Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Oct 2016, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri lui Ocnenodis hg pentru link-uri ! Very Happy

_______________________________


Succes, European Masters !

* Dacă nu participă jucători români (fapt mai rar, fiindcă, de regulă, țările-gazdă – de la China și Thailanda, până la Germania, Bulgaria etc – țin foarte mult la jucătorii lor și negociază la sânge, cu WPBSA, includerea acestora, într-o modalitate sau alta, în „spectacolul” celor mari), e de sperat ca măcar arbitrii să se bucure de încurajare și de șansa de a-și arăta valoarea.

Tuturor, bucurie mare pentru meciuri bune & frumoase !


_______________________________


Ieri : Imagini de la conferința de presă.

Azi :



(foto Cătălin Eremia)


* Revin, în urma unei precizări făcute, adineaori, de dl Sandi Bontea : singurul arbitru român invitat este Alex Crișan. Nu sunt ajutați & promovați nici jucătorii români, nici arbitrii români.

Încep să mă întreb de ce s-a mai organizat acest turneu tocmai în România ? Că doar nu pentru „excelența” arenei & „năvala” publicului. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 4 Oct 2016, 23:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 3 Oct 2016, 13:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Care public, dupa primul amical de anul trecut (cel dintre Ronnie si Stuart) a incetat sa mai vina in numar mare. Daca atunci abia am prins bilet (s-au vandut toate in mai putin de jumatate de zi), acum sunt o gramada de bilete chiar si la semifinale si finala (care este in weekend).
Sa inteleg ca de data asta si-au luat bilet doar fanii acestui sport, iar anul trecut au mers ca la urs toti romanii???



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Oct 2016, 13:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, eram cătrănit de ironică. Laughing

Bine că au fost invitați arbitri din Germania, Polonia & Bulgaria ! Inadmisibil. Evil or Very Mad

În privința publicului, acum, la meciul lui Higgins, să tot fie în sală vreo 150 de inși, prin rândurile de sus, cu bilete mai ieftine... Unii jucători care schimbă impresii cred că rândurile din față sunt goale pentru motive de ”VIP China style.” Laughing

(Cineva chiar a postat o imagine Eurosport



și le-a reproșat celor de la World Snooker că au uitat să pună în vânzare biletele.)

Alți jucători se amuză comentând că prin spatele arenei de la Barbican nu ai ocazia să vezi așa ceva :

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 3 Oct 2016, 14:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E mai rau decat la meciurile de calificare. Nici nu zici ca sunt meciurile din last 32 ale unui turneu destul de important. Macar in ultimul moment organizatorii puteau invita spectatorii sa vina mai in fata, sa fie mai grupati, sa dea bine "pe sticla" cum se zice.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu siguranta pot afirma ca a fost o prima zi de turneu profesionist de snooker reusita, evident analizand-o din postura de spectator, spectatorii, aia putini cum au parut la televizor au fost mare parte cunoscatori, printre care am intalnit doi dinstinsi alaturi de care am savurat evolutia jucatorilor, exceptand cazurile izolate din sesiune de seara, atat in stanga cat si in dreapta lojelor VIP identificand 2 grupuri ce savurau popcorn (au parut mirati la anuntul MCului ca mancarea este permisa doar in spatiul amenajat al circului).
Ziua a inceput cu un meci destul de bun, Carter parand ca preia controlul partidei dupa ce a reusit sa fure frameul 2 si sa conduca 3-2, insa s-a recunoscut invins dupa ce tanarul scotian McGill a egalat cu un sutar si a castigat decisivul disputat (sa fi adus ghinion faptul ca englezul s-a prezentat fara logo la partida?! in timp ce adversarul sau la un momendat in purta pe pantofi),

a continuat cu whitewashul administrat de John Higgins englezului, in forma as mentiona eu, Michael Holt, meci deschis cu un sutar de 118 puncte si inchis cu unul de 104 puncte, si a incheiat prima sesiune cu un meci nebun, care a fost mult mai strans decat o arata scorul, primele 2 frameuri fiind castigate cu inchideri de masa mari dupa ce adversarii reusisera breakuri consistente, ratandu-se practic bile de frame(71(71)-61(57). 53(53)-73(73)), poate jocul inclinandu-se de partea australianului ce a reusit sa castige frameul 3 desi Dott reusise un break de 53 de puncte, inchiderea de masa a scotianului de 87 de puncte din frameul 5 anuntand poate asteptatul sutar al partidei, reusit de australian in frameul 6, 112 puncte.

Ne-am mutat in sala secundara unde asteptam o intalnire stransa intre Fu si Higginson, cea mai notabila evolutie in cele 4 frameuri pierdute a jucatorului din Hong Kong fiind breakul de 36 de puncte din frameul 3, apatic Marco.

In asteptarea sesiunii de seara mi-am dezmortit membrele inferioare in jurul circului, surprinzand un mai vechi prieten la forumului, insotit evident de tatal acestuia(de aceasta data nu parea a avea oale cu dansul), cred eu fiind invitat ca "sparing partner" al unuia/ambilor compatrioti ce urmau sa evolueze, Bingtao in respectiva seara, Wenbo in primul meci al primei sesiuni din a doua zi.

Sesiunea de seara programa meciurile de calificare amanate pentru Bucuresti, ambii reusind sa se impuna fara sa piarda frame, desi in ambele frameuri de start adversarii au avut prima sansa, O'Brien neregasindu-se si capituland dupa ce a ratat in primul frame pe break de 45 de puncte, Selby furandu-l cu inchidere de 88 de puncte si incheind partida cu un sutar de 109 puncte, de cealalta parte Wells nereusind sa curete coloratele si dupa o batalie frumoasa in lovitura de siguranta la bila maro, snookere din partea lui Wells si iesiri din snooker miraculoase ale lui Ronnie, cel din urma reuseste sa castige primul frame la singura ocazie cand rolurile se inverseaza,


moment in care am ales sa ma indrept catre a doua masa, considerand ca urma sa am parte de un meci mai interesant, si poate ca asa a si fost 2-0 Walden, 2-2, 4-2 Walden prin intermediul a 3 breakuri castigatoare 71, 91, 86, partida incheindu-se cu un sutar de 105 puncte.

M-am simtit mult mai "special" decat daca as fi ales sa continui a urmari whitewashul administrat de Ronnie, primul frame al intalnirii Bingtao-Walden fiind o "petrecere" in 5, cei 2 jucatori, d-ra arbitra, scorerul si eu, in timp ce in frameul 2 s-au mai aciut 3-4 spectatori printre care si Wenbo care acuza "intinderi ale musculaturii pectorale", parea ca a vizitat sala de forta, insa in scurt timp ne-a delectat auzul cu spartul bilelor la masa de antrenament vecina, revenind 3 frameuri mai tarziu pentru a-si "compatimi" mai tanarul compatriot, parasind circul impreuna cu managerul (comun?!).
Deja resimt oboseala, insa pot afirma ca a meritat, desi am avut parte de o singura masa, aceea la ora 18:00 pe fuga, promit sa am grija mai multa de mine si sa revin si zilele urmatoare cu cronici.
Somn adanc!

PS: Vis a vis de locurile libere, lojele VIP au fost "protejate" de "stuarzi", cel putin scaunele din spatele jucatorilor, in pauza dintre mese am mers in respectiva zona, am facut poze si intentionam sa raman acolo pentru al doilea meci al zilei, insa am fost intrebat daca am bilet pentru zona VIP, iar dupa raspuns invitat un rand mai sus Evil or Very Mad

PS2: Se vede oboseala(nu ca as putea afirma ca ma pricep la fotografii) acumulata(si in buzunarul camasii) in prima zi in singurul selfie facut cu tanarul pe care eu il consider candidat la postura de viitor idol al poporului chinez.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Savurat din plin cronica. Mii ce mulțumiri. Applause

Înțeleg că în sala „mică” ar fi sub 20 de locuri ?
Ce impresie face MC-ul ?
Oare animalele sălbatice sunt sedate ca să păstreze liniștea ? (Mă întreb ce părere or fi având ONG-urile din domeniu în privința asta...)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 1:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maine fiind singura zi in care va mai fi folosita a doua masa, nu cred ca mai ajuta sa revin cu numarul exact de locuri, daca nu voi uita o sa aduc acest detaliu la cunostinta dvs in aceasta seara, cel mai probabil dimineata dinaintea optimilor, daca nu ma insel erau cate 2 randuri de scaune de o parte si de alta a mese, de ccs 6-8 scaune fiecare.
MCul este un renumit al posturilor de televiziune, mintea mea nereusind a-l identifica, osibil chiar sa faca parte dintr-una din trupele de showuri comice, probabil stiti voi mai bine...sincer?! as spune ca firma organizatoare a turneului ar fi putut face mult mai mult aici, adica imi pare de bun simt sa spuna si ceva in engleza, desi pe deoparte daca nu ai acordul televiziunii si nu apare respectiva primire pe post, pentru jucatori mai putin conteaza ca inteleg ce spune respectivul...desi cred ca multi si-ar fi dorit sa auda cate un scurt interviu facut la finele partidelor, nu credeti?! Stric privit din punctul de vedere al discursului in limba romana este ok, insa pentru mine sunt biografii de-ale jucatorilor amintite si de scumpii nostri comentatori ai Eurosportului, Ancuta a participat in prima sesiune, cu aceasta ocazie l-am vazut si eu...vizionomia parandu-mi-se necunoscuta, in timp ce in a doua l-am remarcat repede pe domnul Bontea in lojele VIP.
Ca veni vorba de animale, ele nu-s vinovate, ba dimpotriva jucatorii nu ar trebui sa se simta deranjati de zgomotele lor atat timp cat ele au domeniul invadat, nu invers...in ultimul meci al zilei s-au tot auzit animale, chiar si ceva pasari, in meciul Fu-Higginson o bormasina isi ducea sarcina la bun sfarsit.
Sincer...mi-a facut mare placere sa fiu astazi acolo, insa nu sunt pe deplin implinit incat sa uit ca educatia poporului roman mai are mult pana a spera ca e tangent celei vestice, de le spectatorii cu floricelele, la angajatul Globus al carui telefon a deranjat pentru prima data linistea "foaierului", angajatii care isi vedeau de treaba pe langa sala ca si cum nimic nu parea schimbat, altfel nu inteleg de ce periodic se auzeau/produceau zgomote puternice, la lipsa de organizare profesionista (multi au fost cei care se vaitau, de obicei persoane de varsta a 3-a ce nu foloseau un smart phone, ca nu stiu ce intalnire urmeaza a se desfasura, care este programul zilei, ce meciuri pot fi vazute pe a doua masa....etc), apropo, poate printre voi sunt persoane care au sanse sa aduca acest aspect in vederea organizatorului, un simplu afis amplasat ila intrarea in circ ar putea rezolva probema, astazi avand parte de 10 intalniri, maine de doar 8, de miercuri cate 4 pentru 3 zile...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 11:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Mulțumesc, am întrebat de masa a doua fiindcă unii jucători (pentru moment, n-o să dau nume) au umplut spațiul virtual cu glume referitoare la această masă și la ambianța & organizarea generală. Între altele, s-a comentat că masa cu pricina e plasată într-un șopron alăturat, printre cuștile menajeriei, iar de filmat, filmează arbitrul, cu telefonul. Glumița-i glumiță, dar ea spune ceva despre impresiile oaspeților noștri. În ciuda tonului festivist abordat de diverse surse oficiale & oficioase.

* Nici nu-mi ajung cuvintele să aprob cu suficientă forță ideea că nu animalele sunt cele care „deranjează” în zonă. Asta cu toate că eu una aș desființa cuștile, dresura și prezentarea animalelor ca exponate. Le-aș desființa nu mâine, ci ieri. Urăsc partea asta a spectacolelor de circ. O urăsc profund & definitiv. Faptul că ea are rădăcini vechi, în divertismentul antic, nu face decât s-o apropie și mai mult de primitivism. Nu există nicio scuză pentru chinuirea animalelor în scopul distracției omului. Nicio scuză. Evil or Very Mad

* Și în legătură cu MC-ul am auzit diverse lucruri neplăcute. În materie de show-uri de divertisment, nu cunosc pe nimeni, pentru că nu mă uit la asemenea show-uri (ideea mea despre divertisment nu coincide cu a lor) și, cum nu mă interesează „star-sistemul” TV de pițipoance & golănași, n-aș ști cine e persoana în cestiune nici dacă mi-ar da cineva fișa sa biografică + fișa profesională (ce-o conține ea, oare ?) + poză. Laughing

* Bietul Zak Surety n-a avut parte, azi, de o aniversare prea fericită...

* Până și jucătorii și arbitrii străini se miră că jucătorilor români nu li s-au oferit wildcarduri. Într-adevăr, e de mare mirare și de mare tristețe. Jucătorii români nu sunt promovați, arbitrii români nu sunt promovați : îmi mai aduce și mie aminte cineva de ce acest turneu se organizează tocmai în România ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa zisul prezentator face o prezentare a jucatorilor citita de pe o foaie iar la aparitia competitorilor nu anunta decat numele arbitrului si tara de provenienta, dupa care anunta doar numele jucatorilor. Din pacate nimeni nu i-a zis cum sa pronunte asa ca Ben Woolaston sigur nu si-a inteles numele iar Shaun Murphy prenumele. Nu stiu si nici nu vreau sa stiu cine e.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Am înțeles, mulțumesc, fie la el, acolo. Cineva s-ar amuza că asemenea greșeli se întâmplă și la microfonul Eurosportului, de pildă, cu numele lui Zak Surety pronunțat italienește (românește ?). Numele jucătorului englez se pronunță cam cum s-ar pronunța dacă ar fi scris ”Sir-ee-tee”, cu accent pe prima silabă. Dar să nu mai avem pretenții atât de mari... Laughing

* Am mai auzit că la Eurosport s-a spus că pe Facebook s-a scris ( Wink ) că-n sală era, ieri, lume multă, multă. Așa o fi fost, dar asta mi-a adus aminte de gluma cu nevasta care-i pretinde bărbatului să creadă ce-i spune ea, nu ce vede el însuși, cu ochii lui. Laughing

* APEL URGENT AL LUI MARK SELBY : Is there any snooker players that are in Bucharest that can put tips on #pleasehelp

S-a rezolvat : Dominic l-a ajutat pe Mark. După ce Mark l-a eliminat pe Dominic din turneu. La capitolul „D-aia-mi-place-mie-snookerul-că-i-sport-de-gentlemani”. 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin cu raspunsul vis a vis de a doua masa, numarul scaunelor ce-o inconjura era de 11 pe stanga si cca 17 pe dreapta si titulatura de sopron chiar este corecta, "sala" fiind amenajata undeva spre fundul circului, mai ascunse fiind doar custile animalelor, pozele cred ca vorbesc de la sine.










Grabindu-ma sa fac poze inaintea inceperii meciurilor de la ora 13:00, in drum spre masa secundara chiar l-am "deranjat" pe Judd care se bucura de ultimele 5 minute de antrenament fiind supravegheat de prietena




Intre noi fie vorba, conditiile lasa de dorit, pe langa telefoanele care zornaie intr-o veselie, as putea afirma ca in fiecare partida deranja soneria unui telefon, desi poate jucatorul nu se ridica de pe lovitura sau arbitrul nu avertiza neaparat un spectator, e problema enervanta a gazelor ce-s atrase de culorile vii si lumina reflectata de mesele de snooker, daca nu ma insel astazi Dale, care de fel e un jucator mai incet, a zgornit zburatoarele in fiecare frame de pe suprafata de joc, poate singurul care s-ar putea simti in largul sau fiind Ronnie, de ce sa nu-l vedem ridicand trofeul? Nu de alta, dar ar putea fi de bun augur daca saptamana aceasta s-a stabilit in resedinta bucuresteana, are cineva detalii vis a vis de achizitionarea locuintei bucurestene? Daca e adevarata stirea oferita de siteurile sportive in trecutul recent, cu siguranta asta a fost prilejul potrivit pentru ca englezul sa faca retusuri de mobilier incat sa se bucure cu adevarat de respectiva resedinta, chiar sa se faleasca in fata colegilor de circuit.




Ultima modificare efectuată AndreiCS la Mar 4 Oct 2016, 23:59, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Temeinică muncă de documentare, Andrei ! Mii de (noi) mulțumiri !

Vai și iar vai ! Probabil că „sala a doua” e doar un spațiu în care repetă trapeziștii. Ce jalnic arată cârpele acelea atârnate printre cabluri, ce păcat că jucătorii au văzut așa ceva, ce să mai vorbim de faptul că au avut de susținut, acolo, meciuri oficiale ! Unde ești, Clujule, să râzi și să tot râzi, deși numai de râs nu e și numai de râs nu ne arde.

Apoi, zău așa, în condițiile astea, mitocănia generalizată cu telefoanele sunând în timpul meciului nu mai are nicio importanță. Din păcate, totul e cât se poate de clar.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 4 Oct 2016, 23:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A doua zi a inceput cu o neatentie a MCului, crezand ca ordinea de joc a fost schimbata cand acesta a anuntat fragmente ale biografiilor lui Woollaston si Trump, desi pe tabela oficiala de scor jucatorii erau Surety si Wenbo, realizand greseala facuta, cerandu-si scuze insa nemai anuntand ce trebuia anuntat de fapt, ci doar numele jucatorilor ce urmau sa joace prima zi a intalnirii, asa pocite cum de altfel ati afirmat si voi. Meciul nu a avut istoric, chinezul castigand toate cele 4 frameuri prin intermediul a 4 breakuri de 50+, englezul evitand whitewashul in frameul 4 al intalnirii, 4-1 Wenbo.

Dupa incheierea primei intalniri de la masa principala am timp sa dau o fuga in "foaierul secundar", pe drum zarindu-l de Mark Allen imbracat exact ca un fotbalist de liga a 4-a, pantofi, pantaloni de stofa si o helanca sport, crezand ca rosul ii va ascunde formele Rolling Eyes

A urmat un meci electrizant, poate nu de aceeasi anvergura a celui de ieri, Robertson-Dott, un meci in care Ben s-a vazut condus doar in frameul 7 al intalnirii, meciul fiind inclinat in favoarea lui Judd in frameul 6 cand la finalul unei lungi batalii in lovituri de siguranta la ultima rosie, Trump a fost cel care a facut prima greseala introducand bila alba in buzunarul galben cu rosie pe manta superioara, insa revansandu-se cateva lovituri mai tarziu printr-un snooker greu in spatele bilei verzi, snooker ce a impins partida in decisiv, frame castigat de Trump prin intermediul unui break castigator de 89 de puncte.
Intalnirea Selby-Dale a fost una modesta, desi au fost realizate 4 breakuri de 60-70 de puncte, per ansamblu ratarile au fost des intalnite de ambele parti, Dominic neluandu-si angajamentul nici macar a unei lovituri de distanta de atac. Consider ca intalnirea a fost decisa de frameul 3, cand la 1-1 Dale rateaza pe un break de 57 de puncte, Mark curatand masa prin intermediul unui break de 72 de puncte. Probabil Dale si-a consumat bateriile in frameul urmator, reusind sa egaleze cu ajutorul unui break de 72 de puncte, pierzand insa urmatoarele doua frameuri si intalnirea 2-4. De amintit ca Daniel Wells s-a numarat printr spectatori alaturi de o duduie blonda (iubita, sora sau mama).

De mentionat ca auzul mi-a fost delectat intreaga intalnire de comentariile arbitrilor Marcel Eckardt, Jan Verhaas si Brendan Moore, aflati la 2-3 randuri in spatele meu, neavand taria sa ii deranjez intr-una din pauze si sa i rog sa pozeze pentru snookerforum.ro
In sesiunea de seara am avut parte de 2 meciuri fara istoric, incheiate cu acelasi scor, 1-4, in primul Murphy evoluand mult prea slab pentru a emite pretentii, singurul moment notabil venit in frameul 4 cand Davis a realizat un sutar de 100 de puncte, ziua incheiandu-se in aceeasi maniera prin care a inceput, 4 frameuri castigate de Ronnie cu ajutorul a 4 breakuri de peste 50 de puncte, whitewashul evitat de Gilbert in frameul 4 castigat prin intermediul unui break de 74 de puncte.




Ultima modificare efectuată de către AndreiCS la Mie 5 Oct 2016, 10:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 5 Oct 2016, 7:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super cronicile...Imi pare rau ca nu pot ajunge decat la semifinale, insa si asa e bine decat deloc. Ma asteptam ca publicul sa fie format (in mare parte) din persoane care cunosc bine acest sport si care se comporta ca atare. Am vazut si eu la TV pe o tipa cu punga de floricele in prima zi, iar legat de telefoane 2 din 3 spectatori mereu sunt cu telefonul in mana (fie fac mii de poze, fie isi dau check-in-uri pe retele de socializare), in loc sa se bucure de un spectacol live.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
WeeDoo
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2009
Mesaje: 92
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 5 Oct 2016, 14:20    Titlul subiectului: Higgins - Ford Răspunde cu citat (quote)

Ce ma bucur ca a ratat Ford acea bila rosie si Higgin a revenit la masa si a castigat. Snookerul fara Higgins in fazele superioare e mult mai "sarac".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WeeDoo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 3 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community