Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » CAMPIONATUL MONDIAL 2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2018 ?
Mark Allen
6%
 6%  [ 2 ]
Kyren Wilson
9%
 9%  [ 3 ]
John Higgins
21%
 21%  [ 7 ]
Judd Trump
15%
 15%  [ 5 ]
Ding Junhui
21%
 21%  [ 7 ]
Barry Hawkins
6%
 6%  [ 2 ]
Mark Williams
21%
 21%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 33

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Apr 2018, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chris Wakelin a devenit autorul celui mai mare break de până acum, la Crucible 2018. Dar „va fi dacă nu foarte greu, sigur imposibil” ( Laughing Laughing Laughing ) ca acesta să rămână recordul actualei ediții de CM.

____________________________

.




Sesiunile decisive
Anthony McGill v Ryan Day : joi, ora 15.00
Judd Trump v Chris Wakelin : joi, ora 21.00



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mie 25 Apr 2018, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

„...va fi dacă nu foarte greu, sigur imposibil...” ( Laughing Laughing Laughing ) ____________________________

Asta era greu si in 2004.
Legat de pronuntia literei "J" in limba engleza . Pentru faptul ca mi-am permis sa ii atrag atentia ca, litera cu pricina se pronunta "gei" si nu "gi" (intr-o scriere fonetica barbara, la fel cum am scris si atunci, acolo), am luat "ban" pe forumul respectiv. Asta, dupa o mustrare, din partea celuilalt, ca puteam foarte bine sa semnalez acest aspect prin "PM" (cu greu m-am prins ca era vorba de mesaj privat. Dar pe cand sa-mi corectez greseala, am fost executat).

Asadar, reiterez ideea, simpatia, a fost fata de comentariul dumnealor.

Intotdeauna.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Apr 2018, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mă scoată din sărite cât de bine seamănă, uneori (și anume în momentele snookeristic esențiale) Thepchaiya Un-Nooh cu Liang Wenbo ! Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Apr 2018, 22:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)







_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că nu publicul aștepta cu mare nerăbdare încheierea ultimei sesiuni a zilei – de fapt, încheierea primei părți a unui meci foarte interesant, cu un Ryan Day în vervă & ambiție : mai nerăbdători trebuie să fi fost cei care s-au apucat, imediat, de muncă, fiindcă, în cursul nopții, urmează să fie schimbat postavul de pe ambele mese.




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andrab



Data înscrierii: 20/Apr/2018
Mesaje: 8

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O greseala impardonabila Theppy la bila neagra in frame-ul 16, ce a fost in mintea lui... acelasi buzunar la care a ratat 2 break-uri maxime Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andrab Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca o finala Higgins vs. Ronnie e foarte putin probabila. Poate ce Ronnie prinde o semifinala, dar Higgo joaca slabut (multe lovituri nesigure), cel putin din ce-am am vazut eu. Pe partea superioara de tablou, as paria mai degraba pe Kyren Wilson, iar pe inferioara pe Judd Trump, al carui joc e fluent si placut ochiului.
Legat de comentariu, si mie mi se pare ca dl. Ancuta s-a senilizat (scuze pentru termen, n-am gasit altul mai potrivit Smile ). E foarte enervant cand critica jucatori atunci cand rateaza lovituri. Are niste expresii cumplite, subliniaza ca nu-i snooker de nivelul CM, ca nivelul e foarte slab...Daca asemenea aprecieri ar fi venit din partea unor campioni de snooker, poate ca ar mai fi fost asa, treaca-mearga, dar cand o spune cu atata convingere un amator...e groaznic.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)






_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 26 Apr 2018, 18:26, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cererea lui Seba, dar poate că mai interesează și pe alții : melodiile de intrare în arenă



Shaun Murphy : Disco Inferno, The Trammps
Ali Carter : Stardust, Music sounds better with you
Anthony McGill : This Charming Man, The Smiths
Luca Brecel : All the way up, Fat Joe
Mark Allen : Gala, Freed from Desire
Marco Fu : Superheroes, The Script
Neil Robertson : Heart of Courage, Two Steps From Hell
Stuart Bingham : Song 2, Blur
Chris Wakelin : Black and White, Doves
Matthew Stevens : OMG, Usher
Robert Milkins : I’m a Cider Drinker, The Wurzels
Ricky Walden : You’re welcome, Dwayne Johnson
Graeme Dott : Thunderstruck, ACDC
Joe Perry : I’m Happy, Pharrell Williams
Thepchaiya Un-Nooh : Made in Thailand, Aed Carabao
Stuart Carrington : On My Way, Charlie Brown
Xiao Guodong : Decendants of Dragon
Jamie Jones : Shut up and Dance with me, Walk the moon
Lyu Haotian : Glad you came, The Wanted
Ryan Day : The Passenger, Iggy pop
Liam Highfield : Coming Home, Dirty Money
Jack Lisowski : Stronger, Kanye West
Jimmy Robertson : Thunder, Imagine Dragons
Stephen Maguire : Here I go again, Whitesnake
Ronnie O’Sullivan : Rock ‘n’ Roll Star, Oasis
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Cred ca o finala Higgins vs. Ronnie e foarte putin probabila. Poate ce Ronnie prinde o semifinala, dar Higgo joaca slabut (multe lovituri nesigure), cel putin din ce-am am vazut eu. Pe partea superioara de tablou, as paria mai degraba pe Kyren Wilson, iar pe inferioara pe Judd Trump, al carui joc e fluent si placut ochiului.
Legat de comentariu, si mie mi se pare ca dl. Ancuta s-a senilizat (scuze pentru termen, n-am gasit altul mai potrivit Smile ). E foarte enervant cand critica jucatori atunci cand rateaza lovituri. Are niste expresii cumplite, subliniaza ca nu-i snooker de nivelul CM, ca nivelul e foarte slab...Daca asemenea aprecieri ar fi venit din partea unor campioni de snooker, poate ca ar mai fi fost asa, treaca-mearga, dar cand o spune cu atata convingere un amator...e groaznic.

Atat Kyren Wilson cat si Judd Trump se afla in partea superioara a tabloului. Traseul lui Ronnie catre finala e unul din cele mai accesibile de pana acum dupa parerea mea (poate pierde doar daca joaca f. slab sau sa dea de un Ding in mare forma). Legat de Higgins, chiar daca imi este cel mai antipatic jucator, cred ca si cu jocul sau de cat. B va putea ajunge departe. Experienta sa la nivel inalt conteaza.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
bakan
Fan


Data înscrierii: 22/Apr/2018
Mesaje: 13

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bontea a spus de mai multe ori ca Wakelin l-ar fi invins pe Shaun Murphy la Openul Chinei intr-un meci aranjat (6-0). O avea el vreo informatie?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bakan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am auzit faza. Daca a spus așa ceva, n-a făcut bine. Când deții atare înformații plus dovezile necesare, te adresezi autorităților WPBSA. Periculoase afirmațiile puse în circulație la un post TV care, dacă nu ia atitudine, dă semnalul că acesta este și punctul său de vedere oficial, iar atunci riscă să devină ținta unei acțiuni în instanță & la organismele care supraveghează emisiunile canalelor TV - CNA plus organismele europene. Dl Bontea ar trebui să fie mai înțelept.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bakan a scris:
Bontea a spus de mai multe ori ca Wakelin l-ar fi invins pe Shaun Murphy la Openul Chinei intr-un meci aranjat (6-0). O avea el vreo informatie?


Atentie la neatentie. Domnul Bontea a spus ca "se presupune" . Urmand apoi sa isi argumenteze afirmatia.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Argumentele nu se expun la Eurosport, în timpul comentariului unui (cu totul alt) meci. Și care argumente ? Dacă e ceva de argumentat, sesizezi Comisia de integritate a WPBSA. Situația-i clară și e bine să nu ne jucăm cu vorbele, ca la o cafeluță : ori e vorba de acuzații, ori e vorba de calomnie. Cred că dl Bontea nu s-a născut ieri și știe cum stau lucrurile. Laughing Nu se poate pune și nu poate pune Eurosportul într-o situație dificilă din punct de vedere juridic.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Joi 26 Apr 2018, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Argumentele nu se expun la Eurosport, în timpul comentariului unui (cu totul alt) meci. Și care argumente ? Dacă e ceva de argumentat, sesizezi Comisia de integritate a WPBSA. Situația-i clară și e bine să nu ne jucăm cu vorbele, ca la o cafeluță : ori e vorba de acuzații, ori e vorba de calomnie. Cred că dl Bontea nu s-a născut ieri și știe cum stau lucrurile. Laughing Nu se poate pune și nu poate pune Eurosportul într-o situație dificilă din punct de vedere juridic.


Evident ca dl Bontea stie aceste aspecte. La fel, cum a spus dumnealui ca "se presupune" la fel a urmat si argumentatia (dumnealui), bazata pe aceeasi prezumptie, de probabilitate: "probabil, meciul a fost aranjat".

Eu am scris comentariul initial, in ideea ca ceea ce spune bakan nu e informatia adevarata. E o trunchiere a faptelor, care duce inspre alte lucruri.

Edit: In fine,eu ma abtin de la vreun comentariu pe acest subiect, pe mai departe. Si defetisti ca bakan, ar fi bine sa expuna, nu doar sa spuna.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021


Ultima modificare efectuată de către Dr.Killjoy la Joi 26 Apr 2018, 22:28, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » CAMPIONATUL MONDIAL 2018 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 21, 22, 23  Următoare
Pagina 10 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community