Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Seria națiunilor britanice 2017-2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 13:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare minune! Partea de sus a tabloului o putem asemui asa cum este intr-o expresie populara...sat fara caini.Mai precis fara dulai de rasa ci doar cu niste catelandri care incep a musca basca si niste caini batrani care mai musca si ei cate odata pe cine pot!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Mesajul lui Mark King, pe Twitter : „Mi-a plăcut la nebunie să fiu campion, aici, și mi-a plăcut la nebunie să lupt, în încercarea de a-mi apăra titlul. Bravo, tinere [Yan Bingtao] și succes tuturor celor rămași în competiție, de unde sper să aibă și ei amintirile frumoase pe care le am eu.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie e condus 3-1 de tanarul Slessor si se pare ca nu ii merge deloc jocul. Iar si-a subestimat adversarul si s-ar putea sa il coste.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 16:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a "retras" si Ronnie!Milionul acela de lire daca ar fi fost pus la o banca ar fi facut in contiuare multi pui!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*
Cristi a scris:
Ronnie e condus 3-1 de tanarul Slessor si se pare ca nu ii merge deloc jocul. Iar si-a subestimat adversarul si s-ar putea sa il coste.


Și l-a costat.



______________________


* Scuze pentru autocitare, dar nu pot decât să mă repet :

Citat:
În legătură cu arhivehiculata presupunere conform căreia Ronnie O'Sullivan ar urmări, mai nou, milionul seriei, am de spus un singur lucru : dacă așa e, englezul ar avea de câștigat patru turnee de clasament într-un singur sezon, performanță pe care n-a reușit-o niciodată, nici măcar în anii glorioși ai maximului randament. A câștigat numai o singură dată, nu patru, ci trei turnee de clasament, iar asta s-a întâmplat cam demult, în 2004-2005.

În teorie, imposibil n-ar fi, fiindcă deja s-au câștigat câte patru turnee de clasament/sezon – nu mai departe decât în sezonul trecut (performanța lui Mark Selby), ba chiar și cinci turnee de clasament/sezon (performanțele lui Stephen Hendry, Mark Selby & Ding Junhui). Dar Ronnie n-a avut niciodată atâta constanță.
.


Reality check : dacă Ronnie O'Sullivan nu poate să facă un anumit lucru, în snooker, nu înseamnă că acel lucru e imposibil de realizat.

Fanii & comentatorii (categorii care, uneori, coincid Wink ) pot căuta și chiar găsi scuze & explicații, dar în sport & viață, au fost catalogate ca „imposibile” o mulțime de performanțe care, în timp, au fost reușite, egalate & depășite.

* Mark King și-a scos la licitație vesta purtată la Belfast, în beneficiul unui băiat bolnav (al cărui nume, bineînțeles, nu l-a dat publicității). Unul dintre licitatori a fost unchiul lui Judd, James Trump, care a oferit 1000 de lire sterline.

* NU, Chris Wakelin nu joacă, în acest moment, cu Ronnie, ci cu Jimmy. Important e că nu joacă rău deloc. Laughing

* Bine că aud și eu, la Eurosport, numele lui Liam Highfield pronunțat corect. Prenumele, mai ales, care se citește exact așa cum e scris.

* Drept zice Daniel Bontea : meciul Higgins v Wilson a fost cel mai bun al turneului – până acum, cel puțin.

__________________________





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 19:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dintre sfert finalistii alesi, doar Bingtao si Williams vor juca in optimi.
Nu-mi ramanr decat sa sper ca unul dintre cei doi va castiga turneul, ambii fiind capabili de cel putin inca 3 victorii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In 16-zecimi, cu excepția lui Mark Williams, toți cei care au făcut breakuri de +100 au pierdut. In altă ordine de idei premiul la acest turneu e 70.000 lire. La UK premiul (cel mare) e 170.000 lire. Sigur unii dintre jucători preferă câteva zile de pregătire în plus



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu când s-a mai văzut situația, ca în optimile unui turneu major, sa fie doar un singur jucător din Top 16. Mă aștept la o surpriză și anul acesta (deși, matematic avem șanse mari să avem câștigătorul din afara lui Top 16) pentru a păstra "tradiția" turneului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Noi 2017, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În registru mai frivol-tabloidizant : bine-i mai merge lui Mike Dunn (măcar din punct de vedere snookeristic Wink ) de când s-a-nsurat ! Azi, deja a învins un alt proaspăt însurățel (Michael Holt) & pe Joe Perry și iată-l și calificat în sferturi !






Nu cred însă că victoria asta îl miră așa cum l-a mirat pe Elliot Slessor, victoria asupra lui Ronnie – tânărul a crezut că poate să renunțe la cazare chiar înainte de meci. Și-a spus că avea să plece, repede, acasă. Numai că a câștigat și apoi a trebuit să-și facă rost de o altă cameră... Laughing

___________________________

Revenind la lucruri mai serioase : Higgo a încasat, azi, în 16-mi, din partea lui Gary Wilson, exact ceea ce a încasat anul trecut, Ronnie, în optimi, din partea lui Kyren Wilson. Inclusiv cele trei sutare marcate. Wink





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 24 Noi 2017, 9:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Panta rei!Clara remarca faptul ca in last 64 au intrat 17 jucatori chinezi adica mai mult de un sfert insa iata ca in faza sferturilor au ajuns patru jucatori chinezi adica jumatate dintre cei calificati dintre care doar Yan Bingtao este cel mai "rasarit" adica bine clasat.
La polul opus dintre granzi doar Mark Williams a ramas in competitie ceilalti care au participat s-au pierdut pe drum...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Noi 2017, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Comentariul lui Mike Dunn asupra liniei de start a sferturilor :



(Sinceră să fiu, nu l-am bănuit niciodată c-ar avea umor deși ar fi trebuit, poate, să-i fac ceva mai mult credit, având în vedere că are amici precum David Grace sau Craig Steadman. Wink Laughing )

Eu aș fi mai puțin egalitaristă decât afișul (detest egalitarismul, anyway) și aș zice că Mark Williams ar cam trebui să pară un fel de Gulliver printre știm noi cine. E drept că are o vârstă și există jucători în fața cărora se autoprogramează să piardă (Ronnie, mai ales), dar talentul & experiența lui ar trebui să-i aducă un nou trofeu. Ar fi primul de la Mastersul german din 2011. Și atunci era într-o revenire – o revenire care l-a dus chiar în fruntea clasamentului mondial. Nu se mai pune problema primului loc – acolo rămâne celălalt Mark, multă vreme de acum încolo – însă de câștigarea unui turneu încă se poate pune problema.

Mai ales că, după cum spune însuși galezul, „ultimul lucru pe care ți-l dorești e să-ți închei cariera fără să-l fi învins pe Mike Dunn.” Twisted Evil O replică sută la sută Mark Williams. Laughing

Oare Li Yuan e numele chinezesc al lui Rory MacLeod ?... Trei ore și jumătate pentru 5 frame-uri...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 24 Noi 2017, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim televiziunilor ca datorita lor avem si noi ocazia sa vedem live si intalniri de...liga a treia sau a patra!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
danypop
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Oct/2016
Mesaje: 181
Locație: marghita

MesajTrimis: Vin 24 Noi 2017, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cât de slab joaca tinereii Slessor&Li, parca se întrec în ratări Zid Zid



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players Championship 2021, Campionatul Mondial 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danypop Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Noi 2017, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



____________________________




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 25 Noi 2017, 1:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vom avea un chinez în finală și nu este niciunul dintre Ding, Liang sau Fu. Sunt tare curios cine va câștiga. Pentru că-mi plac surprizele, sper să fie cineva în premieră (nu că nu mi-aș dori ca Mark să câștige turneul după o perioadă mai nefastă) totuși cred că Mark Williams va defila.

P.S. Apropo, remarcabilă performanța lui Sorin Niculescu, a comentat aproape 12 ore. Nu cred să mai fi comentat cineva atât de mult singur.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Seria națiunilor britanice 2017-2018 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 5 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community