Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Masters 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga Mastersul 2016 ?
Barry Hawkins
4%
 4%  [ 1 ]
Judd Trump
22%
 22%  [ 5 ]
Ronnie OSullivan
68%
 68%  [ 15 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
4%
 4%  [ 1 ]
Voturi totale : 22

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Ian 2016, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In sfarsit am vazut si un meci cap-coada dupa 1000 de ani. Laughing Si a meritat!!! Bravo,Ronnie! Applause Superb jocul, si frumoasa si revansa. Twisted Evil Nu imi amintesc sa mai fi avut in vreun meci lovituri de distanta atat de bune. Shocked Iar inchiderea de masa din ultimul joc, absolut geniala, aproape la fel de frumoasa ca cea a lui Alex Higgins ramasa celebra. 8)

Later Edit: Aici breakul din ultimul joc: Arrow https://www.youtube.com/watch?v=0HouzpY3LJU&feature=youtu.be

O sa ma mai uit de cateva ori la el seara asta Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Ian 2016, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Într-adevăr, foarte frumoasă închiderea de masă din jocul 9. Recunosc că, fiind fan Selby, tot speram să rateze Laughing. Bravo, Ronnie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dragi prieteni,
Astept cu mare nerabdare sa inceapa in 10 minute meciul dintre JUDD si Neil,cred ca va fi ceva deosebit,au sanse 50-50% fiecare,depinde foarte mult de concentrarea de la ora jocului.E adevarat ca Neil ne-a incantat si a zburdat in meciul cu Marco,dar chinezul a fost complet in alta parte,numai la masa de joc nu, insa asta nu umbreste cu nimic evolutia entuziasmanta a australianului.
De partea cealalta JUDD vine dupa un meci mai putin convingator,dar e stiut faptul ca nu prea agreeaza sa joace impotrivaa lui Maguire,e un adversar incomod pentru englez.Si chiar asa,daca Judd,intr-o zi mai slaba,si tot la invins pe scotian,intr-o zi buna,chiar invinge pe oricine,si astazi s-ar putea sa fie intr-o zi buna.
Indiferent de rezultat,imi doresc ca invingatorul acestui meci sa joace finala impotriva lui Ronnie.

Asadar sa ne asezam comod,sa umplem bolurile cu alune si frigiderul cu bere,si sa ne delectam cu un meci fantastic...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 17:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cât de necăjit a fost Neil când, la 3-2, și-a dat seama că, oricum, frame-ul e pierdut :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 18:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cel mai bun meci de pana acum din sezon...incredibil ce lovitura a reusit Judd la prima bila rosie din decisiv...chiar ma gandeam ca Neil putea sa faca tripla coroana intr-un singur sezon si la felul cum a jucat azi probabil ar fi batut pe oricine altcineva in circuit dar Trump a fost magic ...de nota 10+



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa cred și eu : cel mai bun meci din turneu, ba poate, într-adevăr, chiar de la începutul sezonului.



______________________


Albume (Fotograf : Monique Limbos) :

Ziua întâi
Ziua a doua
Ziua a treia
Ziua a patra
Ziua a cincea
Ziua a șasea

______________________


Ladies & Gents, poftim la un pollișor : cine credeți că va pleca acasă cu acest cel mai greu dintre trofee ? Wink Laughing

______________________


Twitterește frățește Jack Trump : „Nici nu-mi vine să cred cât de bine și-a ținut Judd firea în ultimul frame ! Mare tărie ! Mă bucur că munca lui dă rezultat.” Very Happy

Recunoaște și eroul zilei : „Cred că a fost cel mai bun meci pe care l-am făcut, până acum, pe marea scenă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu orice as spune,evident ca as fi acuzat de subiectivism,cu atat mai mult cu cat intre apropiatii mei,toti stiu ca il urmaresc cu mare atentie pe JUDD inca de cand avea 17 ani si nu era prezentat ca si meciuri televizate.
Asa ca eu acum nu ma pot da cu parerea,ci spun doar ca,imi mentin opinia conform careia,"cine castiga intre JUDD si ROBERTSON,va juca finala cu Ronnie.
Imi doresc foarte mult ca tomorrow sa vad un clasic fantastic,Higgins-Ronnie,insa nu ascund faptul ca imi doresc o finala JUDD-RONNIE.

Ador si iubesc snookerul...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa meciul foarte bun cu Wenbo, Higgins e de nerecunoscut. Shocked Nici Stuart nu exceleaza. Sad

Rectific, John e de speriat. Si bila maro ratata de pe punct, plus multe alte bile usoare ratate.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2016, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înregistrarea meciului Trump vs Robertson (sferturi) Arrow https://www.youtube.com/watch?v=vDi4TfBBurg&feature=youtu.be



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2016, 0:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa arăta arena la ora (noastră) 00.35 :



Întrebarea e cine-și va termina treaba mai devreme : oamenii care schimbă postavul mesei sau Stuart, care stă după meci să le dea autografe fanilor săi ?... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2016, 9:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara,
Ai cumva idee,domnisoara de langa fratele lui Judd,este cumva prietena lui ? Eram asa emotionat incat recunosc faptul ca nu am fost atent la comentariul celor de la BBC Sport,dar ulterior,vazand cu ce emotii traia jocul decisiv,ma gandesc ca o fi prietena lui,era emotionata...mai ceva decat parintii lui,si pe mine m-a impresionat respectiva domnisoara.
Acum sa nu fiu acuzat ca unul moare de drum lung si altul de altceva..dar este doar o curiozitate.

Oricum,eu il vad in finala,si ce finala ne asteapta...JUDD-Ronnie...

P.S.
M-am lamurit,tot BBC m-a "luminat",si da,domnisoara este prietena lui JUDD.Ce emotii va mai avea peste vreo 4 ore...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2016, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine că te-ai luminat că eu tot nu te-aș fi putut ajuta fiindcă n-am urmărit vizual meciul chiar tot timpul. Uneori, l-am mai și „ascultat”. Dacă e cine cred eu că e, nu prea-mi place : o suspectez că-i cam „atentă la public” - cu alte cuvinte, că ar cam juca teatru. Intuiție feminină care, de data asta, mi-aș dori să fie complet greșită. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2016, 15:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E,haide sa nu fim rautaciosi...
Nici nu ma intereseaza cine si ce o fi facut respectiva domnisoara,insa cata vreme e acolo,in tribuna familiei Trump,e ok.
Si apoi nici Judd nu e chiar neprihanit,sa zic asa...
Il vreau pe Judd in finala,si sunt dispus sa ii accept si gagica,he,he,heee,



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2016, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred că a fost niciun dram de răutate în remarca mea. Nu că eu aș avea de ce să mă explic. Sau tu de ce să mă critici. Wink Laughing

___________________________


Fulminant început de meci pentru Barry ! 130 & 128. 8)

Head-to-Head
Meciuri : Barry Hawkins 5–5 Judd Trump
Frame-uri: Barry Hawkins 29–30 Judd Trump



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2016, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OT: m-am trezit gândindu-mă la Paul H. Și la faptul că finala AIA de Masters, din 2004, e de vină pentru faptul că, după 11 ani, încă mi-e drag sportul ăsta mai brit ca fish and chips. Îmi amintesc ca prin ceață că avea nevoie de un carambol, undeva la buzunarul drept, la 9-9. He needs the kiss, he's got the kiss, it's all over.

Superb finalul sfertului de ieri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Masters 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community