Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » CAMPIONATUL MONDIAL 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2016 ?
Ding Junhui
20%
 20%  [ 8 ]
Mark Williams
12%
 12%  [ 5 ]
Mark Selby
35%
 35%  [ 14 ]
Kyren Wilson
2%
 2%  [ 1 ]
Alan McManus
5%
 5%  [ 2 ]
John Higgins
20%
 20%  [ 8 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Barry Hawkins
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 40

Autor Mesaj
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Seba a scris:
Daca simti adrenalina inseamna ca folosesti anumite substante la ora asta.
Very Happy

Performanta lui Ding e ca a tinut scorul egal timp de 10-15 minute(atunci poate ai simtit adrenalina!!). Inca o data Selby nu a fost cu nimic peste ce a aratat in semi, doar ca Ding a fost jalnic. Ce minune ar fi sa mai scoata ceva din finala asta, dar nu cred...


1. Ding a jucat curajos si a strans scorul... si a facut pentru o clipa interesanta situatia. Ar fi fost cel mai... complex scenariu sa duca pana la urma meciul in joc decisiv si sa-l bata acolo pe Mark.

2. Asa e... in clipa de fata e cam greu sa se mai intample ceva, dar... depinde doar de Mark sa fie acolo.

3. Cine stie... poate ca da... poate ca nu... LOL



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exagerezi puțin, Seba. Eu zic că e de apreciat Ding pentru că nu a lăsat această finală să moară, și a revenit în joc, după o primă sesiune jalnică. Dacă avea aceeași atitudine de acum câțiva ani, când era acel "jucător de moral", sigur aveam acum un scor de 18-2, 18-3. Laughing Se conturează un 18-14 din ce văd. Poate că se putea și mai echilibrat de atât, dar Selby a jucat impecabil...

Mda, dublă victorie pentru Leicester... Se poate spune. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Până la urmă a fost cum am spus. Selby campion mondial 2016. A fost pentru o clipă interesant la final când Ding a jucat curajos și precis... Dar s-a văzut că Selby știe cum să gestioneze situația asta.

Felicitări lui Ding!

Felicitări Mark Selby! Party



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt mai rautacios si cred ca Selby i-a facut cadou multe frame-uri chinezului. Am vazut integral si Selby - FU iar eu am vazut o diferenta uriasa intre ultimii 2 adversari ai lui Mark.
Aplicand teoria conspiratiei cred ca lui Selby i-a fost "transmis" sa faca in asa fel sa avem totusi o finala, altfel sincer nu imi explic diferenta mica de scor.

Felicitari Selby! A castigat jucatorul cel mai echilibrat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam sarmana festivitatea de premiere! Ding trei vorbulite, Mark mi s-a parut obosit, parca nu s-a bucurat asa cum trebuia, transmisia intrerupta cam brusc.......mda nu stiu ce sa zic, cam ciudatel campionatul asta! Sad Felicitari ambilor jucatori, au facut o finala interesanta!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Seba a scris:
Eu sunt mai rautacios si cred ca Selby i-a facut cadou multe frame-uri chinezului. Am vazut integral si Selby - FU iar eu am vazut o diferenta uriasa intre ultimii 2 adversari ai lui Mark.
Aplicand teoria conspiratiei cred ca lui Selby i-a fost "transmis" sa faca in asa fel sa avem totusi o finala, altfel sincer nu imi explic diferenta mica de scor.

Felicitari Selby! A castigat jucatorul cel mai echilibrat.


Da. Cu siguranta asa este. Masonii iluminati i-au bagat bilele lui Ding in buzunare cand Selby statea in scaun. Ding a fost lasat de oculta mondiala chineza care e la putere din punct de vedere economic să ia și el acolo câteva frame-uri.

Dacă erai răutăcios ai fi putut să te exprimi sarcastic. Dar e cam greu atunci când în spatele ușilor închise se decit meciurile, așa-i? Fir-ar ele de case de pariuri... trebuia cineva să le deconspire! Jos Oculta Mondială Chineză Masono-Iluminati etc. etc.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fara vreun joc stralucit, dar cu echilibrul de rigoare, Selby castiga din nou CM-ul de Snooker ! Felicitari Mark ! Applause Party Majoreta

Ding trebuie aplaudat si el, a reusit saptamanile astea sa joace nu mai putin de 155 de frame-uri (inclusiv calificarile) mai multe decat Terry Griffiths, Shaun Murphy sau Mark Selby atunci cand au ajuns in finala veniti din calificari. Sa nu uitam de meciul din semifinale unde a reusit acel numar fabulos de break-uri de peste 100 de puncte.

Sper sa continue munca inceputa cu Terry si sa-l vedem tot asa si in sezonul urmator. Very Happy Majoreta

La aceasta editie cam asta e ordinea meciurilor din punct de vedere calitativ, dupa mine:

1. Ronnie O'Sullivan vs. Barry Hawkins
2. Mark Selby vs. Ding Junhui
3. Ding Junhui vs. Alan McManus
4. Ronnie O'Sullivan vs. David Gilbert
5. Joe Perry vs. Kiren Wilson

In rest, saracut calitativ acest CM...

Sa ne revedem sezonul urmator cu bine ! 8)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021


Ultima modificare efectuată de către Ovidiu la Lun 2 Mai 2016, 23:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Selby e unul dintre cei mai completi jucatori din istorie si nu cred ca se va opri la 2 titluri de campion mondial

Va veni si vremea lui Ding...a aratat mult caracter cand a revenit la 8-7 si 16-14 ...poate alt jucator ar fi cedat dupa prima sesiune

Foarte bun acest campionat mondial...pana la inceputul sezonului viitor va doresc la toti numai bine



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ai sesizat doza de ironie si ai exagerat. Ai dat-o pe masoni in loc sa imi explici de ce e aproape aceeasi diferenta de scor intre Jester si asiatici... Puteai sa fii elegant si sa imi spui ca din cauza oboselii, emotiilor, etc.
Casele de pariuri au avut un rol important... cel putin in calificari...
Eu consider ca inteleg ceva din fenomenul asta... sa vedem ce zice clasamentul Oscue.

Mi-au placut in mod special meciurile:
McManus - Higgins
Ronnie - Barry
Ding - Trump
Selby - Fu


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2016, 23:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dragilor, dragilor, dacă la noi, aici, există nervi & o oarecare doză de inflamabilitate (explicabile, dar să nu exagerăm), ce-o fi la protagoniștii finalei, mă întreb. Laughing Laughing

Come on, tocmai acum, la sfârșit de CM și de sezon, când eram mulțumită că am scăpat fără certurile & alungările de pe forum care deveniseră regulă în anii trecuți ?!... Please, să ne bucurăm de amintirea încă unei finale și de speranța că cea de la anul ne va aduce și mai multă satisfacție. Very Happy

________________________________

Thanks, Crucible !



________________________________

Câteva poze, alături, la Meciuri & rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=53399#53399

și Arrow https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1363651060328346.1073741851.1251402914886495&type=1&l=5764d69e1a

Ceremonia de premiere Arrow https://youtu.be/FN54njjgTe4

Momentul Leicester City Arrow http://video.eurosport.de/snooker/snooker-wm/2015-2016/snooker-wm-weltmeister-selby-feiert-fussball-meister-leicester_vid769618/video.shtml



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2016, 6:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un campionat foarte foarte bun, cu o finala pe masura. Am urmarit comentariile pe aici, dar m-am abtinut sa arunc pareri. Unii poate au pariat si asta a fost motivul pentru care nu au apreciat un asa meci.

Adevarul este ca, inainte de inceperea finalei, Ding era favorit, iar Selby era under-dog. Si Ding a luptat si a tinut cat a putut, dar raul a fost facut in prima sesiune. Acolo s-a facut diferenta.
Un meci in care jucatorul cu sansa a doua reuseste sa "tina volanul" pe tot parcursul meciului si sa castige e un meci de urmarit.
Nu am nici un repros pentru Ding. A avut o evolutie extraordinara. 15 tone pe tablou, si inca 3 in calificari. A jucat de pe 6 aprilie , a ajuns pana in finala, si facut un meci bun.

Cele mai bune meciuri, parerea mea, raman in primele faze: Carter-Bingham si O'Sullivan- Hawkins. Dar sunt urmate indeaproape de semifinale si finala.

86 de centuries in total, avem si recordul egalat. Brava baieti si la mai multe!

De final asa, urmarindu-l pe Stephen Fry si micro-emisiunea lui, mi-am amintit de un concurs Eurosport , de acum cativa ani.... Mai stie cineva raspunsul? Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=x1sZ_S691GE


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2016, 7:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel putin pentru mine,vazand si jocul rezultatelor,a fost clar ca Selby castiga anul acesta.A avut un mare hop cu Fu dar l-a depasit.Finala s-a jucat in prima sesiune.Ding a facut tot ce i-a stat in putinta dar cam atat a putut.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2016, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Loviturile turneului Arrow https://youtu.be/r0lweyN9pOs (Primele trei, adică : locul 3 - RO'S, locul 2 – McManus, locul 1 – Selby)

Selby : conferința de presă Arrow https://youtu.be/kHYShEK1QLo

Selby : scurt interviu acordat lui Rob Walker Arrow https://youtu.be/bjt1Y8osYTM

Ding : conferința de presă Arrow https://www.youtube.com/watch?v=cw2fkVMouPs

Și (deocamdată, îl las tot aici), omagiul BBC consacrat lui Steve Davis Arrow https://youtu.be/26dirMrkE28

____________________________

Statistica performanțelor la Crucible 2016 :



____________________________

Zău așa, mi se pare că dimensiunile tradiționalelor confetti devin, treptat, aproape periculoase : ori că organizatorii ne cred pe toți miopi, ori că ăia care taie hârtiuțele sunt niște puturoși cu două mâini stângi !



Cred că sunt și fițuici mai finuțe decât asemenea confetti. Laughing

____________________________

Ca și în precedenta ocazie similară, la petrecerea de după, campionul mondial a și cântat (probabil că e preferabil să nu găsesc înregistrarea video-audio Wink Laughing ) :


.

Dar am găsit-o Arrow https://youtu.be/aNiab8Uadyw Laughing

Acesta și alte momente de bucurie leicesteriană apar în ArrowThe Daily Mail

____________________________

A trecut moda butonilor dați cadou arbitrilor, la fiecare finală de CM. Din păcate pentru eleganță, manșetele se încheie simplu, prozaic & practic, cu nasturi. Astfel, de la o vreme, sunt oferite ceasuri. Acesta e cel primit, duminică, de Paul Collier :



(Între jucători, cred că singurul care mai poartă butoni este Peter Ebdon.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2016, 20:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păcat!
După 2378 jocuri în 299 de sesiuni s-a terminat și aist CM. Au lipsit un 147 și măcar o revenire spectaculoasă pentru a avea un CM memorabil.

Pare că Crucibleienii și-au revizuit optica cu privire la mochetă și au pus una cu o culoare mai pastelată, sau doar mi s-a părut.
Restul, a fost așa cum trebuie să fie. Profesionist.

Cei mai buni jucători au fost clar Ding și Selby.
Din păcate Ding a fost copleșit de emoții și s-a văzut, dar pe lângă asta a luat și ceva decizii mai puțin inspirate, eu presupun că tocmai din cauza emoției/presiunii, dar ca să acuzi un jucător ce ajunge în finală de prostie mi se pare chiar exagerare gratuită. Oameni buni, dacă ceilalți au lăsat nu numai impresia că se chinuiesc, Ding până-n finală a fost grozav. Asta înseamnă că s-a imbecilizat într-o zi?!?! Oare doar el a luat niște decizii ... DA greșite, în momente de stress major? Haida de! Toți suntem niște superoameni numai Ding e un imbecil!? Pentru mine unul, era o surpriză dacă Ding juca în finală mai „nesimțitor”. Dacă în finală întâlnea pe cineva care simțea ca și el presiunea unei finale de CM pentru prima oară avea o șansă de a-și reveni mai curând.
Cu toate astea, pe parcursul finalei Ding a avut numeroase momente sclipitoare, dar paguba majoră deja fusese făcută în prima sesiune.

Lovitura turneului: deschiderea lui Barry!

Mare păcat! Nu avurăm parte de un comentariu profesionist în finală.
Poate v-ați întrebat de ce nu scriu nimic despre D. Bontea. Din punctul meu (și nu numai al meu) de vedere e simplu, Bontea e un excelent și fin comentator de snooker din punct de vedere tehnic și tactic ... că o zbârcește uneori cu limba română, așa e, dar, cunoștințele sale tehnico-tactice sunt superioare acestor mici bâlbe. E stricat pe alocuri de alăurarea cu micimea colegului. Apropos, văd că nu i-au mai pus împreună la semifinale și finală.

Pe de cealaltă parte ... ehehei! Ancuța e un sfertodoct cu pretenții (cum altfel?), care susține că iubește și respectă limba română, dar, pe unde o prinde o siluiește!
Mai mult, pretențiile sale de cunoscător în ale snooker-ului sunt cel puțin hilare comparativ cu cele ale domnului Bontea.

Cel mai demn de râs e când spune ceva de genul: „nu, nu aceea bilă se joacă dar el se încăpățânează” Evident un biet jucător de pe tabloul principal de la Crucible nu ascultă – telepatic – de cel care a obținut opt titluri acolo; da. Poate nu știați că Ancuțu a fost de opt ori campion mondial (al scării de bloc poate) Nu contenește a ne stârni zâmbetele atât în ale tehnicii jocului, cât și în construcțiile imbecile de fraze alambicate, fără început și fără sfârșit.
Parcă aud puștii peste câțiva ani: „Moș Ancuța, te rugăm, mai spune-ne și nouă o frază d-aia să râdem și noi”

Vă pot da zeci de exemple când acest comentateour de radio sătesc face greșeli din cele mai primare în exprimare. Mi-ar lua zeci de pagini să vi le scriu pe toate cele sesizate de mine, de prieteni, sau chiar de unii din penibil (inglezesc) denumita comunitate lets snookering.
DA, și cei de acolo s-au cam sastisit de micimea personajului.

Una din acestea este cum Bontea îl prezenta pe M. A. „vă așteaptă colegul și prietenul meu M.A.” pe când musiu Ancuța îl anunța doar „colegul Bontea”.
Mic personaj!

Să vă dau și exemple de exprimări ce cred că ar prinde la maneliști
„Anii ce vor să vină” „Dați-mi voie prieteni să-mi salut și prietenii ...” „Actualul viitor fost nr. 1” „Pe cât de utopic pe atât de realizabil” „Să-și învingă bunul său prieten” „Jocul 11 din prima repriză a celei de a doua sesiuni” „Ceea ce putea să fie 5-1 se transformă în 4-3” „un snooker ușor de ieșit din”.
Ne mai spune acest mic comentator despre prietenul snookeristic(?!?!?) care a pariat pe Ding și care „dacă va câștiga se va îmbogăți profund”

Încă una remarcată de prieteni drept culmea lingăismului Ronnie: „își inspiră adversarii să joace bine” !
Ei da, parcă-l văd pe R. OS cum își îmbărbătează adversari și chiar îi învelește noaptea să nu-i tragă curentu la șale.
Alta: „Fu a reușit să uite, să pună totul în spate” - traducerea după ureche a to put behind - lets laughing Laughing
Din categoria halesc cuvinte:
„pe Ding îl interesează câtuși de puțin”
”a obținut nimic” - l-a halit de două ori pe nu
„cât de rău îi va părea lui Kyren faptul că” - aci l-a halit pe de

E genul mititel căruia-i place să se audă.

Cândva, voiam să-i propun să nu mai lălăiască cu punctul de repoziționare al bilei galbene, sau punctul bilei galbene, ci simplu: punctul galben.
Nici buzunarul galben nu există ci este poreclit așa. Tot așa putem spune manta galbenă sau manta verde în loc de manta laterală din partea stângă ... Dar, nu, pentru că aceste sugestii nu veneau de la prietenii din lets snookering cum a fost sugestia cu buzunarul drept, nu, nu e bună. Cum oare îl suportă Eurosportul?

Apropo de ES ... ce să zic mai întâi? Că m-a terminat cu topurile atât de dese, altfel interesante și drăguțe dar care nu-și au locul în mijlocul oricărei competiții, sau să vă întreb pe dumneavoastră de ce nu difuzează reclame – rostul cărora îl înțeleg – ci doar promo sau o reclamă prăfuită la player (la finală am văzut reclamă și la o mașină) sau acel promo ridicol (Il giro) cu „eu sunt drumul ...” de parcă ascultăm un manual audio pentru copii cu nevoi speciale de genul „Eu sunt elefănțelul Bimbo și pe durata a 8 luni vă voi învăța tabla înmulțirii, dacă nu sunteți cuminți vine baubau” Laughing



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2016, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dragute "confetii",eu nici nu le-as numi asa, mai degraba resturi de la masina de distrus documente!
Felicitari lui Mark,sa-i traiasca fetita,care e o scumpa!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2015-2016 » CAMPIONATUL MONDIAL 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
Pagina 22 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community