Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti că va castiga bucata aceea de ardezie galeză ?
Ding Junhui
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
24%
 24%  [ 6 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
72%
 72%  [ 18 ]
Michael White
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Ben Woollaston
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite ca Ding facu 147.Ce frumos.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DIIIIIING 147 ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte curajos breakul!! *phew* Notworthy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb...Asta e Ding care il stiam acum cateva sezoane...bravo lui...bine ca nu a impartit banii cu Ronnie Smile)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E bine că nu a mai uitat că e pe break-ul maxim Very Happy

GG!



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 16:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding 147 Arrow https://youtu.be/2PuAc0GQfMk

Lista breakurilor maxime realizate în competiții oficiale Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=7849#7849



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 17:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa se face un 147, deși a avut câteva lovituri asemănătoare cu cea a lui O'Sullivan de la roșu la roz, (în sensul că a trebuit să iasă cu contra-efect la bila neagră) totuși Ding a forțat si a reușit să faca 147-le. Sincer, apropo de discuțiile interminabile despre 146-le lui Ronnie, ca fan al acestui sport, nu pot să nu recunosc că puțin m-am simțit luat peste picior de atitudinea sa, nu mai zic dacă eram spectator sau mai rau adversarul său. Îmi aduce aminte de un alt controversat break de 147, din meciul cu M.King când tot întreba cât este premiul în timpul breakului. O spun cu toată sinceritatea, îmi place foarte mult cum joacă Ronnie, dar din păcate doar atât...




Ultima modificare efectuată de către Mr.GloSs la Vin 19 Feb 2016, 20:52, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rușinică, Ronnie! Ți-a "furat" Ding break-ul maxim, dacă tu nu l-ai vrut. Laughing
Bravo, Ding!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 18:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs a scris:
îmi place foarte mult cum joacă Ronnie, dar din păcate doar atât...


Pai e suficient.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Absolut minunat break-ul ! Bravo Ding Applause Cât despre cine va caștiga turneul .. știm cu toții deja, nu ?! N-am văzut foarte mult, dar din ce am urmărit azi cu Mark cel putin , mi se pare pur și simplu imposibil de jucat împotriva lui Ronnie saptămâna asta. Eu nu l-am mai văzut niciodată atât de încrezător în jocul sau și cu atâtea lovituri de distanță reușite la foc automat. Foarte bun turneul până acum, dar s-a cam terminat deja Laughing



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
...bine ca nu a impartit banii cu Ronnie Smile)

Stai așa, că nu s-a terminat. Wink
Au fost câteva tentative de 147 anul acesta la acest turneu și aici nu mă refer doar la Ronnie...iar frame-uri de disputat mai sunt suficiente.

skorpyo a scris:
Foarte bun turneul până acum, dar s-a cam terminat deja Laughing

Nu zice „hop!” până nu sari gardul. Smile Știi cum se spune - mai întâi trebuie să ajungi în finală, iar apoi să o și câștigi pentru a ridica trofeul.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2016, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:
Mr.GloSs a scris:
îmi place foarte mult cum joacă Ronnie, dar din păcate doar atât...


Pai e suficient.


Uneori trebuie să îți placă și caracterul unui sportiv


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
P.Hunter
More than a fan


Data înscrierii: 18/Apr/2015
Mesaje: 31

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 13:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs a scris:
Bleic a scris:
Mr.GloSs a scris:
îmi place foarte mult cum joacă Ronnie, dar din păcate doar atât...


Pai e suficient.


Uneori trebuie să îți placă și caracterul unui sportiv


Am mai spus ca,pe mine nu ma intereseaza caracterul unui sportiv,ci ce imi arata in sportul in care exceleaza indiferent ca e snooker,fotbal,tenis,inot,handbal box sau karate.Nu ma intereseaza intrucat nu imi impart viata cu marile staruri din sport,dar ca spectator si telespectator ma intereseaza sa imi ofere calitate si spectacol,de aceea aloc timp si bani sa urmaresc,nu ?
Caracterul sotiei,da,m-a interesat,dar cu ea traiesc zi de zi,nu o urmaresc la televizor. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui P.Hunter Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 20 Feb 2016, 13:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi sunt un mare fan al eliminatului din turneu Judd Trump,nu pot sa nu apreciez prestatia absolut magnifica a lui Ronnie in aceasta saptmana.A jucat superb,si este incantator la toate capitolele.

Cand intr-adevar altii se antreneaza de nadusesc,si el 8 luni se joaca de placere in diverse orase prin turnee demonstrative,apoi vine la Masters si pur si si simplu ii pulverizeaza pe toti,acum vine la Welsh Open si are cam asa:
4-1 cu Barry Pinches
4-0 cu Tian Pengfei
4-0 cu J.Robertson
4-1 cu Yu Delu
dar mai ales 5-1 cu nr 1 mondial,cu un Mark Selby in forma buna dealtfel,ce mai poti adauga ? Asa cum am mai spus, in snooker sunt jucatori buni,foarte buni,mari campioni si RONNIE O'SULLIVAN.Ce sa mai gasim fel de fel de subterfugii,ca sa mai cautam nod in papura lui Ronnie,ba de atitudine,ba de aroganta,zgarcenie sau infatuare...
Si ieri s-a vazut foarte clar,numarul 1 din CLASAMENT a fost spulberat de adevaratul numarul 1 din SNOOKER.Si eu il ador pe Mark Selby,dar cand te executa RONNIE in decurs de o luna si la Masters si aici,trebuie sa te inclini cu respect si admiratie unicului nr 1 in activitate,si acela e Ronnie,indiferent ca ne place sau nu,pentru el rezultatele vorbesc,nu simpatiile sau antipatiile oricaruia dintre noi.
Si cand vad asemenea meciuri superbe in care evolueaza ireal,chiar ca parca nici nu ma mai intereseaza omul Ronnie,ci sportivul RONNIE.

Ma repet,raman la opinia ca nimeni nu il poate invinge,decat el insusi o poate face, doar daca nu e cu mintea la el,la ora jocului,altfel,nici o sansa.

Din partea mea,un mare RESPECT.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » Openul galez 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 4 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community