Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Snookerul amator international -
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Feb 2018, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Moshu a avut trei dorinte la acest CE de la Sofia:
-Sa nu fie castgat de un jucator...asiatic.
-Sa nu fie castigat de un jucator care a mai fost in circuitul mondial profesionist.
-In finala sa invinga cel mai tanar.
Si toate acestea i s-au indeplinit.


Exact aceleași dorințe le-am avut și eu. Exact aceleași. (La un moment dat, chiar m-am speriat că ar putea reintra în Main Tour expiratul Darren Morgan, iar asta, pentru mine, ar fi fost aproape la fel de deprimant & inutil ca a-l vedea pe Pankaj Advani câștigând încă un titlu mondial ! Rolling Eyes Laughing )

Harvey Chandler e din Raunds (Northamptonshire) și nu joacă snooker decât de pe la 13 ani. Acum, are 22, deci tot viitorul în față. A participat pe la câteva PTC-uri încă din 2012, a încercat la Q School 2016, unde a fost oprit de Peter Lines, iar în sezonul actual, a fost la Paul Hunter Classic, unde l-a bătut pe Li Yuan.

În diverse pro-am locale, a înregistrat victorii asupra lui Mark King & Barry Pinches, adică asupra unor adversari dificili & plini de dârzenie, ceea ce spune câte ceva și despre propria sa tărie mentală.

Are un stil de joc ofensiv și spor la breakuri mari (deja are în palmares mai multe breakuri maxime marcate în turneele de amatori).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Feb 2018, 18:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a anunțat că i-a fost acordat wildcardul și lui Simon Lichtenberg.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 16 Feb 2018, 18:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum asteptam data de 14 martie cand incepe in Malta CM de sub egida WSF.Poate ca vom avea si acolo reprezentanti...
Tot atunci debuteaza la Tauranga in Noua Zeelanda Campionatul Oceaniei sub egida OBSF.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2018, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai noștri, în Malta

Mihai Vladu este în Grupa G, iar Andrei Orzan e în Grupa R.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 21 Mar 2018, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In patru intalniri din faza grupelor Andrei Orzan a reusit sa castige un framme iar Mihai Vladu o intalnire,cinci framme in total.intr-o grupa in care din start ii vedeam ca favoriti pe Brian Cini si mult simpatizatul de prietena Clara Darren Morgan.
Mai trebuie sa curga inca destula apa pe Dambovita pana si jucatorii nostri sa aiba un cuvant de spus la astfel de competitii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 22 Mar 2018, 17:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mă pot abține (și nici nu-ncerc ! Laughing ) : Jamie Rhys Clarke l-a bătut pe Darren Morgan și tare mă bucur. Puțini sunt jucătorii care să-mi fi „câștigat” cu adevărat antipatia, dar DM e unul dintre ei (alături de Pankaj Advani - în ambele cazuri, din cauză că se bagă în competiții doar ca să-și îmbogățească ei palmaresul, fără să se gândească la cei a căror existență depinde efectiv de promovarea în circuitul profesionist. Mă irită la culme egocentrismul ăsta, mai ales că de aici se ivesc tot felul de complicații organizatorice.)

Pe de altă parte, JRC bate & bate la ușa zisului circuit de foarte multă vreme. Se afirmase încă de la Prestatyn, când concura la ultima categorie de vârstă (a puștilor Under-12, cred), adică de vreo 12 ani, că acum are vreo 24. Se tot străduiește, tot încearcă și tot se oprește, mai devreme sau mai târziu. (Mai devreme ar fi regula.) Nu știu ce-i lipsește. Nu susținerea familiei, asta era și e în continuare un lucru sigur. Poate de data asta să reușească ?... O fi semn bun că l-a eliminat pe DM ? Când am văzut tabloul, mi-am și zis că iar are Morgan noroc să dea peste un tânăr cu care a jucat de zeci & zeci de ori, acolo, la ei, în Țara Galilor, și care-l consideră un fel de dom' profesor. A mai încasat-o el de la „elevul” Rhys Clarke și alteori (inclusiv la zero, când acesta a câștigat Campionatul 2014 al Țării Galilor) !), dar mă cam temeam.

Trebuie spus că Jamie Rhys Clarke a pierdut două finale europene (în 2015 & 2016) plus o finală mondială Under-21 (2015).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mmb147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Apr/2015
Mesaje: 313

MesajTrimis: Joi 22 Mar 2018, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incerc un pronostic : Igor Figuereido. Cat despre Jamie Rhys Clarke indiferent ce face nu se poate califica, va pierde finala daca ajunge acolo ( a nu stiu cata oara).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2016, China Championship 2016, Masters 2017, Romanian Masters 2018, Players Championship 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mmb147 Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 22 Mar 2018, 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prefer sa nu castige vreun jucator care a mai evoluat in circuitul mondial profesionist fara a arata mare lucru.Este vorba de Michael Judge,Igor Figueiredo,Kuldesh Johal si Kacper Filipiak.Macar ultimul este tanar si mai poate progresa.
Surpriza ar putea veni de la chinezul de 18 ani Luo Honghao...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 22 Mar 2018, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Optimiștii (Laughing)

Adam Stefanów (24 de ani) – Duncan Bezzina (37 de ani)
Michael Judge (42) – Igor Figueiredo (41)
Kristján Helgason (43)
Kishan Hirani (25) – Lim Chun Kiat (42)
Kuldesh Johal (37) – Alex Taubman (29)
Michael Collumb (29) – Kacper Filipiak (22)
Thomas Dowling (37) – Luo Honghao (18)
Jamie Rhys Clarke (23) – Kevin Hanssens (33)
.


Îmi pare îngrozitor de rău de Igor. Foarte talentat și nu cred să existe cineva din circuitul pro care să nu-l îndrăgească. Teribil de frustrant – pur și simplu n-a avut bani ca să se pregătească și să participe la viața competițională. Aș dori din toată inima să-l văd obținând ceva rezultate, aș dori să fie unul dintre talentele cu „înflorire târzie,” dar mă cam îndoiesc. În afară de asta, e mult prea cumsecade ca să aibă acel ”killer instinct” care pare atât de necesar într-o carieră de sportiv profesionist. În orice caz, orice ar realiza, ar fi o fracțiune dureros de mică din cât ar fi putut realiza dacă ar fi avut șansa unei condiții financiare mai bune. Ce păcat !

Cum de chinezi m-am cam săturat, cea mai mare bucurie aș avea-o dacă ar câștiga unul dintre polonezi – numai că ar câștiga cam degeaba, fiindcă nu-l văd pe niciunul dintre ei să facă față în Main Tour...

Să vedem ce se mai întâmplă, în seara asta, în optimi.

__________________________


Bun meci făcut de Igor contra lui Michael Judge, cu breakuri de 80+ în ultimele două frame-uri.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2018, 14:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acesta e Luo Honghao :




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2018, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din avion pare pare o dublura a lui ...Xiao Guodong!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2018, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parcă seamănă, dar mi se pare mai frumușel.

Lăsând deoparte wildcardul pentru circuitul profesionist, azi, în sferturi, s-a jucat pentru un loc la Calificările în ediția 2018 a Campionatului mondial. Nu știu câtă încredere în sine ar trebui să aibă un jucător aflat în acest turneu mondial al amatorilor ca să viseze la Crucible, dar poate că aici și este frumusețea : orice e posibil. „Surprizele” acelea cu care deja ne-am obișnuit la mai fiecare competiție pot ajunge la niște dimensiuni de la care încep să se cheme „minuni”. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2018, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu n-am auzit de Luo dar l-am vazut printre cei patru jucatori chinezi care au primit wildcarduri pentru a participa la turneul China Open ca adversar in turul preliminar al egipteanului Basem Eltahhan si poate si al lui Stuart Carrington.Cert este ca aria de selectie in China este vasta si au de unde alege jucatori de viitor care promit si rezultate pe masura asteptarilor.




Ultima modificare efectuată de către Ocnenodis hg la Vin 23 Mar 2018, 19:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2018, 19:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Album > https://www.facebook.com/pg/WorldSnookerFederation/photos/?tab=album&album_id=278081339394344

Adam Stefanów, Kristján Helgason, Kacper Filipiak & Luo Honghao sunt invitați să participe la calificările pentru Crucible 2018.

A doua semifinală a început (cam târziu).
Decisiv și aici.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 24 Mar 2018, 12:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si pana la urma conform dorintei lui Moshu vom avea in circuitul mondial profesionist in viitoarele doua sezoane inca un debutant.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » Snookerul amator international - Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community