Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ronnie O'Sullivan
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 106, 107, 108  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Joi 2 Dec 2004, 14:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serios?? de unde iti amintesti de Alex Higgins?? l-ai vazut jucand??



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Dec 2004, 20:33    Titlul subiectului: Past Masters Răspunde cu citat (quote)

Pentru cei interesati de marii jucatori de acum mai multi sau mai putini ani in urma : se gasesc inca ( trebuie verificata intotdeauna situatia stocului la "Availability", pentru ca, uneori, se anunta existenta in stoc a cartii sau casetei video pentru ca, ulterior, sa se "treaca pe lînga" ultimul exemplar - am pățit-o ! ), deci, se gasesc casete video cu meciuri oficiale ( inclusiv celebra finala, din 1985, a Campionatului Mondial - meciul intre Dennis Taylor si Steve Davis ) si meciuri demonstrative , la www.amazon.co.uk. Apar pe aceste casete ALEX HIGGINS, JOE JOHNSON, JOHN VIRGO, RAY REARDON, DENNIS TAYLOR. Plus unii dintre jucatorii aflati inca in activitate : STEVE DAVIS si JIMMY WHITE. Casetele sunt in sistem PAL. RONNIE - doar pe DVD.

Snookerul este cel mai elegant sport din lume si ar merita sa genereze numai discutii ... elegante.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Scorpio__



Data înscrierii: 29/Noi/2004
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2004, 23:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vizitator: Fazele lui Ronnie sunt foarte cunoscute si nenumarate. Cu totii le stim, dar macar juca super. Jocul era o opera de arta pentru el. Psihicul era la fel si inainte. Dupa ce se vede pe micul ecran nu e nici pe departe campionul mondial si numarul 1 in lume, e doar... "un jucator"! As vrea sa vad o revenire la Openul Galez! Inca o data Bravo Maguire!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Scorpio__ Trimite mesaj privat
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 21:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RONNIE...RONNIE...azi ma facut sa rad......cu vestitu lui prosop... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing .... a fost criminal ... Razz Razz



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luiza si eu am crapat de ras..his so so funny Very Happy Very Happy Very Happy
Sunt curioasa sa vad ce declara despre "noua lui metoda de concentrare" sau ce-o fi. Very Happy

GO GO RONNIE!



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

statem si radeam de una singura in fata Tv......era criminal.....cu prosopu pe cap....si cand si'l dadea jos Laughing Laughing Laughing isi aranja paru...... Laughing Laughing Laughing ce mai .......am mai zis de vreo 100 de ori...ca la fazele alea.....a fost minunat de scump... Laughing Laughing



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 22:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si atunci cand si-a dat jos prosopu si parca de-abia se trezise..si ce mistouri facea Marius Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi s-a sters zambetul de pe fata cand am auzit ce a spus Marius de ce Ronnie avea prosopul pe fata...imi pare f rau pentru el..se pare ca necazurile nu vor sa-l lasa in pace Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ia murit bunicuta.. Crying or Very sad .la care tinea mult...acum il inteleg......dar SINCER mi se parea super comic..cand isi dadea prosopu jos de pe cap Laughing



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rău pentru pierderea suferită de Ronnie ( daca e reala, fiindca eu nu am gasit absolut nici macar o singura mentiune despre acest lucru, nicaieri in presa britanica, dar poate ca Dr.Ancuta stie ceva de la comentatorii britanici ), dar, cum nu e la prima lovitură încasată din partea Doamnei Soartă, știe să reziste. Ceea ce nu te doboară, nu-i așa, te face mai puternic ... Oricum, apropo de faza cu prosopul, dupa meci, Ronnie a spus doar : "It helps, I know that - who knows from one day to the next what I'll do." Ziaristii s-au intrebat daca "the governing body, will be wondering exactly that after O'Sullivan also used his press conference to announce he is considering withdrawing from forthcoming world ranking events in Malta and China." IARASI ?!... Pentru ca Ronnie a mai spus : " I can't see the value in travelling all that way for the possibility of winning Ł30,000 or maybe losing my first match. These tournaments are being put on willy nilly around the world with no thought for the players."

Comentariul lui Ian McCulloch : "Maybe Ronnie wants to be a Sheikh !..."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 23:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca asta ati putut observa la meciul lui de ieri, ma las pagubas... Evil or Very Mad



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Daca asta ati putut observa la meciul lui de ieri, ma las pagubas... Evil or Very Mad

Pai astea sunt singurele elemente de NOUTATE, Flavius...
Ce sa dezbatem? Ca Ronnie... si euforic, si depresiv, si adormit, si treaz, si sculat de dimineata, si la 12 noaptea, si mort, si viu, si cu toate corabiile inecate, si cu bila alba ascunsa sub masa, si cazut din plop, si plopul din aer, si aerul rarefiat... tooooooooooooooooooooot castiga meciurile*! pai asta stim, bai, frate!... Laughing Laughing Laughing

*ma refer aici la meciurile de nivel mediu...

Ia impartaseste-ne tu ce-ai vazut pe sticla la meciul lui Ronnie si nu se stie deja!?!?!
Mr. Green



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 1:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In al doilea joc al lui Ronnie cu Mc'Cullogh pe mine (fan inrait) a reusit sa ma enerveze (Ronnie bineinteles)!!
La inceput m-a amuzat faza cu prosopul, dar cand am vazut ce lovituri rateaza m-am enervat de-a binelea. Am reusi sa ma calmez si mi-am zis : asta e! va pierde meciul! Eram groaznic de dezamagita.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Sâm 22 Ian 2005, 22:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De cand nu ati mai vazut un snooker ca cel realizat de Ronnie O'Sullivan in finalul meciului cu Neil Robertson, snooker ce practic i-a adus calificarea in semifinala?



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 23 Ian 2005, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzational ultimul joc din semifinala incheiat cu un 146!

Cand l-au dat in reluare nu stiam cu ce scor s-a incheiat jocul. Am savurat pur si simplu acel joc!

Sper ca si in finala sa vedem astfel de break-uri din partea ambilor jucatori.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 106, 107, 108  Următoare
Pagina 4 din 108

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community