Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Campionatul Regatului Unit 2015
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga turneul ?
Martin Gould
0%
 0%  [ 0 ]
Dave Grace
0%
 0%  [ 0 ]
Liang Wenbo
5%
 5%  [ 1 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
64%
 64%  [ 11 ]
John Higgins
5%
 5%  [ 1 ]
Matthew Selt
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
23%
 23%  [ 4 ]
Voturi totale : 17

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Dec 2015, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Necaz mare cu ”live”-urile astea din studio. Cam greu cu traducerea dar, la noi, ce-i drept, merge și așa, mai cu improvizația, mai cu deducția, mai cu câte un „da” la fiecare cinci cuvinte, mulți aud, puțini cunosc, cu veselie & tupeu, tot înainte ! Rolling Eyes

(În ceea ce mă privește, repede, înapoi la BBC sau, în cel mai rău caz, la British Eurosport ! Laughing )

Și nu, domnilor comentatori Eurosport România (pentru toate sporturile), nu există sens pozitiv al cuvântului „tupeu” – pretenția asta incultă este, în același timp, din punct de vedere etic, perversă, total caracteristică actualei confuzii (ca să nu zic actualei degradări) morale generale.

Există, cu sens într-adevăr pozitiv, vocabulele „curaj”, „îndrăzneală” sau „cutezanță” „tupeu” înseamnă „îndrăzneală nerușinată”. În ce distorsionat sistem de valori ar fi asta o calitate ?

Dar, mă rog, fiecare vorbește după cum gândește. Și gândește după cum este.


____________________


.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 0:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Grace chiar este simpatic, sper sa treaca de Gould. Pare omul care face mai mult decat poate, sper sa il vedem intr-o finala.
Am inteles ca in viata de zi cu zis se ocupa cu curatatul meselor de snooker.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 0:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De acolo vine numai o parte din bani (de la Northern Snooker Centre, din Leeds, adică) - se ocupă de întreținerea meselor mai mult ca să aibă unde se antrena fără să plătească. Mai mult câștigă din talentul lui (remarcabil) de portretist. Cei mai mulți jucători și-au cumpărat portrete făcute de David Grace. A avut și expoziție personală. E un tânăr foarte citit și cu un deosebit de dezvoltat simț al umorului. Foarte autoironic.

Mostră :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 2:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am râs cu lacrimi : dl Ancuța a avut unde găsi informația referitoare la clubul unde lucră David Grace, dar despre duduca durdulie din public (da, din public, nu, nu din audiență, că în limba română „audiență” înseamnă altceva) n-a mai avut unde se informa (probabil că nici comentatorii British Eurosport n-au discutat între ei situația așa încât nu i-a auzit în căști). Riscant cu improvizațiile & deducțiile. Acuma, e drept că duduca durdulie are unele puncte în comun cu Big Man Dave, dar nu e sora, ci logodnica lui. O cheamă Gemma Ryan. Laughing Laughing





Am aflat : comentatorii de la British Eurosport au abordat subiectul duducii numai că nu știau despre ce e vorba ! Genialissimul de Joe Johnson a lansat presupunerea cu relația fraternă. Ce să-i faci, așa-s unii – atunci când nu știu ceva, în loc să tacă, se lansează să-și dea cu presupusul. Sau iau drept adevăr toate bazaconiile pe care le aud. Dar nu e rău, altfel de ce/cine am mai râde și noi, din când în când ?!... Că viața-i scurtă. Laughing Laughing

__________________________


Snookerlandul pare foarte încântat de felul în care a arbitrat Terry Camilleri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eheeeee,acum cativa ani cand am "infierat" penibilul mod de a comenta meciuri de snooker al lui Ancuta,am fost certat chiar de tine Clara,ca nu era frumos ce faceam.Just,asa era,si nu am mai comentat prestatia jenanta a comentatorului.nici acum nu o sa o fac,dealtfel de multa vreme nici nu il mai urmaresc comentand,prefer meciurile transmise pe snookerroom.

Astept cu mare interes meciul Robertson-Selby,nu am un favorit clar,ii ador pe ambii,deci,cel mai bun sa invinga,cred ca va fi un meci absolut fabulos ca nivel de joc,si de asemenea mai cred ca invingatorul va si triumfa anul acesta la U.K. Championship,nu vad cum oricare dintre Wenbo si Grace ar putea emite pretentii la o finala cu "best of 19".Insa imi aduc acum aminte finala pierduta de Judd in fata lui Wilson,in joc decisiv,tot in formatul "best of 19",dar in asemenea format,atat Selby cat si Robertson sunt mai de anduranta chiar si decat Judd.

P.S. Nu se poate sa nu ii urez astazi LA MULTI ANI lui RONNIE,si personal ii multumesc pentru sutele de jocuri in care m-a incantat,dealtfel multi dintre noi probabil au inceput sa urmareasca acest superb sport in mare masura si datorita lui.Magnific,genial,urias jucator.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deși este și Neil în competiție, am votat cu Liang. Nu pot să nu remarc cât de entuziast evoluează chinezul. Mi-aș dori să căstige, dar, sincer nu cred că are vreo șansă în fața lui Neil/Selby. Să nu uităm nici de D.Grace care, după parerea mea, ar trebui să fie cel mai motivat Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 15:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zenart, nu-mi mai aduc aminte, fiidcă situații de acest gen au fost destul de multe, în decursul anilor, dar probabil că și acum aș face la fel și din același motiv : respectarea regulilor forumului. Nu mă dau în vânt după înfierări, mai ales că, nu-i așa, se poate spune aproape orice păstrându-se totuși cel mai înalt nivel de eleganță în exprimare. Altfel, da, și eu tot cu briții, dar fac incursiuni și în Eurosportul „românesc” – nu există să nu dau peste ceva demn de consemnat, într-un fel sau altul. Rolling Eyes Laughing

Printre perlele de ieri : „Aceasta este o poziție favorabilă și bună.” Laughing

____________________


Mr.GloSs, apropo de David Grace și de capacitatea de a se motiva, deh, cred că ăsta e punctul & ăsta e i-ul. Laughing

____________________


STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri lui Ocnenodis hg și lui Skorpyo pentru linkuri ! Very Happy

____________________

H2H

David Grace v Liang Wenbo
Meciuri : 3–2
Frame-uri : 19-20

PIOS 3, 2005 (128 ) : David Grace 4–3 Liang Wenbo
Grand Prix, 2008 (64) : David Grace 3–5 Liang Wenbo
ET4, 2010 (64) : David Grace 4–2 Liang Wenbo
Openul Chinei, 2014 (128 ) : David Grace 5–4 Liang Wenbo
Campionatul Regatului Unit, 2014 (128 ) : David Grace 3–6 Liang Wenbo
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să zic ceva "de bine" în privința Bundesligii și a faptului că au întrerupt meciul de snooker în mijlocul disputării sale? Angry Nici nu știu de ce mă mai uit la tv când vreau să văd un meci de snooker. Aaa, da, pentru CALITATEA superioară a transmisiunii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing

________________

Genială ironia lui David Hendon (British Eurosport) apropo de acel parcă nesfârșit prim frame : ”Interesting that they chose to play the deciding frame first...”

________________

Porecla lui David Grace : nu cred că e cineva care să nu știe, dar menționez totuși că Amazing Grace este un imn (la origine, anglican, iar ulterior, adoptat de mai toate cultele protestante, în special americane). Lumea își cam pierde răbdarea, de la o vreme și încep a fi propuse și variante mai profane precum ”Amazing disgrace”... Laughing

Sincer, eu nu-l văd pe Wenbo capabil să reziste nervos la un asemenea ritm. (Tare-mi vine a crede că Ronnie, dacă n-ar fi ocupat să-și serbeze aniversarea, ar dori să vină să-l susțină pe chinez. Ține foarte mult la Wenbo și din rezultatul talentelor culinare ale acestuia s-a înfruptat nu o dată... Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Penibil Gould! Cred ca in seara asta vedem defapt finala turneului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gusturile nu se discuta, iar David nu e vreun fotomodel, dar totusi...

Sper sa ajunga in finala, conduce si sta bine. O eventuala finala nu l-ar baga cel putin in top32? Daca castiga probabil ca intra in top16-19.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru prima data,sunt si eu de acord cu Adi4ebdo,si eu il vreau pe Grace in finala.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 19:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer nu cred că Grace ar putea să facă față în finală, Neil și Mark sunt "vulpoi bătrâni" și sunt sigur că îl vor mânca cu tot cu fulgi. Dar, fie, snookerul este un sport extrem de imprevizibil Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toată stima pentru Dave Grace, a avut o evoluție meritorie (care însă nu i-a adus o prea mare popularitate, mai ales după tunetele & fulgerele lui Stephen Hendry & Judd Trump), dar basmul s-a terminat și astfel s-a mai redus și din riscul de a avea o finală precum cele din 2001 & 2004.

Mare explozie de bucurie :




Laughing

A doua semifinală începe la ora 21.30.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 5 Dec 2015, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca a ajuns si Liang sa faca sarituri precum la atletism la 110 m garduri,e clar,se duce naibii decenta,educatia, atitudinea estetica daca vreti a unui castigator la masa de snooker.Nu m-ar mira ca in cazul in care ar triumfa,sa se lase la bustul gol si sa arunce papionul in public,ca tricoul la fotbal...
In atare conditii,gestul lui Ronnie de a juca in sosete anul asta la Sheffield a fost chiar decent.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Campionatul Regatului Unit 2015 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 3 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community