Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Campionatul Regatului Unit 2016
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga turneul ?
Ronnie OSullivan
73%
 73%  [ 11 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Noi 2016, 0:46    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)

Premii mai mari. Mai ales pentru campion, sporul e substanțial.

Comparație între premiile de anul acesta și premiile de anul trecut :

Campionul : 170 000 lire . . . . . . . . 150 000 lire
Finalistul : 75 000 . . . . . . . . . . . . . 70 000
Semifinale : 35 000 . . . . . . . . . . . . 30 000
Sferturi : 22 500 . . . . . . . . . . . . . . 20 000
Optimi : 15 000 . . . . . . . . . . . . . ... 12 000
Șaisprezecimi : 10 000 . . . . . . . . . . 9 000
Ultimii 64 : 5 000 . . . . . . . . . . . . . .. 4 000



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 3 Dec 2016, 1:16, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 23 Noi 2016, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fericiți, după meciurile lor, în salonul jucătorilor de la Barbican, Mei Xiwen & Yan Bingtao :





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mie 23 Noi 2016, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu are stricta legatura cu partidele editiei turneului din acest an, ci mai degraba cu felul celor doi jucatori, Mark si Neil, de a se destinde inaintea partidelor din primul tur.

https://www.youtube.com/watch?list=PLX22wWUQ9mquPCgF3-_uG3oGZVqbYtRI3&v=hccdMmIBWqs


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2016, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce interesant ! Acuma, zău, asta e pentru cei arhirăsfățați de ursitoare mai mult ca sigur snookeriste, că pentru amărâții de rând, snookerul e destul de dificil și fără terenul accidentat ca al unui traseu de golf, toboganul înșelător etc. Nu pot urmări acum decât puține minute, dar cel mai tare mă amuză ideea că lovitura la moara de vânt trebuie calculată astfel încât să evite palele !

Thanks, Andrei ! Super.

Estimp, la York :



____________________________

Vineri nu sunt meciuri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 25 Noi 2016, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și iată și prima mare surpriză eliminarea lui Neil Robertson. Sad Nu știu ce se întâmplă cu el în ultima perioadă dar se vede clar că nu este în cea mai bună formă. A ales să nu participe la Openul irlandez, ca să se pregătească pentru turneul acesta și s-a dovedit a fi o decizie destul de neinspirată.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 27 Noi 2016, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca in faza saisprezecimilor UK Championship are loc o intalnire directa intre Yan Bingtao si Zhou Yuelong adica jucatorii componenti ai campioane mondiale en titre pe echipe China 2.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 27 Noi 2016, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primul 147 a lui Mark Allen. Felicitari.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Noi 2016, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a intamplat ceva de nu mai sunt actualizate rezultatele pe forum?

Incredibil ce slab a jucat Trump ieri !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Noi 2016, 17:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă cer scuze, tuturor ! În weekend, am fost pe coclauri și, din păcate, am avut probleme mari și cu semnalul la telefon, și cu internetul. Ca să nu mai zic că nici pe șosea lucrurile n-au stat prea grozav și am ajuns acasă acum mai puțin de o oră. Angry

În doisprezece ani, cred că asta a fost prima oară când rezultatele nu au fost actualizate atâta timp. Rolling Eyes

La Oscue, oricum, nu postam meciurile decât în cursul zilei de azi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Tudorg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Apr/2012
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 29 Noi 2016, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nicio problema! nu era catusi de putin un repros ci doar o ingrijorare Smile bine ati revenit!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Tudorg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Noi 2016, 17:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, Tudor, nici n-am luat-o ca pe un reproș (mi-am adresat destule și singură Laughing ) și îți mulțumesc pentru gând.

La Sinaia, am semnal la telefon numai dacă trec strada, așa că mai uit de jucăria asta și-o las să stea acasă. De data asta, au mai fost și alte probleme tehnice. Rolling Eyes

Am pomenit de 12 ani fiindcă mi-am adus aminte că, acum câteva zile, forumul chiar a împlinit această vârstă. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Mar 29 Noi 2016, 20:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cât de rău îmi pare de D.Dale, ce șansă a ratat. Revenirea lui mi-a adus aminte de meciul lui cu Hawkins din sferturile CM din 2014 parcă, când a revenit de la 11-5 (dacă nu mă păcălește memoria Laughing). Ce apreciez la el, este puterea de a zâmbi mereu indiferent de scor.

PS: La mulți ani, forumului! De fapt la mulți ani tuturor celor care fac acest loc, un loc superb, plin de păreri pertinente și un mediu extrem de cald și primitor.

Clara să știi că ți-am simțit lipsa, mereu intram la scoruri să văd dacă s-au actualizat și mă întrebam retoric, oare ce se întâmplă ? Astea fiind spuse, cel mai important este că totul este bine acum, așa că bine ai revenit, și felicitări încă odată pentru tot efortul depus. Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Noi 2016, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La mulți ani nouă, tuturor ! Very Happy
Mulțumesc pentru vorbele bune, Mr Gloss !
Very Happy

_______________________________


STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri lui Ocnenodis hg și lui Skorpyo pentru linkuri ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2016, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rai sunt oamenii in ziua de azi!Un exemplu concludent in acest sens este faptul ca belgianul Luca Brecel a impiedicat intalnirea la aceiasi masa a doi vechi "prieteni" anume Stephen Maguire si Shaun Murphy...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ovidiu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Apr/2015
Mesaje: 214
Locație: Muntenia

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2016, 12:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce pot sa zic, astept intalnirea dintre John si Mark, se anunta meci mare azi. 8) Castigatorul acestui meci sigur va fi prezent in finala de duminica.

In partea de sus inca ma mir cum de Williams a ajuns in aceasta faza a competitiei (batraneste cum s-ar zice). Laughing Nu-l vad pe Ronnie sa aibe vreo problema in meciul din seara asta.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Tour Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ovidiu Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Campionatul Regatului Unit 2016 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community