Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 26 Noi 2004, 23:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu m-am mai uitat de mult la topicul asta....
Revenind la parul lui Ronnie... Trebuie sa clarificam faza cu clamele de par: asa cum v-a asigurat si stimabila Ms Hendry, DA, Ronnie chiar isi prindea parul cu agrafe. Poate era mai greu de remarcat... In fine, mi-a ramas pe scoarta un gest al lui de la finala de la Welsh Open, cand, dupa ce se incheiase meciul, exact inainte de a i se lua interviul de final si a i se da trofeul s-a intors cu spatele, si-a scos rapid agrafele, si-a trecut mana prin par si si-a aranjat pletele in graba, neglijent... Un gest aproape fara importanta, dar care mie mi s-a parut one of the sexiest things i had ever seen Embarassed Rolling Eyes
It's wierd, i know... Smile



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 1:28    Titlul subiectului: :D yaya Răspunde cu citat (quote)

Not weird, quite interesting. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 2:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Definitely not weird! Endearing. Smile Girls, uite ce ne dezarmeaza ! Smile And why the hell not ?!...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asadar, Clara, sa-ti dau replica Razz... Am impresia ca VOI, fetele sunteti mai numeroase pt. ca va face placere sa-i urmariti pe acesti jucatori cum se intind pe masa, mai ales cand joaca bilele cu valoare mica... Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Asadar, Clara, sa-ti dau replica Razz... Am impresia ca VOI, fetele sunteti mai numeroase pt. ca va face placere sa-i urmariti pe acesti jucatori cum se intind pe masa, mai ales cand joaca bilele cu valoare mica... Mr. Green


Auzi, beyyyyyyyyyy... Adica am facut si eu o afirmatzie, sh-anume ca, de ce sa mint, imi place atunci cand jucatorii se urca pe masa, si acum o "dai pe post" de parca ar fi parerea tuturor femeilor de pe forumul asta si a tuturor fanelor acestui sport in general.
Wha` da fa`s da matter with u? Are u ****ing nuts? Smile Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand? Unde? Cum? Cui? Ce? 8)



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 17:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Asadar, Clara, sa-ti dau replica Razz... Am impresia ca VOI, fetele sunteti mai numeroase pt. ca va face placere sa-i urmariti pe acesti jucatori cum se intind pe masa, mai ales cand joaca bilele cu valoare mica... Mr. Green


Da..in special pe Stephen Lee Laughing



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Sâm 27 Noi 2004, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... sau Shaun Murphy... Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 28 Noi 2004, 4:14    Titlul subiectului: Ei na Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
... sau Shaun Murphy... Mr. Green


I actually find Shaun Murphy to be quite nice... Serios... Daca da doar putzintel (putzintel putzintel) jos din falcutze, he's quite cute... Oricum n-are treaba cu Stephen Lee pe care cineva l-a poreclit BabyFace, nu mai tzin minte cine... Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Lun 29 Noi 2004, 14:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lasati-i ma pletele si alte vrajeli! Vedeti si voi cum joaca? Eram fan declarat al lui, insa aronganta la dus la vale... si-o iau in cap cu totii si apoi clacheaza; niste penibili!!! Bv Maguire!!!


Sus
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Noi 2004, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt de acord cu tine ca a avut mult de pierdut din cauza arogantei sale. Si mie imi placea foarte mult de el in trecut. Si acum imi place cum joaca dar am o oarecare antipatie fata de el tocmai din cauza acestei arogante.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Mar 30 Noi 2004, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce aroganta?? Ii cautati nod in papura exact unde nu trebuie... chiar imi pare un tip simpatic...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 1 Dec 2004, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie mi-a parut simpatic pana acum un an. Dar de cand si-a schimbat stilul de joc parca si-a schmbat si felul lui de a fi. Si asta nu mai imi place la el. De exemplu anul acesta prin martie-aprilie, nu mai stiu exact, intr-un meci a fost snookerit de adversar. Ronnie a ratat iar adversarul a cerut refacerea pozitiei. Arbitrul a refacut pozitia, iar Ronnie s-a bagat si el in refacerea pozitie mutand o bila. Acest lucru este interzis de regulament! Jucatorii au voie doar sa dea indicatii arbitrului, nu sa mute ei bilele. Arbitrul a acordat fault, iar Ronnie l-a intrebat: "What are you gonna do if I do touch another ball?" Si a luat alta bila in mana. Arbitrul i-a mai acordat un fault. Snookerul este un joc in care jucatorii au dat intotdeanua dovada de fair play. Iar sa-i spui asa ceva unui arbitru respectabil precum Colin Brinded mi se pare o atitudine de prost gust.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 1 Dec 2004, 2:24    Titlul subiectului: mda... Răspunde cu citat (quote)

Bleah... Embarassed



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Dec 2004, 2:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, am vazut faza respectiva si imi amintesc ca Steve Davis spusese ulterior ca asa ceva nu s-a mai intimplat in snooker. Cred ca Ronnie este o persoana oarecum labila psihic, iar viata lui de pina acum, necazurile din familie etc nu au fost de natura sa-l linisteasca. Pe de o parte, e un temperament vulcanic, pe de alta parte, simte chiar el nevoia echilibrului. Ca dovada toate cautarile de sine pe planul spiritualitatii. Totusi, ceea ce nu te darima te face, nu-i asa, mai puternic. Se stie ca Ray Reardon lucreaza cu Ronnie si asupra mentalului. Probabil ca il incurajeaza si incearca sa-i consolideze increderea in sine. Poate de aceea Ronnie a emis acea, mi se pare, nefericit-inspirata declaratie in care vorbea despre superjucatori si despre "restul" jucatorilor, carora "le-ar lipsi ceva". Aroganta a izvorit, poate, din lectiile de incredere in sine ale lui Ray Reardon, Ronnie situindu-se, implicit, in categoria superjucatorilor. Chiar daca nu se vede pe sine ca fiind UNICUL superjucator, afirmatia lui e lipsita de eleganta. Nu mi-a placut. Semana cu declaratiile belicoase ( de intimidare a adversarului ), din lumea boxerilor cu verb butucanos si agresivitate indreptata, indiscriminatoriu, impotriva tuturor. Dar Ronnie are un fond bun. Se simte acest lucru, din care motiv nu il pot suspecta de "rautate" premeditata. Si atunci ?... Ei, si atunci, iese la iveala temperamentul !... Vorba lui Chirac, a pierdut o excelenta ocazie de a tacea.

Nu mai stiu daca a fost sau nu sanctionat pentru "incidentul" de la masa de joc, dar imi amintesc de noianul de amenzi aplicate lui Alex Higgins. Si de strengareste(?), sfidator(?) repetatele "iesiri" mai mult sau mai putin asemanatoare ale acestuia ... Dar Alex Higgins nu a gresit niciodata impotriva fair play-ului. Sper ( pentru Ronnie ) sa semene cu Alex in ACEASTA privinta. Acum ceva timp, semana si in stilul de joc, spectaculos, deschis, aventuros chiar. Sper sa NU semene cu Alex in ceea ce a ajuns sa-l determine pe acesta sa spuna : "I'm the best thing that happened to snooker, snooker is the worst thing that happened to me ".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 3 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community