Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » CAMPIONATUL MONDIAL 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2017 ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 11 ]
Judd Trump
19%
 19%  [ 8 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
39%
 39%  [ 16 ]
John Higgins
4%
 4%  [ 2 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Yan Bingtao
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 41

Autor Mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 17:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As fi vrut si eu ca aceasta ultima repriza a finalei sa se dispute in regia lui...Alfred Hitchcock!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci...Ding a pierdut pe mana lui ultimul frame...daca se intra in decisiv la cum arata meciul cred ca ar fi fost favorit. Asa a castigat acelasi Mark Selby, oportunist ca de obicei si din ce in ce mai antipatic. Tot meciul se uita in tribuna de parca cerea sfaturi sau incurajari, iar reactiile de la final nu mi-au placut chiar deloc. Mai avea putin si se urca pe masa ca la meciurile de Mosconi Cup de biliard.
Ding cand a castigat cu Ronnie nici macar nu a schitat un zambet, dar sunt oameni si oameni.
O sa avem o finala si mai incalcita avand in vedere cine o va disputa...Dar poate cei 2 se vor ridica la nivelul unor adevarati campioni. Vom vedea.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pot sa spun cu mana pe inima ca e cel mai bun meci de snooker pe care l-am vazut vreodata. Ding a jucat extraordinar, orice safe era un snooker, dar a facut o greseala si a fost pedepsit.
Nu mi-a placut nici mie reactia lui Selby la final, dar am mai vazut astfel de reactii, la Robertson, Liang sau altii. Sunt urate, dar nu stiu daca eu m-as putea abtine in situatia lor. E usor de criticat de pe margine.

"Oportunistul" arata inca o data ca e cel mai bun jucator din lume. Daca nici Ding, jucand asa cum a jucat , nu a reusit sa il doboare, nu il vad bine deloc pe Higgins.
Dar macar am finala de vis pe care o astept de 10 ani. Si mai am si liber de 1 mai, sa pot sa urmaresc linistit.

Bravo baieti!

Ca nota de subsol asa, mi-a parut cel putin la fel de urata plecarea lui Ding din arena fara sa stranga mana arbitrului. E si el de inteles poate, dar tot e urat.




Ultima modificare efectuată de către RVI la Sâm 29 Apr 2017, 20:39, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hawkins n-a realizat in aceasta semifinala nici macar...juma' de norma!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 21:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Statistica, inaintea finalei, a campionatului Oscue din sezonul acesta:
- 3 useri conduc clasamentul cu 149 de puncte, urmati de alti 4 cu 143
- muti a pronosticat corect optimile
- mcteo a pronosticat corect sferturile.

Clara poate distribui linkul google daca considera util...o prealabila verificare fiind recomandata.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul a fost fabulos, dar pe mine m-a iritat comentariul d-lui Ancuta(asta pt ca nu am tinut cont de sfatul Clarei si am ramas pe comentariul in romana). Mi s-a parut lipsit de obiectivitate, tipa la mai toate reusitele lui Mark, ca si cum Ding era victima sigura si meciul se termina cu siguranta dintr-o clipa in alta. Inteleg ca poate omul avea un favorit, dar bre , in fata televizoarelor au fost destui fani oropsiti ai lui Ronnie, care l-au adoptat rapid pe Ding (eu sunt unul dintre ei). Sad
Mark e cu siguranta favoritul finalei de maine, n-am nicio indoiala are genul acesta de oportunism, nu lasa sa-i scape cel mai important trofeu daca-i e la indemana. Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Apr 2017, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vezi, Claudia, de ce-i bine să-i asculți pe cei (mult) mai.. ăăăă... maturi decât tine ? Laughing

Trebuie să-i înțelegem și pe fanii lui Ronnie O'Sullivan : sunt prinși între ciocan & nicovală, iar asta n-are cum să le placă. Pe de o parte, pe Mark Selby nu-l iubesc (ca să mă exprim bând), dar, pe de altă parte, nu le convine deloc nici ideea că John Higgins ar putea avea și el cinci titluri mondiale...

__________________________

Câteva sistematizări de date elaborate de statisticiana Karen Davtian :


. .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 11:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa vezi ca se termina CM si Ebdon e lider la % loviturei de distanta, dar scos din primul tur, nici la siguranta nu statea rau Rolling Eyes

Ma asteptam la mai mult de la Ding, asta poate pt ca mie Selby imi lasa asa o impresie de jucator fara sare si piper, e foarte fad si anost. E un jucator exceptional dar atat


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 12:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au trecut o mie de ani de cand n-am mai scris pe forum si aproape la fel de multi de cand nu m-am mai uitat la snooker. Laughing In fine, am apucat totusi sa vad un pic din Campionat.

Chiar daca Ronnie a fost eliminat, nu am fost foarte suparat. A jucat bine, pentru un part-timer asa cum e el acum a fost un turneu mai mult decat onorabil. Laughing Desi, cand ma uit acum pe ce procentaje a avut nu pot sa nu am un sentiment de regret ca nu e el in finala acum...

Intr-adevar e greu sa te decizi ca fan Ronnie cu cine sa tii azi. Laughing Acum fix 10 ani l-am sustinut pe Selby. Laughing La vremea aia era jucatorul venit aproape de nicaieri si care parea ca nu are nicio sansa in fata lui Higgins care distrugea tot ce ii statea in cale. E drept, imi aduc aminte ca in 2006 reusea o mare surpriza cand il elimina chiar pe Higgins in primul tur. Dar la vremea aia a parut mai degraba o intamplare.
Acum rolurile s-au schimbat, Selby este favoritul...Tocmai de aceea parca as vrea mai mult sa castige Higgins. Rolling Eyes Chiar daca il egaleaza pe Ronnie...Asta e, mai sunt campionate. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 12:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare mă bucur să te revăd, Sevvy ! Finală plăcută, vechi prieten ! Și, bineînțeles, finală plăcută tuturor !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 12:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am mai scris de mult ,am preferat sa citesc ce se comenta pe forum. Este la fel de placut si interesant . Totusi ,ca o impresie pur subiectiva ,din ce am vazut pana acum la cest CM,nu consider meciul Selby-Ding ca cel mai grozav.
Sigur ca fan Ronnie prefer meciurile deschise si de aceea am apreciat mai mult meciul lui Ding cu Ronnie.
Niciodata nu mi-a placut cum joaca Selby(sunt subiectiv desigur ,dar am si argumente ! ).Este orare snookerul propus de Selby de multi ani , jocul anilor ce vin ?Si pana cand ?.Nu stiu !Are tot ce ii trebuie sa castige multe meciuri,dar pentru mine nu e spectaculos deloc !Prefer jocul lui Higgins mult mai variat si mai solid la toate capitolele.
Chiar daca John nu va castiga ,sper ca macar sa joace asa cum a jucat mereu.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 12:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună revenire, Mac, mă bucur să te revăd. O să avem, aici, o finală în familie. Very Happy

______________________________

Ady, dragă Ady, explică-mi tu, te rog, ce înseamnă „fără sare și piper”, la un jucător de snooker ? Mai exact, când anume ar fi Selby fără sare & piper ? Atunci când marchează sutar după sutar, cu un control al bilei albe de te tot miri ? Atunci când iese din snookere imposibile – că de aceea se zice despre el că ”he knows angles better than they know themselves” ? Când se arată versatil, în stare să joace și închis, și deschis, după cum o cere situația ? Când se bucură (dând cu pumnul în aer) că a câștigat în ciuda faptului că un mare star (și conațional !) ar fi dorit tare mult să-și împrumute armia de fani adversarului lui chinez ? Sau când câștigă chiar și cu jocul lui de categoria a patra, așa cum alții nu (mai) prea pot s-o facă ? Am poze ale mai tuturor jucătorilor dând cu pumnul în aer, în momentul unei descărcări de adrenalionă – ba chiar știm noi pre unii carele mai și strigă ”Come ooooooon!” din toți rărunchii. Laughing Se supără numai fanii adversarilor. Ce să le faci ? Înfrângerea e durere, iar durerea face parte obligatorie din viață.

Ceea ce nu-mi place mie nu e că judecăm un jucător – sunt acolo, în lumina reflectoarelor și-i poate judeca oricine. Problema e să-i judecăm pe absolut toți cu aceeași măsură. Adică cinstit. Și, mai ales, să judecăm totul și pe toți numai & numai cu propriile noastre căpșoare, să nu ne lăsăm influențați de nimeni, să nu luăm păreri de-a gata, fie că provin de la diverse microfoane, fie din alte surse de presă mai mult sau mai puțin oficială. Mai ales în materie de gândire, să nu luăm niciodată, nimic de-a gata, așa cum sunt convinsă că știi și tu. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 30 Apr 2017, 12:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Roumain Rolland
Fan


Data înscrierii: 17/Apr/2017
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Nu mi-a placut nici mie reactia lui Selby la final, dar am mai vazut astfel de reactii, la Robertson, Liang sau altii. Sunt urate, dar nu stiu daca eu m-as putea abtine in situatia lor. E usor de criticat de pe margine.

Nu te critic de pe margine, dar vreau să menționez că pot exista interpretări diferite. Dacă învingătorul se bucură cu moderație (sau deloc), putem interpreta că gândește ceva de genul „Nici nu m-am întrebuințat prea tare, a fost floare la ureche”. Pe de altă parte, dacă cel care câștigă se bucură foarte tare, putem gândi că a făcut eforturi foarte mari ca să câștige, că s-a temut foarte mult să nu piardă, ar fi ca un compliment pentru pierzător.

Adi4Ebbo a scris:
E un jucator exceptional dar atat

Ce n-aș da eu să fiu un jucător excepțional, dar atât măcar la table sau la șeptic. Nu dau cu parul, dar e posibil să subestimezi importanța și frumusețea loviturilor de siguranță. La nivelul ăla, sunt convins că nivelul de adrenalină e mare și e mai degrabă ușor să riști încă o lovitură decât să încerci să conservi avantajul jucând la siguranță. Mie îmi place că Selby e cu un dinte mai riguros decât adversarii săi, de unde poate și poziția în clasament. Totodată, admir și curajul și talentul lui Judd Trump. N-am reușit să am favoriți nici pe vremea lui Hendry sau Doherty, nu pot nici acum să am favoriți, deși în fiecare meci am tendința să țin cu cel care e în urmă cu un frame sau două. În fine, orice jucător are calitățile și defectele lui, dar pot fi interpretări diferite. Dacă Selby ar risca mai mult sau Trump ar risca mai puțin, poate ar pierde mai multe meciuri și nu i-am mai vedea în sferturi, semifinale ori semifinale, cine știe !?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Roumain Rolland Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » CAMPIONATUL MONDIAL 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Următoare
Pagina 19 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community