Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
Cristi a scris:
Am si eu o intrebare pt cei care au asistat la sesiunile de seara (cand banuiesc ca publicul a fost mai numeros): cat de mare a fost coada si cat de repede s-a intrat. Pentru ca la amicalul lui Ronnie de anul trecut cand era sold-out tin minte ca era coada pana in Str. Stefan cel Mare Smile
Si temperatura in sala cum e?
Mersi.

Nu am ajuns acum, dar in sala se intra foarte repede (am fost la ambele intalniri de la Circul Globus). In sala este bine, nici frig, nici cald (au aer conditionat). Pentru jucatori este mai rau, din cauza reflectoarelor!



* După ultimele informații, în acest moment (la meciul RO'S vs Davis), în sală sunt 1 000 de spectatori. Presupun c-o fi cald (cu un mai mult sau mai puțin pronunțat parfum de menajerie). Dar măcar meciul să hie bun, că altminteri, la noi, merge și așa. Laughing

* Între timp, Ronnie a încheiat al 50-lea frame oficial din scest sezon și încă tot nu a marcat niciun break 100(+). Ultima asemenea realizare a sa a fost la Campionatiul mondial, pe 25 aprilie, în meciul din optimi pierdut în fața lui Barry Hawkins. Poate, acum. Oare ?... Da : un 129, pentru RO'S, primul sutar oficial al sezonului. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred eu asa,ca romanii sunt acea specie daca nu bolnava,cu siguranta tare cretina uneori.
Este INADMISIBIL sa ne tot lamentam aiurea cu orice chichita legata de acest turneu.
Pana la urma,gunoiul Europei,Romania,nici nu merita acest Masters.
Vreau sa ma bucur de snooker,de "destepti" e lumea plina.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă bucur să constat, Zenart, că ești același tânăr politicos care este capabil să susțină o discuție fără să-și insulte patria-mumă & colegii de forum. Rolling Eyes

Evident, s-ar putea să mă înșel.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e vorba de patria muma,nu are nici o legatura ideea de a fi cretini uneori cu starea de fapt.
Ar trebui sa fim mandrii ca acest turneu e la Bucuresti,ar trebui sa fim mandrii ca numele mari,uriase ale snookerului sunt inca in competitie,si sa lasam deoparte cate o bormasina zeloasa sau niste tigrii in backstage...
Haideti sa invatam sa vedem lucrurile pozitive,de cele negative suntem satui...
Hai sa ne bucuram de snooker,nu de un telefon ce suna aiurea in arena.

Parerea mea....



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zenart, ajungem să fim sătui de lucruri negative tocmai pentru că nu le rezolvăm, că-i mai simplu și mai comod să le ascundem sub preș. Lucrurile negative nu se rezolvă de la sine și nici nu dispar la îndemnurile noastre pline de sentiment. Iar vederea exclusivă a lucrurilor pozitive înseamnă vederea numai unei părți din adevăr, iar asta nu ne duce prea departe. Altminteri, sigur că da, întotdeauna am fost plină de uimită admirație pentru câtă pozitivitate cuprinde obișnuitul „hai, că merge și așa”. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 22:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mâine aș vrea să mă duc la semifinale are cineva idee cum este cu rezervatul biletelor ? Și dacă mai sunt bilete ? Eu nu sunt din București și nu pot să ajung decât cu 2-3 ore înainte de primul meci.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.eventim.ro/ro/bilete/european-masters-bucuresti-circ-variete-globus-907735/performance.html

Inca ma sunt bilete.
Abia astept sa vad maine 2 semifinale cu cei mai in forma jucatori ai momentului.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 7 Oct 2016, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O zi superba, pot spune ca sunt implinit dupa intalnirile de astazi.

Mr.GloSs, ti-am trimis un mesaj.

Vis a vis de subiectul abordat putin mai sus, cred ca sunt destui tineri care sunt satui de lipsa crasa de bun simt a unora, nivelul minim de educatie, iar faptul ca incercam sa luam atitudine este pentru ca prin indiferenta lucrurile vor merge spre mai rau.

Doua semifinale mari, sa va bucurati de somn!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Cea mai dezirabilă garnitură de semifinale, nici vorbă. Nici să-i fi ales unul câte unul și nu-i adunam mai bine.

* Deranj mare de tot pe Twitter apropo de un ceva între avertisment și sfat dat de Marcel Eckardt lui Anthony McGill cum că acesta ar fi tras de timp. Cu calmul și sportivitatea deja cunoscute, scoțianul a încercat (fără să reușească) să-și tempereze conaționalii, care au sărit ca arși. McGill a spus că, în general, „arbitrul cel mai bun e cel pe care, în arenă, nici nu-l observi” dar că, în acel moment, Eckardt a simțit nevoia să facă pe șeful. (”the best refs are the ones you don't notice. He's gotta be the main man out there.”) Îmi pare rău că trebuie s-o spun, dar, acum, adjectivul cel mai frecvent asociat cu numele germanului e ”clueless”.

Și Neil Robertson i-a luat apărarea lui McGill. Între alții, și Mark King : ”Well I've seen it all now @antsmcgill being warmed for slow play, RIDICULOUS a great fluent player and a great attitude. I can think of 5 players that should be warned every time they get their cue out,4-5 hours for a best of 7 they average,give them a sow play warning.”

Recunosc, eu m-am cam enervat deși tare mă amuză când ăștia scunzi & sfrijiți au uriașe complexe napoleonice. Rolling Eyes Laughing

* Vorbind de arbitri : semifinala Selby-Trump va fi arbitrată de Alex Crișan, iar semifinala Robertson-O'Sullivan de Terry Camilleri.

* Opinia unui spectator care a stat pe poziții până la sfârșitul zilei de snooker : „Urat de tot s-a terminat astazi. Dupa cei 1000 de spectatori la meciul cu Ronnie, au mai ramas 500 la Robertson. Iar dupa fiecare frame "romanasii nostrii" plecau cate 50 -100 in asa fel ca pe la ora 24.00 cand s-a terminat meciul, mai eram cel mult 100 in sala. Urat a fost si nu meritau cei doi o astfel de "primire calduroasa".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, cu ultima informatie preluata de la respectivul spectator nu sunt de acord, dorind special sa punctez, prin fotografiile facute, acelasi lucru, ca "turma" publicului bucurestean "iubitor" de snooker au "salutat" doar intalnirea rachetei, adevaratii iubitori ai sportului ramanand pana la final, insa cu certitudine nu erau doar 100, inaintea spargerii australianului din frameul 6 se poate numara doar la VIP, fotoliile rosii, 50 de persoane, numarul spectatorilor de la cealelalte 2 categorii fiind de cel putin 3-4 ori mai mare.

O proportie realista ar fi 1250/250(contabilizare facuta inaintea ultimului frame al partidelor), asta e capitalismul societatii curente, se vinde imaginea in primul rand, cei care au plecat au scuze solide oricum, nu mai prindeau metroul, din cauza ploii taxiurile erau ocupate, statiile autobuzelor de noaptea erau departe de circ...jocul "prelungit" de siguranta al celor doi jucatori, aici includ loviturile "nereusite" ale lui Neil la albastra din momentul in care Ant avea nevoie de 2 snookere pentru a egala scorul in frameul 6 care, sincer vorbind, mi-au parut suspecte, a trimis bila prea departe de buzunar in cateva randuri, insa astea sunt pareri ale unui individ care nu se identifica cu jucatorii amatori ai sportului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri reînnoite, Andrei. Foarte interesante și edificatoare fotografiile astea. 8) Da, reacțiile de acest gen ale publicului erau previzibile, delimitările sunt clare. Pe de altă parte, oamenii au avut, într-adevăr, probleme cu revenirea pe la cășile lor. Că doar „beneficiem” de o infrastructură și de un transport în comun de mai mare dragul. (Na, că iar am uitat de năstrușnica aia de pozitivitate. Wink )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scriu acest mesaj pentru a reveni cu povestea abonamentelor/biletelor din editia de anul acesta a mastersului european de snooker, inteleg ca contractul semnat este pe 3 ani, deci functie de imbunatatirile/corectarile aduse de organizatori desfasurarii evenimentului/vanzarii biletelor iubitorii sportului vor minimiza costurile.

Somn linistit!

.

Completare

Abonamentele turneului am inteles ca au fost distribuite in sectoarele, E, D, C, cel putin eu am in D, o prietena in E, au fost doua tipuri de abonament, ce categoria 1, primele 8 randuri ale sectoarelor (770 de lei) si categoria a 2-a, incepand cu randul 9 in sus (480 de lei), intelegand ca restul sectoarelor de pe partea stanga din poza de mai jos fiind distribuite sponsorilor, tragand concluzia aceasta pentru ca in 4 sectoare nu s-au pus abonamente la vanzare, probabil erau doar invitatii (se poate face chiar si o cautare prin pozele biletelor de pe OLX, majoritatea fiind invitatii primite de angajati ai bancii Transilvania, UPCului, etc), insa...ce vreau sa subliniez aici este ca nerespectandu-se locurile din zona abonamentelor, cel putin in primale 5 zile ale turneului, diferenta de bani intre categorii de 290 de lei nu se justifica. Nici in weekend nu cred ca se vor respecta locurile (eventual te asezi pe locul din biletul/invitatia ta si cand se face anuntul arbitrului cauti vizual un loc liber mai bun si te repozitionezi, eu in prima zi intre meciuri am coborat in zona VIP sa fac poze mesei de snooker, ma gandeam sa incerc a urmari meciul ce trebuia sa debuteze, in momentul acela si daca nu ma insel de-a lungul respectivului meci in loja I1 dreapta, zona unde este plasat scaunul jucatorului, cea de sub sectorul G a fost o singura persoana, care cred ca era un impatimit englez si e posibil chiar sa ma fi salutat cand m-am alaturat, din cauza zgomotului neintelegand exact ce a spus... hi, welcome, insa la scurt timp am fost intrebat de reprezentatul Bronec, firma de paza, daca am bilet de categoria VIP, nevand fiind invitat sa parasesc loja, insa stiu sigur ca persoane ce aveau bilete de categoria a 2-a au stat in zona VIP spre loja 3, loja de unde intra jucatorii).

Mai mult, nefiind un popor cunoscator si iubitor de snooker, mare parte din invitatiile oferite sponsorilor au fost scoase la vanzare pe OLX cu un pret standard de 50 de lei ptr zilele lucratoare(proabil putand sa negociezi bine pretul daca cumparai mai multe pentru aceeasi zi sau pentru toata saptamana), insa si in cazul standard pentru primele 5 zile ale turneului s-ar fi platit 250 de lei+ pretul biletelor pentru weekend, care e adevarat ca se pot vinde/cumpara repede, insa acum vad bilete pentru semifinale/finala chiar si cu 50 de lei, neverificate insa:

https://www.olx.ro/oferta/bilet-european-masters-snooker-8-octombrie-ID76vE6.html#cdbe39f8dc
https://www.olx.ro/oferta/bilet-european-masters-snooker-9-octombrie-ID76vFi.html#cdbe39f8dc

Deci pentru cei care si-ar fi asumat riscul de a incerca achizitionarea invitatiilor, ori mai degraba de a avea disponibilitatea sunatului, prezenta in fiecare zi a turneului, echivalentul celui mai ieftin abonament de 480 de lei, s-ar fi putut face in 350 de lei, practic din abonamentul meu de categoria 1 as fi asigurat prezenta a doua persoane.

Variantele sunt mai multe si cu siguranta anul viitor vor fi mai multi angajati care vor scoate invitatiile la vanzare, vazand prezenta de anul acesta cred ca buna parte din cei "incriminati", nici nu au vandut nici nu au fost prezenti, sau poate ca au participat scurt, de curiozitate, pp ca anul viitor vor fi angajati in aceleasi companii vor decide din start sa vanda invitatiile:

https://www.olx.ro/oferta/2-bilete-snooker-european-masters-8-oct-semifinale-ID77xVk.html#cdbe39f8dc
https://www.olx.ro/oferta/bilete-la-semifinalele-si-finala-snooker-european-masters-ID7525g.html#cdbe39f8dc

Am rotit planul arenei pentru ca pozele mele sunt facute din zona aflata sub lumini si sunet, deplasat "profesionalismul angajatilor cu mentalitate comunista" ce ar trebui sa supravegheze bunul mers al luminilor, dar mai ales al suntelui!!!, care in frameul 3 cascau si comentau loviturile jucatorilor (pai daca o mai tin mult asa..., ar trebui sa dea cu alba...joac-o, ma, la buzunar ...), dupa incheierea frameului un coleg mergand sa le atraga atentia ca se aude in sala si e deplasat comp.

Sunt convins ca astfel de evenimente nu sunt intalnite in tarile cu traditie in organizarea turneelor de snooker, de fapt problema mare este a conceptiei si comp. muncitorului roman

In ceea ce priveste gradul de ocupare, pozele de mai jos sunt facute la ora 20:00, in timpul frameului 4, cred...

. . .

cam asta a fost gradul de ocupare al salii la meciul lui Ronnie, in poze nu sunt prinse sectoarele O si A care erau slab ocupate.

Stiti ce a fost cu adevarat trist in atmosfera ultimului meci? ca din zona VIP plecau oameni in timpul frameului, am o imagine in minte cu Neil ce revenea dupa o lovitura din zona superioara a mesei spre scaun si a aruncat o privire intrigata cand din fata lui s-au ridicat 3-4 spectatori si s au indreptat spre iesire... genul asta de comportament nu cred ca-s caracteristice salilor ce gazduiesc evenimente profesioniste de snooker in alte tari ale Europei.

M-a "amuzat" reactia domnului Cozmaciuc, care desi statea in zona VIP, mare parte din lovituri le urmearea pe ecranul mare amplasat in sala, abordarea unui profesionist ce era interesat de efectul imprimat bilei albe si traseul exact al acesteia:



Pentru cei care nu stiu despre cine este vorba, un google search poate da raspunsul cel mai concludent, acum 9 ani apeland si eu la dansul pentru 5-6 sedinte, erau vremurile cand credeam ca pot incerca a deveni un amator in ale snookerului... Rolling Eyes

Clara, poti edita fara probleme postul meu, cel mai probabil sunt erori atat de redactare, gramaticale cat si de "asezat in pagina" (vad ca pozele sunt atasate si vizualizate portrait, desi cele incarcate sunt landscape), insa din cauza lipsei de timp cred ca sunt idei pe care am decis sa nu le adaug, lucru ce ar prima dpmdv inspectarii postului.

O zi minunata!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce să mai zic, Andrei ?... Dacă ar avea suficientă minte ca să tragă foloase din munca ta de documentare, organizatorii ar trebui să-ți dea treabă de coordonare, la edițiile viitoare și să te plătească bine de tot. Mă cam îndoiesc însă... Rolling Eyes Laughing

(Ca să nu mai spun și că ai avea nevoie de bani mulți ca să mă angajezi pe mine ca redactor. Laughing Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Amara zi, si nu spun asta din cauza rezultatelor inregistrate, de partide m-am bucurat pe deplin, chiar si de white washul inregistrat de australian, ci...de eterna problema a mitocaniei unora dintre noi, in prima semifinala, la 1-4 cand Mark era la masa, mi s-a parut deplasata rau "incurajarea" "go Ronnie", insa au venit ineptiile din ultimul frame al celei de-a doua semifinale cand dupa bila neagra de joc din tribune s-au auzit scandarile "Go Neil!" si "Go home Neil!"...I'm sick

M-am simtit mult mai integru si readus la origini citind articolul celor din gsp, merita analizat de catre cei ce nu au avut ocazia sa-l citeasca la momentul respectiv

http://www.gsp.ro/sporturi/altele/10-ani-dupa-paul-hunter-una-dintre-cele-mai-zguduitoare-marturii-din-sport-scrisoarea-sotiei-lindsey-imi-amintesc-totul-489857.html

Multumesc pentru aprecieri, Clara, sunt chiar rugati sa ma contacteze, organizatorii, it's the perfect time as I'm jobless since March and hungry for affirmation around this noble sport! Daca se va pune problema unui contract voi reveni spre domnia ta cu o cerinta vis a vis de onorariul redactarii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Oct 2016, 21:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pare rău de partea de jobless, dar poate că așa se și explică de ce ai izbucnit la iveală (că ieșit e prea puțin spus) abia acum – fiind tu forumist de nici mai mult nici mai puțin de opt ani ! Așa am avut cu toții ocazia să-ți apreciem seriozitatea, competența, corectitudinea, dar și pasiunea analizelor de situație. Ca și talentul la scris, dar hai să zicem că asta e ceva secundar. Continuarea e mai personală și merge la PM.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Mastersul european 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 5 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community