Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Mastersul de la Shanghai 2017
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga in acest an ?
Judd Trump
40%
 40%  [ 4 ]
Jack Lisowski
10%
 10%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
50%
 50%  [ 5 ]
John Higgins
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 10

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Oct 2017, 19:11    Titlul subiectului: Discutii Răspunde cu citat (quote)

Știu sigur că Barry Hearn ține foarte mult la această competiție. Poate și pentru că-i place mai mult Shanghai-ul decât Beijing-ul. (Încă un lucru asupra căruia sunt total de acord cu el – ceea ce, evident, nu poate decât să-l flateze. Laughing ) Shanghai-ul este, cred, singurul oraș chinezesc în care spurcăciunile de comuniști n-au reușit să distrugă chiar toate clădirile vechi, cu arhitectură occidentală, astfel încât un european poate să nu se simtă chiar așa străin. Un fel de Paris al Chinei, adică.

Premiile celor mai buni jucători ai turneului au crescut aș zice chiar spectaculos :

2017
Campion : 150 000 lire sterline
Finalist : 75 000
Semifinaliști învinși : 32 000
Sferturi : 18 000
Optimi : 12 000
Șaisprezecimi : 7 000
Runda a 2-a : 4 000
.


2016
Campion : 85 000 lire sterline
Finalist : 35 000
Semifinaliști învinși : 19 500
Sferturi : 12 000
Optimi : 8 000
Șaisprezecimi : 6 000
Runda a 2-a : 3 000
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 16 Noi 2017, 16:12, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 13 Oct 2017, 9:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca Shaun Murphy este un baiat finut si i-a dat posibilitatea micutului chinez sa traga o fuga in patria mama caci noi nu suntem nemti sa spunem Vaterland adica tara tata!!!
Macar Kyren Wilson are scuza ca a fost eliminat de un veteran...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Vin 13 Oct 2017, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil nu-si revine din mediocritatea deja consacrata a ultimilor ani, 2-3 cu jucatorul care pierduse ultimele 2 intalniri, 0-4 si 0-6 in fata lui Trump!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 18 Oct 2017, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a anunțat azi că turneul va fi transmis și de Eurosport.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 10 Noi 2017, 18:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cauza necunoasterii vreunei limbi straine am interpretat eronat partea de stire care se referea doar la faptul ca acele sunt intalniri amanate nu ca vor fi date in direct in prima sesiune a zilei de luni.Despre numarul de mese de la care vom avea imagini va voi anunta in timp util la LIVE Stream.
In orice caz nu cred ca iubitorii de snooker europeni si-ar sacrifica niste ore bune de nani-nani pentru vedea intalniri disputate la orele cand somnul este mai adanc si dulce.




Ultima modificare efectuată Ocnenodis hg la Sâm 11 Noi 2017, 12:13, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 10 Noi 2017, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri pentru informație, dar cam așa e : greu pentru cei care nu-s matinali. Eu una, ce să zic, abia de-s capabilă de eroismul unei treziri pentru meciurile din a doua sesiune (chinezească).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 12 Noi 2017, 10:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta da stire bomba!
Ding Junhui detinatorul titlulu nu va fi prezent la Shanghai spre a si-l apara!
Asa scrie negru pe alb pe site-ul World Snooker la Scores pagina Sesions:
Match 4 Ding Junhui ...v W/O Mei Xi Wen


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Noi 2017, 12:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se mai întâmplă. Nici Ali Carter nu și-a apărat titlul de la Openul mondial. Ding avea, într-adevăr, o problemă cu ochii. Credeam însă că până la turneu o să-i treacă. Bucuria lui Mei Xiwen ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Noi 2017, 8:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Afișul :




* Azi, Jack Lisowski a intrat în „clubul” marcatorilor a cel puțin 100 de sutare. 8)

* Foarte bună ideea de a înlocui chestia aia „modernă” & informă cu un trofeu clasic :



O altă foarte bună idee a fost că, de data asta, o mare parte a ceremoniei de deschidere s-a desfășurat afară, profitându-se astfel de fundalul spectaculos al fluviului Huangpu și al cartierului Pudong, care e inima financiar-bancară a metropolei.

În fine, o a treia idee foarte bună a fost ca pentru tot PR-ul deschiderii să fie ales Dominic Dale, care are talentul de a se face simpatic, tuturor, din prima clipă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 13 Noi 2017, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saracutul Ronnie va trebui sa dispute miercuri doua intalniri cel din Last 64 find unicul disputat in sesiunea de dimineata iar cel din Last 32 in ultima sesiune a zilei.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Noi 2017, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai am de făcut o remarcă referitoare la Eurosport : dacă menționezi un rezultat care ar putea fi numit, să zicem, „neobișnuit” (Luca Brecel 6–4 Mark Selby, la recentul turneu de la Coventry), fie c-o faci pentru a adăuga la capitalul de respect & simpatie al cutărui jucător (în acest caz, Luca Brecel), fie pentru a diminua din capitalul de respect & simpatie al cutărui jucător (în acest caz, Mark Selby), fie pentru a informa publicul asupra unui dat obiectiv (cu atât mai mult !), atunci nu scoți respectivul rezultat din contextul său exact. (Evident, primele două variante sunt pur teoretice, întrucât Daniel Bontea nu suferă de subiectivism, drept care n-am de ce să-i fac vreun proces de intenție.) Fapt este că meciul cu pricina nu s-a prea desfășurat în condiții normale. Nu mai spun eu, aici, de ce fiindcă, nu-i așa, cine lucră cu informațiile trebuie să se... informeze. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Noi 2017, 18:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Saracutul Ronnie va trebui sa dispute miercuri doua intalniri cel din Last 64 find unicul disputat in sesiunea de dimineata iar cel din Last 32 in ultima sesiune a zilei.


Sunt convinsă că și sărăcuțul Ronnie va ieși cu bine & viață din înfiorătoarea încercare existențială & profesională de a susține două mecișoare pe zi, așa cum s-a întâmplat, chiar azi, cu sărăcuții Billy Joe Castle, Chen Feilong & Soheil Vahedi. Laughing

Las deoparte valoarea : numai experiența lui e de cel puțin două-trei ori mai mare decât cea a tuturor celor trei citați, luați laolaltă. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Lun 13 Noi 2017, 19:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doar de 2 -3 ori e o formula politicoasa. Avand in vedere ca Vahedi si B.J. Castle sunt in primul an de profesionism iar Feilong nu e profesionist, cred ca toate frameurile jucate de cei 3 in circuit sunt mult mai putine decat cele ale lui Ronnie dintr-un an cu prezenta normala in turnee



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Noi 2017, 23:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Eu mi-am făcut socoteala, mai în glumă, mai în serios, cam așa : Ronnișor a luat viața competițională-n piept foarte devreme. Ocazie de-a scoate din arhivă o poză neclară, dar simpatică, de pe când era un puști dolofan, de vreo 8 ani, care începea să câștige turnee măricele :



Am adunat plecând nu de la vârsta lui de 8, ci de la cea de 12 ani, deci pre-pro & pro și ar tot fi vreo 30 de ani de meciuri. Pe de altă parte, celor trei din lumea competițiilor EASB, EBSA, IBSF, ACBS și chiar WPBSA, le-am făcut credit cam cu 8-10 ani de căciulă, dar, având în vedere frecvența turneelor la care au luat parte ca amatori sau chiar ca amatori-wildcardiști în evenimente pro, mi-am zis că o medie rezonabilă ar fi de vreo 3 ani, deci un total general de vreo 9-10 ani.

În calcul intervine și constanta T (Treacă de la mine”). Mai ales că, nu-i așa, aritmetica nu spune chiar totul. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Mar 14 Noi 2017, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Calcul perfect Very Happy Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Mastersul de la Shanghai 2017 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community