Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » CAMPIONATUL MONDIAL 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2017 ?
Mark Selby
26%
 26%  [ 11 ]
Judd Trump
19%
 19%  [ 8 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
7%
 7%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
39%
 39%  [ 16 ]
John Higgins
4%
 4%  [ 2 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
2%
 2%  [ 1 ]
Yan Bingtao
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 41

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Cand ma gandesc la Selby imi vine in minte tipul care da cu creta pe varful tacului si face o grimasa, atat.

Ce o grimasa, ca se stramba nonstop. Ma tot gandesc sa n-aiba probleme cu maselele Crying or Very sad (mnealui are supranume bufonul?)



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 19:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ehei Moshu a citit in urma cu cateva decenii bune in revista Urzica o epigrama care suna cam asa:O vorba veche au romanii / Si-adevarata ca niciuna: / Cu cat mai sus se-nalta luna / Cu-atat mai mult o latra cainii!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 20:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Excelentă.

Să nu lăsăm ura să se reverse și pe-aici. N-o înțeleg. Cu atât mai mult cu cât e autodistructivă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 23:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot respectul pentru Jan ...dar la bila neagra nu a fost fault

Macar finala s-a mai echilibrat Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Costin_I



Data înscrierii: 01/Mai/2017
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun 1 Mai 2017, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sahistul e atat de bun la jocul de siguranta incat se baga singur in snooker...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Costin_I Trimite mesaj privat
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark...de departe cel mai bun jucator din ultimii ani ...un campion mai meritoriu decat el nu exista !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Mark, un titlu pe deplin meritat, pentru un om deosebit.

La Multi Ani Jimmy !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 1:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark - triplu campion mondial ! Applause



_____________________________


Jimmy s-a uitat și el la meci, cu unii amici de-ai lui :



Acum, la Crucible :



_____________________________


Pentru cine vrea să (re)vadă Arrow Sesiunea a 4-a a finalei



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări, Mark! Un titlu meritat pe deplin. Bravo!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recorduri d-ale lui Selbs :

* pentru cel mai mare premiu din istorie – 375 000 de lire (recordul cu pricina are viață scurtă, în regimul Hearn : va ține numai până la anul pe vremea asta)
* pentru cel mai mare câștig realizat din premii în cursul unui singur sezon : 932 000 de lire. Recordul precedent a fost al lui Stephen Hendry (740 000 de lire).
* egalează recordul numărului de turnee de clasament câștigate în același sezon (5 turnee) – record deținut anterior de Stephen Hendry & Ding Junhui

La capătul unui sezon excelent, acesta este al 12-lea titlu de clasament pentru vechiul & noul campion mondial și al 8-lea din ceea ce se cheamă „turnee din Tripla coroană”. Mark intră acum în categoria celor numai cinci jucători care au reușit să câștige mai mult de două campionate mondiale (ceilalți patru fiind, bineînțeles, Stephen Hendry, Steve Davis, Ronnie O’Sullivan & John Higgins) și în categoria celor numai patru care și-au apărat cu succes titlul mondial.

Mark Selby : „Nu se poate descrie ce simt. E prea fantastic. Sigur că am venit aici plin de încredere datorită rezultatelor pe care le-am avut în acest sezon. A fost un sezon de mare succes, dar și foarte obositor. Am încercat să nu mă gândesc decât la frame-ul pe care-l jucam, să iau meciul frame cu frame. Ieri, am văzut că nu pot să țin situația sub control și m-am trezit că sunt la 4-10, depășit la toate capitolele, mort și îngropat. Probabil că eram pe punctul de a accepta ideea că finala era deja pierdută și că nu exista nicio șansă de a răsturna scorul. Mă gândeam cu groază că John ar putea să câștige în numai trei sesiuni și că trebuia să lupt ca măcar scorul să nu fie prea jenant.

Când am ajuns să mai reduc diferența la 7-10, am început să simt că totuși parcă aș avea resurse să mă impun. Nu pot să vă spun cum am reușit să câștig acele trei frame-uri fiindcă nici eu nu știu. Înainte de asta, mă simțisem la capătul puterilor, jocul meu era la pământ, ratam lovitură după lovitură și-i ofeream lui John ocazii peste ocazii. Cu cât încercam mai disperat să reintru în meci, cu atât mai rău mergea totul. Nu știu, pur și simplu nu știu cum am câștigat cele trei frame-uri, dar asta mi-a dat încredere. Brusc, situația se schimbase și cred că amândoi am simțit acest lucru – eu am adormit aproape înainte de a mă întinde în pat, dar am impresia că prin mintea lui John deja umbla gândul că mă scăpase din mână.

E un turneu foarte greu de dus și de câștigat și din punct de vedere fizic, și psihic. După părerea mea, e cel mai dificil sport din lume. Știu că, în toată istoria snookerului, nu au existat decât trei jucători care au fost în stare să câștige un titlu mondial după altul și sunt cei mai mari dintre cei mari. Ce poți să spui atunci când ajungi să te alături unor asemenea campioni, într-un asemenea record ?! E ca un vis despre care-ți spui că e imposibil.

E o onoare să-l ai adversar pe John, mai ales într-o finală de la Crucible. Este și va rămâne unul dintre cei mai mari jucători din lume.”


John Higgins : „Mark e făcut din granit. A fost un turneu incredibil. Am dat totul și am fost aproape de a câștiga cel de-al cincilea titlu mondial, dar am pierdut în fața unui mare campion. Sunt mândru de cum am luptat, dar el a fost mai bun. Poate că momentul-cheie a fost atunci când am ratat lovitura la acea bilă roz, la buzunarul din mijloc. Aș fi putut duce scorul la 9-3. Acela a fost un frame de mare importanță. Mark a închis masa, sub o presiune enormă. E un campion fantastic.”

_____________________________

Am mai adăugat câteva poze, alături, la Meciuri și rezultate.

_____________________________

Albumul oficial al turneului. Fotografiile sunt realizate de cel mai talentat artist fotograf care a lucrat vreodată în Snookerland : chinezul Tai Chengzhe.

_____________________________

Slavă Domnului, sper să nu mai auzim repetată prostioara aia ridicolă cu „blestemul” (sau mai știu eu ce nume-i dau nedumeriții) că, vezi Doamne, cine câștigă la Beijing, nu se poate, dom'le și pace să mai câștige și la Sheffield. Iată că se poate. Rolling Eyes Laughing

_____________________________

Pleacă și ultimul transport :



Teatrul Crucible își va regăsi adevărata sa vocație ( Wink Laughing ) peste un an.

_____________________________


Dacă vrem să ne amintim Cine ce a câștigat în competițiile profesioniștilor, în sezonul 2016-2017, găsim informațiile grație muncii lui Vallentin Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=1323 Multe mulțumiri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2017, 22:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să mai rămânem un pic în atmosferă. Care credeți că a fost (la acest CM) :

1 cel mai bun meci
2 cel mai slab meci
3 cel mai bun jucător
4 cel mai slab jucător
5 cel mai frumos moment
6 cel mai neplăcut/discutabil moment



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2017, 9:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 cel mai bun meci: Ding Junhui - Ronnie O'Sullivan urmat de John Higgins - Mark Allen

2 cel mai slab meci: Mark Selby - Fergal O'Brien (fara break-uri mari, meci incalcit cu multe ratari)

3 cel mai bun jucător: Ding Junhui a jucat cel mai bine, desi rezultatul il arata pe Mark Selby (Ding a fost peste Mark la statistici, insa doar experienta si oportunismul au facut diferenta)

4 cel mai slab jucător: Judd Trump pt ca a fost eliminat din primul tur desi era favorit la titlu.

5 cel mai frumos moment: Imbratisarea dintre Ronnie si Ding de la finalul meciului

6 cel mai neplăcut/discutabil moment: Reactia de final a lui Mark Selby din meciul cu Ding cu urletele si pumnul in masa.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2017, 16:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 cel mai bun meci - Raman la Higgins - Allen - statistica spune tot

2 cel mai slab meci - K Wilson - Grace, absolut de neurmarit

3 cel mai bun jucător - Selby, e campionul

4 cel mai slab jucător - McGil, a pierdut cu 10-2 fiind cap de serie

5 cel mai frumos moment - imbratisarea Ronnie - Ding

6 cel mai neplăcut/discutabil moment - privirile constante ale lui Selby catre loja sa



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » CAMPIONATUL MONDIAL 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Următoare
Pagina 21 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community