Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Campionatul internațional 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga in acest an ?
Judd Trump
7%
 7%  [ 1 ]
Robbie Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
14%
 14%  [ 2 ]
Martin Gould
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Mark Allen
14%
 14%  [ 2 ]
Yan Bingtao
14%
 14%  [ 2 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
danypop
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Oct/2016
Mesaje: 181
Locație: marghita

MesajTrimis: Mie 1 Noi 2017, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am votat șTrump. Pare in forma Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players Championship 2021, Campionatul Mondial 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danypop Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 1 Noi 2017, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Moshu nefind nici Phitia nici Sf.Duh care le stie pe toate nu obisnuieste a face pronosticuri.Din partea lui ar trebui sa castige chinezul Yan Bingtao spre bucuria lui Neil Robertson care ar scapa de invitationalul Champion of Champions.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Noi 2017, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing În legătură cu Trinitatea, nu-mi permit glumițe, iar Pythia nu cred că e pe lista membrilor forumului – o fi fost și e posibil să-i fi dat "ban" pentru cine știe ce prostie o fi spus că, altminteri, la pronosticuri aiurite n-o întrecea nimeni Wink ). Dar tocmai asta înseamnă a pronostica : a face o previziune asupra viitorului pe baza analizei prezentului. Nu înseamnă a ști, ci a presupune și singurul lucru care ne-ar putea împiedica să facem presupuneri ar fi teama de a ne înșela – adică, în fond, orgoliul. Care orgoliu ar hi bine să nu hie chiar așa de mare. Laughing

Neil Robertson poate juca în Campion(at)ul campionilor numai dacă la Daqing câștigă fie Mark Selby, fie Judd Trump, fie John Higgins. Și Yan Bingtao l-ar putea scoate din tabloul Campion(at)ului campionilor, dar și Ali Carter, Mark Allen, Robbie Williams sau Martin Gould.

În orice caz, în sferturi, mi se pare că sunt cel puțin două meciuri foarte interesante : Trump v Allen și Higgins v Yan. (Nu fiindcă eu aș crede că meciul Selby v Williams e deja câștigat de campionul mondial, ci fiindcă s-ar putea ca Robbie Williams să creadă chestia asta. Sper să nu fie așa.) Sinceră să fiu, cel mai mult mă atrage întâlnirea dintre Higgins & Yan. Într-un fel, e și o (altfel de) confruntare între Higgins & O'Sullivan. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Noi 2017, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Citat:
Nu-mi vine a crede că WPBSA-ul nu face presiuni mai mari asupra chinezilor să rezolve odată problema asta a costului biletelor.


Gând la gând fără bucurie : Neil Robertson tocmai a strâns o grămadă de "like"-uri, pe Tweeter, cu un mesaj extrem de actual : "Make tickets for FREE!!!!! Charging Chinese people a months wages to watch a match is scandalous!"

Nu știu dacă biletele ar trebui să fie chiar gratuite, dar a cere salariul pe o lună pentru vizionarea unui singur meci de snooker este nu exagerat, ci o sfidare nerușinată. Nu că m-aș mira vreo clipă de asocierea gemelară între noțiunea de nerușinare și cea de regim comunist. Respectiva asociere e mai mult decât gemelară : e definitorie. La fel de definitorie ca și cruzimea rece a conducerii, indiferent de nivel. Conducătorilor comuniști li se rupe-n 14 de cei conduși : organizatorii chinezi ai turneelor de snooker (evident, în parteneriat strâns cu autoritățile locale), își iau banii din drepturile de difuzare TV. Fanii snookerului n-au decât să se uite, amărăștenii, la televizor, iar sălile n-au decât să fie goale. Și cum nesimțirea comunistă e soră geamănă cu prostia, ștabii de partid & de stat nu-și dau seama că se fac de râs în lumea-ntreagă. Sau poate că, laolaltă cu ștergerea majorității bunelor obiceiuri din bătrâni, s-a șters și teama tradițională de „pierderea obrazului”.




N-o fi fost meciul cel mai interesant din turneu, dar „peisajul” e foarte deprimant. La fel ca acum câteva zile, când Kyren Wilson a făcut primul lui break maxim într-o arenă, practic, goală, răsplătit de aplauzele a unul sau doi oameni. Presupun că erau ușierii. Rolling Eyes

_________________________________




_________________________________

Încă nu m-am hotărât cu cine să votez, la poll : probabil, cu Selbs, care e cu atât mai greu de învins cu cât meciurile au un format mai impresionant. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Noi 2017, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am văzut chestia asta de atâtea ori : mânzoci care ies în arenă & fac praf din favoriții ultratitrați, ultravotați în pronosticuri etc pentru ca, de regulă, să se împiedice în meciul imediat următor, în fața unui adversar aflat mult sub valoarea primului. De aceea am stat în așteptarea meciului contra lui Ricky Walden. Victorie, dar mi-am zis că poate e în prelungirea șocului adrenalinic din ziua precedentă. Nu m-am lăsat convinsă nici de meciul contra lui Jack Lisowski. Abia meciul de azi al lui Yan Bingtao era, în ochii mei cel puțin, testul definitoriu al puștanului, iar puștanul l-a trecut cu brio. Poimâine, va debuta într-o semifinală de turneu clasificant. Îl așteaptă un alt test, cred eu, mai puțin dificil decât cel de azi pentru că, deși nejucând nemaipomenit, Higgins rămâne unul dintre marii maeștri ai snookerului complet.

Păcat că Eurosportul a ales meciul Trump v Allen. Cei doi jucători constituie unul dintre numeroasele exemple de duo-uri formate din snookeriști excelenți, care însă, împreună, uneori, fac meciuri mediocre.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 2 Noi 2017, 16:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 2 Noi 2017, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata un exemplu de lipsa de respect fata de cei mai in varsta care nu cred ca este rod al diferentei de cultura intre extremul orient si batranul continent intruchipata in Yan Bingtao care dupa ce l-a trimis in corzi pe Ronnie O'Sullivan cu cateva zile inainte recidiveaza facand acelasi lucru cu John Higgins.
Deh!Ai nostri tineri,chiar unii mai trecuti,se grabesc sa le faca loc de trecere mai departe celor mai in varsta si cu palmares mai bogat.




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Joi 2 Noi 2017, 16:41, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Noi 2017, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Curat lipsă de respect ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 3 Noi 2017, 0:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Vin 3 Noi 2017, 10:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce jucator modest Gould.Normal ca defileaza Selby cand intalneste astfel de jucatori slabi,slabi de tot.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 3 Noi 2017, 11:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deh!Trebuie sa aiba si Neil Robertson un mantuitor care sa ii bage in buzunare cel putin 12 500 £ o suma pe care Moshu ca pensionar nu o ia nici in trei ani.Insa pentru asta Mark trebuie sa castige si finala.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 3 Noi 2017, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 3 Noi 2017, 17:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca tanarul jucator chinez Yan Bingtao va mai reusi cateva asemenea evolutii si la alte turnee este posibil ca granzi din Top 16 spre sfarsitul acestui sezon sa exclame precum romanii ingroziti din antichitate:Hanibal ante portas!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 3 Noi 2017, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



S-a anunțat, azi, că turneul rămâne la Daqing și pentru următoarele sezoane, cu fondul de premii crescând, treptat, de la trei sferturi de milion de lire cât e acum, la 775 000 de lire în sezonul viitor, 800 000 de lire în sezonul 2019-20 și, în fine, 825 000 de lire în sezonul 2020-21.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 4 Noi 2017, 9:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se vede treaba ca Marcu va castiga trofeul maine la Daqing!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Noi 2017, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Se vede treaba ca Marcu va castiga trofeul maine la Daqing!!!!


E aproape sigur. Laughing

_________________________

Eu una (spre deosebire de Daniel Bontea, amabil, ca întotdeauna Wink ) nu încerc neapărat să găsesc scuze pentru chix-ul posibil (probabil ?) al junelui chinez de 17 ani (dacă asta este vârsta lui reală, fiindcă atunci când vine vorba de sportivii chinezi și de cei ruși, nu se știe niciodată cum stau lucrurile cu adevărat Laughing ), dar cred că jucătorul deja și-a arătat talentul & pregătirea tehnică & mentală. Aș zice chiar maturitatea tehnică & mentală. Nu că n-ar mai avea ceva de dovedit. Are, din plin. Dar are și timp. S-ar putea ca, în acest moment, el atât să poată face. Îl așteaptă însă un mâine competițional foarte însorit, chiar dacă mâinele acela nu e cel calendaristic, de 5 noiembrie.

(Și apropo de mișmașurile cu vârsta sportivilor, nici românașii n-au fost uși de biserică, mai ales în gimnastică. Rolling Eyes )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Campionatul internațional 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community