Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
Trimis: Sâm 5 Sep 2015, 2:13 Titlul subiectului: Meciuri si rezultate |
|
|
C A M P I O N A T U L . . . . M O N D I A L . . . . 2 0 1 5
FINALELE EDIȚIILOR TRECUTE
2008 SangSom 6-RED International Ricky Walden 8-3 Stuart Bingham
2009 SangSom 6-RED World Grand Prix Jimmy White 8-6 Barry Hawkins
2010 SangSom 6-RED World Championship Mark Selby 8-6 Ricky Walden
2012 SangSom 6-RED World Championship Mark Davis 8-4 Shaun Murphy
2013 SangSom 6-RED World Championship Mark Davis 8-4 Neil Robertson
2014 SangSom 6-RED World Championship Stephen Maguire 8-7 Ricky Walden
FORMATUL
În grupe, meciurile se dispută în formatul best of 9 (primii patru clasați în fiecare grupă se califică în șaisprezecimi). În șaisprezecimi, optimi și sferturi – best of 11, în semifinale – best of 13, iar finala e un meci best of 15.
PREMIILE
Campionul : 2 500 000 THB [azi, 4 septembrie, 1 liră sterlină = 54,602 THB (principala unitate monetară thailandeză se numește baht sau Thai Baht)]
Finalistul : 1 000 000
Semifinaliștii învinși : 500 000
Sfertfinaliștii învinși : 250 000
Optimi : 125 000
Șaisprezecimi : 62 500
Runda 1: 31 250
Fond total de premiere : 8 000 000
.
GRUPELE 2015
Grupa A
Stephen Maguire (Scoția)
Liang Wenbo (China)
Alan Trigg (Ucraina)
Hassan Kerde (Australia)
Pankaj Advani (India)
Thanawat Thirapongpaiboon (Thailanda)
Grupa B
John Higgins (Scoția)
Matthew Selt (Anglia)
Anthony McGill (Scoția)
Mohammad Sajjad (Pakistan)
Yuan Sijun (China)
Boonyarit Kaettikun (Thailanda)
Grupa C
Judd Trump (Anglia)
Michael White (Țara Galilor)
Kristjan Helgason (Islanda)
Mohammad Asif (Pakistan)
Ahmad Galal (Egipt)
Noppadon Noppachorn (Thailanda)
Grupa D
Ding Junhui (China)
Greame Dott (Scoția)
Michael Holt (Anglia)
Ben Judge (Australia)
Ehsan Hydarinezhad (Iran)
Phaitoon Phonbun (Thailanda)
Grupa E
Stuart Bingham (Anglia)
Mark Davis (Anglia)
Craig MacGillivary (Scoția)
Yan Bingtao (China)
Soheil Vahedi (Iran)
Noppon Saengkham (Thailanda)
Grupa F
Joe Perry (Anglia)
Robert Milkins (Anglia)
Matthew Stevens (Țara Galilor)
Asjad Iqbal (Pakistan)
Rory Thor (Malaezia)
James Wattana (Thailanda)
Grupa G
Marco Fu (Hong Kong)
Mark Williams (Țara Galilor)
Darren Paris (Elveția)
Jamie Rhys Clarke (Țara Galilor)
Peter Francisco (Africa de Sud)
Thepchaiya Un‐nooh (Thailanda)
Grupa H
Mark Selby (Anglia)
Ryan Day (Țara Galilor)
Ken Doherty (Irlanda)
Wael Talaat (Egipt)
Saleh Mohammed (Pakistan)
Akani Songsermsaw (Thailanda)
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
|