Ashley Carty (Anglia) 4–0 Jesse Schelfhaut (Belgia)
Man Hoi Leong (Hong Kong) 3–4 Chris Peplow (Malta)
Louis Heathcote (Anglia) 4–1 Yun Fung Tam (Hong Kong)
Niel Vincent (Franța) 0–4 Lee Mein (Scoția)
Wang Yuchen (China) 4–0 Gabriel Martins Campos (Brazilia)
Vladu Mihai (România) 0–4 Ratchayothin Yotharuck (Thailanda)
Callum Lloyd (Țara Galilor) 1–4 Belan Sharif (Suedia)
Ivan Kakovsky (Rusia) 1–4 Siyavosh Mozayani (Iran)
Ka Wai Cheung (Hong Kong) 4–0 Rodion Judin (Letonia)
Tyler Rees (Țara Galilor) 4–3 Lukas Kleckers (Germania)
Dylan Craig (Scoția) 4–1 Shrikrishna Suryanarayanan (India)
Andrei Orzan (România) 1–4 Mateusz Baranowski (Polonia)
Brandon Sargeant (Anglia) 4–2 Maciej Kusak (Polonia)
Spasian Spasov (Bulgaria) 1–4 Abdelrahman Shahin (Egipt)
Dominik Scherübl (Austria) 4–3 Louis Chand (Noua Zeelanda)
Olli-Pekka Virho (Finlanda) 0–4 Jamie Rhys Clarke (Țara Galilor)
Josh Boileau (Irlanda) 4–3 Hrithik Jain (India)
Manuel Pomwenger (Austria) 2–4 Stephen Bateman (Irlanda)
Daegyu Lee (Coreea de Sud) 4–3 Shane Bates (Irlanda)
Abdelrahman Abdelhamid (Egipt) 2–4 Brian Cini (Malta)
Alexander Ursenbacher (Elveția) 4–1 Avinash Kumar (India)
Amir Nardeia (Israel) 0–4 Tom Rees (Țara Galilor)
Arthur Lin (Australia) 4–1 Alexis Callewaert (Franța)
Amaury Rocha Filho (Brazilia) 2–4 Kacper Filipiak (Polonia)
.
Șaisprezecimi
Boonyarit Keattikun 5–1 Luke Garland
Ryan Thomerson 5–1 Simon Lichtenberg
Zhao Xintong 5–0 Chris Totten
Maor Shalom 3–5 Joseph O'Connor
Ashley Carty 5–3 Chris Peplow
Louis Heathcote 3–5 Lee Mein
Wang Yuchen 5–3 Ratchayothin Yotharuck
Belan Sharif 1–5 Siyavosh Mozayani
Ka Wai Cheung 2–5 Tyler Rees
Dylan Craig 5–3 Mateusz Baranowski
Brandon Sargeant 5–0 Abdelrahman Shahin
Dominik Scherübl 1–5 Jamie Rhys Clarke
Josh Boileau 5–1 Stephen Bateman
Daegyu Lee 0–5 Brian Cini
Alexander Ursenbacher 5–1 Tom Rees
Arthur Lin 1–5 Kacper Filipiak
.
Optimi
Boonyarit Keattikun 5–4 Ryan Thomerson
Zhao Xintong 5–3 Joseph O'Connor
Ashley Carty 5–3 Lee Mein
Wang Yuchen 5–2 Siyavosh Mozayani
Tyler Rees 1–5 Dylan Craig
Brandon Sargeant 4–5 Jamie Rhys Clarke
Josh Boileau 5–1 Brian Cini
Alexander Ursenbacher 4–5 Kacper Filipiak
.
Sferturi
Boonyarit Keattikun 6–2 Zhao Xintong
Ashley Carty 4–6 Wang Yuchen
Dylan Craig 5–6 Jamie Rhys Clarke
Josh Boileau 6–5 Kacper Filipiak
.
Semifinale
Boonyarit Keattikun 7–0 Wang Yuchen
Jamie Rhys Clarke 7–3 Josh Boileau
.
FINALA
BOONYARIT KEATTIKUN 8–7 JAMIE RHYS CLARKE
LADIES
Sferturi
Siripaporn Nuanthakhamjan (Thailanda) 4–0 Anastasija Singurindi (Rusia)
Anastasiya Trunina (Belarus) 1–4 Varsha Sanjeev (India)
Nikoleta Nikolova (Bulgaria) 4–2 Yana Shut (Belarus)
Doyel Dey (India) 0–4 Nutcharat Wongharuthai (Thailanda)
.
Semifinale
Siripaporn Nuanthakhamjan 4–0 Varsha Sanjeev
Nikoleta Nikolova 2–4 Nutcharat Wongharuthai
.
FINALA
SIRIPAPORN NUANTHAKHAMJAN 5–2 NUTCHARAT WONGHARUTHAI
_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen