Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Campionatul internațional 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga in acest an ?
Judd Trump
7%
 7%  [ 1 ]
Robbie Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
14%
 14%  [ 2 ]
Martin Gould
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Mark Allen
14%
 14%  [ 2 ]
Yan Bingtao
14%
 14%  [ 2 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2017, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STREAMING

Redboy a scris:


Mulțumiri lui Ocnenodis hg pentru link-uri ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2017, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Alan McManus & Zhang Yong își vor continua meciul îndată ce se va putea.

* Kurt Maflin a început în forță, cu trei sutare în primele patru frame-uri, dar a pierdut în decisiv. So near, so far.

* Mark Selby și-a început apărarea primului dintre cele patru mari titluri câștigate în sezonul trecut, așa că nu-l mai vedem în extremitatea de jos, ci chiar în capul tabloului.

* Slavă Domnului, avem și un cu totul alt gen de sponsor titular : OPPO mobile phones sună mult mai bine decât obișnuitele firme de pariuri care au luat locul cândva obișnuitelor firme producătoare de țigări, ca și cum, cronologic luându-le, a doua adicție, spre deosebire de prima, ar hi mai morală & mai puțin nocivă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danypop
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Oct/2016
Mesaje: 181
Locație: marghita

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2017, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce forma de joc arată Judd Trump Applause



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players Championship 2021, Campionatul Mondial 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danypop Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2017, 23:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Știu că nu e locul cel mai potrivit pentru subiectul ăsta dar o să îmi asum riscul de a fi puțin off-topic și a încerca să-mi lămuresc o mare nedumerire. Am tot auzit la comentatorii români cum că Robertson nu ar prinde Mastersul (el fiind acum pe poziția a 7-a) dacă nu are rezultate bune. Din cauza faptului (sau datorită) suspendării lui Bingham, el va putea participa la Masters de pe poziția a 17-a. Am urmărit degeaba atâta timp sportul ăsta și eu încă nu am înțeles sau este o eroare ? Eu știu că tabloul pentru Masters conține primii 16 din clasamentul pe ultimii 2 ani. Oare îmi scapă ceva ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mr.GloSs, lista pentru Masters nu e decisă de clasamentul oficial din acest moment, unde, într-adevăr, Neil e pe locul al 7-lea. După Campionatul Regatului Unit, clasamentul se actualizează și tocmai acel (mai nou) Top 16 va furniza numele „masteriabililor,” iar australianul e în pericol să nu se numere printre aceștia. Ultimul lui titlu mare a fost la Campionatul Regatului Unit din urmă cu doi ani ! La actualizarea de pe 11 decembrie, Neil se poate trezi pe locul 17.

Dacă însă un Top 16-ist nu poate lua parte la turneul de la Ally Pally (cum e cazul lui Bingo), nu se va renunța la un meci din programul competiției cu un simplu walk over (biletele sunt, cred, deja vândute), ci se va introduce în tablou numele ocupantului locului 17.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 8:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara dar Moshu utlizeaza in mod curent Clasamentul Mondial Provizoriu stil clasic,adica cel folosit pana la introducerea actualului clasament mondial oficial,deoarece nici Provisional End-of-Season Rankings care apare in site-ul WPBSA si in cel din Snooker.Org nu il satisfac caci ele se intocmesc luand in calcul si rezultatele din tururile de calificare disputate in avans.
Are dreptate Mr.GloSs caci clasamentul mondial oficial face un pas doi inainte si apoi unul-doi inapoi iar pe baza sa nu se pot face pronosticuri...
Tu ai dat exemplul lui Neil Robertson dar alt exemplu mai concludent este cel al lui Mark Allen care in clasamentul mondial oficial este pe un loc linistitor 11 dar el saracutul in cel provizoriu clasic si End-of-Season este pe locul 21 la o distanta considerabila fata de ocupantul mantuitorului loc 16,care momentan este chiar...Neil Robertson,si nu pare a fi in stare a castiga vreun turneu spre a reveni pe un loc mai sigur,




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Lun 30 Oct 2017, 11:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 10:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Norocos nevoie mare tailandezul Akani Songsermsawad care la doua turnee consecutive ajunge in faza saisprezecimilor fara a introduce macar o bila in vreun buzunar al unei mese de joc in faza premergatoare acesteia.Daca la turneul Shanghai Masters Stuart Bingham a fost suspendat iata ca la Daqing iranianul Hossein Vafaei nu s-a prezentat.Si asa Akani isi va adauga prin clasamente 8 500 £...si un adversar mai accesibil la UK Championship avand in vedere sistemul de aranjare a jucatorilor in draw-ul turneului respectiv.




Ultima modificare efectuată Ocnenodis hg la Lun 30 Oct 2017, 14:39, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 11:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă mulțumesc frumos amândurora pentru explicații. Notworthy Acum am înțeles de ce pică în clasament. Uitasem complet că a câștigat UK în 2015 și că va mai pierde din bani în clasament.

On: Se pare că suntem aproape de 3-3 în meciul Selby-Cao Yupeng. Nu pot să nu remarc aceeași atmosferă tipic chinezească la meciurile de snooker. Foarte rar se aud aplauze sau vociferări în urma ratărilor. Cred că este foarte trist pentru jucători să joace așa. M-am uitat peste meciurile din sesiunea de seară și am remarcat un meci foarte interesat, meciul lui Ronnie. Mă aștept la o dispută bună mai ales pentru că puștiul chinez joacă acasă. Sper, măcar acolo să fie publicul puțin mai dezmorțit.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 11:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana una alta Barry Hawkins a "evitat" o posibila intalnire in faza optimilor cu R.O'Sullivan pierzand disputa cu Jack Lisowski la un scor usturator pentru unul dintre granzi.
Nici Shaun Murphy nu se simte prea bine la Daqing...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 11:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere, Mr.GloSs.

Moshule, eu am o abordare mai pragmatică a problemelor clasamentului : în general, nu-mi bat capul cu ele. Laughing Cu atât mai puțin cu urmărirea clasamentului pe stil vechi, tocmai pentru că e pe stil vechi și ceea ce contează e cel pe stil nou. Mie mi se pare că o listă ”end-of-season” presupune cel puțin la fel de multe presupuneri ca celelalte variante de clasament provizoriu-anticipativ. E și motivul pentru care, când scriu ceva pe tema asta, nu enunț niciodată certitudini, ci prefer exprimări mai „neangajante” cu „e în pericol să,” „(s-)ar putea să” etc. Laughing

În orice caz, nu am ales eu exemplul lui Neil – n-am făcut decât să-i răspund lui Mr.GloSs, care la Neil se referise.

Revenind la Masters, trebuie spus că mai există, teoretic și posibilitatea unei alte decizii : cea de a se oferi un wildcard altcuiva decât ocupantului locului 17. Este însă o variantă care mi se pare nerecomandabilă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 11:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Clara intr-un fel ai dreptate Moshu find mai "inapoiat" in ce priveste data nasterii prin...mileniul trecut!!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 11:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În privința asta, suntem la fel. Laughing

Va fi interesant să vedem cine anume va fi primul campion mondial născut după anul 2000. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci,draga Clara,ne potrivim in mai multe privinte de aceea in cazul nostru se adevereste vorba care spune ca aceia care se potrivesc se aduna...si pe forumul acesta!!!
Moshu mai isi spune parerile si pe Facebook intr-un grupulet pastorit si de Alex Crisan si in limba noastra de pe plaiurile mioritice mai posteaza prin grupul norvegienilor de la Snooker.Org unde este in relatii destul de bune cu Hermund Ardalen cel care face acolo cam exact ce faci tu pe forumul acesta.Pana si in grupul AfricaBCS a postat find introdus acolo de Mohammed Kammah boss-ul african care are functie si prin IBSF fapt care nu este usor de realizat pentru un amator anonim.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îi cunosc, bineînțeles. Numai că nu prea fac același lucru pe care încerc să-l fac eu, de acușica 14 ani încoace, fiindcă acolo lucrează o cohortă de voluntari și/sau angajați ai site-ului. Aici, nu e cazul. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 30 Oct 2017, 12:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ehei cred ca iti amintesti faptul ca Moshu chiar de la prima sa aparitie pe forum ti-a recunoscut aceste merite.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Campionatul internațional 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community