Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » CAMPIONATUL MONDIAL 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2016 ?
Ding Junhui
20%
 20%  [ 8 ]
Mark Williams
12%
 12%  [ 5 ]
Mark Selby
35%
 35%  [ 14 ]
Kyren Wilson
2%
 2%  [ 1 ]
Alan McManus
5%
 5%  [ 2 ]
John Higgins
20%
 20%  [ 8 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Barry Hawkins
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 40

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 18:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am să-i înțeleg niciodata pe cei de WPBSA de ce au renunțat la mesele Riley..eu la CM auzeam extrem de rar cuvintele kick,contact imperfect, buzunare mai mari sau mai mici, sau mante de proasta calitate..e foarte trist că se merge orbește înainte cu porcariile astea de mese star, le comanda de pe net sau cum fac ?! Oricate argumente pozitive ar vrea cineva să le găseasca, în momentul în care jucatorul aflat la masă ajunge să se roage să prindă si el macar 3,4 bile la rând fară vreun nenorocit de kick sau alte probleme, mie îmi este imposibil să mai numesc cea ce văd CM de snooker Crying or Very sad

A fost turneul cu cele mai multe surprize din ultimi ani și am urmărit o finală bună până acum, Ding s-a maturizat suficient și are o șansă mare la trofeu dar de cealaltă parte Selby dacă își menține calmul și se mai antrenează la loviturile de distanță va câștiga destul de ușor. Goooo Mark Very Happy



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul mondial rămâne la Crucible până cel puțin în 2027 ! Arrow http://www.worldsnooker.com/world-championship-stays-in-sheffield-until-2027/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai e cineva care crede ca Ding mai are vreo sansa dupa inceputul asta de sesiune?! Daca mai e... sa vorbesca acum sau sa taca pe vecie. LOL Twisted Evil



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred. Acum, Selbs e tot numai killer instinct. Conform strategiei lui, acum o să ucidă necruțător & repede. Dacă o să-l lase kick-urile.

Ding învață pe îndelete lecția Crucible, așa cum pe îndelete a învățat și lecția Mastersului. Va câștiga la anul. Dacă o să-l lase Kyren Wilson. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai e nimeni....... daca mai credeam in a treia sesiune, a avut Ding grija sa ma aduca cu picioarele pe pamant. Sad Sad Sad Cu Selby nu-ti permiti greseli, nu-ti permiti ratari usoare, mai ales ca Mark e fabulos la jocul de siguranta, iar la jocurile lungi n-ai nicio sansa, cred ca poate juca si 2 ore un frame!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Drept spui, Claudia ! Absolut la înălțimea lui Steve Davis, în vremurile de glorie ale acestuia.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La 15-12, aș mai fi crezut că poate câștiga Ding, dar așa, la 16-11... Nicio șansă. Anyway, GG Mark!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Moama! Ce fel castiga Mark! Parca Ding dupa ce a vazut ce se intampla la masa s-a cam resemnat: Gen, asta-i viata!... Nu am prea inteles ideea, dar regizorul trasmisiunii a prins bine faza cu Vikki: i-a zis cumva sa joace nebuneste? Sau sa se tempereze?!!! Shocked



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 20:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Mai e cineva care crede ca Ding mai are vreo sansa dupa inceputul asta de sesiune?! Daca mai e... sa vorbesca acum sau sa taca pe vecie. LOL Twisted Evil


Mai cred eu, și măcar pentru principiul de a nu declara ceva definitiv înainte de a fi gata. Lupta până la capăt!



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Golan Trevize a scris:
Mai e cineva care crede ca Ding mai are vreo sansa dupa inceputul asta de sesiune?! Daca mai e... sa vorbesca acum sau sa taca pe vecie. LOL Twisted Evil


Mai cred eu, și măcar pentru principiul de a nu declara ceva definitiv înainte de a fi gata. Lupta până la capăt!


Dap. Nu e gata încă. Mergem până în ultima fază. Doar că Ding n-a condus niciodată! Și mi-e greu să cred că Selby lasă meciul din mână! Smile M-am uitat și la exprisia feței lui Ding după reușita aia... spectaculoasă a lui Selby... și parcă recunoștea că adversarul lui e mai bun în seara asta!



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deja Ding a devenit evervant de penibil. Nu imi explic cum a reusit sa ajunga la 10 frame-uri. Selby e cel mai mare dobitoc daca il mai tine in meci.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Seba a scris:
Deja Ding a devenit evervant de penibil. Nu imi explic cum a reusit sa ajunga la 10 frame-uri. Selby e cel mai mare dobitoc daca il mai tine in meci.

oh, come on! Uite ce finala interesanta avem... de mult nu am mai simtit atata adrenalina la un meci de snooker... si tu folosesti cuvinte precum penibil si dobitoc? come on! tie iti place snookerul sau doar trollezi pe aici pe forum? LOL

S-a strâns scorul! Interesant. Și Selby a început să aplice planul B. Să fie precaut și să-l bage pe adversar în jocul tactic.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca simti adrenalina inseamna ca folosesti anumite substante la ora asta.
Very Happy

Performanta lui Ding e ca a tinut scorul egal timp de 10-15 minute(atunci poate ai simtit adrenalina!!). Inca o data Selby nu a fost cu nimic peste ce a aratat in semi, doar ca Ding a fost jalnic. Ce minune ar fi sa mai scoata ceva din finala asta, dar nu cred...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » CAMPIONATUL MONDIAL 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Următoare
Pagina 21 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community