Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Dec 2006, 9:25    Titlul subiectului: GOOOO RONNIEEEE Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
Irina a scris:
Rock us, Ronnie! Yeah
...foarte bine spus... Laughing
good luck,ronnie! Very Happy


exact!!hai ROCKET azi..arata-ne tuturor ca snookerul iti curge prin vene si orice i zice esti legat sufleteste de el! asta ca sa multumim scepticii!!
oricare ar fi rezultatul,cred ca va fi un meci frumos si,spre bucuria mea,TRANSMIS!!! Very Happy
si legat de clubul nostalgicilor snookerologi...add me too...asta de pe vremea cand faceam ture in jurul mesei d nerabdare si fara a putea sta locului in asa momente,cand parca fiecare bila era asa o tresarire si un sentiment placut,cand treceau orele pe langa mie fara ca macar sa-mi dau seama,prinsa in farmecul meciului...eh.... Sad
mai sunt inca sperante pentru asa ceva!! atata timp cat omul de spectacol,Ronnie, e pe scena,oricand ne putem astepta la astfel de sclipiri...
and again: GOOD LUCK RONN AZI !! THE ROCKET WILL ROCK,cum ati spus si voi:Very Happy Yeah Majoreta



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Dec 2006, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate toate sperantele care ni le-am pus in el inainte de acest turneu si mai ales inainte de meciul cu Stephen s-au spulberat prin gestul inexplicabil din aceasta seara Sad Inca sunt socat de ceea ce s-a intamplat. Cred ca se cunoaste faptul ca a renuntat sa mai colaboreze cu Ray.In aceea perioda era intradevar mult mai puternic psihic.Discutam si cu un prieten despre acest asa-zis meci si spuneam ca Ronnie ,din nefericire, nu are nici sufletul lui Jimmy,nici educatia lui Hendry si nici placerea de a juca pe care o avea Stephen.
Probabil ca va fi suspendat,dar chiar daca nu va fi asa imi este greu sa cred ca el s-ar prezenta la urmatorul turneu ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 14 Dec 2006, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum regreta. Isi cere scuze fanilor si ii pare rau.
De ce n-a cedat meciul cand il conducea Dott cu 16-8? De ce a intrat in arena si mi-a oferit 3 jocuri senzationale atunci, jocuri pe care le tin minte si acum? Atunci abia se asteptau multi sa o faca.
De ce n-a cedat cand il conducea Davis cu 8-5 in finala Welshului 2004?
De ce ma/ne dezamageste in halul asta? Si cat de rau trebuie sa doara realizarea faptului ca a cedat unui impuls de moment. Deh, mintea lui Ronnie cea de pe urma.
Bine ca e bine. Ma rog, cat se poate aplica adverbul asta lui Ronnie. Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Dec 2006, 21:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Bine ca e bine.


Da. Bine ca Jo si copilul sunt bine. Ca de la o reactie de genul acesta, nu prea stii la ce sa te astepti. Sper sa isi revina, sa iasa din depresie si sa fie ok.
Asta e.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 2:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BBC-ul http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/default.stm a compilat cateva din declaratiile controversate ale lui Ronnie. Le gasiti la Feature: Ronnie on Ronnie.
Iar ceea ce transmit ele asamblate astfel mi se pare teribil. Probabil ca asta a fost si intentia jurnalistilor.
Dar e in mare masura socant.

Aveam mai multe de zis, tocmai am aruncat o privire asupra comentariilor fanilor pe forumul BBC -si-s tare multe Shocked -dar mi-au disparut brusc ideile. Este incredibila multitudinea reactiilor pe care le-a determinat gestul lui si si ardoarea cu care se situeaza in una din cele doua "tabere".
Eu una sper, sper din tot sufletul sa revina la ganduri mai bune. Si daca o mai vrea, sa mai si joace asa cum o facea. O data.
Vreau sa ma bucur si eu ca jucatorul meu favorit castiga un titlu, ca pana acum n-am avut ocazia asta. Nu live.
Dar daca alte aspecte sunt mai importante, atunci...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20161
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 2:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell, nu e sfârșitul pământului. Îmi închipui cât de rănită și cât de frustrată te simți. Gestul lui de azi este incalificabil (și toată lumea care dispune de o doză – fie și minusculă – de obiectivitate, crede la fel). Dar starea aceea proastă o să-i treacă. Și starea ta proastă o să-ți treacă. Ba e foarte probabil că dumnealui o să mai facă o droaie de alte gafe, de varii feluri, așa că o să mai ai de tras o droaie de alte asemenea dureri + frustrări, că deh, pe ăsta ți l-ai ales, cu ăsta trebuie să defilezi. Wink Laughing O să fie bine. Smile

Dosarul zilei:

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/6180591.stm

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/6180811.stm

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,28910-2504691,00.html

http://www.sportinglife.com/snooker/news/story_get.cgi?STORY_NAME=snooker/06/12/14/manual_153435.html

http://sport.guardian.co.uk/snooker/story/0,,1972287,00.html

http://www.sportinglife.com/snooker/news/story_get.cgi?STORY_NAME=snooker/06/12/14/SNOOKER_York_Lead.html

http://www.sportinglife.com/snooker/news/story_get.cgi?STORY_NAME=snooker/06/12/14/SNOOKER_OSullivan_Nightlead.html

http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?xml=/sport/2006/12/14/uosnoo14.xml

http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?xml=/sport/2006/12/15/sosnoo15.xml&sSheet=/sport/2006/12/15/ixothspt.html

http://sport.independent.co.uk/general/article2076087.ece

http://sport.independent.co.uk/general/article2076088.ece

http://sport.guardian.co.uk/snooker/story/0,,1972585,00.html

http://sport.scotsman.com/index.cfm?id=1861772006



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 6:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sper sa fie bine, Clara. Si pe mine ma doare sufletul. Rau de tot. Nu pentru ca a iesit din sala aseara, ci pentru ca el sufera. Aseara mi-am adus aminte de niste pasaje din cartea lui si cat de greu i-a fost sa treaca prin depresiile pe care le-a avut. In momentul asta, sunt ingrijorata pentru el. Imi doresc din toata inima sa-i priasca aceasta mica vacanta si sa-si revina.
Come on Ronnie, we love you no matter what. Don't leave us...



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 9:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri pentru dosar, Mrs. White.
Citat:
Ba e foarte probabil că dumnealui o să mai facă o droaie de alte gafe, de varii feluri, ...

Sa faca. Sa-si puna tot dulapul de prosoape in cap, sa pozeze la camera cat o vrea, sa apara in camasa cu picatele roz daca asta ii e voia si in general sa faca tot ce i-o trece prin cap si nu contravine regulamentului dar sa ia un trofeu odata! Angry Taz Angry Si sa-l ia jucand asa cum o face cand vrea.
Asa se intampla de fiecare data. Ronnie da cu diverse in fasole si cu tacu-n balta, Snookerlandul ia foc si cetatenii lui "intra in ring", Ronnie da o declaratie, fanii respira mai calm, taberele se cristalizeaza -What a disgrace, ban him! in coltul rosu respectiv He's not well, give this snooker genius a break! in coltul albastru si intre ele neutrii -, discutia se prelungeste, subiectul fura lumina rampei, se stinge treptat, trece vremea, vine urmatorul turneu, iar stau fanii cu sufletul la gura sa vada ce s-o mai intampla, castiga un meci, cedeaza vreun joc, mai ia un meci, mai ajunge in vreo finala, mai face figuratie pe-acolo si tot asa.
M-a facut muica fan Ronnie...Ca da. Altu' nu puteam sa-mi aleg si asa si e. Pe asta l-am ales, cu asta defilez. Very Happy
O mica statistica. Victoria lui Dott la Davis daca a facut cinci titluri. Propun macar sa le aproximam pe cele in legatura cu meciul cedat. Deci?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 11:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Multumiri pentru dosar, Mrs. White.
Citat:
Ba e foarte probabil că dumnealui o să mai facă o droaie de alte gafe, de varii feluri, ...

Sa faca. Sa-si puna tot dulapul de prosoape in cap, sa pozeze la camera cat o vrea, sa apara in camasa cu picatele roz daca asta ii e voia si in general sa faca tot ce i-o trece prin cap si nu contravine regulamentului dar sa ia un trofeu odata! Angry Taz Angry Si sa-l ia jucand asa cum o face cand vrea.

SUBSCRIU!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ajuns la concluzia ca n-ar trebui sa ma mai enervez cand face asa ceva. Sa nu o mai iau personal. E jucatorul meu preferat si ar trebui sa-l sustin no matter what, right?
(imi fac si eu ordine in ganduri...alea putine pe care le am Laughing )
Sunt undeva la mijloc in momentul asta. Daca a incalcat niste reguli trebuie sanctionat cumva, nu mi se pare corect sa se treaca cu vederea; dar in acelasi timp mi-e teama sa nu fie privit cu ochi rai pentru ca a mai facut si altadata alte tampenii. I guess i'm just being overprotective.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 13:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Miss Chigwell a scris:
Multumiri pentru dosar, Mrs. White.
Citat:
Ba e foarte probabil că dumnealui o să mai facă o droaie de alte gafe, de varii feluri, ...

Sa faca. Sa-si puna tot dulapul de prosoape in cap, sa pozeze la camera cat o vrea, sa apara in camasa cu picatele roz daca asta ii e voia si in general sa faca tot ce i-o trece prin cap si nu contravine regulamentului dar sa ia un trofeu odata! Angry Taz Angry Si sa-l ia jucand asa cum o face cand vrea.

SUBSCRIU!!!

EXACT!!!!!!!!!!
si eu il sustin neconditionat, < defilez cu el> cu mare mandrie, indiferent de scaparile astea!!!
oricum,sanctiunile nu prea drastice,sper!!! si nu pe criteriul < e Ronn,pe el nu-l pedepsim>, ci gandindu-se ca trebuie avertizat ca asa ceva nu trebuie facut,nu sa-l descurajeze total si sa-l indeparteza de snooker....
mie mi-e teama pt el,sper sa-si revina cat mai curand.stim cu totii cate probleme a avut in trecut si cat l-au marcat...Sad uf..dak numai nu ar fi fost ziua de ieri...pt binele tuturor..si mai ales pt linistea criticilor care au aparut ca niste ciupercutze dupa ploaie... Rolling Eyes
si eu port durerea asta in suflet,ca si voi.... Crying or Very sad Crying or Very sad
vreau sa am iar parte de snookerul frumos, de placerea care i se citeste pe chip cand lasa totul deoparte si <e in bile>....am nevoie de asta!!! nu doar de victorii...ci de stilul lui...haideti sa nu uitam asta!



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 13:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
haideti sa nu uitam asta!


Nici nu avem cum.. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 13:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@monik_4_ronnie

si eu simt la fel in momentul asta. subscriu ce ai zis in postul subliniat.
he's our ronnie and we gotta be there for him.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:

he's our ronnie and we gotta be there for him.


TOUCHE!!!now,lets hope for the minimum trouble,right??



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Dec 2006, 14:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

monik_4_ronnie a scris:
Irina a scris:

he's our ronnie and we gotta be there for him.


TOUCHE!!!now,lets hope for the minimum trouble,right??


Exact.

Imi pare rau ca mi-a luat atata timp ca sa fiu sigura de ce simt. But now i'm sure.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 68 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community