Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Irish Masters 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va cistiga titlul irlandez in acest sezon ?
Peter Ebdon
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie O'Sullivan
83%
 83%  [ 10 ]
Stephen Hendry
16%
 16%  [ 2 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
crisan.marius



Data înscrierii: 12/Mar/2005
Mesaje: 2
Locație: Cluj Napoca

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 22:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc, si o sa va urmez sfatul si de data asta.
Intr-adevar, snooker-ul e cel mai elegant joc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui crisan.marius Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 22:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Welcome aboard ! 8) Cum aici discutam despre IRISH MASTERS, iar trebuie sa "car" scorurile Laughing Laughing Laughing :

THE IRISH MASTERS
SEMIFINALE ( II )
Ronnie O’Sullivan – Mark J. Williams MBE 9-5
65-40, 106-29 (63), 74-16 (74), 62-69 (69), 0-74 (74), 3-72 (57), 98-13 (91), 63-46 (63) 81-39 (60) , 24-55, 126-0(104), 53-65, 59-40, 64-14

( Declaratii inainte de meci : in pagina anterioara )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 12 Mar 2005, 23:40, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WELCOME ABOARD MARIUS !!



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucura enorm revenireade forma a lui Mark.Chiar daca va pierde semifinala, cred ca inseamna foarte mult pentru el faptul ca inca mai este capabil de performanta,si cum Campionatul Mondial e la 1 luna distanta, e extraordinar acest lucru.


Sus
crisan.marius



Data înscrierii: 12/Mar/2005
Mesaje: 2
Locație: Cluj Napoca

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc! Smile
Cred ca de mult timp nu am mai vazut atatea ratari intr-un singur joc, la un asemenea nivel, ca si in jocul de 7-5. Credeti ca ar fi fost mai concentrat Ronnie daca ar fi jucat cu Hendry? Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui crisan.marius Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2005, 0:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Good question ! Mai concentrat, poate. Si mai indirjit. Si mai putin sigur de victorie. Pentru ca nu am avut nici o clipa impresia ca Eyebrows s-ar fi indoit de faptul ca va juca si finala de miine Wink .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2005, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Putin cam chinuita victoria lui Ronnie, chiar daca el era sigur ca va castiga. Cam multe ratari. Nu este el jucatorul perfect. Dar nici Mark nu a fost cel care sa-i faca fata.

Clara, de ce Eyebrows? Confused Confused Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2005, 2:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Fiindca are cele mai bine desenate si îmbinate sprîncene din Snookerland !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2005, 3:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Cea de ieri a fost prima intilnire a celor doi dupa schimbul indirect de vorbe ofensatoare de acum doi ani – culmea ! Tot la Irish Masters !... In teorie, ne-am fi asteptat la mai mult : Numarul 1 cu ( iarasi in teorie ) Numarul 2, ho-ho, ce infruntare, ce scintei etc. In realitate, insa, calitatea meciului nu a atins nivelul unei semifinale de mare turneu. Daca, din cauza cunoscutelor animozitati dintre Ronnie & Mark, anticipam un grudge match, ei bine, ne-au servit un ... mismatch, iar cronicarii vorbesc despre o adevarata "comedie a erorilor”. Totusi, eu una as fi gata sa-i multumesc lui Dumnezeu ca MARK a aratat fie si numai atit cit a aratat din forma sa de odinioara, asa ca, n-o sa fac mai mult pe cusurgia. Ma bucur pentru el ca e, sper, pe calea cea buna. Si cum i-am putea compara ?! Sprincenatul are cel mai bun sezon din cariera, iar galezul se zbate sa iasa din cel mai prost.

* "It was hard work for both of us, and we were missing balls all over the place," a zis RONNIE dupa meci si nu prea mi-ar veni sa-l contrazic !... Rolling Eyes "We've played loads of times and would have liked to have peaked against each other - but it didn't happen. It wasn't much of a match to watch. I still think I could win the title - even if I play like that again. A few years ago I'd have packed my bags and gone home after the first round - but I'm more patient now. I'm a bit harder to beat and more able to turn matches around and make things happen. I'm able to win when I'm not playing well these days, and if I go out and do my job tomorrow then everything should be ok. Even if I play like I did today I could still win it, which is quite amazing. A couple of years ago I would never have thought that. I have learned that there is more to the game than just potting balls. You have to be patient and stick in there. I am a lot harder to beat these days and I'm very confident in all aspects of my game. If I improve a bit tomorrow it could be 10-3 or 10-4."

* MARK a parut usor stinjenit : "I must have dragged Ronnie down because that must be the worst he's played for a while. It shows how far off I am from where I used to be. He didn't play well, he missed a lot and gave me chances but I still couldn't get anywhere near beating him." Cam suna a vorbe de om demoralizat.

RONNIE a adaugat : "It wasn't pressure because we've played many times before and won a lot of titles so we had nothing to prove.” Well, nu sunt sigura ca e chiar asa.

* THE IRISH MASTERS
FINALA

Ronnie O'Sullivan - Matthew Stevens 10-8
22-77, 66-2(57), 81-0(61), 73-24(51), 74-27(74), 87-0(87), 68-12(67), 13-84, 58-70(58 ); 0-135(135), 0-77(65), 27-65, 108-0(108), 0-123(61,62), 93-0(87), 19-74, 90-25(59), 69-68(69,68 ).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 14 Mar 2005, 1:33, modificat de 23 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2005, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"I am a lot harder to beat these days and I'm very confident in all aspects of my game. If I improve a bit tomorrow it could be 10-3 or 10-4."

10-3 pentru Matthew nu? Laughing
Iar l-a luat gura pe dinainte. Rolling Eyes Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cosmin
A super fan


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 88
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2005, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum spunea si Mark, jocul lui de la Irish Masters e un inceput. Pana la campionatul mondial mai e ceva timp. Nu visez ca ar putea castiga dar pot spera sa faca o figura frumoasa. Din pacate pt el a ratat mult si ia oferit lui Ronnie pe tava 2 meciuri.



_________________
Walk on, walk on with hope in your heart
And you'll never walk alone,
You'll never, ever walk alone.
Walk on, walk on with hope in your heart
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cosmin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ADRIAN_1112



Data înscrierii: 14/Mar/2005
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt adrian, din slatina si sunt "prospat " inscris pe acest site.
Am si eu o intrebare referitoare la loviturile de deschidere:
cum se intimpla ca aceste lovituri se mai si rateaza din cind in cind?
Probabil ca aceste lovituri le-au executat de foarte,foarte multe ori


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ADRIAN_1112 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit la noi, Adrian_1112 ! Eh, loviturile de deschidere se rateaza si ele tot asa cum se rateaza si celelalte !... Wink Laughing Te invit sa vizitezi si threadul ASK US NOW, consacrat aspectelor tehnicii de joc.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 4:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Nu sunt sigură dacă ceea ce imi va ramine mai pregnant in amintire de la aceasta editie a Mastersului irlandez va fi frumusetea nervoasă a breakului victoriei lui RONNIE, de la 0-68, la 69-68 ( l-am mai vazut "break-uind" si alte ori sub tensiune ! Wink ) sau admirabila revenire a lui MATTHEW. Înclin sa cred că aceasta din urma. Nu el a ridicat deasupra capului vaza aceea de cristal, dar, pentru mine, Matt este eroul zilei si al finalei. Fără a-i minimaliza întru nimic meritele Sprîncenatului. Ziarele brite a caror aparitie am asteptat-o pina la aceasta ora a diminetii ( o vedeti mai sus ! Laughing ) scriu despre “an outstanding final” ( “The Times” ), “an incredible fight” ( "The Daily Telegraph” ) "a dramatic game" ( "The Scotsman” ). Indeed. Ce bătălie ! Cind unul dintre combatanți părea mai puternic, cind celalalt.

* “Matthew pushed me all the way,”
a recunoscut RONNIE. “At 6-1 I was thinking of getting an early night. But he played the better snooker from 6-1. He was outplaying me in every department and I was just hanging on. I am delighted with the victory because I am always striving for perfection.” ( Că dacă nu se laudă nițeluș, nu poate dormi noaptea ! Wink De parcă ar avea nevoie de așa ceva ! De ce nu l-o fi ... mentoriind Ray si la capitolul ăsta ?!... Laughing ) Anyway, despre breakul acela final, Ron-Ron a spus ca era normal sa-l incerce, din moment ce era normal să-și apere șansele. "It wasn't the easiest clearance but there were no reds on the cushion - they were all there. It was just a question of keeping the cue ball under control but under the circumstances it was a good clearance. I didn't feel any pressure at any point in the match." ( Aici, asta e, nu-l cred si gata. Nu-l cred decit dacă încep să bănuiesc că trăiește intr-un univers creat de el însuși, în sinele lui cel sprincenat, na ! Razz Apoi a urmat in declarații deja cunoscuta “arie” a autocriticii alintate. Acuma sa fim serioși : cine se poate măsura cu el la vremea asta ?!... Dacă jucînd așa cum joacă – adica, in cea mai mare parte a timpului, splendid – se tot declară nemulțumit, ce-ar mai vrea ?!... Să fie mereu singur la masă nu se poate !... ) "I played well in the early part of the match, but from 6-1 Matthew played a lot better.” ( In parte, e adevarat, dar ... Rolling Eyes ) "There is satisfaction in winning, but I'm not really satisfied with the way I played. I found it difficult to enjoy the match because it's not much fun when you're not playing to your potential. I made a few bad shot selections which helped him back into the match. I should have been refusing certain shots but my head was in a jam jar at times. I least I know where I can put things right, I need to be more cautious."

* MATTHEW STEVENS are de ce fi mîndru de el insuși pentru ceea ce “The Scotsman” numeste “a superb fightback” : "At 6-1 down I was just hoping to make the scoreline respectable, I let him get too far in front. Then a 6-3 I felt I had half a chance. At 6-6 it was anyone's game but in the end Ronnie showed what a great champion he is. I had a slight kick on a red to the middle (in jocul al 18-lea ) at 68-0 and that cost me. I gave him as run for his money so I've got to be happy with that but I am a bit disappointed the way it ended. Ronnie showed why he is so far in front with that clearance at the end. But my confidence is getting better. Hopefully I'll have another good run in the China Open . I'll keep putting the work in on the practice table. and I am really looking forward to the world championship now.”

* Cu aceasta victorie, Ronnie devine al 5-lea jucător din intreaga istorie a snookerului care să cîștige 3 ranking titles într-un singur sezon. Au mai realizat această performanță STEVE DAVIS, JOHN HIGGINS, MARK WILLIAMS și, bineînțeles, Marele Scot, STEPHEN HENDRY, care a obținut 5 în sezonul 1990/91.

* Ma bucur ca MARK a ramas cu premiul pentru breakul cel mai mare al competitiei (141).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 13:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu el a ridicat deasupra capului vaza aceea de cristal, dar, pentru mine, Matt este eroul zilei si al finalei.


SUBSCRIU, CLARA! Matthew Stevens i-a luat lui Ronnie tot atatea jocuri cat Hendry si de doua ori mai multe decat Higgins.
O FI LUAT RONNIE TITLUL, DAR MATTHEW A LUAT MECIUL!!!
Ok... cred ca toata lumea era cu lacrimile in gat ( Laughing ) cand a fost ratata acea minunata bila rosie la mijloc... macar pe moment; si in acelasi timp, may the best man win, nu-i asa? Iar Matt a facut multe, a iesit din multe chestii ciudate, a avut lovituri de trickshot (vorba lui Marius Ancuta), a factu si-un ditamai century breaku', dar i-a lipsit putin mai multa consistenta, si cred ca, inclusiv, ceva mai multa incredere in el... chiar daca, c-a s-o spunem p-aia buna, din toat pleiada de top 16-isti, cred ca e printre putinii care chiar au reusit sa-l sfideze pe Ronnie (ca sa nu folosesc o sintagma mai urata care implica origini Laughing Laughing Laughing ), iar pentru un om care de un an de zile nu se mai regaseste in joc, ceea ce a facut ieri seara este absolut extraordinar.
Sunt multe de spus, iar firul e gros si se poate despica in cel putin 404 Laughing dar una peste alta concluzia eu zic ca se impune:
ladies and gentlemen, nu prea ma vedeti de multe ori facand astfel de afirmatii despre o persoana reala si perfect contemporana, dar...

MATTHEW STEVENS ROCKS, MAN!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(ps; promit sa imi treaca... e doar o faza, nu va faceti probleme, nu o luati foarte in serios... critica totusi este in continuare unul dintre domeniile mele preferate)



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Irish Masters 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community