Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discutii
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » CAMPIONATUL MONDIAL 2018
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va fi campionul mondial 2018 ?
Mark Allen
6%
 6%  [ 2 ]
Kyren Wilson
9%
 9%  [ 3 ]
John Higgins
21%
 21%  [ 7 ]
Judd Trump
15%
 15%  [ 5 ]
Ding Junhui
21%
 21%  [ 7 ]
Barry Hawkins
6%
 6%  [ 2 ]
Mark Williams
21%
 21%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 33

Autor Mesaj
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Șanse mari de joc decisiv. Se poate ca Mark să-și fi tăiat singur creanga. Eu îl văd favorit pe John. Vine puternic din urmă.

----

Se pare că Williams vrea să mă contrazică, deja a uitat jocul trecut. Profesionalism.



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
shake13
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Apr/2012
Mesaje: 302
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E clar...Mark a rata bila roz pentru ca lui ii place sa castige campionatul mondial doar la scorul de 18-16 Very Happy .

Incredibila finala !!!

Bravo Mark.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Haikou World Open 2014, Masters 2015, Campionatul Mondial 2015, World Grand Prix 2016, Campionatul Mondial 2022
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui shake13 Trimite mesaj privat
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 23:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

shake13 a scris:
E clar...Mark a rata bila roz pentru ca lui ii place sa castige campionatul mondial doar la scorul de 18-16 Very Happy .


Excelentă remarcă, acum am verificat. Toate au avut același scor.



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finala exceptionala, intre doi titani ai snooker-ului. Intr-adevar, de colectie ! Felicitari Mark ! Felicitari John !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibila finala, nu credeam vreodata sa-l mai vad pe Williams campion mondial! Ma bucur foarte mult pentru el, l-am urmarit inca de la inceputul turneului, mi-a placut in special modul in care s-a manifestat cand a castigat: n-a urlat, n-a aruncat cu pumnii prin aer. Un domn.

In alta ordine de idei, va rog din suflet... sa-l opreasca cineva pe domnul Marius Ancuta! La sfarsitul fiecarui turneu, vorbeste peste jucatorul caruia i se ia interviul, incurcandu-i si pe cei care stiu engleza, pentru ca nu se mai intelege mai nimic din ce se vorbeste, si pe cei care nu stiu, pentru ca traduce complet aiurea...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Când vorbeam, pe 1 mai & pag 16, despre feeling-ul meu că trofeul o va lua spre Țara Galilor, parcă nici eu nu îndrăzneam să cred că Mark va recuceri titlul. Sunt arhifericită pentru el și familia lui. Very Happy

Heri, în materie de anumiți comentatori, nimic de făcut. Se pare că asta ar fi ideea Eurosportului despre profesionalism.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2018, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, s-a ținut de cuvânt ! Laughing

.

Pe hol, până la sala unde se desfășoară conferința de presă :

.

Apoi :

.

. . .

Destulă lume la conferința de presă. Laughing Campionul mondial 2018 a intrat spunând : „În clipa asta, nu mă simt prea bine și asta fiindcă aici e cam răcoare.” Laughing




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 9:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy

Felicitari lui Williams, dar si lui Higgins!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 10:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superba finala, ma bucur mult pentru Williams.
Multumim, Clara. Superb efortul cu relatarea acestui CM!



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 10:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.livesnooker.com/category/major-ranking-events/williams-poses-naked-in-press-conference-20180507-0003/


frumoasa finala, ma bucur pt mark. a fost in forma buna,merita sa castige. eu l-am votat. dar chiar la asa conferinta nu m-am asteptat Twisted Evil



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos meciul,Mark a meritat indiscutabil coroana de campion mondial.Imi place jocul lui !
Higgins ca de obicei o "nuca tare" pentru oricine.
Felicitari Clara pentru modul cum ne-ai facut acest campionat mondial.
Raman de la acest turneu cu jocurile din semifinale(inca un regret pentru Barry !),cu minunata finala,cu meciurile mai putin reusite de Ronnie si Shaun si nu in ultimul rand cu forma execrabila a comentatorului Eurosport ,Marius Ancuta(asta ca sa zic si eu ceva despre acest subiect pentru care v-ati pronuntat multi forumisti !).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 11:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă mulțumesc pentru aprecieri, cu toată smerenia de care sunt în stare. Vă mulțumesc din toată inima pentru bucuria de a fi împreună, în aceste zile de snooker. Very Happy

Ca de obicei, propun să mai rămânem un pic în atmosferă. Care credeți că a fost (la acest CM) :

1 cel mai bun meci
2 cel mai slab meci
3 cel mai bun jucător
4 cel mai slab jucător
5 cel mai frumos moment
6 cel mai neplăcut/discutabil moment (aici, mă refer la ce s-a întâmplat la Crucible – hai să trecem peste calitatea slabă a prestației unora dintre comentatori)

______________________________________

La Crucible, tristețea demontării decorurilor „noastre” : arena Campionatului mondial redevine scenă obișnuită de teatru obișnuit...



______________________________________

Nu știu cum se simte campionul mondial 2018 după ce, astă-noapte, a sărbătorit din plin victoria, dar asta e prima poză pe care a făcut-o de dimineață (mai spre prânz, așa), când și-a mai limpezit privirea :



A postat-o pe Twitter cu comentariul : „Drăguț televizorul din camera mea de hotel !”

______________________________________

Ceremonia de premiere

Cum se spunea, altădată, după programele de revelion, „Dacă doriți să revedeți.” Laughing Ultimele 20 minute ale serii TV, nebruiate de așa-zise traduceri. Arrow https://www.youtube.com/watch?v=w9YnOMC2VxE



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr.Killjoy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 388

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 13:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 cel mai bun meci : Finala

2 cel mai slab meci : Ronnie O'Sullivan - Ali Carter . Nu prin prestatia snookeristica, ci prin tensiunea, incrancenarea si nervozitatea de pe tot parcursul sau . Mie asta mi-a ramas in minte, nu am avut mai deloc placere sa-l urmaresc. Dpmdv, conteaza foarte mult atitudinea jucatorilor, atat la masa de joc cat si unul fata de celalalt, ca un meci sa fie de calitate sau nu.

3 cel mai bun jucător : Mark Williams

4 cel mai slab jucător : Mark Selby. Eliminat din primul tur, fiind in postura de Campion Mondial en titre, s-a chinuit, reusind sa castige doar 4 jocuri.

5 cel mai frumos moment : bucuria lui Mark Williams dupa castigarea titlului, alaturi de familie. Momente de neuitat si de nepretuit. Extrem de emotionante.

6 cel mai neplăcut/discutabil moment : de departe incidentul , acel "shoulder barge" dintre O'Sullivan si Carter (cauzat intentionat, in opinia mea de O'Sullivan) si "discutia" dintre cei doi ce a urmat, ce a necesitat interventia lui Paul Collier, pentru a linisti spiritele.

Conferinta de presa a lui Mark Williams: https://www.youtube.com/watch?v=kYkEgxJIjYo

In concluzie, parca s-a terminat prea repede si aceasta editie de CM. Efectiv cele doua spatamani au zburat. Pauza mai lunga cu o luna fata de anii trecuti, pana la inceperea noului sezon.

Va multumesc si eu doamna Clara, pentru munca pe care o faceti, staruinta si rabdarea aratate, in excelenta organizare si conducere a forumului.

Multa sanatate si numai bine tuturor !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2018, UK Championship 2018, Tour Championship 2019, World Grand Prix 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dr.Killjoy Trimite mesaj privat
rudiprus
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Apr/2013
Mesaje: 304

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 13:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa parerea mea

1 cel mai bun meci

E un debate in capul meu intre finala si sfertul Higgins/Trump. Prin prisma evolutiei scorului, raman la sfertul de finala.

Mentiune onorabila: Semifinala Williams/Hawkins

2 cel mai slab meci

Hawkins / Carrington...vorba englezilor "like pulling teeth" (ca o extractie de masele), lung si chinuitor

3 cel mai bun jucător

E greu sa nu votez cu Williams aici, mai ales gandindu-ma la faptul ca anul trecut privea turneul de acasa.

4 cel mai slab jucător

Pentru mine e McGil. Chiar daca si Lisowski si-a "furat-o" in optimi, de la un membru top 16 am alte asteptari. Si le tot am de niste ani....si cred ca e degeaba.

5 cel mai frumos moment

Dupa terminarea finalei, momentele lui Williams cu familia. Aici ma gandesc si la boala sotiei lui Mark si la victoria familiei si in acest plan. De mentionat si suportul familiei Higgins. O finala de mare emotie, pentru mine.


6 cel mai neplăcut/discutabil moment

Momentul umar-la-umar dintre Ronnie si Ali Carter. Nu suspectez pe vreunul de a fi nevinovat si ingeras. Neplacut este ca, daca tragi linie, nu si-au strans mana si nu au lamurit ce a fost acolo....putem doar specula (fara rost, dupa parerea mea)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2013, China Open 2014, Campionatul Mondial 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rudiprus Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2018, 14:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai bun meci: finala Williams vs. Higgins, urmat de Higgins vs. Trump
Cel mai slab meci: din ce-am reusit sa vad cat de cat - Robertson vs. Milkins
Cel mai bun jucător: Mark Williams, dar o mentinune speciala si pentru Kyren Wilson
Cel mai slab jucător: Mark Selby si Shaun Murphy
Cel mai frumos moment: cadrele succesive din cele doua zile ale finalei cu familiile lui Williams si Higgins
Cel mai neplăcut/discutabil moment: incrancenarea din meciul Ali vs. Ronnie, dar ma intristeaza si imaginea postata de Clara cu teatrul Crucible "dezmembrat". Confetti-urile de pe podea amintesc, totusi, ca acolo a avut loc un spectacol de gala Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2017-2018 » CAMPIONATUL MONDIAL 2018 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Următoare
Pagina 22 din 23

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community