Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » CAMPIONATUL MONDIAL 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2017 ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 11 ]
Judd Trump
19%
 19%  [ 8 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
39%
 39%  [ 16 ]
John Higgins
4%
 4%  [ 2 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Yan Bingtao
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 41

Autor Mesaj
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 17:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

European Masters o poveste romaneasca tipica ?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apăi, cum altfel ?! Poate că altfel va fi cândva, în viitor. Când va deveni Malta regat. Laughing

(Claudia, jur că eu îmi urmez propriul sfat, doar că mai schimb canalele, iar setările pe limba engleză nu se păstrează, așa că se mai întâmplă să aud și frânturi de comentariu românesc. Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce gura aurita (sau spurcata, depinde din ce unghi privesti) am avut cand am spus 6-2 pentru Higgins.

Observ ca Selby a devenit antipatic pentru multa luma (inclusiv pentru mine, recunosc). Personal, nu m-a deranjat bucuria (sau izbucinrea) lui de la sfarsitul meciului cu Ding, insa constanta privire catre loja sa devine o exagerare. Mie (si este o parere pur subiectiva) imi da impresia de ingamfare (parca ar spune "cum e posibil sa nu fi obtinut pozitie? Doar sunt liderul mondial")

Acum urmeaza doar ca Higgins sa nu se creada invingator la 6-2 si sa-l tina la o distanta constanta de 2-3 jocuri pe Selby.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E greu de spus pe cine ar fi preferat sa intalneasca Selby in finala, dar cu siguranta nu l-ar fi ales pe Higgins.John e un jucator care se poate "lua la tranta" cu Selby din toate punctele de vedere:inteligenta in joc, oportunism, tarie de psihic, noroc 8) , breakuri mari(aici se pot incadra mai multi jucatori)...orice.

E greu de intuit ce va fi in continuare, fiecare jucator va arunca tot ce are mai bun in aceasta batalie, si asta nu poate decat sa fie foarte bine pentru auditoriu Smile .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 18:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar baietii astia doi in viitorul sezon,daca vor participa ambii,in marea majoritate a turneelor vor fi in partea inferioara a draw-urilor cu sanse a se intalni in semifinale cu exceptia turneelor castigate de ei si a celor care au ca baza doar clasamentul sezonului respectiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Roumain Rolland , chiar m-ai facut sa mai citesc o data ce am scris acolo. Credeam ca am scris ceva aiurea.
Nu stiu cum ai inteles tu, dar in nici un caz nu ziceam sa ma critice careva pe mine. Nu de mine era vorba. Ziceam ca e usor pentru mine sa critic reactia lui Selby, cand nu sunt acolo.
Si nu bucuria vrunui jucator deranjeaza. Am mai spus asta si in cazul lui Robertson. Poate sa se bucure cum vrea, dar frumos e sa faci asta dupa ce ai dat mana cu adversarul.
Si de ce comenteaza toti anti-fanii selby reactia lui si nimeni nu zice nimic de ce a facut Ding? Scuza are si el, dar sa pleci din arena fara sa-i zici macar "pa" arbitrului e foarte foarte urat. Poate cel mai urat gest aici, de la parada in sosete a rachetei.

Cu fanii rachetei nu ma cert, ca am obosit facand asta. Dar sa-l numiti pe Selby antipatic cred ca e deja cam mult. E unul dintre cei mai simpatici jucatori din circuit.
Daca preferati un joc deschis celui de siguranta, atunci in nici un caz Sullivan-Ding nu este cel mai bun meci al campionatului. Onoarea ii revine meciului Higgins-Allen. Mai multe breakuri 100+, procentaj 94% la buzunar pentru ambii jucatori.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Selby este de nerecunoscut caci nu joaca nimic nici tu atac nici tu aparare beton!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 21:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut prima sesiune, iar cand am vazut scorul m-am mirat si mi-am zis ca l-a obosit Ding in semifinala. Am mai vazut filmul asta, parca in 2014, nu? Joaca bine Higgins, dar cu Mark nu se stie niciodata, asa ca, sa nu anticipam. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Claudia vad ca John incepe a-i face respiratie artificiala lui Mark si s-ar putea ca acesta sa isi revina de tot.




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Dum 30 Apr 2017, 21:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vedem. Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Bună revenire, Mac, mă bucur să te revăd. O să avem, aici, o finală în familie. Very Happy

______________________________

Ady, dragă Ady, explică-mi tu, te rog, ce înseamnă „fără sare și piper”, la un jucător de snooker ? Mai exact, când anume ar fi Selby fără sare & piper ? Atunci când marchează sutar după sutar, cu un control al bilei albe de te tot miri ? Atunci când iese din snookere imposibile – că de aceea se zice despre el că ”he knows angles better than they know themselves” ? Când se arată versatil, în stare să joace și închis, și deschis, după cum o cere situația ? Când se bucură (dând cu pumnul în aer) că a câștigat în ciuda faptului că un mare star (și conațional !) ar fi dorit tare mult să-și împrumute armia de fani adversarului lui chinez ? Sau când câștigă chiar și cu jocul lui de categoria a patra, așa cum alții nu (mai) prea pot s-o facă ? Am poze ale mai tuturor jucătorilor dând cu pumnul în aer, în momentul unei descărcări de adrenalionă – ba chiar știm noi pre unii carele mai și strigă ”Come ooooooon!” din toți rărunchii. Laughing Se supără numai fanii adversarilor. Ce să le faci ? Înfrângerea e durere, iar durerea face parte obligatorie din viață.

Ceea ce nu-mi place mie nu e că judecăm un jucător – sunt acolo, în lumina reflectoarelor și-i poate judeca oricine. Problema e să-i judecăm pe absolut toți cu aceeași măsură. Adică cinstit. Și, mai ales, să judecăm totul și pe toți numai & numai cu propriile noastre căpșoare, să nu ne lăsăm influențați de nimeni, să nu luăm păreri de-a gata, fie că provin de la diverse microfoane, fie din alte surse de presă mai mult sau mai puțin oficială. Mai ales în materie de gândire, să nu luăm niciodată, nimic de-a gata, așa cum sunt convinsă că știi și tu. Very Happy

Clara.poate sa marcheze zeci de breakuri peste 100, tot fara sara mi se pare. Cand ma gandesc la Selby imi vine in minte tipul care da cu creta pe varful tacului si face o grimasa, atat. De departe nu sunt fan Roonie, dar omul e in alta liga a asteptarilor, a aprecierilor, a rezultatelor, e ceva diferit fata de Marrk. Mark, e un jucaotr magnific, calculat, precis, dar cand il urmaresc indiferent de adversar ma pune in situatia sa nu tin cu el ci cu adversarul. Ii lipseste ceva, carisma, tupeul, obraznicia, nesimtirea, ceva... ceva ce in opinia mea il diferentiaza dintre oameni si legende.

John o sa-i predea o lectie de legend Snooker in aceasta finala, o lectie ce nu ivne gratis.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Apr 2017, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 1:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Clara

Excelente imaginile postate, comparatia este una de mare fel care noua amatorilor pasionati de acest sport minunat ne poate face sa intelegem mai bine cat de mica este diferenta intre acesti doi mari campioni.
Observam pe statistici ca cea mai importanta modificare este procentajul reusit de Mark care de la 90% creste la 91% iar acest 1% face o diferenta majora.
Chiar daca e 10-7 si practic fata de 8-4 e diferenta de + un joc intre ei, acel joc castigat de Mark ne face pe noi sa avem parte de o FINALA !!! La 11-6 sau 12-5 totul era gata.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rolling Eyes e gata când ajunge unul dintre jucători la 18 frame-uri câștigate, nu când se face o diferență anume între ei. La fel, un frame nu e gata de la prima bilă roșie căzută în buzunar

PS (scris la scor 12-14): a fost și 10-4 pt Higgins, era "gata" meciul de atunci



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012


Ultima modificare efectuată MihaiMese la Lun 1 Mai 2017, 21:14, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » CAMPIONATUL MONDIAL 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Următoare
Pagina 20 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community