Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Schimbat ferrule la un tac de biliard

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
militon



Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 1
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 3 Oct 2008, 18:04    Titlul subiectului: Schimbat ferrule la un tac de biliard Răspunde cu citat (quote)

Salut

Stiu ca sunt oarecum pe langa topic cu intrebarea, mai ales ca e vorba de biliard si nu de snooker. Imi cer scuze pt asta.

Problema mea e urmatoarea. Am un tac de biliard, cumparat din state acum vreo trei ani. Nu sunt jucator bun, nici macar mediocru. Doar ca imi place foarte mult sa joc, si mi-am luat un tac satul fiind de cozile de matura de prin cluburi. Diferenta evident enorma. Am fost incantat. Acu mi s-a crapat ferrule-ul (mansonul acela de plastic pe care se fixeaza pastila) si nu stiu ce sa fac. Exista vreun loc unde as putea sa-l schimb? Daca fac rost de unul nou, as putea sa-l schimb eu? Oricum aveam de gand sa-mi schimb si pastila, ma gandeam sa-mi iau una moale (aveam un medium inainte). Numai ca schimbarea pastilei e o treaba, chestia asta cu ferrule-ul cu totul alta.

Va multumesc pentru orice sfat/sugestie, si imi cer inca o data scuze daca post-ul nu-si are locul aici.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui militon Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 3 Oct 2008, 18:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa intrebi la cluburile de biliard, la receptie. Din cate stiu eu pe-acolo oamenii cunosc destul de multe... Poti incerca la King's club, la Texas sau la London...

Nu stiu daca e o idee buna sa schimbi tu... E mai bine sa te informezi intai... E destul de greu sa schimbi foarte bine (sa schimbi nu e greu, dar sa schimbi perfect e cu totul alta treaba) atat ferrule cat si pastila. Daca te pricepi insa, felicitari! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community