Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga bucata aceea de ardezie galeză ?
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
24%
 24%  [ 6 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 18 ]
Michael White
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Ben Woollaston
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
danny62
Fan


Data înscrierii: 26/Apr/2014
Mesaje: 22

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 9:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou 4-0. Cu Robertson, Jimmy. Barry Hearn, isi nuanteza exprimarea vis-a-vis de146. Cred ca subiectul trebuie depasit.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danny62 Trimite mesaj privat
P.Hunter
More than a fan


Data înscrierii: 18/Apr/2015
Mesaje: 31

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 9:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Sunt tot mai satul de fanii rachetei care ii plang de mila. Nu vreau sa fiu rau sau sa supar pe cineva, asa ca va rog sa o luati doar ca pe o informare, nu ca pe ceva personal. Fiecare poate sa aiba favoritul pe care il alege.
Dar adevarul este ca nu s-a facut deloc "prea mult tam-tam" pe treaba asta, iar criticile lui Hearn nu au fost deloc "prea dure".

Vreti sa stiti care ar fi fost rezultatul normal al unui astfel de eveniment? (Normal, adica in cazul altui jucator...)
Deoarece breakul de 147( ca va fi realizat sau nu la un meci/turneu ) este un eveniment pe care se poate paria, iar Ronnie a recunoscut ca putea sa joace pentru 147 si a preferat sa faca 146, trebuia sa fie deschisa o ancheta. El si persoanele din anturaj trebuiau verificate daca au jucat , transferurile din conturi verificate si ele. Ca o consecinta normala (in cazul altor jucatori), pe durata anchetei, jucatorul este suspendat.
Nu sustin ca ar fi vinovat, nu am de unde sa stiu, dar o ancheta pentru linistea sufleteasca a celor ce investesc in acest sport se cerea in acest caz.

Asa ca ar trebui ca cei care se bucura sa-l vada la televizor sa fie multumiti ca il pot vedea , datorita indulgentei exagerate a oficialilor, si nu sa-i tina palma sub sezut sau sa-i planga soarta.

Singurul lucru de aplaudat legat de acest "eveniment" este atitudinea casei BetVictor, care a decis sa plateasca tuturor celor care au pariat pe un break de 147.
Ca sa il citez pe McCann: " "Ronnie obviously has an issue over the 10,000 offered for a 147 break but we don't think our customers who backed a maximum break in the tournament, or the handful who backed the Rocket for a 147 in the match should be out of pocket; we have paid out accordingly."


Da,un punct de vedere ce trebuie respectat.

Numai ca daca toti sunt atat de prinsi in "febra" pariurilor la nivel mondial,nu inseamna ca si toti jucatorii sunt mercenari.Si apoi sa fim seriosi,Ronnie daca dorea sa nu faca 147 pe considerentul ca se pariaza masiv,o putea face lejer,putea de la a doua bila rosie jucata pana la a douasprezecea de cel putin doua ori sa iasa la bila albastra si o data la roz,adica au fost lovituri la care 99% din jucatori ar fi iesit la albastra si roz.Asa ca eu cred ca Ronnie a protestat,sigur, in stilul sau caracteristic ironic la adresa premiului de toata jena acordat breakului maxim.

Iar daca ceilalti jucatori ce s-au dat cu parerea cu fraze ce nu se pot reproduce pe forum,intrebarea mea este,
Cine ii opreste sa faca ei maximul daca Ronnie "stramba" din nas la 10.000 pounds ? Turneul e in plina desfasurare,mai sunt o multime de meciuri,cine ii opreste sa faca doi,trei cate un maxim si eventual sa imparta cei 10.000 ? Absolut nimeni.Problema e ca nu sunt capabili si cand strugurii sunt prea acrii....

Eu raman fan declarat al regretatului PAUL HUNTER,dar imi plac toti jucatorii,insa pe mine ma intereseaza ce imi arata la masa de joc,nu cate sticle de whisky bea vreunul,cu ce masina se afiseaza altul sau ce amanta are nu stiu care...Viata privata si caracterul NU MA INTERSEAZA,ma intereseaza ce arata la masa si acolo Ronnie este,ca vrem sau nu,ca ne place sau nu,este UNIC.
Asa ca eu il urmaresc cu drag si pasiune ca un mare campion,si este o delectare si o atractie,o stimulare a atentiei fara margini,cand Ronnie joaca.
O sa ne fie dor de el cand s-o retrage,de campionul Ronnie,si o sa mai treaca multe turnee si multi ani pana cand generatia tanara de jucatori va mai face asa,pe banda rulanta break-uri maxime.

off topic:
In U.K,cel mai mare si mai iubit fotbalist al tuturor timpurilor a fost si este George Best,poate mai mare si mai bun ca Pele si Eusebio in anii lui de glorie.De ce ramane cel mai iubit de britanici ? Pai pentru ca in afara celei mai dezordonate vieti private posibile,pe terenul de fotbal era ZEU si toti britanicii,nu doar englezii il adora si il veneraza.
A ramas in memoria lor pentru rezultatele de pe teren,nu pentru aventurile la Saint Tropez cu Miss Univers de la acea vreme...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui P.Hunter Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 11:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant ca se discuta atat despre "nevrutul" break maxim al lui Ronnie....
Daca nu ma inseala memoria,au mai fost cazuri cand Ronnie a refuzat sa faca maximul,o data a intrebat arbitrul care e premiul pt maxim si daca a auzit ca e vreo 4000 de lire,a refuzat,si apoi la finala de Masters cu Ding,l-a facut,dar asta dupa ce Brandon Moore parca,i-a atras atentia ca e maxim la ultima bila neagra si a introdus-o in buzunar dar cam nehotarat.
Asa ca pentru pasionatii de pariuri si teorii conspirative,da,poate fi si asta un caz de "blat",ca a jucat bila roz si nu neagra la penultima bila rosie...Pai asa si eu il pot banui pe Ken Doherty ca a facut blat cand a ratat ultima bila neagra,sau si mai nou pe Tepchaia Un-Nooh,si exemplele pot continua.Dar daca Mark Selby la magnificul maxim incheiat la jumatate in partea stanga rata bila neagra,sau Murphy la Mastersul German anul trecut,si alte zeci de exemple pot fi date,daca toti acestia ratau,era blat,nu ? De exemplu la Campionul Campionilor 2015,se pariase doar in Singapore,Malaezia,China si Taiwan peste 330.000.000 de dolari ca se face maximul la acea editie.Daca Neil Robertson nu il facea,era si el acuzat,sau anchetat si mai grav,suspendat chiar,dupa opinia unora....
Da,e adevarat ca fenomenul mafiei pariurilor e unul la cote extrem de inalte pe planeta,in toate sporturile,dar mai sunt si oameni care tin la cariera sportiva ce o lasa in urma.Inchei acest subiect.

In alta ordine de idei,Ronnie a venit la Masters dupa 8 luni de pauza, de jocuri demonstrative,si a spulberat tot,nu mai vorbesc de 10 !!! jocuri consecutive in finala,record,si acum la galezi,incheie meciuri cu procente de 98% lovituri de buzunar,cu Tian,99% cu J.Robertson,si procente de 100% la lovituri de siguranta si 100% lovituri de distanta...

Asta e RONNIE,in acest moment,iar evolutiile si procentele lui nu i le ofera oficialii aia care ii pun palma nu stiu unde draga RVI,ci si le face singur la masa,de aceea e un mare CAMPION.
Sigur ca voi tine cu JUDD TRUMP cand se vor intalni,dar asta nu inseamna ca RONNIE trebuie atat de mult contestat,cand pana la urma,atunci cand se prezinta la turnee,invinge pe oricine,sau cand pierde,de fapt se invinge singur.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Yu Delu v Ronnie O'Sullivan : primul frame a fost decis prin repoziționarea bilei negre. Grozav îmi place situația asta. Din păcate, lucrurile au mers cam repede – nici n-am avut timp să-mi frec mâinile a așteptare încântată... Evil or Very Mad Laughing

După cum începuse al doilea frame, mă și gândeam că urmează un 146, dar se pare că mantele au alte planuri... Twisted Evil Laughing

* Michael White, cu râul & ramul de partea sa, se califică în sferturi.

* Dacă tot am ajuns în optimi, poate află și Eurosportul cum se cheamă locația în care se desfășoară competiția. Nici Motorsport nici Motorhead (?!), ci Motorpoint Arena. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 17:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Clara:
Cu râul, ramul și talentul ... zic eu.
Io știu că depozitarul talentului e Ronnie dar și Michael White are o târă Smile Sper să nu mă decapiteze talibanii ronnnniiiiii ooooosallllliiiiivăăă Smile
Deși au un ID seren sunt foarte țâfnoși Smile

Eurosportul nu poate afla locația că ne urează „vreme bună” Smile) ca fătucile de la meteo.
Ce o însemna vreme bună?
Să plouă permanent să fie inundații sau să fie soare permanent și să se usuce recoltele.
Logica, of mama ei! Smile

Iată câteva din „perlele„ recente:
„probabil cu siguranță”
„chinezul este un jucător redutabil atunci când vine la masă”
Noi credeam că e un jucător redutabil când stă pe scaun ... bine că ne-a lămurit Smile)

Lets Snookering!!! Mama ei de englezăSmile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 17:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing

Impresia mea e însă că „probabil cu siguranță” e o perlă mai veche, poate chiar la fel de veche precum faimoasa perlă „clasament general mondial”. (Eu am o perlă de la Mastersul 2016 : „evolutii bune spre foarte bune, chiar perfecte”.) Laughing

Ar fi bine, XLNC, dacă ți-ai asuma sarcina să ții la zi „colierul”, turneu de turneu dacă stai pe Eurosportul în limba română. La Deutsche Eurosport, există chiar statistici referitoare la ticurile verbale & boacănele lingvistice ieșite de pe buzele lui Rolf Kalb. Persoana care se ocupă sistematic de amuzanta rubrică (postată, mereu, și pe Twitter) este chiar un cunoscut al comentatorului german, care comentator german se amuză și el de propriile erori, laolaltă cu ceilalți.

Viața-i scurtă, așa că... let's laughing. Laughing


______________________________________


STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri lui Ocnenodis hg, lui Tinergetic și lui Skorpyo pentru linkuri ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:

Eurosportul nu poate afla locația că ne urează „vreme bună” Smile) ca fătucile de la meteo.
Ce o însemna vreme bună?
Să plouă permanent să fie inundații sau să fie soare permanent și să se usuce recoltele.
Logica, of mama ei! Smile

Se gândeau cu siguranță la Eminescu, dar nu au nimerit continuarea („Vreme trece, vreme vine”). Probabil erau indeciși între „Glossă” și „Revedere”. Laughing

P.S. & Off-topic: Îmi place când se discută cu ardoare despre un subiect, fără jigniri... Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superbă explicația eminescologică, Mircea ! 8) Laughing

__________________________


mircea22 a scris:
[...] P.S. & Off-topic: Îmi place când se discută cu ardoare despre un subiect, fără jigniri... Wink


D'apoi mie ! Laughing

Ronnie stârnește pasiuni, dar aici, la noi, pasionații știu să se exprime fără agresivitate – context în care trebuie precizat că toată lumea are dreptul să-și spună părerile pro sau contra oricui (inclusiv pro sau contra Ronnie) fără a risca să se expună unor replici grosolane, încadrabile în categoria „troll”.

Uneori, e cam greu să-l fericească cineva pe Ronnie pentru unii dintre fanii săi, dar nici cu „antifanii” nu mi-e rușine : unul dintre aceștia din urmă e și un lamentabil Othello irlandez, nițeluș cam drogat & nițeluș cam idiot, despre care, ieri, scria presa din Insula de Smarald Arrow http://www.limerickpost.ie/2016/02/17/girlfriends-picture-snooker-star-sparked-partners-violent-attack/ Zid Laughing

__________________________


Meciul Brecel v Ding începe la ora 22.00



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu siguranta Mr.Price era plecat cu mintea departe,dar a reusit o performanta demna de "Reservoir Dogs" al lui Tarantino...

Multumiri Clara pentru link,foarte tare...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 18 Feb 2016, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Clara
O să încerc să fac un colier aidoma unui șirag ca o salbă asemănătoare cu un colan de mărgele Laughing

@ Mircea
Faci cu ochiul la final ... te-ai prins! Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, XLNC, o iau ca pe o promisiune. Din partea mea, bijuteria poate să semene și cu o zgardă, totul e să fie cu perle veritabile. Wink Laughing

____________________________


Poftim la un poll, Ladies & Gents ! Cine credeți că are mai multe șanse să ia acasă frumusețea aceea de trofeu care, dacă te uiți mai bine (deși nu e indicat !), aduce ba cu o piatră de mormânt mâncată de intemperii seculare, ba cu ceva ce pui sub ușa de la grajd, ca s-o ții deschisă... Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate ca suna ciudat, dar mie-mi place sa urmaresc meciurile pe Eurosport Romania. Cred ca ma simt, cumva, legat de timbrul celor doi comentatori. Sunt primele voci pe care le-am auzit cand am inceput sa ma uit la snooker, cand mi-am dat seama ca exista ceva mai interesant decat biliardul pe care-l jucam cu baietii prin cluburi. Ma amuz cand aud despre comunitatea "let snookering" si incerc, desi imi da cu virgula, sa nu ma enervez cand domnul Ancuta traduce (prost) in timp ce jucatorul vorbeste...

Si, ca sa raman...... off-topic, exista vreun link unde pot urmari mieciul Selby-O'Sullivan?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Heri, uită-te cu 5 mesaje mai sus. Reamintesc, tot timpul, că PE PAGINA PRINCIPALĂ, SUS, ÎN DREAPTA (NOASTRĂ), este un BUTON pe care, dacă se dă click, se ajunge la linkurile de live scoring.

E valabil pentru toate turneele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 15:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Offf... Greu se mai joaca la masa Robertson - Ding. Speram sa inceapa deja meciul lui Ronnie, cand ce sa vezi: Ding se chinuie sa mai ia un frame cand mai are nevoie de 4 snookere. Sper sa castige mai repede australianul si sa inceapa meciul vedeta Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se chinuie Ding la 4 snookere dar macar el nu considera ca 10000 de lire nu merita efortul unui break maxim Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022


Ultima modificare efectuată de către shake13 la Vin 19 Feb 2016, 16:12, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 3 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community