Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20180 Locație: Snookerland
|
Trimis: Lun 21 Noi 2016, 17:48 Titlul subiectului: CAMPIONATELE MONDIALE IBSF 2016 - Men, Ladies, 40(+) |
|
|
CAMPIONATELE MONDIALE IBSF 2016 - Men, Ladies, 40(+)
PAGINA PRINCIPALĂ http://ibsf.info/turnieje/2016/ms/en/msm_2016.php
GRUPELE
. . . Men http://ibsf.info/turnieje/2016/ms/en/msm_2016_groups.php
. . . Ladies http://ibsf.info/turnieje/2016/ms/en/msk_2016_groups.php
. . . 40(+) http://ibsf.info/turnieje/2016/ms/en/mss_2016_groups.php
LIVE SCORING http://ibsf.info/turnieje/2016/ms/en/ms_2016_live.php
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 2 Mar 2017, 14:09, modificat de 1 dată în total |
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20180 Locație: Snookerland
|
Trimis: Lun 28 Noi 2016, 23:43 Titlul subiectului: |
|
|
MEN
Runda 1
Jamie Clarke (Țara Galilor) 4–1 Ang Boon Chin (Singapore)
Habib Subah (Bahrain) 3–4 Brian Cini (Malta)
Declan Brennan (Irlanda de Nord) 4–3 Krzysztof Wróbel (Polonia)
Peter McCullagh (Australia) 0–4 Issara Kachaiwong (Thailanda)
Michael Collumb (Scoția) 4–0 Mhanaa Alobaidli (Qatar)
Amir Sarkhosh (Iran) 4–3 Oliver Brown (Anglia)
Mohamed Ibrahim (Egipt) 4–3 Ismail Türker (Turcia)
Hamed Zarehdoost (Iran) 4–3 Matthew Bolton (Australia)
Michael Judge (Irlanda) 4–1 Antonis Poullos (Cipru)
Muhammad Asif (Pakistan) 4–2 Ryan Thomerson (Australia)
Manan Chandra (India) 4–2 Felix Frede (Germania)
Basem Eltahhan (Egipt) 1–4 Yuan Sijun (China)
Soheil Vahedi (Iran) 4–3 Mateusz Baranowski (Polonia)
Marcin Nitschke (Polonia) 3–4 Chris Totten (Scoția)
Rhydian Richards (Țara Galilor) 4–3 Ivan Kakovsky (Rusia)
Enkhjargal Enkhbaatar (Mongolia) 0–4 Lukas Kleckers (Germania)
Pankaj Advani (India) 4–0 Sean Corkish (Insula Man)
Alex Taubman (Țara Galilor) 2–4 Babar Masih (Pakistan)
Brandon Sargeant (Anglia) 4–0 James Mifsud (Australia)
Jyri Virtanen (Finlanda) 1–4 Keen Hoo Moh (Malaezia)
Thanawat Thirapongpaiboon (Thailanda) 4–0 Jason Devaney (Irlanda)
Bashar Abdulmajeed (Qatar) 1–4 Chen Zifan (China)
Arman Dinarvand (Iran) 4–3 Kevin Van Hove (Belgia)
Khaled Alastal (Palestina) 1–4 Mohammad Rais Senzahi (Afganistan)
Ka Wai Cheung (Hong Kong) 4–3 Tetsuya Kuwata (Japonia)
Ahmed Saif (Qatar) 3–4 Andrew Pagett (Țara Galilor)
Lucky Vatnani (India) 4–3 Mohd Reza Hassan (Malaezia)
Ming Wa Man (Hong Kong) 2–4 Jeff Jacobs (Belgia)
Mohammad Bilal (Pakistan) 4–0 Jason Todd (Noua Zeelandă)
Ajeya Prabhakar (SUA) 0–4 Thomas Dowling (Irlanda)
Mukhamed Karimberdi Uulu (Kirghistan) 2–4 Alexander Ursenbacher (Elveția)
Tomasz Skalski (Belgia) 1–4 Mohamed Shehab (EAU)
.
Șaisprezecimi
Jamie Clarke 1–5 Brian Cini
Declan Brennan 5–4 Issara Kachaiwong
Michael Collumb 1–5 Amir Sarkhosh
Mohamed Ibrahim 2–5 Hamed Zarehdoost
Michael Judge 5–3 Muhammad Asif
Manan Chandra 5–3 Yuan Sijun
Soheil Vahedi 5–2 Chris Totten
Rhydian Richards 4–5 Lukas Kleckers
Pankaj Advani 5–3 Babar Masih
Brandon Sargeant 2–5 Keen Hoo Moh
Thanawat Thirapongpaiboon 5–4 Chen Zifan
Arman Dinarvand 0–5 Mohammad Rais Senzahi
Ka Wai Cheung 2–5 Andrew Pagett
Lucky Vatnani 5–0 Jeff Jacobs
Mohammad Bilal 5–3 Thomas Dowling
Alexander Ursenbacher 5–3 Mohamed Shehab
.
Optimi
Brian Cini 1–5 Declan Brennan
Amir Sarkhosh 4–5 Hamed Zarehdoost
Michael Judge 5–0 Manan Chandra
Soheil Vahedi 5–4 Lukas Kleckers
Pankaj Advani 5–3 Keen Hoo Moh
Thanawat Thirapongpaiboon 5–2 Mohammad Rais Senzahi
Andrew Pagett 5–2 Lucky Vatnani
Mohammad Bilal 5–3 Alexander Ursenbacher
.
Sferturi
Declan Brennan 6–1 Hamed Zarehdoost
Michael Judge 1–6 Soheil Vahedi
Pankaj Advani 6–5 Thanawat Tirapongpaiboon
Andrew Pagett 6–5 Mohammad Bilal
.
Semifinale
Declan Brennan 6–7 Soheil Vahedi
Pankaj Advani 2–7 Andrew Pagett
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20180 Locație: Snookerland
|
Trimis: Mar 29 Noi 2016, 0:17 Titlul subiectului: |
|
|
40(+)
Runda 1
Joris Maas (Olanda) 3–0 Ali Bassiri (Iran)
Johny Moermans (Belgia) 3–0 Mohammad Al-Binali (Qatar)
Dylan Rees (Irlanda) 3–2 Asgeir Gudbjartsson (Islanda)
Tom Zimmermann (Elveția) 1–3 Steven Thomas (Țara Galilor)
Alain Vandersteen (Belgia) 3–0 Moosa Saleem (Mauritius)
Abdul Mohsin (Qatar) 3–2 Steven Ebejer (Australia)
Jón Ingi Ægisson (Islanda) 1–3 Ahmed Alhashmi (EAU)
Jesus DeOliveira (Brazilia) 1–3 Dharminder Lilly (India)
Chuchart Trairattanapradit (Thailanda) 3–0 Mohammed Alotaibi (Arabia Saudită)
Richard Peric (Australia) 0–3 Rupesh Shah (India)
Mohamed Noweir (Egipt) 0–3 Laksmaiah Nagaraj (India)
Cader Mohamed (Mauritius) 0–3 Imran Shahzad (Pakistan)
Naveen Perwani (Pakistan) 3–2 Munier Cassim (Africa de Sud)
Muhammed Leysi (Turcia) 0–3 Brendan Thomas (Irlanda)
Paul Thomerson (Australia) 3–1 Shane Gorman (Irlanda)
Naser Taqi (Kuwait) 0–3 Phisit Chandsri (Thailanda)
Jason Peplow (Malta) 3–0 David Judd (Noua Zeelanda)
Graham Beardmore (Anglia) 3–1 Zuhair Alelaiwat (Bahrain)
Ahmed Galal (Egipt) 3–0 Punait Saqer (Bahrain)
Andrey Vill (Rusia) 2–3 Karim Abdelmeguid (Egipt)
Simon Dent (Anglia) 3–1 Ebrahim Baghi (Austria)
Igshaan Stanfield (Africa de Sud) 1–3 Chris Todd (Australia)
Ammar Taqi (Kuwait) 3–1 Mohanraj Sivasubramaniam (Elveția)
Nasser Bomejdad (Kuwait) 0–3 Elfed Evans (Țara Galilor)
Aidan Owens (Anglia) 3–1 Salim Ali Alsuwaidi (EAU)
Muhammad Azhar Khan (Pakistan) 2–3 Mario Van Herk (Belgia)
Christian Hochmayer (Austria) 3–2 Stephane Ochoiski (Franța)
Paul Temple (Noua Zeelandă) 3–1 Mohammed Al Joaker (EAU)
Esa Kaikumaa (Finlanda) 3–2 Ihab Al-Salih (Irak)
Peter Bertens (Olanda) 1–3 Jason Williams (Canada)
Peter Lesslie (Noua Zeelandă) 3–1 Tom O'Driscoll (Irlanda)
Andrej Maksimov (Lituania) 0–3 Darren Morgan (Țara Galilor)
.
Șaisprezecimi
Joris Maas 0–4 Johny Moermans
Dylan Rees 2–4 Steven Thomas
Alain Vandersteen 4–0 Abdul Mohsin
Ahmed Alhashmi 0–4 Dharminder Lilly
Chuchart Trairattanapradit 1–4 Rupesh Shah
Mohamed Noweir 1–4 Imran Shahzad
Naveen Perwani 4–3 Brendan Thomas
Paul Thomerson 0–4 Phisit Chandsri
Jason Peplow 1–4 Graham Beardmore
Ahmed Galal 3–4 Karim Abdelmeguid
Simon Dent 1–4 Chris Todd
Ammar Taqi 0–4 Elfed Evans
Aidan Owens 4–0 Mario Van Herk
Christian Hochmayer 4–1 Paul Temple
Esa Kaikumaa 4–1 Jason Williams
Peter Lesslie 0–4 Darren Morgan
.
Optimi
Johny Moermans 4–3 Steven Thomas
Alain Vandersteen 2–4 Dharminder Lilly
Rupesh Shah 4–1 Imran Shahzad
Naveen Perwani 2–4 Phisit Chandsri
Graham Beardmore 4–2 Karim Abdelmeguid
Chris Todd 0–4 Elfed Evans
Aidan Owens 4–0 Christian Hochmayer
Esa Kaikumaa 0–4 Darren Morgan
.
Sferturi
Johny Moermans 0–4 Dharminder Lilly
Rupesh Shah 3–4 Phisit Chandsri
Graham Beardmore 0–4 Elfed Evans
Aidan Owens 4–3 Darren Morgan
.
Semifinale
Dharminder Lilly 5–3 Phisit Chandsri
Elfed Evans 5–0 Aidan Owens
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20180 Locație: Snookerland
|
Trimis: Mar 29 Noi 2016, 0:28 Titlul subiectului: |
|
|
LADIES
Optimi
Ng On Yee (Hong Kong) 4–0 Irina Gorbataya (Rusia)
Tatjana Vasiljeva (Letonia) 1–4 Wendy Jans (Belgia)
Jessica Woods (Australia) 4–1 Arantxa Sanchis (India)
Nutcharat Wongharuthai (Thailanda) 4–0 Charlene Chai (Singapore)
Waratthanun Sukritthanes (Thailanda) 4–3 Yuying Xia (China)
Floriza Andal (Filipine) 1–4 Siripaporn Nuanthakhamjan (Thailanda)
Vidya Pillai (India) 3–4 Chitra Magimairajan (India)
Amee Kamani (India) 4–3 So Man Yan (Hong Kong)
.
Sferturi
Ng On Yee 1–4 Wendy Jans
Jessica Woods 2–4 Nutcharat Wongharuthai
Waratthanun Sukritthanes 4–1 Siripaporn Nuanthakhamjan
Chitra Magimairajan 1–4 Amee Kamani
.
Semifinale
Wendy Jans 4–1 Nutcharat Wongharuthai
Waratthanun Sukritthanes 2–4 Amee Kamani
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20180 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
|