Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan vs. Stuart Bingham in Romania
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 13:13    Titlul subiectului: Ronnie O'Sullivan vs. Stuart Bingham in Romania Răspunde cu citat (quote)

"Bucureștiul și Clujul vor găzdui cele mai tari evenimente de snooker din România, acolo urmînd să fie prezenți Ronnie O'Sullivan și Stuart Bingham. Omul de afaceri Adrian Thiess, cel care a adus Barcelona în România în 2012, a ajuns la un acord cu cei doi sportivi să participe la un supermeci demonstrativ în noiembrie 2015."

Sunt foarte incantat pentru ca in sfarsit voi avea ocazia sa il vad pe omul acesta in carne si oase. Mult mai mult ma bucura ca aceasta initiativa nu vine din partea federatiei si am toata increderea ca organizarea va fi la nivelul importantei acestui eveniment. Pentru cei dintre dumneavoastra care l-au putut urmari pe Ronnie in Marea Britanie, in elementul sau, probabil ca nu este ceva extraordinar. Dar cred ca pentru ceilalti este un moment unic de a observa (chiar daca de la distanta relativa) aceasta enigma de geniu a jocului de snooker.

Mai multe detalii in articol: *LINK

Ca si intrebare, caci nu reusesc sa imi stapanesc entuziasmul...are cineva idee cand se pot achizitiona biletele?

Later edit: Observ ca stimabila doamna profesoara a fost mai rapida si a postat deja articolul de mai sus in categoria "Jucatorul preferat". Mii de scuze... . Totusi tin mortis ca acest eveniment remarcabil sa aiba propriul topic. Very Happy



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vezi anunțul Mediafax Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=14&start=1560

Mulțumesc pentru „stimabilă”, Ronnie147. Cuvântul pe care nu l-ai găsit era „stimată”.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, multumesc. L-am citit de 10 de ori pana acum ca sa fiu sigur ca nu visez. Chiar daca l-am lecturat constant tot nu am aflat momentul in care se vor pune in vanzare biletele. Pe site-ul precizat in articol (de unde se pot achizitiona biletele) nu apare nici un eveniment legat de snooker, de O'Sullivan sau Bingham. Oricum, multumesc pentru promptitudine. Smile

Sa imi fie cu iertare greseala, dar spre rusinea mea nu pot sa gasesc nici macar in DEX o diferenta prea mare intre cele doua exprimari.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E de presupus că acolo unde s-a anunțat modul de achiziționare & costul aproximativ al biletelor, se va anunța și când anume vor fi ele puse în vânzare. Nu trebuie decât să se lectureze constant și articolele viitoare. Adică se fie urmărite & citite cu atenție. Wink

E bine că ai deschis un thread special. Nu fiindcă țineai tu morțiș, ci fiindcă evenimentul îl merită.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
E bine că ai deschis un thread special. Nu fiindcă țineai tu morțiș, ci fiindcă evenimentul îl merită.


Ma bucura faptul ca macar in aceasta privinta suntem de acord.

Sper sa participe cat mai multi oameni si lucrurile sa se desfasoare cu multa atentie si tact. In caz contrar am convingerea ca Ronnie, la cum il stim, nu va mai calca in Romania. Doamne ajuta! Sa fie bine si sa ne bucuram in primul rand pentru ca suntem contemporani cu un asemenea fenomen si nu in ultimul rand pentru ca avem ocazia sa il vedem pe viu chiar in tarisoara noastra.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cea mai buna veste pe care am primit-o in ultimul timp. Very Happy Abia astept luna noiembrie... Pe Jimmy din pacate l-am ratat acum cativa ani, de la Ronnie insa nu am de gand sa lipsesc. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Aug 2015, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate e bine de știut și faptul că pe data de 20 noiembrie, cei doi jucători vor fi în fața publicului din Sofia. Unii fani români (în special cei mai din sudul țării) își pot oferi plăcerea unui drum până în Bulgaria pentru ca, astfel, să-i vadă de două ori pe campionii briți. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 27 Aug 2015, 8:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu pot decat sa-mi doresc ca organizatorii sa se informeze atent de cum ar trebui sa arate o arena de snooker si sa amenajeze totul astfel incat toti spectatorii sa fie multumiti. Tare imi e ca pt profit sunt in stare sa ingramadeasca cateva mii de oameni si doar cateva sute sa vada spectacolul in conditii bune. Si sper totodata ca spectatorii sa dea dovada de fair-play si sa se comporte ca atare, pt ca la noi se mediatizeaza doar fotbalul si local kombat unde spectatorii sunt cum sunt. Cu siguranta vor fi blituri si telefoane care vor suna, insa poate nu vom avea parte de mai mult.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Aug 2015, 9:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As adauga la cele enumerate de Cristi sa fie adusa o masa de snooker de top (eventual Star, cu sistem de incalzire etc etc), ca nu cumva sa se repete situatia jenanta de la meciul demonstrativ dintre Mark King & Mark Williams unde postavul era mancat de molii si mantele foarte lente, drept dovada ca n-au reusit sa dea un break mai mare de 30-40. Rolling Eyes



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 27 Aug 2015, 10:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut stirea, am auzit si la radio, dar inca nu stiu ce sa cred. PTC-ul de la Sofia este intre 18-22 noiembrie. Nu prea vad cum ajung cei doi la Bucuresti pe 21. O'Sullivan poate, ca a mai motivat el ca pierdea trenul/avionul ca motiv pentru pierderea unui meci, dar pe Bingham nu il vad sa faca asa ceva.

Sper totusi sa vina campionul mondial in Romania, si sa fie gresita doar data anuntata (la PTC sau Romania Event, nu conteaza). Dar si daca PTC e mai devreme, totusi UK Champ ramane pe 24 noiembrie, e cam prea aproape 22 sa fie in Romania cei doi.

Tinem pumnii stransi si asteptam.

Edit: Am vazut ca avem si o sectiune separata pentru asta. Scuze pentru postul pus aiurea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Aug 2015, 13:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe site-ul worldsnooker vad ca este programat PTC-ul de la Sofia pe data 04 - 08 Nov. Asadar e loc de 2 demonstrative pe la noi + cel de la bulgari de vineri seara Wink

http://www.worldsnooker.com/full-calendar/



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Sâm 29 Aug 2015, 7:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow Noutati!

"Meciul demonstrativ de snooker de la București, dintre Ronnie O'Sullivan și Stuart Bingham se va disputa la Circul Globus, la 21 noiembrie, locul de disputare al partidei de la Cluj Napoca urmând a fi stabilit ulterior, a declarat pentru MEDIAFAX, organizatorul evenimentului, Adrian Thiess."

Mesajul lui Ronnie pentru fanii romani: *AICI*



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 31 Aug 2015, 6:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt curios de pretul biletelor. Daca pleaca de la 15-20 de euro, sa inteleg ca ajung la 40-50 in primele randuri?
Ca pret, e cam la fel ca un bilet la o sesiune de finala de campionat mondial, la Sheffield (la semifinala stiu ca erau cam 45 de euro in 2015).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mar 1 Sep 2015, 17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.gsp.ro/gspro/gspro/o-gala-de-mma-blocheaza-meciul-demonstrativ-de-la-cluj-dintre-ronnie-o-sullivan-si-stuart-bingham-457542.html



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 1 Sep 2015, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.stiridecluj.ro/sport/ronnie-o-sullivan-nu-are-unde-juca-snooker-la-cluj-sala-polivalenta-e-ocupata

http://www.ziarelive.ro/stiri/scandalul-meciului-de-snooker-toate-evenimentele-ce-se-desfasoara-la-sala-polivalenta-sunt-stabilite-pe-baza-de-contract.html

http://www.stiridecluj.ro/sport/ce-spune-conducerea-salii-polivalente-despre-meciul-lui-ronnie-o-sullivan-de-la-cluj

__________________________


După câte am auzit, nici cu direcția Circului „Globus” nu s-a încheiat vreun contract. A fost doar un fel de acord verbal. Înțeleg că și anul trecut a existat o tentativă similară, împotmolită în exact același punct. Cine are drum prin zonă ar trebui să se ducă să arunce o privire. Cu paza se poate „discuta” și astfel se poate intra și înăuntru. Dacă se depășește bariera olfactivă cu totul descurajantă... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community