Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Linkuri utile
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Linkuri noi, poze noi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 26 Feb 2013, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Articol despre snooker in Gazeta Sporturilor, scris de Tudor Octavian:

http://blogsport.gsp.ro/opinii/2013/02/23/snooker/



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 26 Feb 2013, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc pentru semnalarea articolului, Cosmin. Din păcate, apare și aici, ca mai peste tot în jur, aceeași falie. Acum, între articol și unele, repet, unele comentarii : falia între România ideală – inteligentă, cinstită, politicoasă (și iubitoare de snooker), pe de o parte și, pe de alta, Românica majoritară – incultă, șmenarizată, vulgară, agresivă (și care detestă snookerul chiar atunci când habar n-are ce-i aia). Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 4 Mai 2013, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu putem rata un interviu cu Michaela Tabb, de „Ladies Day”, la Crucible.
http://www.youtube.com/watch?v=ZYOGhVWF5DY

P.S. Sincer să fiu, am vrut să rămână acest link pe undeva deoarece coafura Michaelei face toți banii. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 16 Iun 2013, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1996 Masters R16 - Hendry vs Higgins (frame 10)
Hendry fusese condus cu 4-2 și 58-0...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sellmag



Data înscrierii: 23/Iun/2013
Mesaje: 1

MesajTrimis: Dum 23 Iun 2013, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

reduceri si oferte www.sellmag.ro



_________________
Reduceri si Oferte http://www.sellmag.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sellmag Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 23 Iun 2013, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunat... anti-reclamă. Bănuiesc că persoana care a postat link-ul la magazinul online nu și-a dat seama că atunci când faci reclamă agresivă în locuri nepotrivite, obții efectul exact opus celui dorit.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
snooki



Data înscrierii: 05/Dec/2013
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun 3 Feb 2014, 14:06    Titlul subiectului: site-forum-host Răspunde cu citat (quote)

Nu am gasit o sectiune mai potrivita pentru a posta nelamurirea mea, sper sa nu o considerati inutila.. Am si eu un prieten pasionat de snooker. Vrea sa isi faca un fel de site sau un fel de comunitate, dar doar pentru orasul lui, sunt o grupa destul de mare de pasionati, s-au gasit la fix... si as vrea sa ii fac cadou partea de host si domeniu. Stiu ca la .ro exista ceva facilitati. Niste sugestii m-as ajuta foarte mult! E lunea viitoare si as vrea sa ma prezint cu contractul la el :d (Stiu, e pe numele meu, dar era o dorinta a mea de mult), in timp se poate transfera Very Happy Va raman recunoscator!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooki Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 3 Mar 2014, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să ne înveselim puțin:
1. Michaela Tabb vs Brendan Moore Brussel - Sprout Challenge
2. Michaela Tabb vs Brendan Moore Mint Chocolate Challenge



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Apr 2014, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Break de 147 reusit in 4 minute si 47 de secunde: https://www.youtube.com/watch?v=BOhGxjVhvz0 Very Happy

Autorul se numeste Darren McVicar.Sper sa mai auzim de el. Very Happy Din pacate, pentru moment, nu am gasit foarte multe informatii...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 17 Apr 2014, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vin si eu cu un filmulet ce mi-a indulcit seara... https://www.youtube.com/watch?v=K88j6gdQ13U - "the name of the game" Laughing

later edit : https://www.youtube.com/watch?v=0gMkGyYPQe8 - avem ce vedea la acest user, Tequila... Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Apr 2014, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fabulos acel 147 (și cred că e o înregistrare autentică).

Filmulețele lui "Tequila" le las pentru după ce-mi mai termin din treburile pre-pascale. Laughing

Mulțumiri pentru toate trei darurile ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 18 Apr 2014, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Am uitat sa spun si eu acelasi lucru despre acel 147 postat mai sus. Fabulos. Very Happy

Cat despre Tequila si filmuletele sale... Este un maestru al editarii, se pare. Mi-am "pierdut" si aseara si azi timpul, vizionand video-urile de pe canalul sau (...pe care si MihaiMese le laudase in cadrul altui topic, din ce imi amintesc). Cele doua postate de mine sunt alese aleator sa zicem. Cine are timp liber, n-are ce pierde : https://www.youtube.com/user/tequilla007/videos .

In rest, ce sa va mai spun... Hristos va învia ! Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 19 Apr 2014, 23:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Break de 147 reusit in 4 minute si 47 de secunde:
[...]
Autorul se numeste Darren McVicar.Sper sa mai auzim de el. Very Happy

Nu vreau să fiu cârcotaș, dar buzunarele par un pic mai „îngăduitoare”, iar reușirea unui astfel de break într-un turneu oficial pare un lucru la limita imposibilului.
Oricum, performața în sine este extraordinară, dar personal nu cred că vom auzi ceva notabil despre autorul break-ului în snooker-ul profesionist. Sper să mă înșel...

L.E.
Redboy a scris:

Cat despre Tequila si filmuletele sale... Este un maestru al editarii, se pare.

Așa este. Videoclipurile postate de el nu sunt de ieri, de alaltăieri, am „pierdut” și eu ceva timp mai demult vizionând creațiile sale.
Și dacă tot am vizionat un calup de snooker-e doar cu bilele roz și neagră pe masă haideți să vedem și câteva ieșiri mai speciale din poziții de snooker (în regia aceluiași Tequila):
The art of escape



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snooki



Data înscrierii: 05/Dec/2013
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mar 6 Mai 2014, 10:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I--am gasit pe cei de la Claus Web.ro pentru host si ii recomand cu incredere, daca mi are cineva nevoie..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooki Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 22 Mai 2014, 12:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un pic la polul opus titlului "Linkuri noi", un link vechi dar interesant, o privire în trecut, printr-un articol al lui Clive Everton:
Potless and shotless demise of champions (22 noiembrie 1998)



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Linkuri noi, poze noi Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Următoare
Pagina 39 din 43

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community