Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Linkuri utile
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Linkuri noi, poze noi
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 29 Noi 2014, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tare haioasa si draguta foc



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 28 Dec 2014, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu are legătură cu snooker-ul, dar nici nu știam unde să postez... plus că nu voiam să deschid un topic nou.

Într-o noapte nedormită, neavând ce face, am făcut un mic joc online de pronosticuri. E simplu, de la design, până la partea de programare. Sper să nu aibă prea multe erori, mai ales că berea nu prea se "pupă" cu programarea web (și nici nu sunt eu cel mai experimentat în domeniu). Laughing

www.pronosticuri.info ... Știu că d-na Clara nu prea acceptă discuții despre pariuri sportive pe acest forum, dar nu prea are legătură cu asta. E un fel de Oscue, doar că bazat mai mult pe fotbal. Să văd ce iese... Dacă o să am ceva useri, o să implementez mai multe lucruri.

PS - Dacă folosiți Internet Explorer, mai bine nu intrați. Very Happy Și dacă e în neregulă, puteți șterge acest mesaj. Nu mă supăr. :p



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Lun 29 Dec 2014, 13:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 28 Dec 2014, 13:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La "unele si altele" e un topic "Fotbal" unde cred ca e nimerit sa postezi ce doresti cu tematica fotbal.Mie imi place sa particip la asfel de idei asa ca daca te hotarasti ,eu sunt pentru!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 3 Feb 2015, 2:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie / O'Brien / Ebdon / Lawler



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Feb 2015, 3:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent ! Exact la linkul ăsta m-am gândit azi, mai ales în timpul meciurilor lui FO'B. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Feb 2015, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai nou "PJ" Nolan are titulatura de "Dj" Smile)))

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/snooker-de-la-a-la-z-interviu-cu-marius-ancuta-m-as-bucura-daca-in-urmatorii-10-ani-vom-avea-si-noi-un-jucator-acolo-sus-de-tot-13866063

"... de două ori în mai puțin de șase luni a fost vizitat de unul dintre cei mai mari antrenori europeni de snooker, adică de Dj Nolan." Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 19 Apr 2015, 10:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marcă înregistrată by Dennis Taylor.
Dennis Taylor vs Norman Collier Exhibition Match - Where is a red when you need one?!

Later Edit:
Dacă aveți o oră liberă, câteva trick shots și bancuri spuse de către Denis nu strică niciodată.
Dennis Taylor - Cue The Laughter



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 3 Mai 2015, 21:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tare "nebun" dennis, super amuzant omul asta!
Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 23 Iun 2015, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1985 World Championship Final Highlights



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 15 Sep 2015, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

https://www.youtube.com/watch?v=oAf3RDi3xwg

Incredibil...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 10 Ian 2016, 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BBC - The Miss Rule (2011)

BTW, aveam și un topic dedicat încercării din 2011 de schimba regula de „miss”:
www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=788



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2016, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un (nou) film despre snooker rulează chiar în acest moment pe BBC iPlayer.
http://www.telegraph.co.uk/culture/tvandradio/12103606/the-rack-pack.html
După spusele tuturor se pare că regizorul și actorii au făcut o treabă foarte bună pentru a portretiza primii pași ai acestui sport pe scena mondială.

The Rack Pack - Trailer



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2016, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Supermulțumiri, Mircea ! Very Happy

______________________


The Rack Pack

filmul întreg Arrow http://snookerroom.tv/news/the-rack-pack-novyj-film-vvs-o-snukere/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2016, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cronici apărute în două publicații „direct interesate” : The Belfast Telegraph (având în vedere că filmul se învârte în jurul controversatului „arhanghel căzut” al snookerului) și The Sheffield Star (având în vedere că centrul emoțional dacă nu chiar scenaristic al filmului e Teatrul Crucible). Wink

Filmul a fost deja vizionat de o mulțime de forumiști & vizitatori, poate nu doar o singură dată (eu l-am văzut de trei ori Laughing ), mă așteptam la ceva impresii, dar lumea nu prea are timp. Nici eu n-am, dar aș menționa alegerea actorilor. În cazul lui Jimmy White, Bill Werbeniuk, Cliff Thorburn, Lynn Higgins de exemplu, asemănarea e frapantă, dar foarte asemănătoare sunt și vocile. Dacă neștiind ce aud, aș fi închis ochii, aș fi jurat că-i aud pe Alex sau Jimmy.

Poate că nu e un film de trimis la jurizarea pentru Oscar, dar pentru noi (mai ales pentru cei mai puțin tinerei dintre noi), e ceva de mare preț. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2016, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Linkuri noi, poze noi Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Următoare
Pagina 41 din 43

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community