Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 13:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lasand la o parte favoritii iesiti din forma care au fost eliminati in primul tur de calificare (Michael White, Mark Williams, Kyren Wilson), surprind poate eliminarile scotianului Maguire si englezului Selt, Higgins a fost primul favorit al turului 2 ce a oferit emotii, la 0-2 si sansa de curatare a coloratelor il consideram inca favorit cert, insa vazand ca lasa bila maro pe buzunar mi-am pus mari semne de intrebare daca va reusi sa revina, insa breakuri de 77, 69 si 52 l-au ajutat sa castige 4-3.

Are cineva idee cand au loc tragerile la sorti pentru 16imi?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Șaisprezecimile la București

Mark Selby / Fergal O'Brien – Peter Ebdon / Dom Dale
Barry Hawkins – Jamie Jones / Michael Wild
Alfie Burden – Zhao Xintong / Yu Delu
Yan Bingtao – Ricky Walden
John Higgins – Michael Holt / Kurt Maflin
Robin Hull / Gary Wilson – Rory McLeod / Tom Ford
James Hugill / Andy Higginson – Mei Xiwen / Marco Fu
Joe Swail / Ben Woollaston – Duane Jones / Judd Trump
Shaun Murphy / Allan Taylor – Mark Davis / Adam Duffy
Zak Surety / Antony Parsons – Liang Wenbo / Josh Boileau
Jack Lisowski / David Gilbert – Daniel Wells / Ronnie O'Sullivan
Daniel Womersley / Eliot Slessor – Hammad Miah / Mark Allen
Neil Robertson / Oliver Lines – Graeme Dott / Mark Joyce
David Grace / Jak Jones – Peter Lines / Rhys Clark
Anthony McGill – Ali Carter
David John / Luca Brecel – Scott Donaldson / Stuart Bingham
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 14:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc, nu stia ca se cunosc deja!

Break maxim realizat de Shaun Murphy in frameul 2 al intalnirii cu Alan Taylor, pare in dispozitie bun de joc englezul dupa evolutia mai putin grozava de saptamana trecura.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Al cincilea break maxim al lui Shaun. Primește 11 000 de lire fiindcă de la Gary Wilson (Mastersul german 2013), n-a mai reușit nimeni un asemenea break în calificări așa încât premiul a tot crescut. (Premiul pentru breakurile maxime marcate în rundele finale și premiul pentru breakurile maxime marcate în calificări constituie două fonduri separate.)

În orice caz, pare un semn bun pentru Mastersul european să aibă și un 147.

Imediat, a încercat unul și Holty, dar s-a oprit la 104...

Lista breakurilor maxime realizate în competiții oficiale Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=7849#7849

Rămâne primul break maxim al lui Shaun ca tătic – din păcate, nu toată lumea poate onora acest eveniment personal cu un break maxim : devenit și el tătic, azi, în zori, când s-a născut Isla Elizabeth, Ian Burns abia a evitat un whitewash... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce break...A avut noroc la penultima iesire la bila neagra, iar mai apoi a bagat ultima bila rosie cu manta...Intens si totodata frumos. Era mai frumos de vazut live la un turneu mare.

Am vazut si eu live meciul de aseara a lui Ronnie si a jucat extrem de slab. Doar prin faptul ca adversarul (care este situat la coada clasamentului mondial) nu are destula experienta a castigat. La 1-0 Lyu a avut meciul in mana si putea face 2-0, iar apoi a ratat copilareste. Doar in ultimul frame nu a avut sansa. Sper ca Ronnie sa isi revina si poate reusesc sa-l prind in semifinale. Smile

Offtopic: Sa fie adevarata stirea asta? : http://www.gsp.ro/gspro/gspro/ronnie-o-sullivan-si-a-cumparat-un-apartament-de-lux-in-bucuresti-gsp-ro-a-aflat-in-ce-zona-si-pretul-platit-pentru-un-metru-patrat-489776.html



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 18:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, Moshu, cred ca iti mai amintesti de el, iti spune ca adversarul lui Ronnie este acum jucator amator. A fost el si in ciruitul mondial profesionist insa nu a facut multi purici.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Sep 2016, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doi jucători amatori vor veni la București pentru (cel puțin) șaisprezecimi : Zak Surety și Daniel Womersley.

_____________________________


Breakul maxim al lui Shaun, la primul meci la care l-a adus și pe Harry, băiețelul lui în vârstă de numai două săptămâni :

Arrow https://youtu.be/xO7Lk86CqhA



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Vin 30 Sep 2016, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uitandu-ma pe tabloul 16-milor, se evidentiaza meciurile

John Higgins – Michael Holt

Shaun Murphy – Mark Davis

Anthony McGill – Ali Carter

In orice caz, cu mici exceptii (Ding, Williams, Maguire) cine conteaza e prezent.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 30 Sep 2016, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt prea sensibil la detalii si in acelasi timp critic, insa nu inteleg cum de organizatorii au decis sa aloce ca prim meci la masa televizata, in a doua zi a turneului, intalnirea Zak Surety-Liang Wenbo, dupa parerea mea existand cel putin 3 partide mai interesante: Yan Bingtao-Ricky Walden, Andrew Higginson-Marco Fu, Robin Hull-Tom Ford, pana si intalnirea Luca Brecel-Scott Donaldson consider ca va fi mai disputata.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 1 Oct 2016, 13:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din ce spun băieții de la World Snooker Services, care au venit să se ocupe de mese, înțeleg că o masă de antrenament a fost pusă și într-un hotel - sper că e hotelul în care sunt cazați jucătorii.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 1 Oct 2016, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost astazi la Circul Globus sa ridic bilete, tanarul de acolo mi-a spus ca tocmai ce au fost asamblate mesele, ori inca se mai lucra la detaliile de finete, am intrebat daca pot intra sa fac o poza, nu am primit acceptul.

In alta ordine de idei, am castigat cate 2 bilete de categoria II pentru primele 5 zile ale turneului(L-V), imi este permis sa las un link catre anuntul de pe OLX? Desi nu stiu cati dintre voi ar fi interesati sa cumpere bilete pentru zilele lucratoare.

Multumesc anticipat!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 1 Oct 2016, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sigur, dacă e vorba de o informație care ajută lumea să cumpere bilete, poți să postezi link-ul.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 1 Oct 2016, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La mijlocul saptamanii trecute am castigat cate 2 bilete pentru rundele de la 16-imi la sferturi disputate de luni pana vineri, dupa cum se observa in anunt cele doua locuri nu sunt alaturate, daca cineva este interesat de achizitionarea vreunui bilet l-as ruga sa ma contacteze, astfel o sa incerc sa le donez in dimineata zilei pentru care sunt valabile.

https://www.olx.ro/oferta/bilete-categoria-ii-l-v-european-snooker-masters-ID75kWE.html

PS: Prietena tocmai intra in prenatal, posibil sa vina intr-una din zile, prietenii lucreaza, poate vor avea ocazia sa vada sesiunile de seara, eu deja cumparasem abonament pentru toata saptamana cand am fost desemnat castigator al biletelor.[/url]


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 2 Oct 2016, 12:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu vreau sa fiu carcotas, insa nu inteleg o chestie: In pozele de pe olx vad ca ai 2 bilete pt ziua de luni si 2 pt ziua de marti, iar tu ai scris ca ai de luni pana vineri. Sa inteleg ca nu ai facut poze la toate?
Si in alta ordine de idei, daca tot au fost castigate ti-as sugera sa le dai la un pret mai mic decat cel real, pt ca nu stiu daca vei avea succes sa le dai asa. Mai ales ca am inteles ca organizatorii au emis un comunicat cum ca elevii, studentii si pensionarii vor avea reducere de 50% la meciurile din cursul saptamanii.

Legat de mese am citit ca vor fi: 2 mese de competitie pentru Luni si Marti, iar de Miercuri va ramane numai masa din arena centrala. Mai sunt montate alte 4 mese de antrenament, 2 in culise si alte 2 la hotel Sheraton.

Draw: http://www.worldsnooker.com/wp-content/uploads/2016/09/Click-here-for-the-draw2.pdf

Format: http://www.worldsnooker.com/wp-content/uploads/2016/09/Click-here-for-the-format3.pdf



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Dum 2 Oct 2016, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, pozele pentru celelalte 3 zile nu se vedeau, asa ca am decis sa le elimin din mesaj. probabil ca nu s-a inteles, am afisat pretul normal al biletelor, acesta fiind negociabil, daca era sa fiu abordat se putea discuta, insa nu a fost cazul.

O saptamana placuta sa avem!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community