Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » China Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2005, 17:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam asta a spus si el Laughing

* PETER : "Ding outplayed me. He didn't give me much of a chance. I misjudged a couple of safety shots but he knocked in some great long pots and scored heavily when he got in. For me, he's a top 16 or maybe even a top eight player. I couldn't have had a more difficult draw in the opening round - it was like getting Stephen Hendry, Ronnie O'Sullivan or John Higgins. I've not been whitewashed many times in my career and it isn't a nice feeling."

* DING ( la conferinta de presa au venit peste 50 de jurnalisti din ale scrisului & vazut-vorbitului ): "Peter wasn't at his best and I took my opportunities. He only arrived the day before the match and wasn't feeling very well but I'm happy with how I played."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2005, 18:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dinggy se pare ca are de gand sa-si satisfaca compatriotii. Jocul lui este chiar foarte bun si daca o tine tot asa cine stie ce surprize o sa mai avem Rolling Eyes Laughing Bravo lui!



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2005, 19:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Da, este o surpriza de proportii !... Imi amintesc ca am citit o declaratie de acum vreun an, in care Peter spunea ca pustiul ar fi nici mai mult, nici mai putin decit "genial"!... Regret plecarea spre caii lui a englezului, Sad dar raminerea in cursa a unui chinez e un lucru foarte bun atit pentru interesul de care se bucura turneul, cit si pentru popularitatea snookerului in China.

* CHINA OPEN - JOI, 31 martie :

Stephen Hendry - Ryan Day 5-1
Mark Williams - Adrian Gunnell 5-2
Marco Fu - Dave Harold 5-3
John Higgins - Alan McManus 2-5 ?????!!!!!
Steve Davis - Ricky Walden 0-5
Paul Hunter - Jimmy White 5-3
Stuart Bingham - Ding Junhui 4-5
Ken Doherty - Stephen Lee 5-3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 31 Mar 2005, 17:42, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dox



Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 8:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DING-EBDON,inca un film de scurt metraj de tipul 'The pupil beats his own
master".
Ma refeream shi la Maguire-Hendry.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dox Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dox a scris:
DING-EBDON,inca un film de scurt metraj de tipul 'The pupil beats his own
master".
Ma refeream shi la Maguire-Hendry.


Cand l-a batut Maguire pe Hendry Question Exclamation



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 11:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru cei ingrijorati de STEVE : s-a lovit singur, din neatentie : a dat cu capul intr-o usa metalica imediat dupa ce terminase de semnat autografe, chiar inainte de meci. Dupa jocul al treilea, Eirian Williams l-a insotit la infirmeria stadionului, unde Steve a luat un analgezic. Dupa ca s-a simtit tot mai rau, a fost chemat un medic si Steve s-a dus la un spital din apropiere, pentru tomografie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 31 Mar 2005, 17:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 11:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
dox a scris:
DING-EBDON,inca un film de scurt metraj de tipul 'The pupil beats his own
master".
Ma refeream shi la Maguire-Hendry.


Cand l-a batut Maguire pe Hendry Question Exclamation


Numai o singura data si numai intr-unul dintre meciurile de antrenament - povesteste Maguire.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Pentru cei ingrijorati de STEVE : s-a lovit singur, din neatentie : aa dat cu capul intr-o usa metalica imediat dupa ce terminase de semnat autografe, chiar inainte de meci. Dupa jocul al treilea, Eirian Williams l-a insotit la infirmeria stadionului, unde Steve a luat un analgezic. Dupa ca s-a simtit tot mai rau, a fost chemat un medic si Steve s-a dus la un spital din apropiere, pentru tomografie.

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Daca ar fi sa fiu cinica ash zice: Eh, daca sunt mereu grabitzi...
Dar nu-s. Ala a fost doar un gand. Imi pare rau pentru Steve, chiar foarte rau.

Clara White a scris:
John Higgins - Alan McManus 2-5 ?????!!!!!


Chiar ca "?????!!!!!". Crying or Very sad Crying or Very sad Pacat... Sper ca la campionatul mondial sa nu se intample chestii de genul asta. De-abia astept sa vad ce-a declarat. Shocked Rolling Eyes

P.S. O intrebare interesanta... De ce da Jimmy cu limba in palma? Cred ca i-am vazut si pe altzii facand asta, dar nu bag mana in foc. Any thoughts on that? 8) (nu cred ca a mai intrebat cineva asta)

Superb meciul White vs. Hunter;Yet another match la care trebuie sa zic: Imi pare rau ca trebuie sa existe un singur castigator. Ce lovituri, ce frumos...



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce s-a intamplat cu Higgi si cu Matthew.. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Acum..eu cu cine votez? Crying or Very sad
Cred ca ma voi reprofila pe alt blond..pe cel mai blond dintre toti..desigur vorbesc de Paul Hunter! Laughing Sau poate pe Ding Junhui? N-ar fi rau sa-l vedem in finala. Wink
Hmm...de fapt, cred ca tin cu..cel care castiga. Wink Laughing
Enjoy!



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu degeaba am votat eu cu Hunter Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing sunt telepatica... Laughing Laughing Laughing Laughing ...hihihi...dragele mele .. nici nu am cuvinte sa imi exprim fericirea ... cat de fericita pot fi ca Hunter si`a revenit ... Clara imi pare rau pt. Jimmy ... Crying or Very sad Crying or Very sad dar asta e viatza... cum ai zis si tu .. fie ca ei acstiga fie ca ei pird tot timpul vor fi in sufletul nostru si ii vom iubi la fel de mult Embarassed Embarassed



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

luiza_hunter a scris:
Fie ca ei cistiga fie ca ei pierd tot timpul vor fi in sufletul nostru si ii vom iubi la fel de mult.


Da asta e ideea. Si iubirea. Very Happy Ma bucur pentru Paul. Sunt convinsa ca si Jimmy se bucura pentru el. Mi-a placut cum l-a batut pe umar pe blondutz, ca felicitare. Am prins momentul in secventele reluate la sfirsitul meciului. De mult timp avea Paul nevoie de o victorie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos intradevar jocul dintre Jimmy si Paul (eu am vazut meciul de la 4 -0 pana la 4-3; tot la serviciu bineinteles Wink Laughing ). Chiar imi place foarte mult stilul lui Jimmy. De aceea este atat de iubit in Regatul Unit. Pacat ca nu a castigat, dar si Paul merita sa castige.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* PAUL HUNTER, de mult timp in asteptarea unei victorii, a “spart” tiparul pagubos de pina acum in meciul cu Ali Carter, iar ieri, in plus, nici de ghinion nu s-a putut plinge ( o fi cercelusul din urechea stinga - asortat cu verigheta - cel care i-a purtat noroc ?!... Laughing ). E foarte bine pentru moralul lui, mai ales in momentul acesta, cind - doar cine a trecut prin asa ceva stie ce inseamna asta - asteapta rezultatele biopsiei : "I'm using the snooker to try and forget my problems", a marturisit el. "The people here absoultely love snooker and it's great to be supported in the same way that Jimmy is back in the UK," au adaugat, vorba Luizei, “pletele blondine”. Formatul best of 9 il avantajeaza acum ca e in etapa “revenirii” ( ca si pe Ding, din alte motive, desigur ). "I knew it wasn't over at 4-0 because of what Jimmy did to Matthew at the Masters. If I can win four frames on the spin then there's no reason why he can't. The interval did change the flow of the match and I was relieved to finish it off."

* STEVE DAVIS, ce pacat, a fost silit sa se retraga cedind meciul. Crying or Very sad Chiar inainte de inceperea acestuia, asaltat de fani, s-a oprit sa semneze programe si fotografii la intrarea in stadion, dupa care s-a intors, grabit, sa patrunda in incinta si a dat cu simpaticu-i cap roscat drept in canatul de otel al usii, ceea ce ar fi caraghios daca nu ar fi si ingrijorator. Socul s-a manifestat imediat printr-o persistenta durere, pe care, insa, Steve nu a luat-o in serios pina in momentul in care a inceput sa aiba o senzatie de ameteala. Dupa ce analgezicul a ramas fara efect, doctoral i-a recomandat o tomografie si a accentuat urgenta efectuarii ei. Deci, Steve s-a urcat singur in ambulanta si s-a dus la spital. Lui RICKY WALDEN, care, probabil, nici nu visa sa ajunga in sferturi, nu i-a mai ramas altceva de facut decit sa accepte o victorie nemuncita si neincununata de glorie. "I suppose the result is the main thing but it's only snooker. If Steve feels rough it's right he should stop.It’s not the way I would want to win, but there was nothing I could do and I am delighted to be through to the quarter-finals. I was devastated after losing my qualifier for Sheffield, it was such a big match. I’ve not played my best snooker over here but I’ve ridden my luck. I’m really looking forward to playing Stephen Hendry now, those are the matches we all want to play and I won’t shy away from it."

* STEPHEN HENDRY nu s-a dus sa vada Marele Zid si, cum Marele Zid nu a venit la el Laughing , scotianul s-a multumit cu o victorie asupra oarecum neajutoratului RYAN DAY. Stiam ca Stephen e un matinal, dar ieri s-a trezit cu ceva efort : "I wasn’t looking forward to playing at 10.00am but luckily I had a good night’s sleep. It’s a little strange to have the top two ranked players left in the tournament playing at 10.00am in an empty arena. In fact, it was surreal but we both coped okay."

* ALAN McMANUS, omul care mai degraba trece neobservat - dar care, se afla in Top 16 din 1992 ! - l-a eliminat pe HIGGIE. "I played fairly well and John made a few mistakes, which I didn’t expect because he’s such a strong player. It’s a good win and it gives me some confidence. It would be great to go all the way here but I’ll just take one match at a time. I always enjoy playing overseas and the conditions here are excellent. I also love going to see the sights. I went to the Great Wall yesterday with John and Chris (Small) which was fantastic - how they built it is mind-boggling. At this time of year everyone starts looking at the ranking list. Sheffield is the big one but every match I win here is a bonus."

* Sarbatoritul de miine, DING, l-a expediat acasa pe STUART BINGHAM. Nu a mers totul ca uns, fiindca dupa ce a ajuns sa conduca cu 4-1, si-a cam pierdut firea si s-a vazut egalat la 4. In jocul decisiv, bila roz a dovedit azi simpatii ... galbene si exit Stuart. "I played very well for the first few frames, then I made a lot of mistakes because I was so eager to win. I’m happy that everyone was supporting me, but that also put me under a lot of pressure. My game was only 40 per cent tonight, I made too many mistakes. Now I have to focus on my match against Marco and I know it won’t be easy because we practise together. I will try my best and I think I have a chance to win." Cadoul de aniversare : meciul cu Marco Fu. Ding-dong.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 1 Apr 2005, 12:43, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 31 Mar 2005, 23:45    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Hihi. Toate frumoase. Very Happy Daca te intalnesti si cu o declaratie a lui John, mi-o dai si mie, te rog, Clara? Very Happy
In ceea ce priveste meciurile, sa zic ca sper sa castige Marco FU, nu pentru ca ash avea ceva cu Ding, ci, simt nevoia sa repet pentru a mia oara, pentru ca-mi este dor de jocul lui? Very Happy
Cred ca un meci dur va fi cel intre Ken si Paul. Paul e intr-o forma buna, iar pe Ken eu inca nu l-am vazut jucand... Sunt tare curioasa.
Fortza-n tac everyone si delightful matches!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Apr 2005, 2:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nimic nu pare sa fi spus Higgie !... Sad Nici Jimmy. Si nu sunt ei oamenii care sa se puna in silenzio stampa. Nici Mark, nici Ken. Astia doi de la urma sunt mai 'mutulici'de felul lor, nu se si lanseaza in monologuri de cum li se propteste cite un microfon sub nasuc, ca stie toata lumea cine ... Rolling Eyes Desi atunci cind vorbeste, Ken le zice al naibii de bine. Poate au fost grabiti sa plece...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » China Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 3 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community