Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

jucatorul perfect
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Dum 6 Mar 2005, 23:05    Titlul subiectului: jucatorul perfect Răspunde cu citat (quote)


Daca ar fi sa va construiti jucatorul perfect de snooker, cum ar fi el... (sau ea, ma rog...) Chiar sunt curioasa. Cum ar juca si de ce, cum ar arata, cum s-ar purta, ce-ar declara presei, ce turnee ar castiga si ce l-ar face perfect din punctul vostru de vedere? Puteti opta, de ce nu?, si pentru o combinatie din mai multi. Have fun. 8)



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 7 Mar 2005, 21:54    Titlul subiectului: So... Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Daca ar fi sa va construiti jucatorul perfect de snooker, cum ar fi el... (sau ea, ma rog...) Chiar sunt curioasa. Cum ar juca si de ce, cum ar arata, cum s-ar purta, ce-ar declara presei, ce turnee ar castiga si ce l-ar face perfect din punctul vostru de vedere? Puteti opta, de ce nu?, si pentru o combinatie din mai multi. Have fun. 8)


Ha... Smile Well... Sa fiu eu prima care raspunde la asta? Very Happy
Hihihihi. Very Happy Extrem de interesanta intrebarea.
Sa incerc din nou sa fiu obiectiva? Sa dau drumul fluxului de idei si sa ma lamentez aici? Very Happy
Ei bine... Ca stil de joc jucatorul perfect cred ca ar trebui sa joace ca Ronnie in meciul contra lui Higgie sau ca Stephen atunci cand joaca la acelashi nivel ca Ronnie (cred ca facut-o, acum ceva timp). Cred ca Ronnie a reushit sa arate in meciul impotriva lui Higgie combinatzia aproape perfecta intre stapanire de sine, tehnica si talent. Pe de alta parte, parca ash alege si o bucatzica din Peter Ebdon pentru stilul lui de joc, dar una mica. Nu stiu daca pot fi criticata pentru ca am ales asta.
Cu toate astea, ash vrea ca in meciurile demonstrative sa joace ca Jimmy White, now that's a show.
In ceea ce priveste fortza de a reveni, ash alege, cu grija, aceasta bucatzica din Graeme Dott.
Cum ar arata? Heheheheh... Acum, nu stiu, na... Aici nu stiu daca ar merge o combinatzie. Sincer, ash cam refuza sa ma pronuntz in aceasta privintza. Sunt multzi jucatori care arata bine. Daca ar fi sa ma dau din nou amuzanta, ash spune ca ar trebui sa arate cat mai prost, pentru a ne putea concentra strict asupra jocului. Smile)
Ce-ar declara presei? The whole truth and nothing but the... Smile Adica, daca e cel mai bun ar recunoaste... Acum, de ce s-ar ascunde dupa deget? „I am the king of the world and that's that!” Din moment ce ar castiga toate jocurile (e perfect, nu?) nu vad ce altceva ar putea declara.
Pe de alta parte mi-ash dori sa aiba si umorul si bun simtzul de care dau dovada multzi jucatori (mai multzi in ceea ce priveste bunul simtz decat umorul). I-ash nominaliza pe Jimmy, Stephen si Higgie la capitolul bun simtz.
Ce turnee ar castiga? Well... Pe toate? Smile) Ei nu, nu... Ar castiga vreo 3 ani toate turneele, dupa care ar participa numai la Sheffield, asta din respect pentru ceilaltzi jucatori. Smile)
Ca fani? I-ar avea pe cei ai lui Jimmy sau ai lui Ronnie...

Pe de alta parte, perfectziunea... Haha... Ce miraj. Sa repet pentru a mia oara ca totul e relativ?
Noi totzi avem o bucatzica de subiectivism, data de faptul ca suntem diferitzi, si o bucata de obiectivism, pentru ca facem parte dintr-o societate, dintr-un univers.
Din punct de vedere al normelor si al tuturor lucrurilor impuse de societate, ash alege asha cum am facut-o mai sus cu mentziunea ca, in ceea ce priveste stilul perfect de joc, ash oscila intre Ronnie si Stephen si… Poate chiar Higgie.
Din punct de vedere personal, l-ash alege pe Stephen, pentru ca, pentru a mia oara, totul este relativ. Ceea ce poate fi perfect pentru unul poate fi cel mai rau lucru pentru altul.
Cred ca, intr-un final, alegerea depinde mult si de nivelul la care o calitate a unui jucator apartzine perfectziunii din perspectiva unui numar cat mai mare de oameni care au idee despre snooker (in acest caz).
Asta-i tot ce-am avut de zis. Nu sunt mandra de acest mesaj insa… Nu stiu de ce. Cred ca l-am nedreptatzit oarecum pe Stephen. Cred ca voi reveni asupra lui…



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 9 Mar 2005, 18:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mie 9 Mar 2005, 15:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Din moment ce ar castiga toate jocurile (e perfect, nu?)

Stii, anul trecut Schumacher a castigat majoritatea covarsitoare a curselor intr-o maniera absolut autoritara. Si lumea a inceput sa se splictiseasc ade F1 si implicit si de el. Singurele lucruri interesante pentru marea masa a populatiei erau... bancurile de genul "ce sa faca Schumi ca sa aiba si ceilalti o sansa?". Daca ar fi castigat ABSOLUT TOT, ar fi dat Mr E faliment din cauza ratingurilor de la TV. Laughing Deci.... nu e chiar perfect, nu-i asa. Spre exemplu: eu deja m-am cam saturat de Ronnie, chiar daca figura pe lista favoritilor mei... M-am saturat sa-l vad numai pe el in fiecare meci transmis la orele de audienta maxima Crying or Very sad .... Deci... I donnow daca sa fii perfect inseamna sa castigi tot ce misca... Rolling Eyes


Sus
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2005, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OMG!!!!!!!!!!!!!! here we go again... aia eram eu... Dumnezeule.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2005, 18:53    Titlul subiectului: Ja Răspunde cu citat (quote)

Jaja... D-aia am shi zis ca n-ar mai participa dupa primii 3 ani decat la campionatele mondiale. Very Happy Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2005, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorba unui prieten de-al meu: JJJJJJJJJJJJJJJUST! Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2005, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca jucatorul perfect ar fi o combinatie intre punctele forte ale urmatorilor jucatori (in perioada cand au jucat la cel mai inalt nivel):

Stephen Hendry: jocul pozitional, conistenta in joc si munca
Ronnie O'Sullivan: tehnica si talentul
Jimmy White: precizia loviturilor de distanta
Ken Doherty: jocul strategic

Din punct de vedere fizic ar trebui sa arate ceva in genul lui Paul Hunter sau Neil Robertson.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2005, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Din punct de vedere fizic ar trebui sa arate ceva in genul lui Paul Hunter sau Neil Robertson.


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

Am sa comentez si eu atunci... Normal ca ar arata ca Stephen. Very Happy HIhihihihi... Dar daca ar fi (numai si numai daca ash fi obligata sa mai aleg si alte persoane), atunci ar putea arata si ca Higgie sau...
Momentan nu mai am timp... Revin mai tarziu. Very Happy Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2005, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Din punct de vedere fizic ar trebui sa arate ceva in genul lui Paul Hunter sau Neil Robertson.


hihihihihi....Hunter....offfff...daca ar revenii si el .. ar fi totul OK Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ...dar se pare ca tre` sa mai astept Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2005, 17:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum nu exista om, ergo, jucator perfect, ii iubim pe cei pe care ii iubim ( si pentru ca sunt ) ASA CUM SUNT. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2005, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cum nu exista om, ergo, jucator perfect, ii iubim pe cei pe care ii iubim ( si pentru ca sunt ) ASA CUM SUNT. Wink


Jaja... Very Happy Si totushi... Uneori ni se mai intampla sa mai tzinem la unul, la altul. Smile) Itzi imaginezi ce-ar fi daca ar fi totzi cei la care tzinem concentratzi intr-unul? Now that's lovin... Very Happy Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2005, 18:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma tem ca eu nu ma prea pot lauda cu pluridisponibilitate afectiva!... Laughing Laughing Laughing Si nici cu aspiratii spre perfectiune in ceea ce-l priveste pe "barbatul din viata mea " !... Laughing Laughing Laughing Imperfectiunea e mai "haioasa" - mai ales daca se stie ride de ea...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Vin 11 Mar 2005, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar e haioasa, Clara, dar asta numai atunci cand imperfectul dumitale mai face si ceva parale in mod constant... or stimabilu' Jimmy... cum sa zic.. no offence. eu stiu ca statistic vorbind s-a aflat prin meciuri mai acatarii, dar in ultimul sezon parca a ajuns acolo din greseala sau din noroc nu din stradanie si munca.. nu stiu cum... parca si-a cam pierdut din consistenta Jimmy: i-a sugereaza-i tu, intre doua soapte de alint si trei capsuni cu frisca mancate la micul dejun in pat dimineata ca un pic mai multa straduinta n-a omorat pe nimeni. Pana acum... Cel mult te poate aduce pe masa de operatie (hi, hi) Laughing Laughing

Interesanta reteta lui zsolt. dar eu zic cam asa (in linii generale)

Talentul lui Ronnie + munca lui Hendry + tehnica lui Higgins (pozitie la masa & toate alea) + afinitatea pt 147 a lui Higgins + loviturile cu retur si tinta lui Dott + loviturile cu manta ale lui Williams + snookerele lui Fu & Hendry + jocul cu prelungitoare al lui Jimmy + mobilitatea la catarare a lui Stevens (am zis mobilitatea, nu silueta neaparat)+ loviturile cu stop & calmul lui Hunter + loviturile curate ale cui vreti voi + impertinenta lui Ronnie (again) + o pereche de ochi frumosi si nu musai albastri (ai lui Ewan McGregor Razz) Am uitat ceva? Rolling Eyes


Sus
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 11 Mar 2005, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vizitatorul fiind Smaranda. Am scris "ia" dezlegat, ma scuzati... dar cum provideru' meu cred ca isi cam face de cap nu mai pot modifica mesajul Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Mar 2005, 3:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Eu cred ca jucatorul perfect ar fi o combinatie intre punctele forte ale urmatorilor jucatori (in perioada cand au jucat la cel mai inalt nivel):

Stephen Hendry: jocul pozitional, conistenta in joc si munca
Ronnie O'Sullivan: tehnica si talentul
Jimmy White: precizia loviturilor de distanta
Ken Doherty: jocul strategic


Cam asa as zice si eu. Poate cu precizarea ca as inlocui numele lui Ken Doherty cu cel al lui Steve Davis.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community